Skocz do zawartości

Sony TA-AN 1000


Marbo62

Recommended Posts

A dlaczego akurat taki wybór? Napisz proszę przede wszystkim z jakimi kolumnami nowy amplituner będzie współpracował (czy masz już kolumny, czy dopiero zakupisz), jakie będzie wykorzystanie systemu (czy tylko kino domowe, czy także muzyka; jeśli muzyka, to jakie gatunki zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie). Dopiero wtedy będziemy w stanie wiarygodnie ocenić Twój wybór, ewentualnie zaproponować inne konfiguracje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Q21 napisał:

A dlaczego akurat taki wybór? Napisz proszę przede wszystkim z jakimi kolumnami nowy amplituner będzie współpracował (czy masz już kolumny, czy dopiero zakupisz), jakie będzie wykorzystanie systemu (czy tylko kino domowe, czy także muzyka; jeśli muzyka, to jakie gatunki zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie). Dopiero wtedy będziemy w stanie wiarygodnie ocenić Twój wybór, ewentualnie zaproponować inne konfiguracje.

Mam zestaw Kef e 305  i chce zmienic amplituner.Teraz słucham na starym Denon 2000.Kino 60% muzyka 40%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz świetnego kina domowego i ewentualnie w przyszłości rozważasz zmianę kolumn, to zdecydowanie poleciłbym Ci jeden z modeli Integra. Opcją tańszą, ale równie ciekawą przy pozostaniu przy Twoich kolumnach będzie Onkyo TX-NR6100. To chyba obecnie najlepiej wyceniony amplituner w swojej klasie. Jeśli chcesz natomiast przyszłościowo podejść do tematu i rozważasz nowe kolumny, moja propozycja to Onkyo TX-NR7100 lub obecnie w bardzo dobrej cenie Pioneer VSX-LX504.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz dobrą kawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w USA jest podstawowa wersja jakiejś kozackiej nowej linii. Miałem pytać, ale rzeczywiście recenzje super. Ponoć kalibracja z tych ich wynalazków soundbarowych-atmosowych  z surroundami (drogich) robi robotę.

Może przebije Audyssey? Niestety w Europie tylko najtańszy, ale jestem optymistycznie nastawiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony TA-AN1000 od kilku dni, wcześniej miałem Onkyo TX-NR636. Wszystko podłączone pod zestaw głośników 5.1: KLIPSCH R-52C, KLIPSCH R-51M, KLIPSCH R-41-M, KLIPSCH R-12SW. Używam go tylko po eARC, nic innego podpinam pod HDMI, więc obsługa 4K/8K 120Hz nie ma dla mnie znaczenia.

Zalety:
- Dźwięk wydaje mi się być lepszy niż na moim starym Onkyo chociaż to dośc subiektywne wrażenie, nie jestem audiofilem, ale chyba dźwięki są bardziej wyraźne, mniej zamulone.
- 360SSM (360 Spatial Sound Mapping) robi robotę.
- Kalibrator dżwięku wydaje się być lepszy niż u konkurencji, ale automatyczna kalibracja wymaga ręcznych pomiarów odległości i wysokości różnych rzeczy.
- Dużo niższe zużyciue prądu w porównaniu z moim Onkyo 636, (praktycznie połowe niższe).
- Muzyka w Stereo brzmi lepiej.

