Skocz do zawartości

Naim nait 50


kaczadupa

Recommended Posts

Dnia 10.07.2023 o 08:56, kaczadupa napisał:

Raz czy dwa razy do roku kupię wersję papierową naszego AUDIO. Akurat mam w domu czerwcowe wydanie, gdzie jest test 3050LE. Z opisu nie do końca przypomina mi NAD C356, którego miałem prywatnie. Jakby bardziej efekciarsko i mniej organicznie w 3050LE, z lekkim pominięciem średnicy ale może źle zinterpretowałem. Z pewnością granie bardzo efektowne od pierwszej minuty. 

No ale cena.

356 był za 1/4 tego :P

No i w Audio to nie krytykują nigdy nic. Umiesz czytac miedzy wierszami? Wiem że umiesz.

Dnia 10.07.2023 o 12:31, Q21 napisał:

Po prostu była niedziela,

Odpocznij. Serio odpocznij. Tak Was cisnął?

 

Dnia 10.07.2023 o 12:50, kaczadupa napisał:

Oj nie, skromniej Panie, skromniej :)

Słuchawki albo głośnnik BT żeby na plaży zapuszczać HArdstyle na maksa? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nait 50 już u nas! 

IMG_0873.jpeg.cfdb97e4cc80a4fcc1ba1ded58efef38.jpeg

Mieliśmy też już okazję go posłuchać w połączeniu z Pylon Audio Diamond Monitor 18 oraz Regą Planar 3 z wkładką Exact. Zaowocowało to brzmieniem innym niż to, które znamy z serii Uniti, a było znacznie bliżej do tego z linii Classic. Dźwięk z niego jest bardzo otwarty, szybki, konturowy, a mimo to również niezwykle muzykalny i delikatnie ocieplony. Bas przez niego prezentowany zdecydowanie jest wyróżniający się w swojej klasie sprzętu. Scena jest kolejnym elementem, który zdecydowanie potrafi zachwycić. Bardzo dobrze wydobywa on elementy z dalszych planów, jednocześnie świetnie prezentując te z głównego nurtu. 

Zdecydowanie sprzęt warty sprawdzenia :)

https://www.q21.pl/naim-nait-50.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kaczadupa napisał:

A macie na stanie jakiś kabel 5DIN - 2 RCA ale nie w cenie nowego auta a zdroworozsądkowej? 

Nie jest to brzmieniowy "klon" Unitiqute 2? 

Na dniach będzie kabel, który będzie dorzucany do wzmacniacza. 

Nait 50 jest mocniejszy w brzmieniu, z większą sceną i rozmachem. To oczywiście tak plus minus, bo Unitiqute 2 dawno nikt od nas nie słuchał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unitiqute 2 był bardzo uniwersalnym all in one, świetnie wykonanym i naprawdę dobrze grającym. A przy tym w miarę rozsądnie wycenionym. I jednocześnie mocniejszym, niż Nait 50, z lepszym zasilaniem i do tego ze streamerem. Cięższym o ponad 1 kg przy tych samych wymiarach, solidniejszym. Wartość materiałowa Unitiqute 2 to pewnie + 50% w stosunku do Nait 50 (nie tylko ze względu na bebechy, ale choćby pancerną obudowę). Wygląd - kwestia gustu, dla mnie Nait 50 wygląda, jak straszydło. Ale rozumiem, że ktoś może mieć inny gust, szanuję to. I jak ktoś chce płacić extra połowę ceny za nostalgię, proszę bardzo. Ja w takie cudeńka nie bardzo wierzę, pewnie to dobrze gra, ale skąd te 15K? Ze złota jest? Nie, to tylko Naim;) Marka, która powoli odlatuje w stratosferę. IMHO 15K otwiera już naprawdę spore możliwości. Ale co ja wiem...

@Q21 Super fota z tymi Pylonami👍

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

Teoretycznie masz rację.

Zostaje najważniejsze,  przekonać się samemu. 

