Skocz do zawartości

Źródło czy kolumny? Co ważniejsze?


Recommended Posts

Masz swoje zdanie i OK. Widząc zdjęcia pomieszczenia trochę mam inne i niech tak pozostanie. Słuchanie w salonach i na targach to trochę coś innego niż słuchanie u kogoś kto dopracował system we własnym pomieszczeniu. Nie zawsze drogie znaczy dużo lepsze. Odpowiednie zestawienie stereo i pomieszczenia już tak. Udanych odsłuchów życzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muzofan napisał:

Słuchanie w salonach i na targach to trochę coś innego niż słuchanie u kogoś kto dopracował system we własnym pomieszczeniu.

Czy znajdą sie w takim razie osoby tu na forum ktore stwierdzą ze maja system dopracowany i zapraszaja wszystkich by pokazać jak "to" powinno brzmieć! 

W przeciwnym wypadku Twoj wpis jest...  (zaoszczędzę sobie i innym reszty zdania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artur Brol napisał:

By uzupelnic liste sprrzetu ktory mialem przyjemnosc posluchac to musze dodac jeszcsze Gato Audio FM50 wraz z Gato audio AMP 150. Dla scislosci i moze troche zdjec.

20221227_133958.jpg

20221227_134120.jpg

20221227_134131.jpg

20221227_135835.jpg

20221227_135849.jpg

20221227_142145.jpg

20221227_142646.jpg

20221227_142710.jpg

20221227_142745.jpg

IMG-20230519-WA0000.jpg

Goło w tym salonie (chyba, że aranżacją jest ukryta w ścianach). Nie dziwne, że zabrzmiało podobnie jak u Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowilem ze podobnie.

Sciana byla raczej z drewna wiec dość chlonna jeśli chodzi o dźwięk.

Powiedziałem że pod wrażeniem nie byłem.

W takim razie sugerujesz że sklep który istnieje nie wiem ile lat nie wie co robi?

Czy może poprostu to dopracowywanie pomieszczenia też tak potrzebne nie jest?

Hm możliwe?

Jak widzę te akcesoria do hifi. Platformy pod sprzęt- po chole.... kiedy każdy klocek ma nóżki a w nich gotowe wkładki? Serio ?

Albo platforma poprawiająca dźwięk do 50 %?

Bzdury ale to oczywiście moje zdanie 😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, muzofan napisał:

Masz swoje zdanie i OK. Widząc zdjęcia pomieszczenia trochę mam inne i niech tak pozostanie. Słuchanie w salonach i na targach to trochę coś innego niż słuchanie u kogoś kto dopracował system we własnym pomieszczeniu. Nie zawsze drogie znaczy dużo lepsze. Odpowiednie zestawienie stereo i pomieszczenia już tak. Udanych odsłuchów życzę. 

Tak sobie pomyślałem czy może chciałoby ci się podać mi kilka tytułów utworow które w/g ciebie powinny mi narobić kłopotów?

Chętnie sprawdzę. To dla mnie bedzie też ciekawe doświadczenie.

Jeśli miałbyś chwilę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Pisalo ze pomiedzy 20 a 50%

Matko i córko 🙉

Najlepsze jest to że trudno sprzedajacemu w sklepie doradzić klientowi np. Kolumny w których poprawa będzie wynosiła minimum 20%, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zagwarantować ze platforma to "na bank" te 20% poprawi😇

Dobra kończę OT. Sorki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Artur Brol napisał:

Chętnie sprawdzę. To dla mnie bedzie też ciekawe doświadczenie

Sprawdź sobie...

https://tidal.com/track/17133870

https://tidal.com/track/116440527

https://tidal.com/track/17010344

https://tidal.com/track/45713961

 

18 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Kolumny w których poprawa będzie wynosiła minimum 20%, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zagwarantować ze platforma to "na bank" te 20% poprawi

A ja nie ogarniam tych procentów, czy tego, że system gra poziom wyżej, dwie półki wyżej.

Co to jest w ogóle?

P.S.

Używam poprawiaczy, chyba każdy to już wie, ale jakieś półki, poziomy, czy procenty to jakieś pierdolety.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Test przeprowadzony .

Troche sie obawialem ale na szczescie wszystko przebieglo sprawnie.

Nie powiem zeby sluchanie na poziomie 40 w/g skali Gato bylo komfortowe ale zadnych problemow, dudnienia lub zaklucen nie bylo.

Muzyka ze tak powiem swobodnie rozchodzila sie w pokoju.

Choc czasem w pierwszych chyba 2  utworach skala dochodzila do 100 dB ale to byly momenciki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic bardzo swobodne sluchanie - takie plumkanie w tle tylko troche za glosne. 

