Skocz do zawartości

A jak namiesza nastepca WiiM Pro pod nazwa Pro Plus?


ProjectPi

Recommended Posts

Dobra pooglądałem tabelki, wykresy itp, nic mi to nie mówi. Mógłbyś w skrócie napisać co wynika z tych pomiarów ? Pytam ponieważ zastanawiam się nad kupnem tego urządzenia w wersji plus. Dlaczego plus? Podoba mi się zastosowanie przetwornika cyfrowo analogowego, który może okazać się ciekawszy od tego, który mam wbudowany w Rotelu A14 mk2. Drugim powodem jest chęć zaoszczędzenia na opłatach za volumio co miesiąc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie po prostu wersja pro z lepszym dac to będzie to świetny wybór( zwlaszcza jesli roznica w cenie to bedzie te 20-30 euro ;)), sam posiadam wiim pro i uważam, że jest to świetne urządzenie w tej cenie gdzie jedyny minus dla mnie to ten wbudowany średniej jakości DAC. Wiima pro zmienię tylko wtedy jak straci wsparcie lub pojawi się wersja z ekranem jak eversolo 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, soberowy napisał:

Dobra pooglądałem tabelki, wykresy itp, nic mi to nie mówi. Mógłbyś w skrócie napisać co wynika z tych pomiarów ? Pytam ponieważ zastanawiam się nad kupnem tego urządzenia w wersji plus. Dlaczego plus? Podoba mi się zastosowanie przetwornika cyfrowo analogowego, który może okazać się ciekawszy od tego, który mam wbudowany w Rotelu A14 mk2. Drugim powodem jest chęć zaoszczędzenia na opłatach za volumio co miesiąc :)

W skrocie wynika tyle, ze ma o wiele bardziej dopracowana sekcje analogowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Wiima pro zmienię tylko wtedy jak straci wsparcie lub pojawi się wersja z ekranem jak eversolo 😜

I duzo lepszym DAC. Wtedy to zrobi znowu robote.

9 godzin temu, soberowy napisał:

A ktokolwiek z forumowiczów porównywał Wiim do Raspberry Pi lub innego urządzenia jako streamer z wyjściem cyfrowym ? 

Ja. Do Malinki 3 z Allo Digione 1.2

Wiim mini.

Malinka gra dużo lepiej. Teraz są 4 już dostępne kupuje dla wyjścia USB

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, soberowy napisał:

Piotrek poza obsługą gęstych plików, które mnie nie interesują jaką przewagę ma usbridge nad digione?  

 

 

nie miałem USBridge. Miałem malinke gołą 3 z wyjsciem USB seryjnym i potem Allo Digione. To z Allo grało lepiej.

Podobno 4 jest znacznie lepsza na wyjsciu USB. Wiec do niej sięteraz przymierzam.

N/ie zgadzam się z tym że każdy transport gra tak samo. ale to już zostawmy. Bo rozmowy o tym są za kazdym razem i to kompletnie nic nie wnosi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

N/ie zgadzam się z tym że każdy transport gra tak samo.

Ja tez nie. Ani z bezpodstawnymi stwierdzeniami w tejze kwestii.

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

ale to już zostawmy. Bo rozmowy o tym są za kazdym razem i to kompletnie nic nie wnosi.

A szkoda.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla ciekawych:

 

Audio test sound source provided by: (C) Maestro Tacky (https://globalaudio.info/page-2358/)
オーディオテスト音源提供:(C)マエストロTacky(https://globalaudio.info/page-2358/)

https://drive.google.com/drive/folders/13jq1UrfJDCqepKuvSDHHYwGOkhaERjQ6

 

 

W kazdym przypadku wyjscie analogowe. 2 WiiMy, 1 DAC, wsrod nich Pro Plus.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

W kazdym przypadku wyjscie analogowe. 2 WiiMy, 1 DAC, wsrod nich Pro Plus.

Podłączyłem wstępnie tylko słuchawki do komputera ale szczerze mówiąc to nie są duże różnice. Wydaje mi się ,że X to Wiim bez plusa ale nic bym sobie za to nie dał uciąć.

Skąd może wynikać różnica w rozmiarze pliku y ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2023 o 21:39, soberowy napisał:

A ktokolwiek z forumowiczów porównywał Wiim do Raspberry Pi lub innego urządzenia jako streamer z wyjściem cyfrowym

Ja też porównywałem (Wiim Mini) do DigiOne SIgnature. Dzień do nocy. Oczywiście Wiim jako transport. Różnica w każdym aspekcie. I nie daj się wkręcić w dyskusję, że bit perfect, że zera i jedynki i te wszystkie pisane przez botów argumenty. Zaufaj praktyce, ludzkim uszom, a nie Amirowcom. Dwóch ludzi, którzy robili bezpośrednie porównanie mówi że jest wyraźna, słyszalna różnica. Trzeci jest przypominam sobie Tomek4446, też porównywał malinkę do Wiima, dokładnie te same wnioski co ja i Piotr.   Zeby była jasność, bo trochę chaotycznie napisałem, to Malinka wygrywa brzmieniowo oczywiście.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo do swojego (teoretycznego) zdania a my mamy prawo do swojego (praktycznego, odsłuchanego). To sobie podyskutuj np z Muzgiem, facet raczej nie ma miernego pojęcia i szybko wyjaśni ci, jako teoretyk i wybitny praktyk jednocześnie, jak bardzo się mylisz, jak bardzo różnią się brzmieniowo transporty i ile rzeczy na to wpływa. 

Szczerze, nie chce mi się, kiedyś mi się chciało z tobą dyskutować i nawet to robiłem przecież, ale już dawno temu uznałem, że szkoda nafty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Masz prawo do swojego (teoretycznego) zdania a my mamy prawo do swojego (praktycznego, odsłuchanego). To sobie podyskutuj np z Muzgiem, facet raczej nie ma miernego pojęcia i szybko wyjaśni ci, jako teoretyk i wybitny praktyk jednocześnie

Konrad ma też niewąskie pojęcie o pomiarach, a przyrządy pomiarowe jakich używa, to nie popierdólki z pasywnymi sondami w cenie 3tys zł, jak niektóre tanie oscyloskopy i inne multimetry. Pisał o tym na AS, na innym zamkniętym ma też fajny temat, zresztą popełnił niezly DAC, była chyba recenzja w jakimś audio czasopiśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...