Skocz do zawartości

Naim nait 50


kaczadupa

Recommended Posts

Dnia 6.07.2023 o 10:40, kaczadupa napisał:

No właśnie, 25W czy np. 225W jest gwarantem "lepszości"?

Już pomijając gust każdego z nas, naszą akustykę, nasze głośniki, naszą ulubioną muzykę.

Ciężko coś rozstrzygnąć jak się nie posłucha chyba, że ktoś po zdjęciu bebechów już wszystko wie. 

 

Nie chodzi o to czy jest lepszy czy nie.

Chodzilo mi o wartość tego co się dostaje za pewna cenę. Wartość tych materiałów, podzespolow i możliwości napędzenia nim bardziej wymagających kolumn np.

Nie mówię nic o jakości wydobywającego się z niego dźwięku 😉

Jak np. z samochodami.

Jeśli za to 3000 mogę dostać Auto pojemniejsze, ładniejsze i z mocniejszym silnikiem oraz wygodniejsze to na takie się zdecyduje a nie na jakieś maleństwo w którym się ledwo mieszczę,  muszę po wyjściu z niego do fizjoterapeuty iść, które jest tak  brzydkie ze tylko po ciemku nim jeżdżę i nie potrafi żółwia dogonić. 

Nie chodzi mi o odczucia, sentymenty czy cokolwiek innego.

 

34 minuty temu, Artur O napisał:

Cena już znana ?

Taka do zapłacenia 😀

Około 3000 euro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że na całym świecie rozejdzie się 1973 szt. bardzo szybko to jasne 😀

Teraz sklepy sprzedają towar którego nie mają i może nie będą miały !? 😀

Chyba jest tylko jeden dystrybutor  NAIM na PL, czy wiadomo ile będzie szt. na PL ?

Teraz to jest sprzedawanie kota w worku

Większość sklepów sprzedaje tylko nikt jeszcze NAIT 50 nie widział na oczy 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

Mi bardziej przypomina starą farelkę

A mnie się podoba ten surowy, oldschoolowy design. Poza tym, taka ascetyczność ma swoje plusy. Nie przypomina człowiekowi, ile zapłacił i nie budzi wyrzutów sumienia. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia użytkowników  są wyjątkowo mało precyzyjne.

Jedni się popłakali bo brzmienie a może tylko wygląd Naita 50 sprawiły, że cofnęli się wspomnieniami dziesiątki  lat wstecz, inni zastanawiają się czy nadal są im potrzebne ich dzielone Naimy w cenie Porsche Panamera do których kable kosztują krotność ceny Naita 50 skoro mały gra tak ładnie.

Nikt nie chce konkretnie  porównać malucha do obecnych Naimów poza jednym człowiekiem, który stwierdził, że gra jak jego Nait XS3 tylko z mniejszą ilością wysokich tonów, co mu osobiście i w jego systemie pasuje :)

 

a9636f8f672392d4d7d5460edf9c2997d26a7302.jpeg

685631df9ad6875b17b068a397d9b9184e5881c0.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Te 25 Watt mu też wystarczy?

Wiesz  ile dokładnie Watt "konsumują" Twoje głośniki, gdy słuchasz muzyki ?

Jarek @Kraft podesłał mi ciekawy artykuł na temat ilości Watt jakich potrzebujemy. Ciekawe wnioski, zwłaszcza jak ma się nieduży pokój, słucha w bliskim polu lub pomieszczenie jest "żywe akustycznie". 

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Hm nie rozumiem jaki sens ma zakup sprzętu za mniej więcej taka samą cenę a dużo słabszego?

To była pierwsza opinia z jakimiś tam  odniesieniem po pierwszym dniu słuchania nowego Naita. I chyba jasnym jest, że każdy kto teraz go nabył nie miał możliwości sprawdzić jak gra. Ludzie cieszą się, że wogóle udało im się go kupić. To nie Nait XS3, który jest w każdym salonie i można go sobie na spokojnie wypożyczyć i sprawdzić. A na ile ta opinia jest trafna to też  trzeba samemu ocenić, jak zawsze i w każdym przypadku w audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste, zakup limitowanego Naima będzie w większości przypadków w ciemno, wysoka na nasze realia cena, żadnych recenzji raczej nie będzie a jak będą to już piecyka w sprzedaży nie będzie. Jeżeli będą się powtarzać opinie, że gra jasno czy brakuje mu ataku, szybkości to będę wiedział, że to nie moja bajka. 

