Skocz do zawartości

Poszukuję wzmacniacza do kolumn ATC SCM 7 - prośba o pomoc


palecki

Recommended Posts

47 minut temu, soberowy napisał:

Używany Chord Qutest można kupić za 4 tyś zł, więc spokojnie do osiągnięcia przy założonym budżecie. 

@kaczadupa w jakim to wzmacniaczu, który testowałeś wbudowany dac nie był gorszy jakościowo od Qutesta?

 

Nie kupisz Qutesta za 4tys, albo będzie tak stary, że lepiej dołożyć te 1,5tys do nowego. 
Ostatnio był w Czechach za około 4tys, ale dowiadywałem się i to jakaś ściema była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, soberowy napisał:

Na olx ceny za używane od 4400 do 4600, myślę że spokojnie za 4000 do kupienia. 

to pogadaj z nimi i zobaczysz czy sprzedadzą za 4tyś :) , a ta są często dac bez żadnej historii, nieokreślonego wieku, pewnie 4-5 lat, bez gwarancji.  To ja już wolę dołożyć do nowego, pewnie większość myśli tak samo i dlatego wiszą.

"Najmłodszy" na olx ma 4 lata.

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, soberowy napisał:

Używany Chord Qutest można kupić za 4 tyś zł, więc spokojnie do osiągnięcia przy założonym budżecie. 

@kaczadupa w jakim to wzmacniaczu, który testowałeś wbudowany dac nie był gorszy jakościowo od Qutesta?

 

No i to jest super opcja w tej cenie. Nie wiem czy do dostania. Ale jeśli tak to warto.

19 godzin temu, Q21 napisał:

I u nas niemal na pewno coś jeszcze da się z tą ceną zrobić ;) 

Czemu na stroni jest drożej?

https://www.q21.pl/chord-qutest.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję za wszystkie propozycje. Padło ich kilka. Udało mi się wypożyczyć w tym tygodniu polecanego przez was Toppinga D90SE a także Chorda Qutesta. Eversolo dotrze do mnie w poniedziałek. Aktualnie po kilku dniach odsłuchów bardziej kieruję się w stronę Chorda. Wiele czytałem o możliwości rozbudowy o zewnętrzny zasilacz i chciałbym to sprawdzić u siebie. Jaki byłby odpowiedni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcinmarcin napisał:

U mnie z kilku różnych zdecydowanie najlepiej wypadły PD Creative. Zawsze możesz zwrócić, sam kupiłem na próbę do daca jednak za chwilę dokupiłem drugi do streamera 😉

A PD Creative ma w komplecie kabelki z wtykiem zasilającym MicroUSB, bo takie gniazdo ma Chord Qutest.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, palecki napisał:

Wiele czytałem o możliwości rozbudowy o zewnętrzny zasilacz i chciałbym to sprawdzić u siebie

Ja bym się nie pchał w zasilacze, ewentualnie coś taniego i koniecznie odsłuch bo możesz nie usłyszeć różnicy. Podobno zasilacze Farad są bardzo dobre, ale  to jest plus 2.5-3 tyś do Qutesta i robi się cena za daca 7,5-8tyś, bez sensu wg mnie. Chyba najbardziej optymalny cena/jakość to Sbooster.

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, essewissa napisał:

Ja bym się nie pchał w zasilacze, ewentualnie coś taniego i koniecznie odsłuch bo możesz nie usłyszeć różnicy. Podobno zasilacze Farad są bardzo dobre, ale  to jest plus 2.5-3 tyś do Qutesta i robi się cena za daca 7,5-8tyś, bez sensu wg mnie. Chyba najbardziej optymalny cena/jakość to Sbooster.

Sam sobie zaprzeczasz. Różnice są spore i łatwo słyszalne. Miałem Qutesta z Muzgiem i na impulsowym jak porównałem było znacznie gorzej. Nie uważam że warto wydawać 2,5k czy nawet 1,6 na sbooster jak można około 1k kupić zasilacz PD Creative, który mierzy się perfekcyjnie i jakośc dźwięku jest perfekcyjna. Dla mnie to jest najlepszy stosunek ceny do jakości. PD daje normalną możliwość zwrotu przez 14 dni, ale nie widziałem żeby ktoś pisał, że skorzystał z tej opcji... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Sam sobie zaprzeczasz.

w czym sobie zaprzeczam? Przecież napisałem żeby kupił z możliwością zwrotu. Może się okazać, że albo nie usłyszy różnicy, albo będzie na granicy autosugestii, albo nie warta wydanych pieniędzy.

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...