Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

2 godziny temu, Chmarski napisał:

Miałem wczoraj aktywności zawodowe w Łasku, a to raptem 20 minut samochodem od Pabianic.

Lepsza okazja może się długo nie przydarzyć. 

Zabrałem ze sobą oba wzmacniacze I stawiłem się o umówionej porze w siedzibie @Q21

Bardzo dziękuję za świetne 3,5 godziny sluchania kolumn.

20240607_124622.jpg.0aaa0a134312d6e07c5458248f60ff31.jpg20240607_142309.jpg.687aa56da13918bd940b29413814e134.jpg

Tomku napisz coś więcej,jakie kolumny słuchałeś, z jakim źródłem no i opisz wrażenia swoim pięknym kwiecistym językiem. Jaspery 25mk2 były na odsłuchu? Czy dopiero że mną będziesz je odsłuchiwał? 

Przed godzinka dotarłem do domku po 12 godzinnej podróży, było sporo korków i jeden wypadek postawił nam godzinny postój. 

Jutro czy w niedzielę to za dużo nie posłucham, ale od poniedziałku ruszam pełna parą z odsłuchami.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jaspery 25mk2 były na odsłuchu? Czy dopiero że mną będziesz je odsłuchiwał? 

Tak, słuchałem Jasperów 25mk2 przez jakąś godzinę. Nie wiem czy jest sens byśmy specjalnie dla nich jechali. Na pewno nie jako podstawowe kolumny do odsłuchu. Jako dodatek do jakichś innych, nie ma problemu. Jako głównego aktora przedstawienia? Szkoda naszego czasu i paliwa. Podkreślam "NASZEGO", czyli mojego i Twojego. Dla innych mogą to być świetne kolumny.

Mając w pamięci to co @S!N! pisał o dźwięku którego szuka, to nie dziwię się, że mu podpasowały. Basu mają dużo, średnica i wysokie nienachalne, w żaden sposób nie próbujące wyrównania brzmienia. Faktycznie blisko tego czego on szuka. Kolumny bardzo fajne do grania rozrywkowego. 

MI jednak brakuje większej prezencji średnicy i wysokich. Scena też budowana tak sobie. Kolumny nie znikają i tworzą wyraźną granicę dla sceny dźwiękowej. 

Jasperów słuchałem z Romą i Synthesisem. Oba fajnie zagrały i spokojnie oba mógłbym polecić do tych kolumn. To co mnie zaskoczyło, to nie było różnicy czy to Roma czy Aurum akurat są podpięte. Nie usłyszałem różnic pomiędzy wzmacniaczami.

Nie wiem czy już Roma nie wyciska wszystkiego z tych kolumn co można i krok wyżej ze wzmacniaczem niczego nowego nie wnosi. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Nie wiem czy już Roma nie wyciska wszystkiego z tych kolumn co można i krok wyżej ze wzmacniaczem niczego nowego nie wnosi. 

Raczej wątpię chyba, że Ci na drugim forum bajdurzą są opisy wyższych i lepszych wzmaków do nich, niż Roma i odbiegają trochę od powyższego. Ja tylko od siebie dodam, że one otwierają się bardzo długo, niewygrzane grają góra i dołem i są wycofane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Napisałeś że Jasperów słuchałeś z Romą i Synthesisem, to nie pomylka?

A8  widzę jako transport, czy i z jego daca słuchałeś?

Żadna pomyłka:

image.png.4b67a1bdbc64151c90d6be53147c0348.png

Na zdjęciu nawet widać, że aktualnie Roma gra z Eversolo podłączonym jako źródło po RCA. Głosność ustawiona mniej więcej na tym poziomie co Aurum daje przy "-23" :) 

Do Jasperów i Qualio próbowałem też przez USB do DAC wzmacniacza. Tylko to na szybko. Nie zanotowałem jakiejś spektakularnej różnicy, a chciałem przede wszystkim te Jaspery i Qualio odsłuchać. Na A8 się nie skupiałem. Na to przyjdzie czas jak do mnie wpadniesz ze swoim. Wtedy sobie to na spokojnie w moim zestawie porównamy.

