Skocz do zawartości

Poszukuję wzmacniacza do kolumn ATC SCM 7 - prośba o pomoc


palecki

Recommended Posts

No są takie firmy które przeciez lubią takowe.

Naim albo cyrus. Kupisz "dość" drogie zasilacze.

Ich zasilacze do ich urządzeń.

Nie jest to coś co wyszlo wczoraj.

Do qutesta bym tak nie robił bo na seryjnym gra miodek. ale jeśli może być lepiej to why not. Ja nie testowałem na zewnętrznym

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomasz1w napisał:

Jak ktoś chce, to niech kupuje zasilacz za 2K do Qutesta. Albo za 4K. A najlepiej, żeby sprzęt miał zasilacz warty więcej, niź to, co zasila. To jedyna droga...

Podałem zasilacz PD który kosztuje około 1k i jest bardzo dobry jakościowo/pomiarowo/odsłuchowo.

Moim zdanie Qutest gra lepiej na dobrym liniowym (większa głębia, szlachetniej, mniej sybilantów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Na czym ma ten fenomen wymienianych zasilaczy polegac?

Trzeba posłuchać...

Pierwszy liniowy zasilacz jaki miałem (kupiony z Rme w komplecie) wystawiłem na Olx bez słuchania go nawet.

Po tygodniu namawiania przez kumpla zapiąłem go dla świętego spokoju do RME zeby móc mu powiedzieć że pitoli farmazony... teraz mam 3 liniowe dużo lepszej jakości niż ten pierwszy... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomasz1w napisał:

A najlepiej, żeby sprzęt miał zasilacz warty więcej, niź to, co zasila. To jedyna droga...

Tomek, nie wiem, jak z Qutestem, ale miałem kiedyś wypożyczonego CA Dacmagic 100. Z impulsowym to była straszna bieda, a z liniowym (faktycznie droższym od daka, który sam był dość tani) - zupełnie inna klasa. Oczywiście nie wykluczam, że z tańszą liniówką (np. Tomanka) byłby podobny efekt, ale sprzedawca wypożyczył mi akurat z Sboosterem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2023 o 23:13, J4Z napisał:

Jak już Januszujesz mi tu, to Janusze właśnie zawyżają ceny używanych sprzętów tak jak Ty. Oczywiście że znam hifishark, obserwuje. Taka sama Januszerka za granicą, jak tu. 

Moga sobie zawyzac - jak ktos nie chce wiecej zaplacic to nie zaplaci i juz.

Ale rzeczywiscie cos ten rynek spokojny sie zrobil.

Nie tylko w Polsce. W NL mieszkam i mam AMP 150 do sprzedania od ponad miesiaca - cene moze za duza dalem wiec teraz jest o 700 euro mniejsza - ponad 530 razy ogloszenie widziane , 12 razy zachowane ale wciaz bez zainteresowanego.

Ciezkie czasy.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie wiadomo, może to tylko opinia właścicieli. 

Słuchałem naprawdę fajnych monitorów, ale nie powiedziałbym, że mają nieograniczony potencjał - głównie niskie częstotliwości mogłyby być ograniczeniem dla niektórych, a jeśliby je porównać do małych ATC, to SCM7 zostaną zjedzone, wyplute i przeżute dwa razy. Oczywiście cena jest totalnie inna.

@palecki Jakich innych kolumn słuchałeś?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...