Skocz do zawartości

YAMAHA RN800 i RN1000 - Nowe amplitunery sieciowe!


Recommended Posts

Panie i Panowie,

Nadszedł ten moment kiedy możemy przedstawić Wam nowe amplitunery sieciowe od Yamahy.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n800a.html

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n1000a.html

Będą to następcy tak znanych i lubianych RN602 i RN803.

Dostępność tych produktów powinna nastąpić w ciągu dwóch najbliższych miesięcy :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Raczej jedno coaxialne mniej niż 800.

Pewnie masz rację, pisałem z pamięci więc mogłem pomylić. Jeszcze przekleję jedną linijkę z różnicami, teraz już ze źródła.

Cytat

The R-N1000A adds an HDMI socket over its more affordable sibling, with further points of differentiation being its use of three Amtrans resistors (up from two in the R-N800A) for supposedly improved expression and scale, plus higher-grade coupling capacitors by Toshin Kogyo, and speaker terminals cut from pure brass.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za THF

Wyższy model R-N1000A wyposażony został dodatkowo w złącze HDMI ARC, dzięki czemu możesz podłączyć urządzenie do telewizora i sterować odtwarzaniem dźwięku za pomocą jednego pilota do TV. Ponadto konstrukcja obudowy R-N1000A została dodatkowo wzmocniona, m.in. przez grubą płytę tłumiącą, co eliminuje wszelkiego rodzaju wibracje, które mogłyby negatywnie wpłynąć na dźwięk.

Projektanci zastosowali też wysokiej klasy komponenty audio, takie jak wykonany na zamówienie transformator mocy, kondensatory blokowe, pozłacane terminale głośnikowe czy jednopunktowy system uziemienia, dzięki czemu R-N1000A jest w stanie swobodnie dostarczyć nieprzekłamany sygnał audio.

 

Od siebie dodam, że z różnic , które wychwyciłem, to HDMI w modelu wyższym, pojawiło się kosztem wejścia coxialnego (2 szt w tańszej wersji, 1 szt, w droższej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2023 o 10:27, Tomasz S. napisał:

Według zagranicznej prasy to 1000 ma dodatkowo HDMI i jedno optyczne wejście więcej i przypuszczana cena to 1099 Eur.

To taniej niż obecnie 803 :P

Nie przejdzie.

Dnia 19.05.2023 o 20:13, jirkash napisał:

R-N800A €1,099.00
R-N1000A €1,599.00.
July 2023

No to wygląda bardziej realistycznie.

18 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

Środek też solidniej wygląda na zdjęciach niż w A-S701.

Bo RN 2000 to AS 1200 on jest lepszy od AS 701.

Ale

Dnia 19.05.2023 o 21:27, Sylwester Wojajczyk napisał:

Plus 500 euro za HDMI??? Tanio nie jest:( 

Nie dokładasz tylko za HDMI.

803 grala lepiej od 602ki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Była chociaż inaczej zbudowana (np. dwa radiatory zamiast jednego) i sporo różniła się funkcjonalnością (YPAO). Obecna para ma zdaje się identyczną konstrukcje i niemal (HDMI) identyczne funkcje.

Jeśli, powtarzam że jesli Yamaha porzuciła rozdzielenie brzmieniowe tych dwóch urządzeń no to wówczas dokładanie za samo HDMI to jest paranoja.

RN1000 nie będzie miał YPAO juz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Je to levnější než v současnosti 803 :P

To neprojde.

Vypadá to realističtěji.

Protože RN 2000 je AS 1200, je lepší než AS 701.

Ale

Nejen přidáte do HDMI.

803 hrál lépe než 602.

 

Nie powiedziałbym, że R-N803 brzmi lepiej niż R-N602, brzmi inaczej, ale nie lepiej. Mam obydwa. Wręcz przeciwnie, dla niektórych R-N602 brzmi lepiej – cieplejszy dźwięk, R-N803 brzmi dość zimno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Przeciwnie. Oba będą miały.

No to fajnie.

13 godzin temu, jirkash napisał:

Nie powiedziałbym, że R-N803 brzmi lepiej niż R-N602, brzmi inaczej, ale nie lepiej. Mam obydwa. Wręcz przeciwnie, dla niektórych R-N602 brzmi lepiej – cieplejszy dźwięk, R-N803 brzmi dość zimno.

Jak zmieniłeś treść mojego cytatu na czeski? :P

Nie lepszy? Inny? 602 cieplejszy? Jesteś chyba pierwsza osoba na świecie która tak uważa i dlatego super :)

A po co Ci dwa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...