Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do B&W 606 S2


Sabipabi

Recommended Posts

Zanim kupisz NUC spróbuj wersję próbną Roon na kompie czy innym kompatybilnym urządzeniu. Może być tak, że Ci się nie spodoba. 

Ja jestem użytkownikiem i fanem roon od lat. 

Jest tu fajny ale zapomniany wątek o Roon,  jeśli kiedyś będziesz składał NUC lub miał pytania odnośnie Roon to służę pomocą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Zanim kupisz NUC spróbuj wersję próbną Roon na kompie czy innym kompatybilnym urządzeniu. Może być tak, że Ci się nie spodoba. 

Ja jestem użytkownikiem i fanem roon od lat. 

Jest tu fajny ale zapomniany wątek o Roon,  jeśli kiedyś będziesz składał NUC lub miał pytania odnośnie Roon to służę pomocą. 

Super, dziękuję za info, na pewno odezwę się w tej sprawie. Przyznam, że miałem okazję już testować Roon w wersji próbnej i do tej pory nie wiem jak to możliwe, że po połączeniu konta Tidal z Roon, jakość odtwarzanej muzyki Tidal MQA właśnie przez Roon była o wiele lepsza niż przez sam Tidal, a sprzęt przecież był taki sam... Dlatego wiem, że jak tylko ogarnę audio to Roon będzie kolejnym projektem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

wracam z aktualizacją, po prawie 12 dniach odsłuchu głównie z Tidal Hi-Fi / MQA (ifi zen stream + ifi zen dac v2) moim zdaniem różnica w jakości dźwięku jest znaczna - Focal Theva 3 + SVS SB-1000 PRO +  CAX81 Vs B&W 606 S2 + SVS SB-1000 PRO+ Rotel A11 Tribute. "Scena" jest pełniejsza, środek zdecydowanie lepiej brzmi, bass jest pełniejszy i bardziej dynamiczny (niskie częstotliwości "spadają do subwoofera dopiero poniżej fabrycznych dla Focali - 39hz). CAX81 ma oczywiście większy zapas mocy w stosunku do Rotela, więc przy niewielkim poziomie głośności daje znakomite rezultaty. Podsumowując, różnica w stosunku do poprzedniego zestawu jest znaczna, wg mnie, można powiedzieć "level up", nie mniej jest dyskomfort w kwestii detalu, po dłuższym odsłuchu detal zaczyna być lekko męczący dla ucha. Załączyłem zdjęcia, może Waszym zdaniem jestem w stanie tą kwestię zoptymalizować "akustycznie", np dokładając jakiś element rozpraszający - dyfuzor, czy coś innego, jest jeszcze trochę miejsca na zagospodarowanie. Czy jednak sprzętowo trzeba dalej eksperymentować?

_DSC0258.JPG

_DSC0259.JPG

_DSC0260.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2023 o 16:48, Sabipabi napisał:

 

Swoją drogą bardzo ciekawy jestem CXA81 i słuszności wielu krytycznych komentarzy.

Pozdrawiam

  

+ plus dla CXA81 miałem I mi się podobał.  Nie wiem skąd te negatywne komentarze. Może ktoś co innego lubi albo nie dopasował kolumn. Powodów może być kila.

Jeśli dobrze rozumiem to zestaw Focal, SVS SB 1000 wraz z CXA81 daje zbyt dużo detali? To spróbuj wymienić kolumny w tych zestawach.

Pokoiku na marginesie zazdroszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

+ plus dla CXA81 miałem I mi się podobał.  Nie wiem skąd te negatywne komentarze. Może ktoś co innego lubi albo nie dopasował kolumn. Powodów może być kila.

Jeśli dobrze rozumiem to zestaw Focal, SVS SB 1000 wraz z CXA81 daje zbyt dużo detali? To spróbuj wymienić kolumny w tych zestawach.

Pokoiku na marginesie zazdroszczę.

