Skocz do zawartości

Naim nait 50


kaczadupa

Recommended Posts

27 minut temu, tomasz1w napisał:

ładnie grającymi potworkami"😉

Mając tego malucha przypominam sobie inne "małe" piecyki, które znam. Heed Obelisk, Rega Brio R, Cyrus i7XR, Dayens Menuetto. Każdy miał inny pomysł na brzmienie. Najczęściej jednak powtarzała się zaokrąglona, dźwięczna i bardzo gładka góra pasma, ogólna płynność, ciepło. Cyrus i7xr wyróżnia się postawieniem na detal, rozdzielczość, szybkość, konturowość co oczywiście ma swoją cenę bo nie można połączyć wszystkiego.

Ciekawe co proponuje NAIT 50. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

nie no ja bym go nie zdzierżył

Pioter, przecież już w każdym zakamarku internetu zdążyłeś skrytykować wszystko i na każdy możliwy sposób od Focal / Naim, może już wystarczy? Za dwa tygodnie ja przejadę się po NAIT50 i przez nas FNCE zbankrutuje ;) 

Ja nie znam żadnych głośników od Focala ale ich słuchawek sporo na głowie miałem i jeżeli są chociaż trochę podobne charakterem do głośników to nie mam uwag. O wyglądzie nawet nie wspomnę bo są to przepiękne i kapitalnie wykonane nauszniki.  

Na marginesie, podobno cała sekcja wzmacniacza słuchawkowego w NAIT 50 jest taka sama jak we wzmacniaczu słuchawkowym Naim Atom HE. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel74 napisał:

A jak pierwsze wrażenia? Bo te też cenne. Oczywiście te „dojrzałe” po 2 tygodniach cenniejsze, bo bardziej wyważone, ale ciekawy jestem Twoich „obserwacji” na pierwszy rzut ucha.

W jednym zdaniu.

Naim nie musi się wstydzić swojego małego... ;) wzmacniacza. 

Ciepło i przestrzeń, baaardzo dobra artykulacja wokali i super akustyka. Przestrzeń, akustyka zdecydowanie na plus na tle XS3 i SN3. I tyle na świeżo. Zobaczymy co usłyszę lub nie za dwa tygodnie. A i żadnego agresywnego wypchnięcia na przełomie środka i góry. Gładko.

Ciekawostka, słucham na godz. 9 na potku i jest w punkt jeżeli chodzi o głośność w moim pokoju a obawiałem się, że zacznę słuchać od godz. 12, gdzie pewnie wzmacniacz będzie już tylko  siał  zniekształceniami ale nie, da się normalnie słuchać w małym pokoju.

A i mam wypasiony oryginalny  kabel Chorda DIN - RCA, drogie to to, bo normalnie 700zł ale wykonanie jak biżuteria, więc chociaż tyle....

Pisane z rowera więc wybaczcie składnię i błędy.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

Na marginesie, podobno cała sekcja wzmacniacza słuchawkowego w NAIT 50 jest taka sama jak we wzmacniaczu słuchawkowym Naim Atom HE.

To jak oni to zmieścili do wzmacniacza niemal mniejszego od Naim Atom HE?

 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

A i mam wypasiony oryginalny  kabel Chorda DIN - RCA, drogie to to, bo normalnie 700zł ale wykonanie jak biżuteria, więc chociaż tyle....

Kabelków zazwyczaj nie widać, bo wiszą z tylu elektroniki, wiec wygląd to marginalny aspekt, ale kupujący oczami zachwyceni na pewno będą.

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Pisane z rowera więc wybaczcie składnię i błędy.

Musiało nieźle telepać , bo na klawiaturze ekranowej „a” od „u” jest dość daleko.😊

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

super akustyka.

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Przestrzeń, akustyka zdecydowanie na plus

Chodzi o oddanie akustyki nagrania?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i tak.

Pierwsze wrażenia mojego syna - nie podoba mi się jego granie, kompletnie nie w moim stylu. Wygląd może być chociaż bez szału.

Młody ze wszystkich moich piecy uznawał tylko Supernaita. 

Moja ładniejsza połowa - bardzo ładnie gra. Fajnie wygląda. Moja Kobieta do tej pory tylko XS3 uważała za dobre  granie. 

Tyle jeżeli chodzi o "widownię" i bez mojego sugerowania bo dalej jestem w trasie a familia dopiero zjechała do domu na grającego pod moją nieobecność pieca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majkel74 napisał:

Wrzucałem w tym wątku zdjęcie środka.

Trafo raczej skromne.

To ten na dole, jeśli tak to co to za terminale na tym zdjęciu, które wyglądają jak gniazda zasilajace IEC, czy to są nakładki zabezpieczające?

https://forum.audio.com.pl/topic/93720-naim-nait-50/?do=findComment&comment=598494

Nie licuje mi to z innym zdjęciem.

 

 

 

MC44MjY4NDEwMCAxNjg1MTMxMjU5.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, majkel74 napisał:

Na tym zdjęciu widać ze trafo jest wyższe od typowych naimowych naleśników wiec może i nie takie słabe jak na moc wyjściową wzmacniacza:

Tak, ale nie widać parametrów m.in mocy.

Dlatego mówiłem o testach rozbieranych ze szczegółowym opisem jakie to trafo, zasilacze są impulsowe przynajmniej jeden, stąd też wydajność tego pudełka. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, nie widać specjalnie miejsca na niskoszumny zasilacz.

