Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ja miałem Tomanka i grał po prostu trochę ciemniej niż impulsowy. Zapytaj @River co się stało jak dołożył do Rme PD Creative. Sam się przyznał ze kupił min. po to żeby mi udowodnić ze nie ma wpływu... a zasilacz został, podobnie jak u wszystkich znajomych co je kupili (jeden jeszcze też do Rme). 

Michał @Mikelas76też jest zadowolony. 😉

Zaraz się dowiemy, że to psychoakustyka....

W waszym przypadku zbiorowa, tyle że na odległość,  bo każdy z Was mieszka w innej części kraju.

😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ProjectPi napisał:

Dwoch panow sobie radosnie teoretyzuje na temat wplywu LPS na DMP-A6. Ale autorytet bije, ze ho ho :)

Nie mam DMP-A6 panie "praktyku" , ale wiem jak wpływa zasilacz liniowy na urządzenia nim zasilane, jestem w posiadaniu takiego od MuzgAudio.

Daruj swoje terorie i wywody, Mariusz też odesłał Ciebie do pomiarów zasilaczy liniowych i pokazałeś jak zwykle swoje przerośnięte ego.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Mariusz też odesłał Ciebie do pomiarów zasilaczy liniowych i pokazałeś jak zwykle swoje przerośnięte ego.

A raczej naiwnego teoretyka ślepo wierzacego w bzdury które wypromowały chiński szajs, a milionom ludzi wmówiły że nie ważne że ujowo gra, bo to tylko psychoakustyka, ważny za to pomiar 1 kHza 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz! Jacek! Marcin! Dajcie spokój z tymi przepychankami. Nie da się jednoznacznie pokazać w pomiarach, testach na ucho że jeden lepszy od drugiego. Różnice są ale nawet jak zapytacie profesora elektrotechniki dlaczego je słychać to nie odpowie jednoznacznie. 

Każdy przypadek trzeba by indywidualnie sprawdzać. Teoretycznie podam przykład. Dyskutujcie na temat. Zasilacz SMPS zakłóca dość intensywnie. Powiedzmy dzwoni w okolicach 100kHz na poziomie -60dB. Poprzez pętle ten sygnał zakłóceń dostaję się na wejście wzmaka. Ten przy obciążeniu pojemnościowym dostając impuls na wejściu zaczyna dzwonić na f ponadakustycznych. Nie słyszymy tego bezpośrednio ale dzwonienie ma wpływ na pracę tweetera. Wystarczy, że cewka lekko się nagrzeje i zmieni to parametry przetwornika. Fachowcy mówią o tzw. kompresji mocy czyli zmniejszeniu efektywności przetwornika. Będzie słychać "górę ciszej po prostu. To tak teoretyzując w skrócie. Nie dotyczy wszystkich przypadków. Wzmak musi być podatny na wzbudzenia na f ponadakustycznych. Pogadajcie o tym może zamiast się szczypać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna, a czasem trzeba, gadac i o studium przypadku. Np. o ewentualnej podatnosci pewnych urzadzen na zaklocenia generowane przez marne SMPS wpiete do sieci. Bez problemu mierzalne.

Ale dlaczego nazywasz przepychanka proste oczekiwanie przedstawienia jak niskoszumne zasilacze wplywaja na wyjscia zasilanych urzadzen, w porownaniu z tymi mniej niskoszumnymi, doprawdy nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ultrasonografii wykorzystuje się niskoszumne zasilacze,  gdzie jednym z czynników wpływających na jakość obrazu jest szum pochodzący od zasilaczy?

Wg twojej teorii , taki zasilacz nie ma wpływu na poziom szumu na wyjściu urządzenia.

To co, rozwiązania poprawiające parametry systemów ultrasonograficznych przy zastosowaniu takich zasilaczy są od czapy?

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ProjectPi Masz wiedzę i przewagę nad kolegami w pomiarach szumu bo robiłeś ale jak koledzy mówią posłuchaj to pewnie nie ma szans zweryfikować wszystkiego bo nie masz konkretnego ukladu odniesienia do dyskusji.

