Skocz do zawartości

cambridge cxn v2 vs wiim mini + dac do Cambridge cxa 80


Carmion

Recommended Posts

A co to są lepsze sluchawki?

Dla mnie sluchawki są jak głośniki. 

Nie lepsze a inne I to czasem też nie.

Hm to może te Denony przetestuj lub np Może Classic jeśli dobrze pamiętam tak się nazywają.

Dlaczego tak o słuchawkach myślę? Spieszę z wyjaśnieniem. 

Gdzieś w 2020 zacząłem się rozglądać za nausznikami.

Kupiłem - na podstawie zachwycających opini, chyba tylko recenzentów - Focal Clear.

Zamówiłem, dotarły, posłuchałem trochę na przemian z Audio Technica MRS7 ( też bardzo dobre sluchawki za tą cenę które teraz mają zbalansowana wersję chyba wciąż w sprzedazy) no i zostały.

Jak to bywa w tym hobby, trochę czasu minęło i już chęć na coś innego.

Trochę może z tego powodu że jakoś muzyka klasyczna i ścieżki dźwiękowe nie brzmiały tak jak trzeba.

Ok, więc do salonu i testy - przeciwko Focal Clear MG, Meze Empyrian, Focal Stellia i coś z Audeze no i byłbym zapomniał Focal Utopia.

W domu mogłem porównać z Focal Elegią i Hifiman Ananda open back.

Ceny możesz sprawdzić w necie .

I praktycznie ku mojemu zaskoczeniu w pierwszej grupie testowanej w salonie nie było różnicy w dzwieku.

Nawet drugi raz tam wróciłem po tego Meze ale wciąż po powtórnym odsłuchu do domu pojechałem bez niczego.

Zaryzykowałem i zamówiłem Denon D9200. Przetestowałem a gdy włączyłem muzykę klasyczną i ścieżki dźwiękowe wiedziałem że zostaną.

Muzyka jakby ożyła vs Focale Clear.

Widzisz różnica była niewielka ale to było to co mi odpowiadało- nie lepsze a inne.

Piszę to byś nie nastawiał się że musisz nie wiem jakie sumy wydać bo to to samo co z kolumnami - cena nic nie mówi bo jest podyktowana renomą a tym jak coś oddaje dźwięk.

A jak słuchałem D5200 to pamiętam że bardzo naturalnie się ten dźwięk prezentował i to poprzez telefon - ok miałem LG g7 z dobrym dachem.

Kurcze rozpisałem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawdziłbym też słuchawki od Meze - 109 Pro to bardzo dobre, delikatnie ocieplone słuchawki. Sugerowałbym jednak pójście w nieco wyższego DACa, np. Topping DX7 Pro Plus, czy EverSolo DAC-Z8. Warto będzie też sprawdzić Hifiman Ananda ze wzmacniaczem lampowym, czy zestawem od Cayina. 

Oczywiście zestawy od iFi jak najbardziej też są dobrymi opcjami. Warto będzie tez sprawdzić Sennheisery HD660S2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Lepsze to te z innoscia pozytywna, a gorsze to te z innoscia negatywna :)

Ja bym raczej powiedział że te lepsze to te które nam odpowiadają co nie zmienia faktu że wciąż trzeba powiedzieć że graja trochę inaczej. 🙂

18 minut temu, Q21 napisał:

Na pewno sprawdziłbym też słuchawki od Meze - 109 Pro to bardzo dobre, delikatnie ocieplone słuchawki. Sugerowałbym jednak pójście w nieco wyższego DACa, np. Topping DX7 Pro Plus, czy EverSolo DAC-Z8. Warto będzie też sprawdzić Hifiman Ananda ze wzmacniaczem lampowym, czy zestawem od Cayina. 

Oczywiście zestawy od iFi jak najbardziej też są dobrymi opcjami. Warto będzie tez sprawdzić Sennheisery HD660S2. 