Wady:
- Niepokojący mechaniczny dźwięk uderzenia w obudowe wzmaczniacza przy włączaniu (https://youtu.be/K3GxxNpQ1mY) pojawia się losowo przy włączaniu/wybudzaniu.
- Pilot wydaje się być zrobiony po taniości (plastik jakby od zabawki). Trzeba dobrze celować we wzmaczniacz inaczej nie reaguje
- Ma dużo róznych opcji do ustawienia, które niekoniecznie dobrze są opisane, i nie ma jasności co dają i jakie są zalecane ustawienia
- Nie ma trybu nocnego (Night mode), trzeba posiłkować się zastępczo przez DRC które nie jest tak dobre, do tego ma tylko dwa ustawienia Auto i Off w przeciwieństwie do droższych modeli od Sony gdzie jest Auto/Standard/Max/Off.
- Czasami przy przełączaniu źródeł dżwięku (z Youtube na TV i odwrotnie) troche trwa zanim załąpie dźwięk, miałem wiele razy cisze i nie umiałem uzyskać dźwięku, do czasu aż zacząłem zmieniać kanały na dekoderze UPC, albo nawet zrestartować urządzenie. 
- wyświetlacz LCD na przednim panelu dość minimalistyczny i jakby wolniejszy niz w Onkyo (gdzie bardzo płynnie i szybko można zmieniać głośność, tak tutaj widzę jakby lekko lagował i migał przy Vol UP/Down).
- nie można kontrolować łatwo jasnością LCD z pilota

 

Zastanawiam się czy go zostawić sobie, czy oddać., mam jeszcze tydzień na decyzję. Jak myślicie w tej cenie można mieć coś lepszego, solidniejszego?

 

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zamulone Onkyo?

Tych nowych nie znam, ale starsze linie Sony nie specjalnie grały dobrze w kinie.

Może coś tu poprawili ale patrzac przez oryzmat dostepności teraz Onkyo, Yamahy i Denona to Sony ma ciezki orzech.

 

Za bardzo nie umiem opisywać dźwięków, więc pozostańmy na tym że słyszę różnicę w jakości dźwięku zarówno w filmach jak i muzyce w porówniu do mojego wczesniejszego Onkyo na korzyść AN 1000. Po włączeniu 360SSM to różnica jest już znacząca. Należy pamiętać że mówię o zestawie głośników w konfiguracji 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mumble napisał:

Za bardzo nie umiem opisywać dźwięków, więc pozostańmy na tym że słyszę różnicę w jakości dźwięku zarówno w filmach jak i muzyce w porówniu do mojego wczesniejszego Onkyo na korzyść AN 1000. Po włączeniu 360SSM to różnica jest już znacząca. Należy pamiętać że mówię o zestawie głośników w konfiguracji 5.1.

To 360 mnie intryguje. Wiem, że stworzyli cwane triki dla drogich soundbarów - jeżeli to można przełożyć na prawdziwe kino, to kto wie czy to nie przebija np. Audyssey czy DIRACa? Sony to przecież gigant.

Przekonują mnie Twoje doświadczenia, chyba się skuszę...

A menu I tak dalej? Szybko działa?

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

To 360 mnie intryguje. Wiem, że stworzyli cwane triki dla drogich soundbarów - jeżeli to można przełożyć na prawdziwe kino, to kto wie czy to nie przebija np. Audyssey czy DIRACa? Sony to przecież gigant.

Przekonują mnie Twoje doświadczenia, chyba się skuszę...

A menu I tak dalej? Szybko działa?

Na zagranicznych forach czytam, że 360 robi największą różnicę, jeśli nie ma się głośników 7.2, ale mniejszą ilość, przy czym co najmniej 4.0, czyli moje 5.1 się wlicza. W ficzerach wzmacniacza są jeszcze fantomowe głośniki. Ja używam metody A. Razem to wszystko robi fajne wrażenie. Generalnie, tak się zastanawiałem i stwierdzam, że dźwięk jest bogatszy, ma większą głębię, słychać dużo szczegółów, sub pracuje dynamiczniej – czegoś, czego nie doświadczyłem w poprzednim wzmacniaczu. Dlatego pomimo tych paru wad, które wymieniłem, raczej sobie zostawię to urządzenie.

Jeśli chodzi o ekranowe menu, to w miarę jest ok, nie laguje mi w nim nic. Przy czym trzeba zaznaczyć, że jest to proste menu, nie wybija się niczym specjalnie, w sensie białe napisy na czarnym tle. Czasami wyświetlane są jakieś graficzki np. dla kalibracji i wyboru głośników, i equalizera, a tak większość to po prostu napisy z opcjami. Fajnie, że można też sterować z aplikacji Sony Music Center lub przez przeglądarkę internetową, łącząc się z adresem IP wzmacniacza.