Czasami trzeba łączyć pomiary, wiedzę, doświadczenie i to co usłyszałem i wtedy się konfrontować w dyskusjach. Czasami nam brakuje jednego albo drugiego i zaczynamy się "przepychać" z opiniami. To oczywiście uproszczenie ale warto mieć dystans i nie stawiać na szali "racji" wszystkiego co mam w glowie bo to niepoważne jest. Nikt nie ma takiej mocy i wiedzy by być wyrocznią i jedyną ścieżką do prawdy. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ProjectPi napisał:

Jak bede chcial powymieniac sie doswiadczeniami odnosnie ultrasonografow, to sie zapisze na forum ultrasonografofili.

To nie jest odpowiedź, a raczej jej unikanie.

Zatem zasilacze niskoszumne mogą działać na urządzenia nim zasilane czy nie?

Przytoczyłem USG, bo jakiś czas temu o tym czytałem przy okazji tematu o zasilaniu zasilaczami niskoszumnymi.

Poszukam, to wrzucę, poczytasz i wtedy zmienisz swój punkt widzenia.

Albo coś wymyślisz, żeby stać przy swoim znając życie.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

@ProjectPi Masz wiedzę i przewagę nad kolegami w pomiarach szumu bo robiłeś ale jak koledzy mówią posłuchaj to pewnie nie ma szans zweryfikować wszystkiego bo nie masz konkretnego ukladu odniesienia do dyskusji.

Czasami trzeba łączyć pomiary, wiedzę, doświadczenie i to co usłyszałem i wtedy się konfrontować w dyskusjach. Czasami nam brakuje jednego albo drugiego i zaczynamy się "przepychać" z opiniami. To oczywiście uproszczenie ale warto mieć dystans i nie stawiać na szali "racji" wszystkiego co mam w glowie bo to niepoważne jest. Nikt nie ma takiej mocy i wiedzy by być wyrocznią i jedyną ścieżką do prawdy. 

Pozdrawiam.

Chcesz przez to powiedziec, ze jak mam jakies audio urzadzenie w pomiarach, to juz go sluchac nie bede? Niby dlaczego?

Pomiar jest dla mnie albo sposobem na wykrywanie ewentualnych problemow, albo na analize na poziomach, przy ktorych nie oczekuje, ze sluch mi sie przyda, ze wzgledu na jego niedoskonalosc. Jako weryfikator rozmaitych audiomarketingowych bzdur tez nie przydaje, tak przy okazji.

10 minut temu, DiBatonio napisał:

To nie jest odpowiedź, a raczej jej unikanie.

Zatem zasilacze niskoszumne mogą działać na urządzenia nim zasilane czy nie?

Przytoczyłem USG, bo jakiś czas temu o tym czytałem przy okazji tematu o zasilaniu zasilaczami niskoszumnymi.

Poszukam, to wrzucę, poczytasz i wtedy zmienisz swój punkt widzenia.

Albo coś wymyślisz, żeby stać przy swoim znając życie.

 

Im wiecej prob przypisania mi stwierdzen, ktorych nie popelniliem, tym mniejsza szansa, ze sie do tego odniose. Nawet w audio, a co dopiero ultrasonografach czy jakich innych radarach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ProjectPi

A ja myślę, że przykład zasilania z obszarów USG koreluje z tym w naszych audio zabawkach, jak np. DAC.

Poczytaj, powinieneś zauważyć dużo wspólnych cech,  jakie mogą mieć miejsce w urządzeniach audio. 

Podobne regulatory napięć, stosunek sygnał/szum SNR i innych parametrów.

Zachęcam:

https://www.digikey.pl/pl/articles/how-to-improve-ultrasound-system-image-quality-using-ultra-low-noise-supplies

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MariuszZ napisał:

Nic z tych rzeczy. Masz, słuchałeś i masz prawo o tym napisać ale to jest tylko u Ciebie, w twoich warunkach i na twoim sprzęcie. Niektórzy mają inne uwarunkowania sprzętowo - środowiskowe. Kontekst zmienia wszystko. Nawet "pasmo" wykonywanych pomiarów o czym na pewno doskonale wiesz ;) 

Oczywiscie, ze mowa o kokretnym kontekscie. Pomiarami tez da sie swietnie manipulowac, czego efektem staja sie porownania gruszek z jablkami.