Sennheiser jak najbardziej też bym na listę wciągnął. 

Ja używam Singxer sda2 jeśli dobrze pamiętam. Przyjemne combo z CXC i Denonami.

Eversolo nie znam ale wyglądają pociągająco.  Może też SMSL i Shiit audio ? IFI Audio na pewno - są produktem marki AMR A to znana marka audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli lepsze od zwykłych komputerowych za 200zl. Ale będę szukał kompromisu bo to zestaw będzie do odsłuchów głównie nocnych by nikomu nie przeszkadzać a także do filmów i częściej będą jednak w salonie. 

Oczywiście,  bez testów się nie odbędzie. Bo to już nie małe kwoty jak za słuchawki. Tak samo z kolumnami. Bo gdy byłem wcześniej na odsłuchu to zwyczajnie byłem w szoku bo na tę kolumny co się nastawiałem, zagrały dla mnie najgorzej. Dlatego wybór padł na heco bo moim zdaniem zaoferowały najwięcej pod względem cena/jakość/wygląd Oraz Klipsch RP 260f ale gabaryty (duża głębokość) oraz bałem się że te wyższe tony będą mnie z czasem męczyć. Chociaż na odsłuchu wydawało się że jest dobrze. Klipsch ma super bass.  Słuchałem też klipsch RP 8000F II i dla mnie bardziej się spodobał tańszy model rp-260f. A pylony diamond bardzo mi się spodobały z wyglądu i rozmiarem. Ale niestety dla mnie wtedy zagrały za ciemno.

 

Myślę że mój gust jest coś pomiędzy heco a pylony z czego bardziej bliżej do heco. 

Chyba że amplituner Yamaha RN 803d to za słaby był amplituner do lepszych kolumn.

Zwycięzca wtedy dla mnie były elac Carina FS 247 pomimo że coś z górą mi zabrakło. Może na Cambridge by się lepiej zagrało.Bo teraz uważam że heco z Cambridge cxA wypada lepiej.

(Oczywiście tylko w moim odczuciu) 

Bardzo jestem ciekaw jak by zagrały kefy I monitory bo nie miałem możliwości ich przesłuchać. 

Ps. Dzisiaj zabrałem stolik kawowy bo miałem przed kanapa. Zdziwiłem się, bo poczułem poprawę w brzmieniu i już nie trafi w tę miejsce tylko obok kanapy. 

 

IMG_20230704_144906.jpg

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Carmion napisał:

Mam na myśli lepsze od zwykłych komputerowych za 200zl. Ale będę szukał kompromisu bo to zestaw będzie do odsłuchów głównie nocnych by nikomu nie przeszkadzać a także do filmów i częściej będą jednak w salonie. 

Oczywiście,  bez testów się nie odbędzie. Bo to już nie małe kwoty jak za słuchawki. Tak samo z kolumnami. Bo gdy byłem wcześniej na odsłuchu to zwyczajnie byłem w szoku bo na tę kolumny co się nastawiałem, zagrały dla mnie najgorzej. Dlatego wybór padł na heco bo moim zdaniem zaoferowały najwięcej pod względem cena/jakość/wygląd Oraz Klipsch RP 260f ale gabaryty (duża głębokość) oraz bałem się że te wyższe tony będą mnie z czasem męczyć. Chociaż na odsłuchu wydawało się że jest dobrze. Klipsch ma super bass.  Słuchałem też klipsch RP 8000F II i dla mnie bardziej się spodobał tańszy model rp-260f. A pylony diamond bardzo mi się spodobały z wyglądu i rozmiarem. Ale niestety dla mnie wtedy zagrały za ciemno.

 

Myślę że mój gust jest coś pomiędzy heco a pylony z czego bardziej bliżej do heco. 

Chyba że amplituner Yamaha RN 803d to za słaby był amplituner do lepszych kolumn.