Ten utwor Chris Jones juz nie raz puszczalem u siebie. Uwielbiam te dzwieki to chyba gitary . Jeden z moich numerow do testow.

test zaliczony - teraz na 35 slucham utwor the rythm of the heat instrumentalny leci w tle 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Tidala więc linków żadnych nie zamieszczę. Tak na szybko co możesz sobie sprawdzić to album The Dreamer José James. Cały jest dość gęsto nagrany na dole pasma 😉

Nie wiem jaka jest wersja na Tidalu, ja mam plikowy z HdTracks. 

Przy wysokich poziomach głośności u mnie gra czyściutko, z dobrą separacją. 

Edytowano przez muzofan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, muzofan napisał:

Nie używam Tidala więc linków żadnych nie zamieszczę. Tak na szybko co możesz sobie sprawdzić to album The Dreamer José James. Cały jest dość gęsto nagrany na dole pasma 😉

Nie wiem jaka jest wersja na Tidalu, ja mam plikowy z HdTracks. 

Przy wysokich poziomach głośności u mnie gra czyściutko, z dobrą separacją. 

Ja nie mam Tidala więc używam Spotify. 

Dam znać co i jak .👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify do poważniejszego słuchania to tak średnio się nadaje 😉. Generalnie to takie porównania i tak mają pewnie nie za duży sens. Najlepiej zawsze porównać na żywo. Raz uczestniczyłem w fajnej konfrontacji na żywo z dwoma znajomymi. Jeden i drugi twierdził że u niego super gra. Spotkaliśmy się we trzech raz u jednego, raz u drugiego i okazało się że jeden tylko myślał że dobrze gra u niego. Jak posłuchał innego, dobrze zestawionego systemu, to okazało się ile jeszcze brakuje do dobrego brzmienia. Ja byłem towarzysko 🍻🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, muzofan napisał:

Spotify do poważniejszego słuchania to tak średnio się nadaje 😉. Generalnie to takie porównania i tak mają pewnie nie za duży sens. Najlepiej zawsze porównać na żywo. Raz uczestniczyłem w fajnej konfrontacji na żywo z dwoma znajomymi. Jeden i drugi twierdził że u niego super gra. Spotkaliśmy się we trzech raz u jednego, raz u drugiego i okazało się że jeden tylko myślał że dobrze gra u niego. Jak posłuchał innego, dobrze zestawionego systemu, to okazało się ile jeszcze brakuje do dobrego brzmienia. Ja byłem towarzysko 🍻🍻

Ee to raczej testem bym nazwał.

 I tak używam Spotify do słuchania nowych dla mnie płyt by sprawdzić czy są warte zakupu albo tak do plumkania w tle via bluetooth. 

Do powaznego sluchania uzywam cd.

W każdym razie zgadzam że czasem można się zdziwić ale jak by nie patrzeć kilka testów przeprowadziłem więc nie można powiedzieć żebym nie miał do czego porównać. Nawet jeśli nie było to porównanie bezpośrednie.

Poprostu choć były to czasem droższe zestawy niż mój nie bylem - choć chciałem  - pod wrażeniem. 

Różnica- to mówię na podstawie odczuć - była albo żadna albo bardzo niewielka.

Zawsze po odsłuchach wracam i włączam te same utwory dla porównania odczucia 😀 na moim zestawie. I  narazie wciaz mam ten sam zestaw.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, muzofan napisał:

Nie wiem jaka jest wersja na Tidalu, ja mam plikowy z HdTracks. 

Przy różnego typu plikach ( bez względu na to skąd pochodzą ) również nie można mówić, że są wysokiej jakości ( nawet ripy z CD ). Każdy chwali swoje, i rozumiem, iż dopisek HD robi na Tobie wrażenie.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, muzofan napisał:

Spotify do poważniejszego słuchania to tak średnio się nadaje 😉. Generalnie to takie porównania i tak mają pewnie nie za duży sens. Najlepiej zawsze porównać na żywo. Raz uczestniczyłem w fajnej konfrontacji na żywo z dwoma znajomymi. Jeden i drugi twierdził że u niego super gra. Spotkaliśmy się we trzech raz u jednego, raz u drugiego i okazało się że jeden tylko myślał że dobrze gra u niego. Jak posłuchał innego, dobrze zestawionego systemu, to okazało się ile jeszcze brakuje do dobrego brzmienia. Ja byłem towarzysko 🍻🍻

Aktualnie słucham z Applemusic, Tidal i Spotify - każda platforma się zarówno nadaje jak i nie nadaje. Większość dostępnej muzyki to i tak dość słabe realizacjie i najmniej w słuchaniu  przeszkadza mityczna gorsza jakość dziwięku Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...