Skocz do zawartości

Źródło czy kolumny? Co ważniejsze?


Recommended Posts

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Doskonale rozumiem ale całkowicie się z tym nie zgadzam...

Gdybys faktycznie rozumial, nie pisalbys tego, co piszesz.

Sinad jest skwantyfikowana miara odstepu sygnalu od szumu i zaklocen. Sygnalu testowego w ramach branzowo uznanej procedury, co oznacza ze jest wprost wskaznikiem transparentnosci tylko i wylacznie dla wskazanego sygnalu. Plaska charakterystyka czestotliwosciowa obrazuje poziom zaklocen liniowych. I jedno i drugie sa pewnymi wskaznikami co do mozliwosci urzadzenia w zakresie wiernosci przekazu, ale to sa rozwazania teoretyczne z szeregiem koniecznych zalozen, i bez wprost gwarancji ekstrapolacji. Ani jedno ani drugie nie wskazuje  na "prawdziwosc"  czy  "naturalnosc" mozliwego do odtworzenia dzwieku, jakkolwiek by te cechy zdefiniowac. Blizsze prawdzie sa pomiary zlozonych multitonow.

Pomiary to nie jest jeden sobie tescik z ktorego sie szamani jakosc urzadzenia, jak sobie niektorzy tu bzdurza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Bo pomiary w audio są bezcenne, ale mogą też służyć do promocji sprzętu który na "ucho" nikt by w życiu nie kupił... 

Moga. Na tym tez polega epatowanie niskoszumnoscia zasilaczy, dajacych efekty niczym silikoniki :D , czy jitterem pospolu z "femtoclockami", tak lubiane przez audiofilska brac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Tylko ci sie wydaje.

Ja bym zajrzał do środka 😁

 

Ale tu nie chodzi o zaglądanie do środka, tylko o możliwości poza środkiem.
Właśnie o to chodzi, że same "środki" są mniej więcej takie same. 🤣

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Moga. Na tym tez polega epatowanie niskoszumnoscia zasilaczy, dajacych efekty niczym silikoniki :D , czy jitterem pospolu z "femtoclockami", tak lubiane przez audiofilska brac.

Może dlatego lubiane, że faktycznie wnoszą spore różnice... :) wymieniłem zasilacze daca i streamera na PD Creative i nie wyobrażam sobie rezygnacji z nich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zolt napisał:

Zwłaszcza Moon CP-8 t. 😂

To nie wzmacniacz stereo, ale możesz tego nie wiedzieć.  Nie oczekuję niczego od kogoś takiego jak ty. 

Poza tym była już o tym mowa i nie tylko Simaudio miało taka wpadkę. 

Ale możesz dalej sobie pisać,  realizuj się jak ci to sprawia frajdę. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mariusz Kopacki napisał:

Tradycyjnie niemierzalne ale slyszalne, pod warunkiem ze nie w slepych testach :)

Tego się nie da nie słyszeć...

A na hasło że droższe musi mi grać lepiej to jeden zastąpiony zasilacz kosztuje 50% a drugi 150% ceny PD...

2 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Tradycyjnie niemierzalne

Dlatego uważam że brak jeszcze odpowiednich kryteriów pomiarowych - za mało wiemy, lub niedoceniamy niektóre parametry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mariusz Kopacki napisał:

Jesli da sie uslyszec roznice, to i daloby sie je zarejestrowac. Poki co to domena opowiesci z mchu i paproci, ktore co bardziej napaleni reklamowac probuja jako standardy jakosci audio.

Bzdura kolejna. Wysłałem znajomemu sceptykowi dwa nagrania tego samego kawałka. Napisał że spora różnica i co zrobiłem. Różnica polegała na zmianie zasilacza liniowego na impulsowy..... w switchu... 

Niestety audio to naczynia połączone... znajomy miał teraz uszkodzony wzmacniacz który podbijał wszystko co tylko może być w sieci zasilającej. Był zaskoczony jak różnie piszczą różne ładowarki do daca. Co się dzieję po wpięciu kabelka internetowego do maliny itp itd. W zdrowym systemie te wszystkie piski, szumy, buczenia, brumienia są pewnie z 10x cichsze, tylko jak wpływaja na nasz odbiór. Co nasze zmysły odbierają dodatkowo poza zwykłą amplitudą.

Napiszę po raz kolejny - pomiary, a nasze zmysły to 2 różne sprawy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DiBatonio napisał:

To nie wzmacniacz stereo, ale możesz tego nie wiedzieć.  Nie oczekuję niczego od kogoś takiego jak ty. 

Poza tym była już o tym mowa i nie tylko Simaudio miało taka wpadkę. 

Ale możesz dalej sobie pisać,  realizuj się jak ci to sprawia frajdę. 