Zwycięzca wtedy dla mnie były elac Carina FS 247 pomimo że coś z górą mi zabrakło. Może na Cambridge by się lepiej zagrało.Bo teraz uważam że heco z Cambridge cxA wypada lepiej.

(Oczywiście tylko w moim odczuciu) 

Bardzo jestem ciekaw jak by zagrały kefy I monitory bo nie miałem możliwości ich przesłuchać. 

Ps. Dzisiaj zabrałem stolik kawowy bo miałem przed kanapa. Zdziwiłem się, bo poczułem poprawę w brzmieniu i już nie trafi w tę miejsce tylko obok kanapy. 

 

IMG_20230704_144906.jpg

Ładnie to wygląda. Nawet bardzo 👍

Yamaha z tego co widzę ma 2 razy 145 watt więc za słaba nie jest więc to może leżeć po stronie tego jak gra.

KEF nie znam osobiście ale odniosłem wrażenie z tego co czytałem że to trochę hm ostre czy może suche granie.

Monitor Audio np. Gold 5g to jest ciemne granie  - testowalem Gold 100 i 200 5g - a właśnie Pylon ma takie hm żywszy, otwarty dźwięk no przynajmniej z cxa 81 i teraz z Gato Dia250s. Nie myl z ostrym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Ładnie to wygląda. Nawet bardzo 👍

Yamaha z tego co widzę ma 2 razy 145 watt więc za słaba nie jest więc to może leżeć po stronie tego jak gra.

KEF nie znam osobiście ale odniosłem wrażenie z tego co czytałem że to trochę hm ostre czy może suche granie.

Monitor Audio np. Gold 5g to jest ciemne granie  - testowalem Gold 100 i 200 5g - a właśnie Pylon ma takie hm żywszy, otwarty dźwięk no przynajmniej z cxa 81 i teraz z Gato Dia250s. Nie myl z ostrym.

 

 

Ogólnie ciągle mam wrażenie że Yamahe bardziej kręciłem niż Cambridge. W Cambridge nie przekroczyłem nigdy 50% głośności bo już było bardzo głośno. Zazwyczaj to maks jest n 25-30% i już gra w moim pomieszczeniu bardzo głośno. A myślałem z początku że te 2x 80wat będzie trochę mało. Teraz wiem że spokojnie na moim metrażu pociągnie kolumny wymagające bardziej prądowo i że nie ma się czego bać. 

 

Testowałem pylon opal bo miał brat na Yamaha RN 803d i nie podobało mi się.

A na Cambridge cxa zagrało dużo, dużo lepiej. Średnica dość podobna do heco tylko delikatnie łagodniejsza, a na dole basik był cieplejszy a nawet było go więcej. Ale miałem wrażenie że bass wszędzie brzmiał wszędzie podobnie i takich zejść nie miał jak heco. Gdyby nie to, to bym rozważył zmianę ale przy heco basik pracuje szerzej bez monotonii. Pylon opal ogólnie z cxa jest to bardzo przyjemne zestawienie. Niby podobny wzmacniacz do Yamahy, ale zupełnie inaczej zagrało to na opalach. Moim zdaniem i nie tylko moim bardzo dobrze Pylon opal się zgrał z cxa i zdecydowanie lepiej od Yamahy.  Odczułem dużo większą zmianę wzmacniacza niż np. na heco.  

Być może pylon diamond też zagra zupełnie inaczej i te braki z opalach by uzupełnił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim CXA81 podkrecalem do gdzies cwierc czy troche wiecej - jakies 15 do 25 - i juz bylo glosno.

Jasne ze pociagie - te 80 Watt to niby nie wiele w porownaniu z moim 250 Watt ale tu chodzi ile potrzeba a nie ile sie ma.

Tymbardziej ze wymagania kolumny wzrastaj wraz z glosnoscia a tak naprawde glosno nikt nie slucha. bo przestaje byc to komfortowe dla ucha.