 

 

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Raczej wątpię chyba, że Ci na drugim forum bajdurzą są opisy wyższych i lepszych wzmaków do nich, niż Roma i odbiegają trochę od powyższego. Ja tylko od siebie dodam, że one otwierają się bardzo długo, niewygrzane grają góra i dołem i są wycofane.

Nie wiem czy bajdurzą. Nie wiem z jakimi wzmacniaczami łączą Jaspery. Tym bardziej nie wiem czy są to lepsze wzmacniacze od Romy. 

Wiem, że z spośród odsłuchiwanych porównawczo do Romy wzmacniaczy żadnego nie nazwałbym lepszym. W pewnych miejscach był coś trochę lepiej, ale w innych tracił. Dla mnie Roma była takim złotym środkiem i jak najbardziej równorzędnym jakościowo wzmacniaczem. Dopiero Quadral Aurum A9 tu zmienił sytuację. Wzmacniacze, których w domu słuchałem mogły się w niektórych elementach zbliżyć, ale w żadnym go nie pokonały. Tymczasem Aurum wyciągnął wszystkie te elementy jakościowo w górę.

Z Sonus Faberami zagrał już tylko Aurum bo mi się czas skończył, a że następni zapisani na odsłuch się spóźniali to żeby nie tracić czasu Romę spakowałem. Ostatecznie się nie zjawili więc jeszcze się udało i SF posłuchać.

W każdym razie, różnice pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami słyszałem na Qualio i Vienna Acostisc.

Na Pylonie nie usłyszałem. 

Czy te Pylony były wygrzane? Nie spytałem. Może @Q21 się wypowie w tej sprawie.

 

Wierzę, że ludziom się to granie podoba bo jest na serio bardzo fajne. Muzykalne, energetyczne i radosne. Muszę też podkreślić, że wybaczają słabym realizacjom. O ile Aurum A9 jest bezlitośnie obnaża, to Jasperom udało się to jednak ładnie to ukryć. 

 

 

 

P.S. po zreflektowaniu się:

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jasperów słuchałeś z Romą i Synthesisem, to nie pomylka?

Nie pomyłka, bo Roma i Synthesis to to samo :) 

Oczywiście chodziło mi o Quadrala i Synthesisa.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Chmarski napisał:

Nie wiem z jakimi wzmacniaczami łączą Jaspery. Tym bardziej nie wiem czy są to lepsze wzmacniacze od Romy. 

Z wyższej półki cenowej zbliżonej do ceny Jasperów i powyżej ich, więc siłą rzeczy są lepsze. Nie słuchałem wzmaków takiej klasy , więc się nie wypowiem, (jedynie raz za ok 50 tys przypadkiem jak był słuchacz i miał ze sobą swój sprzęt spięty z nimi, ale to stałem gdzieś z boku i w sumie tak jakbym nie słuchał :D) ale czytałem opinie czy są wyssane z palca czy nie, tego nie wiem, wiem za to, że Jasper to długa droga wygrzewania tak samo jak seria Diamond. Znajomy ma je z Audio Analogue Maestro Anniversary i raczej nie podzieliłby Twojego zdania i spostrzeżeń, że z tym wzmakiem np, nie się wyciągnąć więcej.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S!N! napisał:

Znajomy ma je z Audio Analogue Maestro Anniversary i raczej nie podzieliłby Twojego zdania i spostrzeżeń, że z tym wzmakiem np, nie się wyciągnąć więcej.

Moje wzmacniacze ceny wyjściowe miały w okolicach 10-12k PLN. Nie wykluczam, że wzmacniacz za 40k PLN zagra lepiej z tymi Pylonami. Pytanie o ile lepiej, skoro jeden z tych moich na innych kolumnach pokazuje różnice, a na Pylonie nie. Nawet jeśli coś się tam więcej pokaże to pytanie czy jest sens dopłacać za to 30k PLN do wzmacniacza.

Jaspery 25mk2 z tym Audio Analogue to 65k PLN. 

To ja po wczorajszych odsłuchach bez wahania biorę Sonus Faber Olympica Nova III za 62k PLN. Do tego wzmacniacz z "mojej" grupy cenowej i mam zupełnie inną klasę brzmienia.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chmarski napisał:

Moje wzmacniacze ceny wyjściowe miały w okolicach 10-12k PLN.