Poprzedni zestaw już sprzedałem, więc muszę z aktualnym poeksperymentować. Sklep w którym dokonałem zakupu, zaoferował mi dzisiaj wymianę 1:1 aktualny wzmacniacz CXA81 na Pier Audio MS-480 SE , zapewniając mnie , że zdecydowanie lepiej będzie współpracował z głośnikami Focal. Pier Audio MS-480 SE patrząc na parametry wygląda słabiej "na papierze" niż CXA81, nie mniej wygląda na pozbawiony wszelkich wodotrysków właśnie kosztem jakości dźwięku. Czy ktoś miał okazje testować Pier Audio MS-480 SE i może odnieść się do porównania tych dwóch wzmacniaczy pod kątem współpracy z Focalami ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Sabipabi napisał:

Poprzedni zestaw już sprzedałem, więc muszę z aktualnym poeksperymentować. Sklep w którym dokonałem zakupu, zaoferował mi dzisiaj wymianę 1:1 aktualny wzmacniacz CXA81 na Pier Audio MS-480 SE , zapewniając mnie , że zdecydowanie lepiej będzie współpracował z głośnikami Focal. Pier Audio MS-480 SE patrząc na parametry wygląda słabiej "na papierze" niż CXA81, nie mniej wygląda na pozbawiony wszelkich wodotrysków właśnie kosztem jakości dźwięku. Czy ktoś miał okazje testować Pier Audio MS-480 SE i może odnieść się do porównania tych dwóch wzmacniaczy pod kątem współpracy z Focalami ? 

Nie wierz temu co ci mówią.  

Nie wierze w takie bajki że oo by dźwięk był jak najlepszy pozbawiliśmy go wszystkich wodotrysków.

Na tym forum już ktoś wspomniał jak to w jednej renomowanej i drogiej firmie wkłada się tanie podzespoły.

Znam CXA81 I dla porównania testowałem go przeciw Gato DIA250s czyli wzmak za ponad 2 razy tyle co Cambridge i praktycznie kupiłem Gato z jednego powodu - chciałem nowa zabawkę.  Nie mogę sobie przypomnieć znaczącej różnicy w brzmieniu.

Także uważaj, sprzęt może i wyglądać ale to jeszcze o niczym nie świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas wie że nie każdy ma taką możliwość.  Można nawet zaryzykować twierdzenie że większość z nas takiej możliwości jest pozbawiona. Palec do góry kto ma 1 lub 2 salony że sprzętem hifi powiedzmy w promieniu 20- 40 km.

Takie z prawdziwego zdarzenia. 

Chyba tych palców nie wiele bysmy zobaczyli. 

No ale jeśli test w domu dopiero da nam odpowiedź czy to jest to, czy musimy dalej szukać to co nam zostaje?

Ja bym to raczej bardzo skróconym schematem działania nazwał 😁

Dobrej nocy życzę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Palec do góry kto ma 1 lub 2 salony że sprzętem hifi powiedzmy w promieniu 20- 40 km.

Trójmiasto. Obie dłonie w górze, chociaż druga niepełna. :)

1 godzinę temu, Sabipabi napisał:

Czy ktoś miał okazje testować Pier Audio MS-480 SE i może odnieść się do porównania tych dwóch wzmacniaczy pod kątem współpracy z Focalami ? 

Z tych dwu znam tylko CXA81, ale faktycznie hybryda może się lepiej sprawdzić z Focalami niż suchawy CXA 81. Na pewno warto posłuchać. Będzie to krok w bok, a czy przy okazji też krok w górę, to się okaże. Nic w ciemno. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Miałem nadzieję, że może uda się akustyką poprawić obecną sytuację :) co nie zmienia faktu , że i tak na pewno dołożę co nieco na ścianie za głośnikami, na suficie i w rogach po jednej pułapce basowej.

Co do Pier Audio MS-480 SE, jak wspomnieliście jest to hybryda, teoretycznie powinna być poprawa i delikatne ocieplenie dźwięku, nie mniej to tylko zasłyszane i przeczytane przeze mnie.

Co do wymiany samych kolumn Focal na inne do CXA, w tym sklepie, w podobnym przedziale cenowym są do wyboru - 

- Sonus faber Lumina III

- CANTON ERGO 670 DC CH

- Monitor Audio Silver 7G 200

- KEF R5

- Klipsch Reference Premiere RP-8000F

 

Może ktoś miał okazje słyszeć zestawienie CXA z którymś z powyższych modeli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Sabipabi napisał:

Dzień dobry.

Miałem nadzieję, że może uda się akustyką poprawić obecną sytuację :) co nie zmienia faktu , że i tak na pewno dołożę co nieco na ścianie za głośnikami, na suficie i w rogach po jednej pułapce basowej.