Rzecz jednak w tym, ze przeciwstawiam sie pewnych tezom uogolnionym, jak te o wyzszosci LPS nad SMPS, czy gwarantowanym korzystnym wplywie zasilaczy niskoszumnych. Do tego wystarczaja zdiagnozowane przypadki, gdy rzecz nie ma miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ProjectPi napisał:

Rzecz jednak w tym, ze przeciwstawiam sie pewnych tezom uogolnionym, jak te o wyzszosci LPS nad SMPS

Podałem linka do pomiarów wcześniej gdzie widać, że SMPSy sa OK. Niestety nie wszystkie i tu zaczyna się problematyczna dyskusja bo jeden miał ten, a drugi inny model. Kontekst ważny jest ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Nikt nie neguje tej wydumanej hierarchii. Podałem linka do pomiarów wcześniej gdzie widać, że SMPSy sa OK. Niestety nie wszystkie i tu zaczyna sie problematyczna dyskusja bo jeden miał ten, a drugi inny model. Kontekst ważny jest ;) 

I co z tego, ze podales? Jeden z drugim i tak bedzie kontynuowal mantre, ze SMPS musi byc be a LPS musi byc cacy, wiec po wymianie musi byc lepiej i juz. I zadnego kontekstu nie bedzie.

A ja na dniach mialem przypadek wyraznie gorszego funkcjonowania urzadzenia przy zasilaniu lepszymi zasilaczami, wlaczajac w to LPS. Taka praktyka wraz z kontekstem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ProjectPi napisał:

Dziele sie szczegolami tam, gdzie ma to jakis sens. Tu bylby to zbedny wysilek, patrz rozmaite wypowiedzi pod moim adresem wyzej.

Bo z twojego dzielenia ekstremalne rzadko cokolwiek wynika. Najczęściej jest to kwestionowanie doświadczeń innych osób. 

Najgorsze że poparte jedynym argumentem - skoro nie umiem tego zmierzyć, znaczy że tego nie ma. 

Jak już nawet coś się mierzy - np kilkadziesiąt razy mniejsze zniekształcenia z PD porównując do fabrycznego, to kwestionujesz, że nie da się tego usłyszeć. 

Dzięki takiemu podejściu i gronu pożytecznych idiotów niektóre chińskie firmy zrobiły skok na rynek audio pod hasłem pomiarów, psychoakustyki i zaszczekania głosów mowiacych halo, coś nie tak, to nie gra jak wynikaloby z pomiarów... 

Plan idealny, a grono pożytecznych dalej lata po forach i mowi ludziom co mają prawo słyszeć. 

Tymczasem wzrost jakości z dobrego zasilania jest u mnie tak duży, że mam czasem wrażenie że przekroczona została jakaś granica, zlikwidowane coś co mnie zawsze irytowalo w dzwieku, uszlachetnione każde jedno wybrzmienie. Pojawienie się dodatkowych  faktur dźwięku, poprawiona sterefonia, głębia. Progres którego nie da się zrobić bez dobrego zasilania.

Ale nigdy tego nie zrozumiesz, może i nie usłyszysz... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Eversolo A8 link wprowadza więcej funkcjonalności, za które niektórzy audiohobbyści chętnie dopłacą.

Z dodatkowych ficzerow jest DSP, który umożliwia kształtować dowolnie dźwięk na wyjściu urządzenia. PEQ, FIR Filter (convolver?), Loudness, LPF/HPF. Jest regulacja głośności na przekaźnikowej drabince rezystorowej.

Poprawiono zasilanie dzieląc na dwie sekcje. Jest LPS.

Dorzucono dodatkowe wyjścia. 

Dak jest na nowych kościach od AKM.

Zapowiada się rewelacyjnie. Szkoda, że 2x drożej. Dla mnie trochę za drogo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...