 

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mumble napisał:

Na zagranicznych forach czytam, że 360 robi największą różnicę, jeśli nie ma się głośników 7.2, ale mniejszą ilość, przy czym co najmniej 4.0, czyli moje 5.1 się wlicza. W ficzerach wzmacniacza są jeszcze fantomowe głośniki. Ja używam metody A. Razem to wszystko robi fajne wrażenie. Generalnie, tak się zastanawiałem i stwierdzam, że dźwięk jest bogatszy, ma większą głębię, słychać dużo szczegółów, sub pracuje dynamiczniej – czegoś, czego nie doświadczyłem w poprzednim wzmacniaczu. Dlatego pomimo tych paru wad, które wymieniłem, raczej sobie zostawię to urządzenie.

Jeśli chodzi o ekranowe menu, to w miarę jest ok, nie laguje mi w nim nic. Przy czym trzeba zaznaczyć, że jest to proste menu, nie wybija się niczym specjalnie, w sensie białe napisy na czarnym tle. Czasami wyświetlane są jakieś graficzki np. dla kalibracji i wyboru głośników, i equalizera, a tak większość to po prostu napisy z opcjami. Fajnie, że można też sterować z aplikacji Sony Music Center lub przez przeglądarkę internetową, łącząc się z adresem IP wzmacniacza.

 

Czy można  odbierać radio internetowe bo tunera FM nie ma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to mało popularna marka jeśli chodzi o ampy kina w Polsce. Zaletą Marantza i Denona jest multiroom i możliwość dokupienia głośników bezprzewodowych, amplitunerów czy wzmacniaczy strefowych, które w prosty sposób umożliwiają stworzenie scentralizowanego systemu zarządzania dźwięku w domu. Kupując Sony pozbawiamy się tej możliwości. Yamaha też posiada taki system. Wiem, że to nie podstawowe kryterium wyboru, ale paradoks Sony na dzień dzisiejszy polega na tym, że to na naszym rynku trochę egzotyka i decydując się na nowości stajemy się niejako testerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Według mnie to mało popularna marka jeśli chodzi o ampy kina w Polsce. Zaletą Marantza i Denona jest multiroom i możliwość dokupienia głośników bezprzewodowych, amplitunerów czy wzmacniaczy strefowych, które w prosty sposób umożliwiają stworzenie scentralizowanego systemu zarządzania dźwięku w domu. Kupując Sony pozbawiamy się tej możliwości. Yamaha też posiada taki system. Wiem, że to nie podstawowe kryterium wyboru, ale paradoks Sony na dzień dzisiejszy polega na tym, że to na naszym rynku trochę egzotyka i decydując się na nowości stajemy się niejako testerami.

Ciekaw jestem ile osób korzysta z multiroomu?Bardzo mało.Głosniki bezprzewodowe też są dostępne w sony.Marka Sony też otrzymywała nagrody Eisa w kategori amplitunerów kina domowego.Marka jest znana oczywiście według mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się zdziwić, ale znam naprawdę wiele osób, które korzystają z multiroomu. Wiele z nich już przy budowie domu montowała wszędzie wzmacniacze strefowe i głośniki sufitowe, tylko po to, by muzyka była z nimi w naprawdę każdym fragmencie domu. 

Jest to funkcjonalność, o której nie można zapominać moim zdaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Można się zdziwić, ale znam naprawdę wiele osób, które korzystają z multiroomu. Wiele z nich już przy budowie domu montowała wszędzie wzmacniacze strefowe i głośniki sufitowe, tylko po to, by muzyka była z nimi w naprawdę każdym fragmencie domu. 

Jest to funkcjonalność, o której nie można zapominać moim zdaniem. 