Co do basu to Diamond 28 ma podobno wiecej i np u mnie w NL kosztuje tylko 220 euro wiecej od 25. To sa napewno ceny za podstawowy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie heco z cxa ma czasem trochę za dużo. Ale to w utworach typowo basowych. Dlatego odrzuciłem suba bo z subem nawet na minimum ustawionym I na 30hz już się mieszkanie trzęsło.  Nie chciałbym mieć go więcej. Dlatego cieplejszy wzmacniacz u mnie odpada, bo z cxa basik mi się podoba. Jest szybki, dynamiczny i twardy. W dodatku wyraźna średnica i góra. A nie lubię jak już bass zakrywa średnicę.  Może na większym metrażu by mi było go za mało. Ale u mnie jest akurat. A opale grały nawet większym basem od heco, ale ten bass był bardziej monotonny. Ale opale to o dwa modele niżej niż diamond. Więc diamond zagra znacznie lepiej. 

Chyba bardziej optymalny by był model 25 i chyba model 28 testowałem na odsłuchu. 

Myślę że jakbym się zdecydował po odsłuchu to szukał bym outletu lub używek. Ale ciężko by było dorwać w kolorze czarnym lub białym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jak z autami. Kolor mozesz sobie wybrac jak zamawiasz nowy 🙂

W kazdym razie to dobre kolumny i zaryzykowalbym nawet - choc mysle ze to nie wielkie ryzyko - stwierdzenie ze brzmieniowo to to samo co Sonus Faber Olympic Nova 1 - te podstawkowe.

Testowalem je w salonie i wlasnie z Gold 100 5g mialem  z nimi ten sam efekt jak potem w domu wraz z Diamond 25. Przyjemny, otwarty,  czysty i nie pozbawiony niskich tonow dzwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Yamaha z tego co widzę ma 2 razy 145 watt więc za słaba nie jest więc to może leżeć po stronie tego jak gra.

Dnia 27.06.2023 o 09:01, Carmion napisał:

Cambridge nie gra tak dynamicznie jakbym chciał ale czystością i sceną mocno to rekompensuje. Bo praktycznie osiągnąłem to co chciałem osiągnąć ale mam wrażenie że delikatnie brakuje mi  dynamiki

Współcześnie specyfikacja niewiele mówi o realnych możliwościach danej elektroniki. Sposób pomiaru i podawania mocy nie jest ujednolicony. Kolejnym aspektem jaki należy tu uwzględnić jest fakt, że nie sama moc determinuje dynamikę i jakość dźwięku, który reprodukuje dana jednostka. 

Zapewniam Cię, że jeśli w tym zestawie brakuje Ci dynamiki to nie wzmacniacz jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy.

Dnia 30.06.2023 o 09:57, Carmion napisał:

A jeżeli bym sprzedał heco i subwoofer t9i i spróbował do cxa i cxn kupić

Kef R3 lub kef R5. To czy byłby duży skok w jakości?

W zakresie dynamiki, rozdzielczości i sceny - tak, ale jeśli potrzebujesz na prawdę niskiego zejścia to poza subem niewiele kolumn będzie w stanie Ci to zapewnić. Z drugiej strony zgranie fazowe ma ogromne znaczenie i jest mocno niedoceniane więc samo zestrojenie suba z pomieszczeniem i kolumnami to dosyć spore wyzwanie dlatego zwykle rekomenduje się aby dążyć do uzyskania zadowalającego basu z samych kolumn. R3 (a raczej R3 Meta) to bardzo fajne kolumny, które zapewniają rzeczywiście krótki, zwarty, ale bardzo szybki bas. Połączenia z CXA bym się tutaj faktycznie obawiał :) Monitor Audio Gold 100 to jedne z najciekawszych podstawek w budżecie do 10K, ale jest to bardzo konturowe granie z potężnym basem i jaśniejszą górą dlatego lepiej dogadują się ze spokojniejszymi wzmacniaczami. Ja osobiście uważam, ze wzmacniacz masz bardzo fajny i warto byłoby skupić się na dobraniu do niego neutralnych kolumn z dobrze kontrolowanym basem. Elac`i są świetne i w mojej ocenie musisz posłuchać ich jeszcze raz, ale na normalnym wzmaku bo Yamaha nie wyciągnęła z nich nawet połowy możliwości :) Ogólnie CXA lubi się z cieplejszymi kolumnami. Ktoś polecał tutaj Fyne`y F501 i to mogłaby być ciekawa koncepcja gdyby nie fakt, że FS 247.3 to inna liga. Daj im jeszcze szansę, ale z lepszym wzmacniaczem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

