Skocz do zawartości

Kolumny do Musical fidelity M3SI


Gaara Mat

Recommended Posts

1 godzinę temu, Gaara Mat napisał:

Bardziej wydajne mi się, że bas się wzbudza w tej kolumnie przy  narożniku pokoju. Nie zauważyłem by ta druga kolumna wpadała w rezonans.

A streamery? Wystarczy podstawowa Yamaha czy może celować w bluesound NODE?

Zależy ile chcesz wydać. Musical ma okropne wizualnie streamery, Bluesound chwalony za apkę. Tutaj masz sporo też do sprawdzenia. Może cockatial audio, może coś z typowych chińczyków - topping czy smsl (bardzo chwalone), cemabridge audio wypuścił nowego axn10 (kolorystycznie może się gryźć), cxn 2 może uda ci się znaleźć w czarnej wersji. Yamaha fajnie chodzi ze Spotify, ale Tidal chyba nadal tylko przez ich apke musicast. Szukaj. Ja jestem trochę staroświecki i lubię mieć wszystko z jednej stajni, dlatego nie wybrałem musicala, a cambridge audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gaara Mat napisał:

Może źle mam kable podłączone? Ze wzmacniacza idzie kabel do LF- i HF+(czerwony) w kolumnie. 

Ze wzmacniacza idzie tylko na parę kolumn, a każda kolumna tanoy o ile dobrze widzę na innych fotach ma 4 terminale, więc chyba trzeba zmostkować terminale (chyba można to tak nazwać). Poniższa grafika powinna ci pomóc. 

Podłączenie Tannoy.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia gdzie podłączasz. Miałem te kolumny i testowałem każde możliwe połączenie w nich.

Obawiam się i to samo napisałem Ci na forum obok że jednak połowa wzmacniacza to po prostu jego granica.

Realnie czy przy tym poziomie jest głośno? Bardzo głośno?

 

 

Nie ma znaczenia gdzie podłączasz. Miałem te kolumny i testowałem każde możliwe połączenie w nich.

Obawiam się i to samo napisałem Ci na forum obok że jednak połowa wzmacniacza to po prostu jego granica.

Realnie czy przy tym poziomie jest głośno? Bardzo głośno?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Obawiam się i to samo napisałem Ci na forum obok że jednak połowa wzmacniacza to po prostu jego granica.

Nie znam M3SI, ale to może być prawda, o czym pisze Piotr. Jeżeli masz tylko możliwość, wypożyczyłbym na wszelki wypadek inny egzemplarz i sprawdził, czy tam też tak to wygląda. Ja przy tradycyjnych potencjometrach, tzn. nie sterowanych cyfrowo, typu Alps (jak w Musicalu), w ciągu dnia słuchałem zazwyczaj na 9-10, 11 to przeważnie już poważnie głośno było, a 12 to bardzo głośno. Np. Naim XS2 dociągał przy średnio wymagających kolumnach do ok. 13, później to po prostu nie miało sensu. Gwoli wyjaśnienia, tylko, że w Naim to już na 11 robił sztorm w pokoju;)

Jak byłem jeszcze piękny i młody, to miałem np. przypadek, że Audiolab 8000A "wysypywał" się na Dali 450 po 20-30 minutach grania na 11... Głośno było, fakt, ale nie jakieś "imprezowe" poziomy. Powiedzmy było to, jak 10 we wspomnianym Naimie. Po prostu Audiolab wyłączał się na jakiś czas, chyba jednak nie dawał rady, albo zabezpieczenia były ustawione zbyt ostrożnie.

Ja bym zdecydowanie spróbował wypożyczyć inny egzemplarz M3SI na próbę, zwłaszcza jeżeli odpowiada Ci jego brzmienie. Poza tym może być tak, że Twoje Tannoye za dużo soku wysysają z Musicala? Może w takim razie M5SI? Czyli jak zwykle, wujek dobra rada;)

Pozdrawiam, Tomek.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomasz1w napisał:

Nie znam M3SI, ale to może być prawda, o czym pisze Piotr. Jeżeli masz tylko możliwość, wypożyczyłbym na wszelki wypadek inny egzemplarz i sprawdził, czy tam też tak to wygląda

Szczerze? Byłem sprzedawcą. Wiecie. Nie wiem jak bym zareagował gdyby klient przyszedł i pwoiedział

"czy mogę przetestowac drugi bo ten na połowę mocy mi się gasi"

Też miałem kilka wzmaków.

Ale te kluczowe to na NADzie doszedłem faktycznie do 12 maks. I też się czasem gasił.

NA Roksanie do 12, Na Accu do 12

Mialem też M6 500 i ale tam inaczej było zestrojenie mocy. No i mikro wyświetlacz zamiast wskaźnika.

