Skocz do zawartości

Jaki streamer


Heniomarin

Recommended Posts

1 godzinę temu, Heniomarin napisał:

Witam 

Mam problem z wyborem streamera myśle pomiędzy Arcam ST60 lub Cambridge Audio CXN V2 czy ktoś się orietuje co jest lepsze ?

Cześć,

według mnie CXN gra lepiej. Jest bardziej analityczny i muzykalny. Pytanie jaka jest reszta systemu ? Używałeś do tej pory streamingu ? Masz jakieś ulubione aplikacje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, oba z nich to bardzo mocne propozycje :) Moim zdaniem Arcam ST60 gra nieco żywiej, ale zachowuje naturalność, a CXN jest troszkę spokojniejszy, delikatnie ocieplony. Delikatnie lepszy technicznie. Aplikacja w obu przypadkach dobra, choć znam więcej zwolenników CXNa w tej materii. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, S4Home napisał:

Cześć,

według mnie CXN gra lepiej. Jest bardziej analityczny i muzykalny. Pytanie jaka jest reszta systemu ? Używałeś do tej pory streamingu ? Masz jakieś ulubione aplikacje ?

Denon PMA2500 + Monitor Audio Silver 500

47 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, oba z nich to bardzo mocne propozycje :) Moim zdaniem Arcam ST60 gra nieco żywiej, ale zachowuje naturalność, a CXN jest troszkę spokojniejszy, delikatnie ocieplony. Delikatnie lepszy technicznie. Aplikacja w obu przypadkach dobra, choć znam więcej zwolenników CXNa w tej materii. 

 

W ST60 obawiam się o soft , na wielu forach ludzie strasznie narzekają.

Edytowano przez Heniomarin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Heniomarin napisał:

 

Denon PMA2500 + Monitor Audio Silver 500

Wypożycz i przetestuj. Moim zdaniem CXN nie jest w ogóle ciepły, wręcz przeciwnie - sterylny do bólu. Ty masz ciepły zestaw (choć wiadomo, że Silvery mają dosyć otwartą górę) więc CXN według mnie zgra się tu lepiej. U nas w salce odsłuchowej to stały element systemu, który nie zawodzi nigdy zarówno w zakresie liniowości grania jak i funkcjonalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam CXN 2v2 ponad trzy lata. Nigdy nie zawiódł ani sprzętowo ani software’owo (działa codziennie). Na przestrzeni lat aplikacja StreamMagic ewaluowała znacznie awansując z wystarczającej na bardzo dobrą (kiedyś była jednak zauważalnie słabsza).

CXN jest centrum mojego systemu i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Nie gorzej wygląda. Mam do niego podłączone wszystko: CD, wzmacniacz słuchawkowy, wzmacniacz stereo. Takiego go rekomenduję.

Jeżeli jednak zamierzasz korzystać tylko z funkcji streamujących (masz już dobry DAC) to wydaje mi się, że znajdziesz dużo tańsze a też cieszące ucho rozwiązanie. Np. BlueSound lub Wiim.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sonique napisał:

Używam CXN 2v2 ponad trzy lata. Nigdy nie zawiódł ani sprzętowo ani software’owo (działa codziennie). Na przestrzeni lat aplikacja StreamMagic ewaluowała znacznie awansując z wystarczającej na bardzo dobrą (kiedyś była jednak zauważalnie słabsza).

CXN jest centrum mojego systemu i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Nie gorzej wygląda. Mam do niego podłączone wszystko: CD, wzmacniacz słuchawkowy, wzmacniacz stereo. Takiego go rekomenduję.

Jeżeli jednak zamierzasz korzystać tylko z funkcji streamujących (masz już dobry DAC) to wydaje mi się, że znajdziesz dużo tańsze a też cieszące ucho rozwiązanie. Np. BlueSound lub Wiim.

Myslalem nad Bluesound ale ze względów estetycznych(brak wyświetlacza )nie przemawia do mnie. Taki półśrodek mam teraz Tidal/AppleMusic idzie z TV/Apple TV do DenonAVR-4200(staroć)a Denon 2500 jest końcówka mocy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heniomarin napisał:

Myslalem nad Bluesound ale ze względów estetycznych(brak wyświetlacza )nie przemawia do mnie. Taki półśrodek mam teraz Tidal/AppleMusic idzie z TV/Apple TV do DenonAVR-4200(staroć)a Denon 2500 jest końcówka mocy .

A do czego Ci wyświetlacz, co chcesz na nim zobaczyć z miejsca odsłuchu ?

To co najważniejsze masz w aplikacjach, tam zobaczysz sobie okładki, wykonawców i co zechcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Heniomarin napisał:

Myslalem nad Bluesound ale ze względów estetycznych(brak wyświetlacza )nie przemawia do mnie. Taki półśrodek mam teraz Tidal/AppleMusic idzie z TV/Apple TV do DenonAVR-4200(staroć)a Denon 2500 jest końcówka mocy .

To zerknij jeszcze na EverSolo. Bardzo dobrze broni się na tle CXN`a. Android, duży wyświetlacz dotykowy i świetne wykonanie to niezłe dodatki do samego brzmienia, które jest na prawdę przyzwoite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Q21.