U mnie też koło tego, chociaż teraz chce przeznaczyć ciut więcej, jeśli się uda :)

17 minut temu, Chmarski napisał:

To ja po wczorajszych odsłuchach bez wahania biorę Sonus Faber Olympica Nova III

No widzisz, on jakoś nie wybrał ;)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Panowie nie mo o co się sprzeczać, bo w ten sposób i tak nie dojdziecie do konsensusu.

Jeden woli taki dzwięk, a drugi inny, i każdemu z nich mogą pasować inaczej grające kolumny czy wzmacniacze.

Nie zamierzam się sprzeczać.

 

1 godzinę temu, S!N! napisał:

No widzisz, on jakoś nie wybrał ;)

Ja nie mam z tym najmniejszego problemu. Pamiętając co pisałeś o dźwięku, którego szukasz, wcale się nie dziwię że i Ty wybrałeś. Jemu najwyraźniej też z tym dźwiękiem po drodze. To po prostu dobre kolumny, które Wam pasują.

Nic nie poradzę na to, że akurat na tych kolumnach nie usłyszałem różnic pomiędzy moimi wzmacniaczami, choć na innych modelach je usłyszałem. Fakt, nie jest to duża próba. bo raptem moje Quadrale Platinum+ Seven, Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference, Qualio IQ, i te Jaspery.

Nie wiem z czego wynika ta sytuacja z Jasperami, ale jednak jest to zachowanie odmienne od pozostałych. Dlatego pomyślałem, że może już wyżej wspiąć się nie mogą.

Jeśli miałbym dyskutować o tym co robi z nimi wzmacniacz za 40k PLN, to musiałbym w tym samym systemie podpiąć moje wzmacniacze i dopiero w takim porównaniu szukać czy pojawiają się zmiany i jakie.

1 godzinę temu, S!N! napisał:

U mnie też koło tego, chociaż teraz chce przeznaczyć ciut więcej, jeśli się uda :)

Koniecznie sprawdź przed zakupem czy coś się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2024 o 13:27, Chmarski napisał:

MI jednak brakuje większej prezencji średnicy i wysokich. Scena też budowana tak sobie. Kolumny nie znikają i tworzą wyraźną granicę dla sceny dźwiękowej. 

Mam to samo.

No to nie jest ten budżet za nie. Niby nic im nie dolega ale jednak.

Dnia 8.06.2024 o 14:24, Chmarski napisał:

Wczoraj słuchałem z moimi wzmacniaczami Jasperów 25 mk2.

Jest post na poprzedniej stronie.

Kolumny bardzo fajne, ale dla mnie nie wystarczające.

20240607_124622.jpg.6cf0c0e9872427246240e45280ec1301.jpg

Jak te białe nowości u nich?

Dnia 8.06.2024 o 18:14, Tomasz Kluczynski napisał:

Panowie nie mo o co się sprzeczać, bo w ten sposób i tak nie dojdziecie do konsensusu.

Jeden woli taki dzwięk, a drugi inny, i każdemu z nich mogą pasować inaczej grające kolumny czy wzmacniacze.

 

O tóż to. To nie próba wmówienia komuś że jest inaczej!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jak te białe nowości u nich?

Od razu zastrzegam, ze dzień przed miałem ciężki fizycznie i zakończony był dość dużą dawką alkoholu. Promile sprawdzałem - miałem zero jeszcze zanim ruszyłem na odsłuch, ale wyspany zbytnio nie byłem i bolały mnie te mięśnie, o których zapomniałem, że je mam.

Qualio IQ - bardzo fajne. Szkoda, że tak ustawione, bo nie wiem czy Pylony nie ograniczyły tej ich otwartości. Mimo wszystko dźwięk oderwał się od nich i scena była szersza wykraczając trochę poza Pylony. 

Basu nie brakuje. Schodzi delikatnie niżej niż w Jasperach. Średnica i wysokie to duży krok do przodu w stosunku do Jasperów. Nie są wycofane i mają zdecydowanie więcej szczegółów. Wysokie ani razu nie zakłuły. Średnica trochę po chłodniejszej stronie. Raczej nie do ciężkiego brzmienia, które potrzebuje ciepła. Przynajmniej w połączeniu ze wzmacniaczem Quadrala. Z Romą już prędzej można o tym myśleć. W sumie z moimi Platinumami mam podobnie. 