Nie wiem do jakiego poziomu doszedłem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Szczerze? Byłem sprzedawcą. Wiecie. Nie wiem jak bym zareagował gdyby klient przyszedł i pwoiedział

"czy mogę przetestowac drugi bo ten na połowę mocy mi się gasi"

Myślałem o innym salonie, ale to już może być faktycznie bardziej skomplikowane przedsięwzięcie.

40 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Mialem też M6 500 i ale tam inaczej było zestrojenie mocy. No i mikro wyświetlacz zamiast wskaźnika.

Arcam FMJ A32 - skala od 0 do 72 na wyświetlaczu, słuchałem i na 50 bez żadnej zadyszki, no ale tam nie było tradycyjnego potka.

17 minut temu, lpomis napisał:

Dawałem swego czasu ostro w palnik z M2si, było za godziną 11 na potku i nic się nie działo. Sam wzmacniacz też był lekko ciepławy. Zapytałbym dystrybutora @Na Temat Audio w czym problem :)

To chyba faktycznie najprostsze rozwiązanie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim będę wyrokował potrzebuje zdjęcia jak są podpięte kolumny (oczywiście od strony kolumn).
Druga kwestia z jakiego źródła grasz - co jest źródłem muzyki (tidal, youtube, plik)? Dodatkowo jakim sprzętem obsługujesz streaming. 

Najpewniej wprowadzasz przester i wzmacniacz daje Ci o tym znać, abyś nie spalił kolumn. Obecnie w salce odsłuchowej podłączyłem M3si z Fyne Audio F501 czyli porównywalnymi kolumnami co Twoje Tannoy'e. Powyżej 11 godziny nie da się już tego słuchać bo kolumny się nie wyrabiają, ale mute się nie aktywuje, więc problem może być gdzieś indziej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym bym upatrywał największy problem. Kolejną, równie prawdopodobną kwestią jest podkręcony do granic możliwości plik źródłowy, gdzie już w nim samym jest przester. Mnóstwo takiego materiału krąży po sieci, dlatego nie polecam odtwarzania z youtube gdzie dynamika nagrań może być kompletnie różna i kompletnie wystrzelona w kosmos, tak aby głośno łupało na głośnikach z laptopa.
W każdym razie wzmacniacz pokazuje Ci że dotarłeś do granic możliwości i nie powinieneś jej przekraczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2023 o 20:18, Piotr Sonido napisał:

Nie ma znaczenia gdzie podłączasz. Miałem te kolumny i testowałem każde możliwe połączenie w nich.

Obawiam się i to samo napisałem Ci na forum obok że jednak połowa wzmacniacza to po prostu jego granica.

Realnie czy przy tym poziomie jest głośno? Bardzo głośno?

 

 

Nie ma znaczenia gdzie podłączasz. Miałem te kolumny i testowałem każde możliwe połączenie w nich.

Obawiam się i to samo napisałem Ci na forum obok że jednak połowa wzmacniacza to po prostu jego granica.

Realnie czy przy tym poziomie jest głośno? Bardzo głośno?

 

 

Panie Piotrze, aż tak techniczny nie jestem, ale jeśli nie „zmostkuje” portów w głośniku to głośnik zagra pełną mocą i zakresem, czy nie? Będę wdzięczny za info. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2023 o 21:33, lpomis napisał:

Dawałem swego czasu ostro w palnik z M2si, było za godziną 11 na potku i nic się nie działo. Sam wzmacniacz też był lekko ciepławy. Zapytałbym dystrybutora @Na Temat Audio w czym problem :)

11 a 12 to jest różnica już.

Lekko ciepły? Na prawdę? To ja miałem Musicale na testach i wszystkie były mocno ciepłe przy klasycznym graniu.

Dnia 12.05.2023 o 21:50, tomasz1w napisał:

Myślałem o innym salonie, ale to już może być faktycznie bardziej skomplikowane przedsięwzięcie.

Arcam FMJ A32 - skala od 0 do 72 na wyświetlaczu, słuchałem i na 50 bez żadnej zadyszki, no ale tam nie było tradycyjnego potka.

To chyba faktycznie najprostsze rozwiązanie;)

No właśnie.

22 godziny temu, PiotrZ napisał:

Panie Piotrze, aż tak techniczny nie jestem, ale jeśli nie „zmostkuje” portów w głośniku to głośnik zagra pełną mocą i zakresem, czy nie? Będę wdzięczny za info. 

Muszą być zmostkowane bo inaczej musiał byś je podłączyć w bi wiringu.

A to bez sensu.

21 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Jeżeli chodzi Ci o zworki, to muszą być połączone bo wtedy grają razem wysokie i niskie tony. 

Ale 12 na wzmacniaczu to już raczej na pewno koniec 👍

Moc maksymalna, to moc przy której pojawiają się zniekształcenia które słyszysz, szkoda wzmacniacza i kolumn 

Ja jestem za tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...