Nie ma znaczenia czy wzmacniacz stereo czy nie, tylko to, że Simy sprzedawali go za 18.000 dolców, kiedy te same bebechy siedziały w Denonie za 1.200 dolców. 

I to pokazuje podejście danej firmy. Jak i całego audio. ;)

Ale nie oczekuje rozumienia tego "od kogoś takiego jak ty". ;)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Bzdura kolejna. Wysłałem znajomemu sceptykowi dwa nagrania tego samego kawałka. Napisał że spora różnica i co zrobiłem. Różnica polegała na zmianie zasilacza liniowego na impulsowy..... w switchu... 

Niestety audio to naczynia połączone... znajomy miał teraz uszkodzony wzmacniacz który podbijał wszystko co tylko może być w sieci zasilającej. Był zaskoczony jak różnie piszczą różne ładowarki do daca. Co się dzieję po wpięciu kabelka internetowego do maliny itp itd. W zdrowym systemie te wszystkie piski, szumy, buczenia, brumienia są pewnie z 10x cichsze, tylko jak wpływaja na nasz odbiór. Co nasze zmysły odbierają dodatkowo poza zwykłą amplitudą.

Napiszę po raz kolejny - pomiary, a nasze zmysły to 2 różne sprawy....

Jesli sa nagrania roznic, to zjawisko nie jest slyszalne a niemierzalne.

Tor audio moze byc wrazliwy na rozmaite komponenty i sposoby polaczen, szczegolnie w konfiguracjach, ktorych uzytkownicy bagatelizuja role pomiarow, preferujac podejscie czysto odsluchowe.

26 minut temu, marcinmarcin napisał:

Dlatego uważam że brak jeszcze odpowiednich kryteriów pomiarowych - za mało wiemy, lub niedoceniamy niektóre parametry...

Jezeli sa slyszalne, to i sa mierzalne. Implikacja w druga strone juz nie zachodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zolt napisał:

Nie ma znaczenia czy wzmacniacz stereo czy nie, tylko to, że Simy sprzedawali go za 18.000 dolców, kiedy te same bebechy siedziały w Denonie za 1.200 dolców. 

I to pokazuje podejście danej firmy. Jak i całego audio. ;)

Ale nie oczekuje rozumienia tego "od kogoś takiego jak ty". ;)

Ja dobrze rozumiem, nie martw się, ale widzę żeś uczepił się tego Moona i uwiera w główkę dość mocno.

Spróbuj poszukać takich numerów wśród innych marek, znajdziesz na pewno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Ja dobrze rozumiem, nie martw się, ale widzę żeś uczepił się tego Moona i uwiera w główkę dość mocno.

Spróbuj poszukać takich numerów wśród innych marek, znajdziesz na pewno.

 

Mnie absolutnie nie uwiera. To tylko zwyczajnie doskonały przykład.😎

Ta marka dla mnie nie istnieje jako dla potencjalnego klienta. ;)

Jak bym dostał za darmo, to bym szybko sprzedał. 😁

 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Załóż sobie zamknięty wątek o kreskach i pomiarach, by tam uskuteczniać swoje wyczytane na ASR pierdolety.

Heh, pozwole sobie napisać mimo iz to nie było do mnie.

Zauważyłem że chyba wszyscy wokoło (tak - dobrze widzisz, piszę za innych 🤣) juz dawno wiedzą, w jakim celu są tworzone zamknięte wątki dla "niektórych". Np. Wpływ flamastrów, kredek, itp. Na brzmienie. Co ważne, jesli ktoś zechce przeszkodzić kontrargumentem, szybko zostanie "katapultowany" z wątku. Piękne....

"Pozostali" uzytkownicy nie potrzebują raczej tworzyć zamknietego watku gdyż nie przeszkadza im odmienne zdanie. Kontrargumenty są nawet... mile  widziane by dojść do "właściwych" wniosków. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Heh, pozwole sobie napisać mimo iz to nie było do mnie.

Zauważyłem że chyba wszyscy wokoło (tak - dobrze widzisz, piszę za innych 🤣) juz dawno wiedzą, w jakim celu są tworzone zamknięte wątki dla "niektórych". Np. Wpływ flamastrów, kredek, itp. Na brzmienie. Co ważne, jesli ktoś zechce przeszkodzić kontrargumentem, szybko zostanie "katapultowany" z wątku. Piękne....

"Pozostali" uzytkownicy nie potrzebują raczej tworzyć zamknietego watku gdyż nie przeszkadza im odmienne zdanie. Kontrargumenty są nawet... mile  widziane by dojść do "właściwych" wniosków. :)

 

Szczesliwie nie widze powodu by schodzic do podziemia tylko dlatego, ze komus nie w smak moja argumentacja, a swoja probuje zastepowac propozycjami jak wyzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...