A co determinuje dynamikę? Jaki parametr? Na co zwracać uwagę przy przeglądaniu wyników pomiarów?

Jakość zastosowanych podzespołów oraz sam projekt wzmacniacza. Specyfikacja techniczna nie uwzględnia szczegółowego projektu ponieważ jest to własność intelektualna producenta. Moon 240i jest teoretycznie słabym wzmacniaczem, ale gra dynamicznie od niskich poziomów głośności - bardzo podobnie do lampy. Yamaha R-N803d ma napisane cuda w specyfikacji a już CXA61 deklasuje ją w przedbiegach. Tu mówimy o marketingu, z którego producenci się nie tłumaczą bo większość inżynierów z zawodu zada pytanie "jak to było mierzone".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Współcześnie specyfikacja niewiele mówi o realnych możliwościach danej elektroniki. Sposób pomiaru i podawania mocy nie jest ujednolicony. Kolejnym aspektem jaki należy tu uwzględnić jest fakt, że nie sama moc determinuje dynamikę i jakość dźwięku, który reprodukuje dana jednostka. 

Zapewniam Cię, że jeśli w tym zestawie brakuje Ci dynamiki to nie wzmacniacz jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy.

W zakresie dynamiki, rozdzielczości i sceny - tak, ale jeśli potrzebujesz na prawdę niskiego zejścia to poza subem niewiele kolumn będzie w stanie Ci to zapewnić. Z drugiej strony zgranie fazowe ma ogromne znaczenie i jest mocno niedoceniane więc samo zestrojenie suba z pomieszczeniem i kolumnami to dosyć spore wyzwanie dlatego zwykle rekomenduje się aby dążyć do uzyskania zadowalającego basu z samych kolumn. R3 (a raczej R3 Meta) to bardzo fajne kolumny, które zapewniają rzeczywiście krótki, zwarty, ale bardzo szybki bas. Połączenia z CXA bym się tutaj faktycznie obawiał :) Monitor Audio Gold 100 to jedne z najciekawszych podstawek w budżecie do 10K, ale jest to bardzo konturowe granie z potężnym basem i jaśniejszą górą dlatego lepiej dogadują się ze spokojniejszymi wzmacniaczami. Ja osobiście uważam, ze wzmacniacz masz bardzo fajny i warto byłoby skupić się na dobraniu do niego neutralnych kolumn z dobrze kontrolowanym basem. Elac`i są świetne i w mojej ocenie musisz posłuchać ich jeszcze raz, ale na normalnym wzmaku bo Yamaha nie wyciągnęła z nich nawet połowy możliwości :) Ogólnie CXA lubi się z cieplejszymi kolumnami. Ktoś polecał tutaj Fyne`y F501 i to mogłaby być ciekawa koncepcja gdyby nie fakt, że FS 247.3 to inna liga. Daj im jeszcze szansę, ale z lepszym wzmacniaczem.

 

Bass ogólnie w elac FS 247.3 był dla mnie jeden z najlepszych jaki słuchałem ze wszystkich kolumn. Oprócz klipsch rp260f.  Bardzo dynamiczny, twardy i też potrafił dość nisko zejść. Ogólnie bardzo rozrywkowe było granie i chyba bardziej przyjemne od klipsch. Ale nieco zabrakło mi góry. Nie była tak wyraźna.  Może z Cambridge zagra to czyściej.  Wtedy dla mnie by był sens wymiany bo bym czuł progres.  Nawet narzeczona zwróciła uwagę na brzmienie gdzie nie czuję kompletnie różnicy pomiędzy kolumnami i wzmacniaczami. 