Mam Denona i drugą strefę, jedyna opcja która mi przychodzi do głowy to użyć ją w sypialni - ale gdybym miał docelowego z Atmosem, i tak te kanały poszłyby na 5.1.2.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Według mnie to mało popularna marka jeśli chodzi o ampy kina w Polsce. Zaletą Marantza i Denona jest multiroom i możliwość dokupienia głośników bezprzewodowych, amplitunerów czy wzmacniaczy strefowych, które w prosty sposób umożliwiają stworzenie scentralizowanego systemu zarządzania dźwięku w domu. Kupując Sony pozbawiamy się tej możliwości. Yamaha też posiada taki system. Wiem, że to nie podstawowe kryterium wyboru, ale paradoks Sony na dzień dzisiejszy polega na tym, że to na naszym rynku trochę egzotyka i decydując się na nowości stajemy się niejako testerami.

Ten Sony "Works with Sonos", więc dowolne Sonosy (głośniki HEOS i MusicCast też drogie strasznie) możemy z nim zgrać. Ale z testerem się zgadzam, choć Whathifi śpiewa peany... z drugiej strony śpiewa je dla KAŻDEGO ampli :D 

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Q21 napisał:

wszędzie wzmacniacze strefowe i głośniki sufitowe, tylko po to, by muzyka była z nimi w naprawdę każdym fragmencie domu.

Szczerze mówiąc tego fenomenu nie rozumiem. Ale - na pewno jest wielu miłośników przenoszenia do domu atmosfery z galerii handlowej. Tylko po co do tego używać sprzętu dedykowanego do rozudowanych instalacji Dolby Atmos. Nie ma jakis dedykowanych rozwiązań do instalacji kołchoźników po całym domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2023 o 08:38, Mumble napisał:

Za bardzo nie umiem opisywać dźwięków, więc pozostańmy na tym że słyszę różnicę w jakości dźwięku zarówno w filmach jak i muzyce w porówniu do mojego wczesniejszego Onkyo na korzyść AN 1000. Po włączeniu 360SSM to różnica jest już znacząca. Należy pamiętać że mówię o zestawie głośników w konfiguracji 5.1.

Ok rozumiem. Dzieki za informację.

W poprzedniej edycji znacznie lepiej grało mi Onkyo.

Dnia 11.07.2023 o 16:19, Marbo62 napisał:

Ciekaw jestem ile osób korzysta z multiroomu?Bardzo mało.Głosniki bezprzewodowe też są dostępne w sony.Marka Sony też otrzymywała nagrody Eisa w kategori amplitunerów kina domowego.Marka jest znana oczywiście według mnie.

Po za tym to jedynie multiroom. Jak to działa jak działa to i tak nie wybiera się pod to kina domowego Denon czy Marantz.

W Sonos to działa znacznie lepiej. A już w ogóle to teraz wiim jest dostepny wiec rozdzielenie systemów jest nawet bardziej niż polecane.

21 godzin temu, przemeklbn napisał:

Szczerze mówiąc tego fenomenu nie rozumiem. Ale - na pewno jest wielu miłośników przenoszenia do domu atmosfery z galerii handlowej. Tylko po co do tego używać sprzętu dedykowanego do rozudowanych instalacji Dolby Atmos. Nie ma jakis dedykowanych rozwiązań do instalacji kołchoźników po całym domu?

Fakt to potem tak wygląda.

Wyje to wszędzie. Pojawia się echo. Różnice w brzmieniu a idź panie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2023 o 11:15, S4Home napisał:

Według mnie to mało popularna marka jeśli chodzi o ampy kina w Polsce. Zaletą Marantza i Denona jest multiroom i możliwość dokupienia głośników bezprzewodowych, amplitunerów czy wzmacniaczy strefowych, które w prosty sposób umożliwiają stworzenie scentralizowanego systemu zarządzania dźwięku w domu. Kupując Sony pozbawiamy się tej możliwości. Yamaha też posiada taki system. Wiem, że to nie podstawowe kryterium wyboru, ale paradoks Sony na dzień dzisiejszy polega na tym, że to na naszym rynku trochę egzotyka i decydując się na nowości stajemy się niejako testerami.

Mały offtopic. Co byś z 7.2 polecił do 5000zł jako alternatywę do tytułowego Sony na tę chwilę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...