Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

Dnia 19.05.2024 o 08:52, Tomasz Kluczynski napisał:

zwrócę uwagę nie na to czy mi się podoba, tylko czy dobrze brzmi. 

Czy takie zwrócenie uwagi/uważność jest w całej swojej przestrzeni możliwe?

Jestem ciekawy. Czasami stawiam sobie takie pytanie i nie znalazłem ostatecznej odpowiedzi. Zawsze coś mnie „uwiera”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, AudioTube napisał:

Czy takie zwrócenie uwagi/uważność jest w całej swojej przestrzeni możliwe?

Jestem ciekawy. Czasami stawiam sobie takie pytanie i nie znalazłem ostatecznej odpowiedzi. Zawsze coś mnie „uwiera”.

Bardzo możliwe ,że nie trafnie to ująłem.

Ale na swój minus mogę powiedzieć czy napisać, mój słuch nie jest już najlepszy i ja nie potrafię wyłapywać w dzwięku tego co tak kwieciście  opisuje Tomek czyli @Chmarski.Po drugie nie jestem tak osłuchany i nie mam takiej ilości przesłuchanych sprzętów, jak zacne grono osób z tego forum.

Ale gdy słucham szczególnie muzy puszczanej z sewisów streamingowych jak Tidal czy Qobuz, lub płyt zripowanych na dysk ssd to jeszcze na tyle słyszę tą muzę, że wiem które albumy czy nagrania aż chce się słuchać , bo brzmią tak przyjemnie, dzwięcznie i ta stereofonia w której dzwięki na przemian wydobywają się to z jednej to drugiej kolumny(pewnie znów użyłem nietrafnych pojęć), i na odwrót gdy coś mi nie pasuje, bo jest płasko, dzwięk się zlewa to odrazu wyłaczam.

Około czterech lat słuchałem na Arcamie SA30 i on w przeciwieństwie do Qudrala Aurum A9 ,tak bardzo nie pokazywał różnic w jakiej jakości jest puszczana muza. Qudral robi to natychmiast i dlatego to co brzmi nie najlepiej, na nim może się nie podobać.

Dla mnie te ciężkie brzmienie ,które wstawił @DS3x6 nie jest najlepiej zrealizowane czy też nagrane i dla osoby ,która słucha wyłącznie takiej muzy o ile jest nagrana na tym samym poziomie co wymienione albumy może, na Qudralu i jemu może się nie spodobać.

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2024 o 23:13, DS3x6 napisał:

Co masz na myśli pisząc ze sie "wkleiło"? 

Stworzyło jedność. Wkleiło się jak Venom w Eddiego Brocka. Tyle, że to nie jest uniwersalne połączenie. Dużo ciepła w brzmieniu. 

Dla mnie lepszy Aurum, dla Ciebie obstawiam jednak Unico Due.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Około czterech lat słuchałem na Arcamie SA30 i on w przeciwieństwie do Qudrala Aurum A9 ,tak bardzo nie pokazywał różnic w jakiej jakości jest puszczana muza. Qudral robi to natychmiast i dlatego to co brzmi nie najlepiej, na nim może się nie podobać.

Arcama SA30 nie słuchałem, ale Quadral słabą jakość realizacji pokazuje bez żadnych sentymentów.

 

6 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Dla mnie te ciężkie brzmienie ,które wstawił @DS3x6 nie jest najlepiej zrealizowane czy też nagrane i dla osoby ,która słucha wyłącznie takiej muzy o ile jest nagrana na tym samym poziomie co wymienione albumy może, na Qudralu i jemu może się nie spodobać.

Mgła jako tako nawet z jakością, ale brakuje trochę ciepła w środkowym paśmie. Dlatego myślę, że Unico Due będzie lepsze. 

Dlaczego w heavy metalu prawie nie używa się Fenderów? Bo klasycznie stratocastery czy telecastery mają single coiny. W ciężkiej muzyce dominują cieplejsze humbuckery. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chmarski napisał:

Dlaczego w heavy metalu prawie nie używa się Fenderów? Bo klasycznie stratocastery czy telecastery mają single coiny. W ciężkiej muzyce dominują cieplejsze humbuckery. 

Ale ciekawe, że niektóre z tzw. "Super Stratów" są już popularne w mocnym graniu, np.:

https://en.wikipedia.org/wiki/ESP_M-II

Wbrew awatarowi słabo się znam na gitarach (chociaż wiem, co lubię), więc nie chcę wchodzić w polemikę, natomiast chętnie poczytam, jeśli napiszesz coś więcej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chmarski napisał:

Super Straty mają humbuckery :)

Fakt, teraz doczytałem. Zmyliło mnie zdanie: "Not initially available in America for a while, the "M-1" model has only one pickup".

Sorry za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w Opolu salon Sonica. Powinieneś móc pożyczyć od nich Unico Due, Romę 54DC+. 

Aurum A8 też powinno się udać pożyczyć, ale tu czuję jeszcze mniejsze dopasowanie do muzyki, której słuchasz, niż w A9.

 

P.S. Michał z Technikarium woli Due od Roma 37DC+, ale akurat do do NINE bardziej mu Synthesis podchodzi od Unisona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chmarski napisał:

Masz w Opolu salon Sonica. Powinieneś móc pożyczyć od nich Unico Due, Romę 54DC+. 

Bywam u Pana Romana, ale ani on ani żaden innych salon w opolu nie wypożycza sprzętu. Due ściągnął po moich kilku prosbach, ale tylko do odsłuchu na miejscu, a to jak wiesz nie to samo. Na sama rozmowę o tym że takie salony jak q21 wypozyczaja sprzęt - zrobił wielkie oczy. 