Subwoofer niestety odpuściłem a mam rela T9i i jest brutalnie mocny i bardzo dynamiczny. Potrafi nisko schodzić. Ale z Heco jest tego Basu za dużo pomimo że miałem ustawiony nawet na 30hz i mocowo prawie na minimum to jak się pojawiał bass z suba to akustyka moja już nie ogarniała bo się wszystko trzęsło włącznie ze szklankami. Ale te dopełnienie basu było czuć na klatce piersiowej. Uczucie fajne, ale po dłuższym odsłuchu już męczyło. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Carmion napisał:

Bass ogólnie w elac FS 247.3 był dla mnie najlepszy jaki słuchałem ze wszystkich kolumn.  Bardzo dynamiczny, twardy i też potrafił dość nisko zejść. Ogólnie bardzo rozrywkowe było granie. Ale nieco zabrakło mi góry. Nie była tak wyraźna.  Może z Cambridge zagra to czyściej.  Wtedy to by była dla mnie najlepsza kolumna. Nawet narzeczona zwróciła uwagę na brzmienie gdzie nie czuję kompletnie różnicy pomiędzy kolumnami i wzmacniaczami. 

Subwoofer niestety odpuściłem a mam rela T9i i jest brutalnie mocny i bardzo dynamiczny. Potrafi nisko schodzić. Ale z Heco jest tego Basu za dużo pomimo że miałem ustawiony nawet na 30hz i mocowo prawie na minimum to jak się pojawiał bass z suba to akustyka moja już nie ogarniała bo się wszystko trzęsło włącznie ze szklankami. Ale te dopełnienie basu było czuć na klatce piersiowej. Uczucie fajne, ale po dłuższym odsłuchu już męczyło. 

Wcale Ci się nie dziwię, że Elac`i tak Ci się podobają. Zapewniam, że z lepszą elektroniką będziesz zachwycony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Zapewniam Cię, że jeśli w tym zestawie brakuje Ci dynamiki to nie wzmacniacz jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy.

To co odpowiada za dynamikę, ponieważ poniżej piszecie:

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jakość zastosowanych podzespołów oraz sam projekt wzmacniacza. Specyfikacja techniczna nie uwzględnia szczegółowego projektu ponieważ jest to własność intelektualna producenta. Moon 240i jest teoretycznie słabym wzmacniaczem, ale gra dynamicznie od niskich poziomów głośności - bardzo podobnie do lampy. Yamaha R-N803d ma napisane cuda w specyfikacji a już CXA61 deklasuje ją w przedbiegach. Tu mówimy o marketingu, z którego producenci się nie tłumaczą bo większość inżynierów z zawodu zada pytanie "jak to było mierzone".

Czy jedno drugiemu nie przeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lysy napisał:

To co odpowiada za dynamikę, ponieważ poniżej piszecie:

Czy jedno drugiemu nie przeczy?

Moja wypowiedź dotyczyła całokształtu rozważań w tym wątku. Za dynamikę odpowiada wypadkowa możliwości wzmacniacza w połączeniu z kolumnami. Pierwsza zacytowana wypowiedź dotyczy tego, że Aurory 700 mają również swoje ograniczenia i choćbyśmy połączyli je z systemem dzielonym za 100K to w dalszym ciągu nie zagają taką dynamiką jak konstrukcje w wyższej półki co w tym przypadku wynika chociażby z budowy przetwornika i tu chodziło mi o ten konkretny zestaw. Druga zacytowana wypowiedź dotyczyła dynamiki wzmacniaczy. Tę kwestię rozpatrywać z kolei należy w sytuacji, w której mamy jedne kolumny, przepinamy wzmacniacze i oceniamy jak zmienia się dynamika kolumn na skutek zmiany wzmacniacza. Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

7 minut temu, Artur Brol napisał:

Tak czytam i widze ze jest mowa o srednich, niskich I wysokich tonach. 

