Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Audio Physic classic 3?


Tomel

Recommended Posts

Cześć 

Posłuchaj koniecznie, czegoś bardziej wydajnego i z większymi możliwościami. W tym momencie NAD dostał do nas model C375 który przez wiele lat był w naszej ofercie.

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c375bee.html

To wzmak z tradycjami,  ze starej szkoły. Okiełzna trudniejsze kolumny , ma dobrą kontrolę na basie, dość równy przekaz. Zapraszamy Cię koniecznie do sprawdzenia w naszym salonie lub wypożyczenia do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciężko będzie określić, jaki wzmak będzie najlepszy, bo każda z wymienionych opcji może się komuś spodobać. 

Moim zdaniem absolutnie nie obejdzie się bez odsłuchu, więc zapraszamy do nas :) Znajdzie się sporo wzmacniaczy, które warto podłączyć z AP Classic 3. W tym wspomniany Audiolab, Atoll, Taga Harmony, Cambridge CXA61, Roksan K3, Quady, może spodobają Ci się z Silver Luną lub Torusem od Fezza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2023 o 07:39, Tomel napisał:

Czy Atoll in50 Atoll in80 czy audiolab 6000a czy Roksan K3 Roksan attessa? A może nad 356? A może inny?

Wybierz taki z niebuczącym trafem, nietrzeszczącymi potencjometrami i nieszumiący w kolumnach, gdy nie gra muzyka. Zanim coś kupisz, poczytaj w necie, jakie kłopoty z danym modelem zgłaszają użytkownicy. Te z powtarzającymi się problemami odpuść (jakby ich nie zachwalała branża i fani:). Po co się denerwować, jak są na rynku sprzęty, które działają dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy no zdecydowanie najlepszy jest Rokan K3.

I faktycznie tu mozna mówić o lepszości nad pozostałymi.

Attessa gra inaczej, jest miekszy, łagodniejszy i cieplejszy co takze może się spodobać z tymi kolumnami.

Atoll i audiolab to także łagodniejsze granie.

NAD 356 z rynku wtórnego uważaj.

Faktycznie Roksan K3 albo wspomniany wyżej Cyrus 8.2 to dobre opcję.

W fajnej cenie w Q21 mają też starszego Moona 240. Warto odsłuchać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artur Brol napisał:

Cos od Cambridge Audio moze ?

Ja próbowałem kiedyś AP C3 z CXA81. Mnie to nie grało. Mało dynamicznie, bas precyzyjny ale jakiś syntetyczny, do tego niezbyt obfity. Wydaje mi się, że AP C3 potrzebują bardziej zdecydowanego pieca, CXA81 był chyba dla nich zbyt spokojny i neutralny.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

EVO 150

Z CXA nie jestem przekonany.

 

Evo nie slyszalem ale jesli sie nie myle D klasse. CXA81 mialen I w/g mnie naprawde dobry wzmak. Pelny dźwięk bez przesady w gornym pasmie. 

Tak czy inaczej musialby posłuchać I jesli mozliwe porownac. A cxa jest chyba tanszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Tak EVO to klasa D. Pierwsza u Cambridge. I gra to inaczej niż CXA.

Modele CXA osobiście lubię nie wiem natomiast jak z AP.

Z jednej strony polecane sa do nich bardzo łagodne, wręcz tłumione Musicale a z drugiej jaśniejszy, przestrzenny ultra czysty Cambridge CXA.

 

Niestety kazdy musi Sam przejsc proces caly. Ludzie polecaja to albo tamto ale znow w/g ich preferencji czy sluchu.

Nie posluchasz nie bedziesz wiedzial.

A CXA to jak pisalem naprawde dobry sprzet I pewnie duzo drozsze wzmacniacze mogly by nie wypasc lepiej w tescie. Ewentualnie troche inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...