Jak do soboty zorganizuję DIN5 - 2RCA a jest wysokie prawdopodobieństwo, że tak,  to będzie grane :)

Oczywiście nie chcę nikogo zniechęcać, absolutnie nie mam takich intencji. Po prostu zaczynam mieć coraz bardziej zdroworozsądkowe podejście, choć też dość często zmieniam sprzęt (ale Tobie pewnie nie dorównam, bez złośliwości oczywiście:). Masz wszakże niemałe doświadczenie ze wzmacniaczami i powiedz mi za co tu płacić 15K? Tak, wiem, marka, wybitnie trafiony dobór komponentów, etc. ale przy wzmacniaczach to działa tylko do pewnego momentu. Tzn. owszem, liczy się doświadczenie, intuicja inżynierska. Ale sam wiesz, że tzw. ograniczenia fizyczne (zasilanie, moc, jakość komponentów, tranzystory - ilość i jakość, radiator w przypadku klasy AB czy zwłaszcza A, kondensatory, prowadzenie sygnału, jakość montażu, itd., itp.) to nie jest jakieś voodoo i ma wymierny wpływ na dźwięk. Wydaje mi się, że w przypadku Nait 50 jego cena wynika mniej z merytorycznych przesłanek, więcej z faktu limitowanej serii i wspomnianej nostalgii. Mnie nie stać na takie fanaberie. Nie przemawiają do mnie tranzystorowe pudełka 25W trochę ponad 4kg za 15K. W tej materii (tzn. wzmacniaczy) nie ma cudów IMHO. No dobra, nie aż takich. Mantyczę dzisiaj, ale żona ma tu swój wkład;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Dałem plusa. Ale na prawde nie wyobrażam sobie że ktoś daje za niego 15K świadomie.

@kaczadupa wypożyczaj i przekonaj mnie że jestem w błędzie. Please.

 

Pioter, wypożyczony. Tylko koniec świata może stanąć na przeszkodzie. Jak trzeba będzie to rowerem do Poznania po kabel zawinę :)

I to raczej będzie ostatni mój piecyk. Chyba, że Wojtek @lpomis z czymś kiedyś do mnie przyjedzie.

Swoje poznałem, mam na czym w domu słuchać muzyki.

Fajne zakończenie przygody na piecyku, który jest upamiętnieniem wybitnego Naita, jednej z najpiękniejszych historii w  naszym audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

Pioter, wypożyczony. Tylko koniec świata może stanąć na przeszkodzie. Jak trzeba będzie to rowerem do Poznania po kabel zawinę :)

I to raczej będzie ostatni mój piecyk. Chyba, że Wojtek @lpomis z czymś kiedyś do mnie przyjedzie.

Swoje poznałem, mam na czym w domu słuchać muzyki.

Fajne zakończenie przygody na piecyku, który jest upamiętnieniem wybitnego Naita, jednej z najpiękniejszych historii w  naszym audio. 

Co Ty człowieku bierzesz? Chcę to samo, grube kilogramy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2023 o 20:27, kaczadupa napisał:

Pioter, wypożyczony. Tylko koniec świata może stanąć na przeszkodzie. Jak trzeba będzie to rowerem do Poznania po kabel zawinę :)

I to raczej będzie ostatni mój piecyk. Chyba, że Wojtek @lpomis z czymś kiedyś do mnie przyjedzie.

Swoje poznałem, mam na czym w domu słuchać muzyki.

Fajne zakończenie przygody na piecyku, który jest upamiętnieniem wybitnego Naita, jednej z najpiękniejszych historii w  naszym audio. 

W sensie że zostaje?

Nie wierze.

Chcesz mnie po prostu przekonac prawda ?:D:P

Prosze. Nie rób tego.

Może ryż był stary :P

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Prosze. Nie rób tego.

Cześć.

Spokojnie, bez paniki. Pogra ze 12 dni i jak się spodoba to... się pomyśli. Będzie słuchany o każdej porze dnia i nocy, przy pełni księżyca i o wschodzie słońca aby niczego nie przegapić ;)

Najważniejsze Piotr, że zaczynam 2 tygodnie urlopu, jeszcze tylko 6,5h. Cudowne uczucie.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaczadupa napisał:

Cześć.

Spokojnie, bez paniki. Pogra ze 12 dni i jak się spodoba to... się pomyśli. Będzie słuchany o każdej porze dnia i nocy, przy pełni księżyca i o wschodzie słońca aby niczego nie przegapić ;)

Najważniejsze Piotr, że zaczynam 2 tygodnie urlopu, jeszcze tylko 6,5h. Cudowne uczucie.

A ja jeszcze 13h i to samo :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Cześć.

Spokojnie, bez paniki. Pogra ze 12 dni i jak się spodoba to... się pomyśli. Będzie słuchany o każdej porze dnia i nocy, przy pełni księżyca i o wschodzie słońca aby niczego nie przegapić ;)

Najważniejsze Piotr, że zaczynam 2 tygodnie urlopu, jeszcze tylko 6,5h. Cudowne uczucie.

Ależ emocje 🥰

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...