O wysunietych np wokalach lub o wycofanych właśnie I o scenie szerokiej lub waskiej ale co to jest dynamiką nie pojmuję. I że to jest uwarunkowane podzespołami no np. jakimi?

Dynamika to różnica pomiędzy najchiszymi fragmentami sygnału a najwyższymi. Dlatego możesz zrobić głośno i mieć słabą dynamikę i odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dynamikę głównie odbieram po przeciąganiu basu. Jeżeli bass zamula to odbieram jako brak dynamiki. Dlatego lubię między innymi punktowy bass. 

 

Po przeczytaniu forum

Aby podłączyć cxn do cxa zamówiłem rca chord c line 

A do kolumn aktualnie mam melodika mdc 2250 mdc 2250 ale mam je nieco za krótkie przez to są trochę napięte. 

Więc zamówiłem chord clearway speaker x.

Z tego co czytałem to przewody to wyższy poziom w porównaniu do melodiki i dobrze wypadają pod względem cena/jakość. Być może będzie tak że po podłączeniu cxn nie będę myślał o zmianie kolumn. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Carmion napisał:

Ja dynamikę głównie odbieram po przeciąganiu basu. Jeżeli bass zamula to odbieram jako brak dynamiki. Dlatego lubię między innymi punktowy bass. 

Dlatego warto mieć wzmacniacz, który dobrze kontroluje niskie tony.

Często jest też tak, że wzmacniacz nie daje rady kolumnom i efekt jest podobny.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Carmion napisał:

Ja dynamikę głównie odbieram po przeciąganiu basu. Jeżeli bass zamula to odbieram jako brak dynamiki. Dlatego lubię między innymi punktowy bass. 

 

Po przeczytaniu forum

Aby podłączyć cxn do cxa zamówiłem rca chord c line 

A do kolumn aktualnie mam melodika mdc 2250 mdc 2250 ale mam je nieco za krótkie przez to są trochę napięte. 

Więc zamówiłem chord clearway speaker x.

Z tego co czytałem to przewody to wyższy poziom w porównaniu do melodiki i dobrze wypadają pod względem cena/jakość. Być może będzie tak że po podłączeniu cxn nie będę myślał o zmianie kolumn. 

Z kablami tak jak z elektroniką i kolumnami - testuj.

Nie jestem zbyt entuzjastycznie do kabli nastawiony a w zasadzie tych rewelacji np. kabel x zjadł na śniadanie kabel y lub różnica dzień do nocy.

Dla mnie to bujdy na kółkach. 

Tam ma tylko prąd przejść a najlepszym przewodnikiem jest miedź i najlepiej jak najwyższej próby. 

Tak na wszelki wypadek gdybym się mylił nie kupuję najtańszych.

Też używam Melodiki i chyba ten sam nawet model 2.5 m.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

Dynamika to różnica pomiędzy najchiszymi fragmentami sygnału a najwyższymi. Dlatego możesz zrobić głośno i mieć słabą dynamikę i odwrotnie.

Jeśli tak to nie widzę tutaj związku z konstrukcja albo podzespołami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję różnicę. Ale to pewnie dlatego że mam kable trochę inaczej zbudowanę.  Klotzy ly 2250 - zwykła miedź

Melodika ma żyłę basscore przez co prawdopodobnie wpływa bardziej na bass. 

In-Akustik Silver - kabel posrebrzany wokale oraz instrumenty mocno podkreślone ale znacznie mniej dołu od melodiki i klotz.  

Zamówiłem nowe tylko dlatego bo melodiki były dość naprężone, a nie chcę uszkodzić wejścia na kable od wzmacniacza. No i chciałem po prostu już jak najbardziej neutralne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...