Prawda jest taka że sprzedają co się sprzedaje a nie co chcieliby sprzedawać. Dlatego też romy nigdy nie miał i pewnie mieć nie będzie. 

A8 słuchałem u Niego, ale to był sprzęt, który trafił do serwisu a nie na sprzedaż. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2024 o 14:43, Chmarski napisał:

Obie odpowiedzi brzmią "Tak". Tam było porównanie do Yamahy, a DAC w Quadralu dużo bardziej mi się podoba. Kabel RCA odłączyłem. 

Ma prawo tak być. Miałem szczątkowy kontakt z tymi wzmacniaczami.

 

13 godzin temu, Chmarski napisał:

Dziwne. Świecą na stronie kilkunastoma modelami Synthesisa, a nie mają na stanie? Dla klienta nie chcą ściągnąć egzemplarza demo od dystrybutora?

W EIC coś niepokojącego się dzieje.

Dystrybutor sprzet mieć powinien ale akurat widzieliśmy już na przykładzie innych że różnie to działa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

W EIC coś niepokojącego się dzieje.

Pierwszą niepokojącą rzeczą było zwolnienie kierownika ich salonu w Warszawie. 

Generalnie firma przedziwna. Pracownicy najwyższy światowy poziom a właściciele... tutaj trochę słabiej. 

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

W EIC coś niepokojącego się dzieje.

Pierwszą niepokojącą rzeczą było zwolnienie kierownika ich salonu w Warszawie. 

Generalnie firma przedziwna. Pracownicy najwyższy światowy poziom a właściciele... tutaj trochę słabiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KrólKiczu napisał:

Pierwszą niepokojącą rzeczą było zwolnienie kierownika ich salonu w Warszawie. 

Generalnie firma przedziwna. Pracownicy najwyższy światowy poziom a właściciele... tutaj trochę słabiej. 

Pierwszą niepokojącą rzeczą było zwolnienie kierownika ich salonu w Warszawie. 

Generalnie firma przedziwna. Pracownicy najwyższy światowy poziom a właściciele... tutaj trochę słabiej. 

Właściciel. Znam. Chyba że coś sie zmieniło w tej kwestii i teraz jest kilku?

Tak kierownik Na Temat Audio który przeciez całkiem sensownie pisał na forum tutaj także.

Potem Unison, Opera, JL audio. Teraz Audio Physic.

Nie wiem co jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W EIC coś niepokojącego się dzieje.

Dystrybutor sprzet mieć powinien ale akurat widzieliśmy już na przykładzie innych że różnie to działa.

Tu akurat jest problem z salonem, a nie dystrybutorem. Dystrybutor sprzęt ma - sam go w końcu pożyczałem. OK, może Unico Due już się wyprzedały.

Czy jest źle w EIC? Nie wiem. Zmienia się portfolio. Jedne marki odchodzą, w ich miejsce pojawiają się inne. Dzięki temu można sprzęt kupić w bardzo dobrych cenach. 

@DS3x6 trzeba było jednak tu napisać, a nie mi na pw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Chmarski napisał:

Tu akurat jest problem z salonem, a nie dystrybutorem. Dystrybutor sprzęt ma - sam go w końcu pożyczałem. OK, może Unico Due już się wyprzedały.

Czy jest źle w EIC? Nie wiem. Zmienia się portfolio. Jedne marki odchodzą, w ich miejsce pojawiają się inne. Dzięki temu można sprzęt kupić w bardzo dobrych cenach. 

@DS3x6 trzeba było jednak tu napisać, a nie mi na pw.

No właśnie z tym przychodzeniem tam średnio.

Ale tak to prawda teraz jest opcja skorzystania z rewelacyjnych cen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest polityka producenta i dystrybutora czy dalej idą razem czy następują zmiany. 

Dystrybutor podejmuje decyzje o portfolio biorąc pod uwagę biznes. My byśmy chcieli wszystko w jednym miejscu, ale tak się biznesowo nie da. Każdy producent w ofercie to koszty marketingu, sprzętu demo itp. 

W EIC, zwłaszcza w kolumnach, trochę brakuje popularnych z niższej półki, które na niższej marży, wolumenem sprzedaży robią odpowiedni dochód. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2024 o 14:43, Chmarski napisał:

Coax, optyczny i USB... każdy gra inaczej.

Na USB jest faktycznie trochę głośniej niż po Coax czy optycznym.

Największa różnica w samym brzmieniu jest pomiędzy Coax i optycznym. USB, na szybki "rzut ucha", jest trochę takim środkiem pomiędzy nimi (ale nie wiem czy złotym). 

Czyżby idealny kabel dla mnie?

image.png.2721ba490b9e5c9248b4957af2da1373.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Serio tak podpisywali wszędzie to samo?

 

Tak, Ctrl+C --> Ctrl+V

Normalnie przestałem widzieć, ze napisali, że po kablu USB zdecydowali się na coaxiala i dlatego się zastanawiałem jak oni ten kabel ze zdjęcia do USB wykorzystali.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdaję spbie sprawę że tak to zrobili. Malo to kreatywne.

Dnia 24.05.2024 o 15:43, Chmarski napisał:

Tak, Ctrl+C --> Ctrl+V

Normalnie przestałem widzieć, ze napisali, że po kablu USB zdecydowali się na coaxiala i dlatego się zastanawiałem jak oni ten kabel ze zdjęcia do USB wykorzystali.

 

Wydaje mi się że to literówka.

W Audio tez bardzo cześrto zdarza się że pod fotka sprzetu jest opis innego :P

Czesto na przykład z innej strony. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...