Skocz do zawartości

Naim Atom + pomoc w doborze głośników


Artur O

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Jako, że stałem się posiadaczem nowego Naim  Unii Atom potrzebuję pomocy w doborze głośników, chwilowo podłączyłem MA Gold 100 które posiadam do Arcama Avi 20

Potrzebuję porady  jakie głośniki  możecie mi doradzić do odsłuchu, potrzebuję monitory podstawkowe, metraż ok. 16m, kierunek w muzyce bardziej ciepły, MA Gołdy dla mnie trochę za ostre średnicą

Może ktoś z Was posiadał takiego Naima i może zawęzić poszukiwania do kilku głośników.

Odsłuch jest  zawsze u mnie w domu, czy to wypożyczenie czy zakup używanych głośników. Miałem przez chwilę Focal Aria 906, ale pod Arcamem niestety nie przypasowały, czy z Najmem mogą zagrać lepiej ? Brać je pod uwagę ? Wytypowałem sobie kilka modeli do odsłuchu tzn.

B&W 706s6

PMC Twenty 5,21 

Kef R3 lub R3 Meta

Kef LS50 Meta

Czekam na wszelkie wasze porady i sugestie 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artur O napisał:

nowego Naim  Unii Atom

Nowy znaczy dziewiczy czy już grany ? 

Czemu pytam, zastanawia mnie skąd się wzięła  ta "ostra średnica". Ogólnie to ciepły grajek z bardzo bliskim ale bezpiecznym środkiem pasma i łagodną, delikatną górą pasma. Teoretycznie PMC powinny pasować najlepiej ale jak słyszysz ostrości to chyba trzeba je jako pierwsze wykreślić z zestawienia. 

Monitorki będą stały na standach  czy komodzie itp.? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdziewiczony przeze mnie 😀 z MA Gold 100 i tutaj w tych głośnikach doszukuję się ostrej średnicy,  z Najmem MA  grają zdecydowanie cieplej i basu nie brakuje 😀

Tak, monitory będą na standach.

W takim połączeniu z MA gra już ok 5 dni po kilka godzin dziennie dosyć cicho

Edytowano przez Artur O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Artur O napisał:

Odsłuch jest  zawsze u mnie w domu, czy to wypożyczenie czy zakup używanych głośników. Miałem przez chwilę Focal Aria 906, ale pod Arcamem niestety nie przypasowały, czy z Najmem mogą zagrać lepiej ? Brać je pod uwagę ? Wytypowałem sobie kilka modeli do odsłuchu tzn.

Nie pytaj, zrób to…wypożycz i sprawdź .

Żaden Adam, ani kaczadupa, czy inny user nie wie jak to zagra u Ciebie w Twoich 16metrach.

Nie czytaj tzw.opinii „pewniaków”, bo się przejedziesz.

Napisz jakie odległości od ścian będziesz mógł zachować, czy pokój umeblowany, czy pusty z komoda i fotelem na krzyż.

Czy masz jakąś listwę z filtrami, jakie okablowanie, jaka muzyka itp.

Zawęź na razie z 3 propozycje i bierz się do odsłuchów u siebie, tylko Ty możesz sonie na to pytanie odpowiedzieć, co się sprawdzi.

Pzdr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Atom troszkę męczył swoją bezpośredniością i wypchnięciem środka. Ale wtedy na co dzień słuchałem na Heglach więc to wrażenie było zapewne tym bardziej spotęgowane. A tu mi nagle jakiś turbonawalator rzuca dźwięk na twarz ;)

Atom bardzo kombinuje na niskich częstotliwościach, luzuje tam jak opętany i przeciąga w dodatku. Szukałbym do niego raczej kolumn bez przewalonego basu.

I tak jak wyżej - pozostaje odsłuch u siebie i wybór wg własnych preferencji. Wiele zależy m.in. od pomieszczenia, akustyki, gustu, słuchanej muzyki. Z Twoich typów odrzuciłbym jednak Kefy R3.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Nie pytaj, zrób to…wypożycz i sprawdź .

Żaden Adam, ani kaczadupa, czy inny user nie wie jak to zagra u Ciebie w Twoich 16metrach.

Nie czytaj tzw.opinii „pewniaków”, bo się przejedziesz.

Napisz jakie odległości od ścian będziesz mógł zachować, czy pokój umeblowany, czy pusty z komoda i fotelem na krzyż.

Czy masz jakąś listwę z filtrami, jakie okablowanie, jaka muzyka itp.

Zawęź na razie z 3 propozycje i bierz się do odsłuchów u siebie, tylko Ty możesz sonie na to pytanie odpowiedzieć, co się sprawdzi.

