Skocz do zawartości

Jak ukryć słuchawki w pracy ?


Recommended Posts

Witam , szukam jakiegoś pomysłu by móc słuchać muzyki / audycji w pracy . Wprowadzili zakaz używania słuchawek , jest coraz cieplej w związku z czym nie mogę nosić wiecznie czapki zimowej i pod nią trzymac słuchawki bezprzewodowej w uchu . Wpadłem na pomysł by chodzic w czapce z daszkiem i pod nią ukryć słuchawki na przewodnictwo kostne . Czy takie słuchawki muszą konkretnie dotykać ucha czy jak schowam je pod czapka i będą dotykać czaszki to będę coś słyszał ? Dodam że w pracy jest głośno , zwykła słuchawka bezprzewodowa daje radę ale muszę trochę głośniej podkręcić dźwięk . Co polecacie ? Jakieś patenty ? Konkretne modele które się sprawdza ? Dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2023 o 20:22, deegenerate napisał:

Dodam że w pracy jest głośno , zwykła słuchawka bezprzewodowa daje radę ale muszę trochę głośniej podkręcić dźwięk.

Wnioskuję, że w pracy możesz mieć naprawdę głośno. Skupiłbym się raczej na ochronie słuchu a nie na zakupie słuchawek, które zagłuszą hałas kolejnymi decybelami. Tym bardziej, że pewnie słuchał będziesz kilka godzin dziennie, przez cały rok.

Jedynie słuchawki z aktywną redukcją szumu mogły by tu jakoś pomóc (nie wiem jak głośno jest w pracy) ale wracamy do punktu wyjścia: one nie są niewidoczne.

Wybacz, że wyszło trochę moralizatorsko i nie na temat ale mam trzydziestoletniego kolegę, który stracił słuch na produkcji w Anglii i wiem jak trudno mu się żyje z szumami i nawracającymi w związku z tym epizodami depresyjnymi. Nie mówiąc o tym, ile pieniędzy wydaje na to aby jakoś funkcjonować.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2023 o 20:22, deegenerate napisał:

Dodam że w pracy jest głośno

Pomiary stanowiskowe hałasu masz? Ile masz tam decybeli?

Środki ochrony osobistej musisz mieć = zatyczki co najmniej. Wymówka zatyczki = stan zapalny ucha i musisz mieć nauszniki ochronne. A stąd już blisko ;) bo nauszniki ochronne znajdziesz z odtwarzaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2023 o 19:22, deegenerate napisał:

Wprowadzili zakaz używania słuchawek

Jesli dojdzie np. do jakiegokolwiek wypadku w ktorym bedziesz uczestniczył (nawet nie z Twojej winy) a bedziesz miał na założone słuchawki na które był nałożony zakaz - spodziewaj sie problemów.

Znam taki przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...