Skocz do zawartości

A jak namiesza nastepca WiiM Pro pod nazwa Pro Plus?


ProjectPi

Recommended Posts

Nie, nic o cenie konkretnego jeszcze nie slyszalem. Byc moze Pro Plus po prostu zastapi Pro i cena bedzie niewiele wyzsza.

 

Kazde drozsze od Mini urzadzenie od WiiM to jednak blizej innych na rynku, szczegolnie ze pojawily sie relatywnie tanie streamery od konkurencji. Mini bylo na swoj sposob ewenementem.

Noale Pro ma Roon Ready, a Mini sie na to nie zalapie.

 

 

Przenosze tu, bo lepsze miejsce:

Pro Plus do mnie leci, czy tez plynie. Jako ze tradycyjne pomiary nie maja tu wziecia, moge przykladowo zrzucic jakis kawalek na Pro i na Pro Plus dla porownania, mowa rzecz jasna o wyjsciu analog. Cos z public domain, ale wartosciowego, ktos moglby zaproponowac?

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Pro Plus do mnie leci, czy tez plynie. Jako ze tradycyjne pomiary nie maja tu wziecia, moge przykladowo zrzucic jakis kawalek na Pro i na Pro Plus dla porownania, mowa rzecz jasna o wyjsciu analog. Cos z public domain, ale wartosciowego, ktos moglby zaproponowac?

Fajny pomysł. Chyba na prawie cytatu mogłoby to być kawałek komercyjnego utworu ale pewien nie jestem. Może coś z HDtracks ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy u siebie nie słyszałem różnicy w transportach cyfrowych pod DAC'kiem  RME.  Czasem czytam o tych różnie grających transportach i nie wiem z czego to wynika. 

Nie znam się za bardzo ale czy transporty mogą się różnić sposobem renderowania? Czy wszystkie robią to w ten sam sposób? A jeśli to są rózne sposoby to który jest najlepszy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Co rozumiesz przez "sposob renderowania"?

Na przykład różne procesory, aplikacje czy coś takiego. Nawet nie wiem czy są "rózne  sposoby" bo po prostu się nie znam tak dobrze. 

Z czegoś musi wynikać "rózne granie" gołych transportów

Nie rozumiem tego wszystkiego i dlatego pytam. 

W jaki sposób goły transport cyfrowy może zmieniać brzmienie? Czy ktoś może mi wyjaśnić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ze jeden transport dekoduje format zrodlowy do golego LPCM inaczej, niz drugi, bo EQ, resampling, DRC, zmiana glosnosci, czy jakikolwiek inny wplyw na dane. Ale to juz nie jest bit-perfect transport.

Jezeli dwa transporty sa bit-perfect w torze az do DACa, co wymusza rowniez wlasciwie efektywne ogarnianie jittera przez DAC, to jedyny dla mnie sposob, by "brzmienie" sie roznilo, musi pochodzic z innych niz sam transport czynnikow - wplyw zasilacza na inne urzadzenia czy wplyw okablowania, jesli nie ma separacji galwanicznej.

Tyle z mojej strony, nie chce mi po raz kolejny pisac o tym samym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2023 o 12:41, Tomasz S. napisał:

Jak na razie najbardziej namieszał mini :) jakoś temat malin bardzo ucichł odkąd jest na rynku. Ciekawe czy wiim finalnie kiedyś wypuści coś z HDMI ARC i pokrętłem głośności. Są jakieś przecieki dotyczące ceny wersji pro plus ?

Też już uwązam ze nie namiesza.

Mini nammieszał ceną.

Po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Mini nammieszał ceną.

Nie tylko. Wiadomo,że najtańsze urządzenie , które robi na raz Spotify Connect i Tidal Connect to już niezły wyróżnik.

To jak szybko zbudowali grono użytkowników i ile aktualizacji oprogramowania zrobili przez ten czas ( też po kontakcie z użytkownikami ) to już coś extra. Zobacz,że jak 2 lata temu na forum malina była zawsze polecana jako streamer na początek to już prawie nikt teraz o tym nie mówi.

Nie mówię tylko o naszym rynku gdzie "promocja" amazonu pomogła ale globalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ten sukces się nie powtórzy w wiekszych braciach, na pewno nie taka skale bo i jak?

na tą samą skalę się nie zapowiada z samego faktu,że mnóstwo osób, które kupiło mini jest zadowolonych i szybko nie zmieni( tak zakładam). Ja w jednym systemie do tej pory korzystam z chromecast audio. 

Jak wiim w niższej cenie wypuści coś ala " eversolo " z hdmi arc, albo zintegrowany wzmacniacz to może znowu się narobić szum.

Ostatnio wyszło całkiem spoko urządzenie SMSL AL200. Gdyby było z obudowie z ekranem jak eversolo, funkcjami sieciowymi i aktualizacjami z wiim i hdmi ARC to moim zdaniem zadowoliłoby oczekiwania dużej części osób. W dobrej cenie to mógłby być hit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zgadzam się.

Funkcjonalność, jakość obsługi, wsparcie. cena i finalnie nasza cena co potem bywały na OLX czy allegro to zrobiło robote.

Ten sukces się nie powtórzy w wiekszych braciach, na pewno nie taka skale bo i jak?

Patrzac przez pryzmat naszego rynku jest faktycznie dosc prosto - szans na powtorke z Mini juz raczej nie ma. Ale nasz rynek jest marginalny, do tego stopnia, ze Linkplay przez amazon.pl nic nie sprzedaje. Co w naszym kontekscie znaczy, ze seria Pro to w duzej mierze konkurencja Sonosow? Niewiele. Roon Ready tez ma duze znaczenie i tez relatywnie mniejsze u nas.

Watpie, by Linkplay planowalo cos na ksztalt DMP-A6, pewnie efekt nie bylby tanszy niz Eversolo. Jest jednak prawie pewne, ze nastepca to dalsze rozbudowy interfejsow o min. usb audio, ktorego brak jest najbardziej krytykowany.

Dla mnie Pro Plus wyglada na Pro, ktore wyszlo jako Pro, a powinno byc wlasnie jak Plus. Prawie all-in-one do polaczenia z ampem i z jakoscia po analogu, ktora moze zadowoli rowniez bardziej wybrednych.

W sumie to jednak jest u nas zainteresowanie Plusem. Tak duze, ze az mi go celnicy zatrzymali ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Jak wiim w niższej cenie wypuści coś ala " eversolo " z hdmi arc, albo zintegrowany wzmacniacz to może znowu się narobić szum.

Zgadzam się. Msuiało by się pojawić takie urządzenie.

22 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

ze Linkplay przez amazon.pl nic nie sprzedaje. Co w naszym kontekscie znaczy, ze seria Pro to w duzej mierze konkurencja Sonosow? Niewiele. Roon Ready tez ma duze znaczenie i tez relatywnie mniejsze u nas.

Przez Amazona nie. Ale w salonach Wiim jest z oficjalnej jakiejś dystrybucji. Więc wszedł w dział audio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...