Skocz do zawartości

Kolumny Aktywne/Pasywne do 2500 zł


Patryl1995

Recommended Posts

Witam, szukam kolumn aktywnych może komuś uda się coś doradzić pasywnego, ale jestem laikiem i się nie znam, a głowa mi mówi, że najlepszym wyborem będą aktywne do 2500 złotych do salonu, który ma 17 metrów kwadratowych. Aktualnie posiadam głośnik bluetooth Marshall Stanmore 2, który posiadam od pół roku, ale dzisiaj stwierdziłem, że dźwięk już mnie nie zadowala i muszę go sprzedać, bo wszystko fajnie jest głośnik mocny jest z dobrym brzmieniem niby 85 RMS, ale to tylko w danym pokoju, gdzie stoi, a oddalając się w stronę drzwi coraz słabiej gra jakby się puszczało muzykę z najtańszego JBL, a zależy mi, aby tak dobrze było słychać dźwięk w całym mieszkaniu bez straty jakości i bassu.

Wiadomo jak powyżej zależy mi na fajnym dźwięku na pewno lepiej grającym od Stanmore 2 i żeby to były kolumny normalniej wielkości, a nie przykład bydlaków, jak Dali Epicon 6. Lubię fajny nisko schodzący bass. Przeważnie słucham amerykańskiego rapu. Techno i muzyka electro z dropem. Ale też lubię zespoły Rockowe, Metall.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Patryl1995 napisał:

(...) a zależy mi, aby tak dobrze było słychać dźwięk w całym mieszkaniu bez straty jakości i bassu.

To jest zależne w bardzo dużym stopniu od pomieszczenia i akustyki w nim panującej. 

Jeśli nie będziesz chciał zbytnio rozwijać tego systemu, kupić raz i mieć spokój, to na pewno przemyślałbym szerzej kolumny aktywne. Warto spojrzeć m.in. na Klipsch R-40PM oraz Edifier S3000 Pro. Obie pary zapewnią Ci fajne zejście, rozrywkowy dźwięk, który powinien Ci się spodobać. 

https://www.q21.pl/klipsch-r-40pm-czarny.html

https://www.q21.pl/edifier-s3000-pro.html

Patrząc po zestawach wzmacniacz + kolumny poszedłbym we wzmacniacz Fosi Audio lub Topping PA3s z nówek, z używek możesz poszukać starszych Harmanów i Yamah. Do tego kolumny z naszego filmu:

Zachęcam też do sprawdzania naszego outletu, gdzie część z tych kolumn się znajduje w preferencyjnych cenach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Monitor audio bx 2 + NAD 3020I albo harman hardon hk 980.

Używki kupisz w bardzo dobrym stanie i jeszcze na daca zostanie.

Przeskok jakościowy kosmiczny.

Epicon to nie ta półka cenowa.  

Z basem to już jest różnie niezależnie od tego co byś kupił.  Temat skomplikowany.

Gdzie znajdę takie kolumny do kupna bo szukałem i pucha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sobie u sprzedającego posłuchać przed kupnem. Myślę że realnie zejdą do ok 45hz przy małym spadku. Na pewno jest to bas lepszej jakości niż ten, na którym teraz Pan słucha muzyki. Co do jego ilości to ciężko określić. Wszytko zależy od pomieszczenia.

 

Hk980 to tani uczciwie grający wzmacniacz. Ma całkiem sporo mocy. Prędzej membramy w bx2 wypadną niż uda się go przesterować.

Uwaga ten wzmacniacz nie ma DACa ani bt  połączenie ze źródłem odbywa się tylko przez złącza rca 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie widzę BX2 w rapie i niskich zejściach. Przecież one graja mega detalicznie z szybkim i punktowym basem. W sumie to nie wiem czy kolumny podstawkowe spełnia oczekiwania autora wątku. Ja bym celował w Kef Q350 lub Heco Aurora 300. A tak na marginesie to odezwałbym się go kolegi Adi który w dziale giełda ma Edifiery S3000 Pro w dobrej cenie. To granie po cieplejszej stronie z miękkim basem. W rapie powinno się sprawdzić najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w rapie ma być system "ciepły"?