Co do Pier Audio MS-480 SE, jak wspomnieliście jest to hybryda, teoretycznie powinna być poprawa i delikatne ocieplenie dźwięku, nie mniej to tylko zasłyszane i przeczytane przeze mnie.

Co do wymiany samych kolumn Focal na inne do CXA, w tym sklepie, w podobnym przedziale cenowym są do wyboru - 

- Sonus faber Lumina III

- CANTON ERGO 670 DC CH

- Monitor Audio Silver 7G 200

- KEF R5

- Klipsch Reference Premiere RP-8000F

 

Może ktoś miał okazje słyszeć zestawienie CXA z którymś z powyższych modeli?

Moim zdaniem najciekawsze z nich pod CXA to Sonus fabery, KEFy oraz Cantony. Warto sprawdzić również wspomniane Pylony, tworzą bardzo fajne połączenie z Cambridgem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Artur Brol napisał:

Palec do góry kto ma 1 lub 2 salony że sprzętem hifi powiedzmy w promieniu 20- 40 km.

Ja, i to dużo więcej niż napisałeś.

5 godzin temu, Sabipabi napisał:

Może ktoś miał okazje słyszeć zestawienie CXA z którymś z powyższych modeli?

Moim zdaniem ze wszystkimi w/w kolumnami w połączniu z tym wzmacniaczem, będzie to dosyć żywe i jasne granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy napisał:

Ja, i to dużo więcej niż napisałeś.

Ja mogę nawet 21 😁

6 godzin temu, Sabipabi napisał:

Może ktoś miał okazje słyszeć zestawienie CXA z którymś z powyższych modeli?

A muszą to być podłogowe? 

W takich warunkach jak u Ciebie może warto by sprawdzić monitory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sabipabi napisał:

- Sonus faber Lumina III

- CANTON ERGO 670 DC CH

- Monitor Audio Silver 7G 200

- KEF R5

- Klipsch Reference Premiere RP-8000F

 

Może ktoś miał okazje słyszeć zestawienie CXA z którymś z powyższych modeli?

KEFy zdecydowanie.

Lumina to mega nudne granie. Aż do przegięcia. A reszta to kolumny jaśniejsze. Nie tak jak Focal. Bo Focal jest ostry a te są po prostu jasne i dokładne.

No może jeszcze Klipsch który także jest ostry.

A dodał bym jeszcze ELACi. Uni Fi albo Carina.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2023 o 09:02, Sabipabi napisał:

Co do Pier Audio MS-480 SE, jak wspomnieliście jest to hybryda, teoretycznie powinna być poprawa i delikatne ocieplenie dźwięku, nie mniej to tylko zasłyszane i przeczytane przeze mnie.

Seria MS z Piera nie jest w ogóle ciepła. To bardzo analityczne brzmienie ze świetną przestrzenią dlatego na teorię o ciepłym brzmieniu z hybryd trzeba brać poprawkę bo to nie reguła. Dużo lepiej sprawdziłaby się tu Rega Elex MK4. CXA81 to świetny wzmak. Jest neutralny z lekkim przesunięciem w górę i osobiście też nie łączyłbym go z Focalami, zwłaszcza nowymi. CXA81 bardzo dobrze sprawdza się faktycznie z ciemniejszymi konstrukcjami typu Fyne Audio. R5 to też nie jakieś super ciepłe konstrukcje więc tu bym uważał. Według mnie do CXA pasuje tu właśnie najbardziej Lumina. Takie brzmienie będzie spójne, analityczne a jednocześnie łagodne i niemęczące. Zanim wymienisz kolumny sprawdź Regę, tym bardziej, że Theva nie dominuje basem więc lekkie uzupełnienie z Regi im na pewno nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dziękuję za wszystkie sugestie, problem polega na tym, że sprzedawca nie ma zbyt dużego wyboru jeżeli chodzi o wzmacniacze, bardzo zachęcał mnie do Pier Audio MS-480 SE twierdząc że bije na głowę wzmacniacze nawet te po kilkanaście tyś. Przeglądając ofertę mam do wyboru :

 

Arcam SA20

Primare I15

 

Przyznam, że łatwiej jest mi wymienić wzmak niż głośniki ze względu na gabaryt, nie mniej jeżeli będzie taka potrzeba wymienię głosniki, nie chciałbym wymieniać cxa 81 na coś gorszego jakościowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...