Takie info z instrukcji, myślę, że ważne dla brzmienia tego wzmacniaczyka:

"5.5 Ustawienia stanu gotowości Domyślnie, NAIT 50 jest ustawiony w trybie „Auto Standby” – automatycznie przechodzi w tryb gotowości (w którym pobiera mniej niż 0,5 W) po 19 minutach bezczynności.

Aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku, należy zmienić ustawienie trybu gotowości na panelu tylnym na „Instant on” (natychmiastowe włączenie), dzięki czemu wszystkie czułe obwody audio będą stale zasilane.

6. Zasilanie sieciowe, uziemienie i inne Podłączenie musi być wykonane przy użyciu przewodu i wtyczki sieciowej dostarczonej wraz z NAIT 50 lub kabla sieciowego Naim Power-Line. Jeśli wtyczka zawiera wbudowany bezpiecznik, jego wartość znamionowa musi wynosić 13 A. W obwodzie wtyczki sieciowej nie należy umieszczać rezystorów nieliniowych ani reduktorów szumu. Obniżają one jakość zasilania i dźwięku.

6.1 Uziemienie     Aby uniknąć tętnienia, uziemienie całego systemu powinno być podłączone do uziemienia tylko w jednym punkcie. Zazwyczaj jest to główne źródło. Przykładowo, streamer Naim posiada przełącznik uziemienia. Ustaw go w pozycji „default”, jeśli żadne inne źródło nie łączy uziemienie sieci z uziemieniem sygnału. To ustawienie zapewnia najlepszą jakość dźwięku.

6.2 Wtyczki sieciowe wbudowane w kablu Jeśli zintegrowana wtyczka elektryczna zostanie odcięta od przewodu sieciowego (z dowolnego powodu), MUSI zostać zutylizowana, ponieważ nie będzie nadawać się do użytku. Włożenie odciętej wtyczki do gniazdka elektrycznego grozi porażeniem prądem.

6.3 Obwody zasilania sieciowego i interferencja   System hi-fi zazwyczaj dzieli obwód zasilania z innymi urządzeniami domowymi, a niektóre z nich mogą powodować zniekształcenia, objawiające się jako mechaniczne buczenie transformatorów sieciowych, w tym transformatora wewnątrz NAIT 50.

Buczenie transformatora nie jest emitowane przez głośniki i nie ma wpływu na działanie systemu; można jednak mu przeciwdziałać, zmieniając położenie systemu Naim lub odseparowując obwód zasilania sieciowego. Taki wydzielony układ poprawi też ogólną wydajność systemu.

Szczegółowych porad dotyczących wykonania oddzielnego obwodu zasilania sieciowego może udzielić wykwalifikowany elektryk."

 

Jest nawet info o tzw. "Docieraniu"/wygrzewaniu. 

"7.1 Docieranie  Produkty Naim są wykonywane ręcznie ze starannie dobranej gamy wysokiej jakości komponentów. NAIT 50 będzie brzmiał znakomicie po wyjęciu z pudełka, ale jego brzmienie może się jeszcze poprawić, gdy wszystkie te różne komponenty będą zasilane i będą współpracować w ciągu pierwszych kilku tygodni użytkowania. Utrzymywanie systemu pod napięciem ułatwi ten proces."

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą w instrukcji o trafo, co jeszcze może brumić, widać to trafo na zdjęciu, być może jakiś mały zasilacz impulsowy do trybu stand-by jest ukryty pod tą osłonką plastikową, pobiera wtedy te 0,5W. Natomiast Naim mówi, żeby tryb czuwania olać i zawsze go trzymać po prądem (bez sensu zwiększając sobie rachunek za prąd, wzmacniacz będzie grał pełną parą już 5 min po włączeniu)

No a jeśli nie dowierzamy własnym oczom, tylko temu co „pisze” w necie, to poniżej stosowne info:

„Moc w trybie stand-by 0,5W. Zastosowanie dwóch wewnętrznych zasilaczy; jeden to wysokiej klasy zasilacz stabilizowany o cechach audiofilskich dzięki oparciu na dużym transformatorze toroidalnym. Drugi to wysokowydajny SMPSU zapewniający pobór mocy w trybie czuwania 0,5W.”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kaczadupa napisał:

Pioter, przecież już w każdym zakamarku internetu zdążyłeś skrytykować wszystko i na każdy możliwy sposób od Focal / Naim, może już wystarczy? Za dwa tygodnie ja przejadę się po NAIT50 i przez nas FNCE zbankrutuje ;) 

Masz rację. Przepraszam.

Myślisz że będzie juz krytyczna recenzja?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, zdecydowanie. Wygląd nie dzisiejszy, brak pilota, jakieś swoje wymyślne DINy, 25W i pewnie jeszcze opłata za markę w cenie. Dobrze, że chociaż tym razem ALPSy selekcjonowali albo mam fart. 

Co tu chwalić?

Naim powinien dostać wpierdziel za to, że celowo degraduje dźwięk w swoich niskich seriach skoro z takiej małej kostki potrafi wyrzeźbić takie granie. Ewentualnie lepiej wychodzą mu pudełka po butach jak pełnowymiarowe urządzenia. Na cholerę było tak zagotować ciepłem, mocno podbarwić środek i oskórować całe brzmienie z akustycznej otoczki (SN3) czy tak efekciarsko nadmuchać i podbić dół w XS3 skoro w takim maluchu da się to zrobić dobrze, nie przeginając na maxa w żadną stronę.

Delikatne muśnięcie ciepłem wystarczy, żeby było naturalnie... Naimie.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...