Pzdr

 

 

Ale, ja to dokładnie wiem, dlatego też napisałem, że odsłuch tylko u mnie w domu. Zawsze tak robię, ale teraz muszę to jakoś zawęzić do 3-4 szt. głośników 😀

Dlatego podałem jakieś swoje wybory, dobre-złe ? trochę muszę zawęzić poszukiwania 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiesz o co chodzi.

Powtórzyłeś to, co napisałem 😉

Zatem po co ten wątek, dziwie się bo wydajesz się ogarnięty w tych sprawach.

Akustyka u każdego z nas jest na tyle inna, ze te same graty mogą zagrać zupełnie odmiennie, dlatego opinie innych to wróżenie .

Nie traktuj/cie tego ja złośliwości, raczej jak radę proszę odbierać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Czyli wiesz o co chodzi.

Powtórzyłeś to, co napisałem 😉

Zatem po co ten wątek, dziwie się bo wydajesz się ogarnięty w tych sprawach.

Akustyka u każdego z nas jest na tyle inna, ze te same graty mogą zagrać zupełnie odmiennie, dlatego opinie innych to wróżenie .

Nie traktuj/cie tego ja złośliwości, raczej jak radę proszę odbierać 😉

Chodzi bardziej o zawężenie ilości głośników do odsłuchu 😀

Ja też zawsze powtarzam, słuchajcie tylko u siebie tam gdzie będzie docelowe granie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artur O napisał:

Bardziej brałem też pod uwagę ATC SCM 11, ale skoro gadają 😀😀😀

Jak ma być bardzo, baaardzo ciepłe, bardzo miękkie granie z poluzowanym i dominującym dołem pasma  to tak ale dla mnie Atom zupełnie pod scm11 nie pasuje.  Pewne jest tylko to, że wybrałeś grajka z bardzo wyraźnie zaznaczonym własnym charakterem. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario Delphinus mkII, za około 6tys powinno udać się wyrwać nowe. Polecam odsłuch, basisko jak ze sporych podłogówek, średnica i wysokie bez wyostrzeń, ale też bez utraty detalu. 

Niestety u mnie zabrakło WAF, bo pewnie bym je kupił do mojego Uniti... 

Atc mogą się tu nie sprawdzić przy cichych nocnych odsłuchach, sprawdzałem scm7 z Unitiqute i fajnie to grało dopiero przy odkreconym volume ;)

Bowersy bym odpuścił, Pmc również nie są dla Ciebie jeśli Goldy za ostre. W Kef R3 może brakować detali na górze, ale LS50 nie słuchałem, może to być jakiś trop... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, stach_s napisał:

Chario Delphinus mkII, za około 6tys powinno udać się wyrwać nowe. Polecam odsłuch, basisko jak ze sporych podłogówek, średnica i wysokie bez wyostrzeń, ale też bez utraty detalu. 

Niestety u mnie zabrakło WAF, bo pewnie bym je kupił do mojego Uniti... 

Dzięki, ciekawa propozycja i super wygląd

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Runior napisał:

U mnie Atom gra z Focalami Aria 906 i jestem zadowolony, niemniej sprzęt od początku miał być przeznaczony do muzyki rockowej.

Możesz powiedzieć w jakim metrażu grasz i czy połączenie 906 z Atomem jest brzmieniem mocno ubasowionym? Nie przeszkadzają Ci przesadnie wyeksponowane sybilanty ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2023 o 15:52, kaczadupa napisał:

Możesz powiedzieć w jakim metrażu grasz i czy połączenie 906 z Atomem jest brzmieniem mocno ubasowionym? Nie przeszkadzają Ci przesadnie wyeksponowane sybilanty ? 

Sprzęt kupowałem mieszkając w bloku. Salon o powierzchni ok. 12 mkw otwarty na jadalnię i kuchnię, w sumie ok. 27 mkw. Aktualnie jest to 38 mkw salonu, otwartego na kuchnię mającą kolejne 12 mkw.

 

Od dłuższego czasu Atom służy głównie do plumkania w tle, na słuchanie "krytyczne" nie mam czasu ani warunków. Moim zdaniem bas (średni i wysoki, bo zbyt nisko 906 nie zejdzie) jest podkreślony, ale jest szybki i pozostaje pod kontrolą. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby przeszkadzały mi sybilanty. Uważam, że brzmienie zestawu jest muzykalne, efektowne, żeby nie powiedzieć efekciarskie. Plusem jest to, że łagodnie obchodzi się z materiałem niższej jakości, a ja mam sporo płyt CD. Można słuchać dłuższy czas bez bólu głowy, a zapas mocy jest taki, że w konfiguracji ograniczyłem zakres, w którym działa potencjometr.   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...