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

Ja jakoś nie widzę BX2 w rapie i niskich zejściach

Wszystko zależy od akustyki pomieszczenia, a autor ma 17m². 

Ja słyszałem właśnie w niewielkiej kubaturze marantz z bx2 i czułem jak ten zestaw wprawia w drżenie "otoczenie" podczas pewnego zejscia w utworze: Tinie Tempah "pass out".

Przyznam że byłem w lekkim szoku ;)     

 

 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję wszystkim za pomoc jak i propozycje zestawów, poczytałem jeszcze trochę na necie o wszystkim i wybór padł na Edifier S2000 MKIII

Powiedzcie mi jeszcze proszę bo przez bluetooth maksymalnie jakość jaką mogę osiągnąć jest aptx a chciałbym słuchać muzyki przez aplikację tidal  w najwyższej jakości Hi Res, Flac czy tam HiFi Plus, co mam zrobić aby osiągnąć taki dźwięk 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Patryl1995
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad budżet polecam wypróbowanie kolumn Triangle BR03 Active BT. Sprawdzą się w muzyce hip-hop, czy elektronicznej. Standardowo w ustawieniach equalizera 0, mają podbity bas i w takim pomieszczeniu jak masz będzie go wystarczająco, bez problemów z jego nadmiarem, przy ustawieniu około 15cm od ściany i aby nie stały w samych rogach. Z poziomu pilota masz regulację góry i dołu pasma, więc lekkie korekty zawsze będziesz mógł wprowadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2023 o 23:44, Patryl1995 napisał:

Witam, szukam kolumn aktywnych może komuś uda się coś doradzić pasywnego, ale jestem laikiem i się nie znam, a głowa mi mówi, że najlepszym wyborem będą aktywne do 2500 złotych do salonu, który ma 17 metrów kwadratowych. Aktualnie posiadam głośnik bluetooth Marshall Stanmore 2, który posiadam od pół roku, ale dzisiaj stwierdziłem, że dźwięk już mnie nie zadowala i muszę go sprzedać, bo wszystko fajnie jest głośnik mocny jest z dobrym brzmieniem niby 85 RMS, ale to tylko w danym pokoju, gdzie stoi, a oddalając się w stronę drzwi coraz słabiej gra jakby się puszczało muzykę z najtańszego JBL, a zależy mi, aby tak dobrze było słychać dźwięk w całym mieszkaniu bez straty jakości i bassu.

Wiadomo jak powyżej zależy mi na fajnym dźwięku na pewno lepiej grającym od Stanmore 2 i żeby to były kolumny normalniej wielkości, a nie przykład bydlaków, jak Dali Epicon 6. Lubię fajny nisko schodzący bass. Przeważnie słucham amerykańskiego rapu. Techno i muzyka electro z dropem. Ale też lubię zespoły Rockowe, Metall.
 

Cześć,

Posłuchaj sobie AudioPro A28. Widzę, że jeszcze tego nie zrobiłeś. 

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a28.html

Moim zdaniem to udany produkt, z wielką funkcjonalnością i dobrą apką! Napisz skąd do nas piszesz. To nakierujemy Cię na konkretne miejsce do odsłuchu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
5 godzin temu, Patryl1995 napisał:

Wybór padł na monitor audio br2 i nad3020I

Chciałbym się jeszcze spytać jakiej grubości i firmy kable aby to razem złączyć aby dobre było połączenie 

Witaj,

Do takiej konfiguracji nie potrzebujesz zbyt dużo inwestować.  Zaproponuję Ci Audioquest Slip 14/4 https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/audioquest-slip-db-14-4.html

Ceniony, przyjemny, gładki w przekazie. Od dłuższego czasu w ofercie i polecany przez wielu użytkowników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...