A może być i tak, że do nas nic nie przyjedzie :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaczadupa napisał:

To proste, zakup limitowanego Naima będzie w większości przypadków w ciemno, wysoka na nasze realia cena, żadnych recenzji raczej nie będzie a jak będą to już piecyka w sprzedaży nie będzie. Jeżeli będą się powtarzać opinie, że gra jasno czy brakuje mu ataku, szybkości to będę wiedział, że to nie moja bajka. 

A może być i tak, że do nas nic nie przyjedzie :)

A może być i tak, że wszyscy popłaczą się ze szczęścia 😀

magiczne 1973 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczadupa napisał:

Wiesz  ile dokładnie Watt "konsumują" Twoje głośniki, gdy słuchasz muzyki ?

Jarek @Kraft podesłał mi ciekawy artykuł na temat ilości Watt jakich potrzebujemy. Ciekawe wnioski, zwłaszcza jak ma się nieduży pokój, słucha w bliskim polu lub pomieszczenie jest "żywe akustycznie". 

To była pierwsza opinia z jakimiś tam  odniesieniem po pierwszym dniu słuchania nowego Naita. I chyba jasnym jest, że każdy kto teraz go nabył nie miał możliwości sprawdzić jak gra. Ludzie cieszą się, że wogóle udało im się go kupić. To nie Nait XS3, który jest w każdym salonie i można go sobie na spokojnie wypożyczyć i sprawdzić. A na ile ta opinia jest trafna to też  trzeba samemu ocenić, jak zawsze i w każdym przypadku w audio.

I jak ?  Nait XS3 się obronił? Czy jednak maluszek ci bardziej odpowiada?

Zawsze to znowu extra miejsce na stoliku na inne zabawki.

Też na początku brałem pod uwagę produkty  Naim - podobał mi się wygląd no i pachniało to luksusem, high endem.

Co do mocy. Z tego co się orientuję to nawet to 25 watt napędzi sporo kolumn przy normalnych poziomach głośności, kłopoty się pojawiają gdy chce się trochę wyżej podkręcić.

Choć mogę się mylić.

Moje pytanie wynika z czystej kalkulacji 25 vs 70 a cena taka sama.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur Brol napisał:

I jak ?  Nait XS3 się obronił? Czy jednak maluszek ci bardziej odpowiada?

Ja nie mam Naita 50. A w XS3 chciałbym więcej detalu, więcej zadziorności oraz trochę bym średnicę "przestroił" w ten sposób, że dodałbym większego otwarcia na górnej średni a zdjął deczko z dolnego środka. To tak pod moje uszy oczywista ;)

9 minut temu, Artur Brol napisał:

Co do mocy. Z tego co się orientuję to nawet to 25 watt napędzi sporo kolumn przy normalnych poziomach głośności, kłopoty się pojawiają gdy chce się trochę wyżej podkręcić.

Właśnie. Jeżeli nie chcemy grać głośno to teoretycznie wystarczy. Wrażeń jak na koncercie "ciężkiego grania" z pewnością nie dostaniemy. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do szybkości, zadziorności, energetyczności o której często piszę to zawsze otrzymuję, dla siebie, odpowiedź na dwóch albumach tj. The Prodigy "Music for the Jilted Generation" i RHCP "Californication". Tu od razu słyszę/czuję czy jest energia czy jednak to kolejny "milusiński" ale... leniwiec. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od nabywcy.

Jeśli ma wzmacniacz który je z łatwością napędzi to sobie kupi te z 85 dB. Przeważnie z takiego powodu że mu wygląd odpowiada, jest fanem marki i co najważniejsze chyba jest zadowolony z dzwieku który słyszy.

Jeśli by nie znalazł takich z 85 dB a tylko z 91 dB to pewnie by te kupił.

Generalnie to kolumn z 91 dB skuteczności nie ma wiele .

Tak sobie w zasadzie myślę że chyba musiałbyś podać po przeredagowaniu pytania mojego - by było fair - też 2 kolumny o różnej skuteczności ale z tej samej marki. 

Bo mówimy tutaj o wzmacniaczach tej samej marki więc możliwe że o tym samym charakterze brzmienia ewentualnie z małymi różnicami .

24 minuty temu, kaczadupa napisał:

Ja nie mam Naita 50. A w XS3 chciałbym więcej detalu, więcej zadziorności oraz trochę bym średnicę "przestroił" w ten sposób, że dodałbym większego otwarcia na górnej średni a zdjął deczko z dolnego środka. To tak pod moje uszy oczywista ;)

Właśnie. Jeżeli nie chcemy grać głośno to teoretycznie wystarczy. Wrażeń jak na koncercie "ciężkiego grania" z pewnością nie dostaniemy. 

Myślałem że ten stolik z Nait 50 i tymi poniżej to twój. 

Ok czyli masz Nait xs3.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...