Bardzo fajnie się sprawują w klimatach jazzowych, bluesowych, klasyce czy muzyce filmowej. Świetne do nagrań akustycznych. Z rockiem też sobie radzą, ale trzeba ten ewentualny chłód wziąć pod uwagę. Raczej nie łączyłbym z jasnymi wzmacniaczami. 

Mi się bardzo spodobały, choć czegoś mi w nich było brak do pełni szczęścia.

 

Po swoich zaplanowanych dwóch godzinach chciałem się powoli pakować, ale ktoś następny zapisany na odsłuch się nie pojawił.

 

No to podpięte zostały kolejne kolumny Vienna Acoustics Beethover Concert Grand Reference.

Świetne wysokie i świetne średnie. Bas też byłby bardzo fajny, choć zupełnie inny niż w Pylonach czy Qualio. Niestety, tu nie wiem czy to problem tych konkretnych kolumn czy ogólnie tego modelu, ale z basem jednak mam problem, który zaważył na całości odbioru. W "Upojeniu' AMJ z PM gdy na początku gra gitara, niesie się jakiś dziwny przydźwięk średniego basu, którego tam nie powinno być. Sprawdziłem z oboma wzmacniaczami i tak, to niestety te kolumny mają. Mam nadzieję, że to tylko przypadłość tej pary (albo jednej z nich).

To są Łobuzy! Grają bardzo dynamicznie. Słuchając tych samych utworów co na pozostałych kolumnach, to tutaj miałem wrażenie bycia na koncercie na otwartym powietrzu. Jak ktoś szuka takiego koncertowego, energicznego brzmienia to koniecznie powinien ich posłuchać. Tylko ten bas do zweryfikowania.

 

Jako ostatnie podłączyliśmy Sonus Faber Olympica Nova III.

Charakter brzmienia, równowaga tonalna, dynamika, barwa, przejrzystość dźwięku takie jakich szukałem przez półtora roku gdy wybierałem dla siebie kolumny. Normalnie poczułem się jak w domu.

Jakby ktoś pytał o to jak brzmią moje Quadrale to właśnie tak. 

Oczywiście, tu gdzie Quadrale rysują mi kształt instrumentu na scenie, to Sonus Fabery dorzucają do tego szkicu jeszcze cieniowania ołówkiem. Czuć, że wynoszą to granie na wyższy poziom. Nie jest to jakaś wielka przepaść. Oj, z chęcią bym je postawił obok siebie i urządził ślepy test :) 

 

Jeśli chodzi o mnie, to zdecydowanie najlepsze kolumny z tego testu. Jednak cena też jest zdecydowanie inna niż pozostałych.

Na drugim miejscu ex aequo Qualio IQ i Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Refererence (o ile ten problem z basem dotyczy tylko tej pary).

Najsłabsze Jaspery albo Beethoveny (jeśli z tym basem to wszystkie tak mają).

 

 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Jakie sprzęty, te z białymi kolumnami ?

Te zaznaczone strzałkami na górnej półce. Tomek ma właśnie taki wzmacniacz i streamer.

Sprzęty na niższych półkach po prostu stały i nie brały udziału w tym odsłuchu.  

image.png.dd761de43a1a7c3ba034bf68fdf5564c.png

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Chmarski napisał:

Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Refererence (o ile ten problem z basem dotyczy tylko tej pary).

A ja kiedyś słyszalem te kolumny u kogoś z jebitną adaptacją akustyczną i uwaga z setem starej serii 200 Atolla i tak dobrego basu i kontroli to ja ani z Atolli nie słyszałem, ani z innych kolumn w tym rozmiarze.

Twierdzę,  że to nie kwestia kolumn, a Twojej akustyki. Dlatego w Twoją akustykę lepiej pewno wpisały się inne kolumny, bo nie widać jakiejkolwiek adaptacji akustycznej na zdjęciach.

22 minuty temu, Chmarski napisał:

Te zaznaczone strzałkami na górnej półce. Tomek ma właśnie taki wzmacniacz i streamer.

Sprzęty na niższych półkach po prostu stały i nie brały udziału w tym odsłuchu

O.K.

To nie zmienia faktu, że są inne zmienne.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...