Arcam gra nieco zywiej. Cambridge jest bardziej liniowy, dokładny.

Oba są godnymi produktami do wyboru.

4 godziny temu, sonique napisał:

Używam CXN 2v2 ponad trzy lata. Nigdy nie zawiódł ani sprzętowo ani software’owo (działa codziennie). Na przestrzeni lat aplikacja StreamMagic ewaluowała znacznie awansując z wystarczającej na bardzo dobrą (kiedyś była jednak zauważalnie słabsza).

CXN jest centrum mojego systemu i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Nie gorzej wygląda. Mam do niego podłączone wszystko: CD, wzmacniacz słuchawkowy, wzmacniacz stereo. Takiego go rekomenduję.

Jeżeli jednak zamierzasz korzystać tylko z funkcji streamujących (masz już dobry DAC) to wydaje mi się, że znajdziesz dużo tańsze a też cieszące ucho rozwiązanie. Np. BlueSound lub Wiim.

No trzeba przyznać że ich wsparcie softwerowe jest naprawdę na wysokim poziomie.

Eversolo tez wygląda całkiem spoko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

A do czego Ci wyświetlacz, co chcesz na nim zobaczyć z miejsca odsłuchu ?

Z mojego punktu to po prostu fajny bajer, który chciałbym mieć ale nie takim kosztem w plnach. Plus to, że drozsze sprzęty posiadają często ekran i wygląda tak bardziej pro 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

A do czego Ci wyświetlacz, co chcesz na nim zobaczyć z miejsca odsłuchu ?

To co najważniejsze masz w aplikacjach, tam zobaczysz sobie okładki, wykonawców i co zechcesz.

A ja rozumiem kolegę.

Tez jestem zdania że jeśli kupuje sprzet to powinienem być w stanie na nim wszystko zrobić bez używania innych urządzeń np. właśnie telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Ale tak zupełnie z innej strony chciałoby Ci się wstawać za każdym razem? 

 

Ale to streamer o to chodzi żeby nie wstawać a osobiscie preferuje żeby wyglądał jak część hi-fi a nie pudełko po czekoladkach . 

Raczej pasnie na CXNa

4 godziny temu, S4Home napisał:

To zerknij jeszcze na EverSolo. Bardzo dobrze broni się na tle CXN`a. Android, duży wyświetlacz dotykowy i świetne wykonanie to niezłe dodatki do samego brzmienia, które jest na prawdę przyzwoite.

Nie ufam Chinskim producentom i problemami z serwisem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

A do czego Ci wyświetlacz, co chcesz na nim zobaczyć z miejsca odsłuchu ?

Zgadzam się z Tobą, że nie powinno się przeceniać roli wyświetlacza CXN ani pokładać zbyt wielkich w nim nadziei. To nie Rose, którego ostatnio widziałem w Top HiFi..

A jednak, ja - człowiek ze średnią wadą wzroku (okulary obowiązkowo w samochodzie po zmroku) - widzę z miejsca odsłuchowego (2.5m) okładkę płyty (nie dokładnie ale do prawidłowego jej rozpoznania wystarczy), głośność (0-30), oraz to w którym momencie utworu właśnie się znajduję (długa gruba linia, której przybywa w miarę trwania kompozycji). I to są dla mnie ważne informacje i w zupełności wystarczające. Na tyle istotne, że brakuje mi ich podczas słuchania CD z CXC bo on to już ma literki jak na teście dla pilotów…;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Ale tak zupełnie z innej strony chciałoby Ci się wstawać za każdym razem? 

 

Nie śledzę streamerow ale zakładam że mają piloty?

Nieraz widziałem takie streamery które wygladaja jak pudełka tyle że bez napisów i zdjęć - pewnie większości odpowiada że kontrola odbywa się przez telefon. Dla mnie jednak to powinno być możliwe przez pilot lub gdy ten wysiada, gubi się to poprzez wyświetlacz i przyciski na przedniej ściance.

To jak zawsze moje zdanie.

Każdy lubi co innego.

I tak powinno być, nieprawda?

 

22 minuty temu, sonique napisał:

 Na tyle istotne, że brakuje mi ich podczas słuchania CD z CXC bo on to już ma literki jak na teście dla pilotów…;)

I to jeszcze ledwo widoczne.

Też mam ten transport i wyświetlacz to porażka. 

Ale przynajmniej dobrze odczytuje te cyferki.😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sonique napisał:

jednak, ja - człowiek ze średnią wadą wzroku (okulary obowiązkowo w samochodzie po zmroku) - widzę z miejsca odsłuchowego (2.5m) okładkę płyty (nie dokładnie ale do prawidłowego jej rozpoznania wystarczy), głośność (0-30), oraz to w którym momencie utworu właśnie się znajduję (długa gruba linia, której przybywa w miarę trwania kompozycji). I to są dla mnie ważne informacje i w zupełności wystarczające. Na tyle istotne, że brakuje mi ich podczas słuchania CD z CXC bo on to już ma literki jak na teście dla pilotów…;)

Te wszystkie informacje mam np. w apce do DAC/Streamera, tablet w ręce i okularów nie potrzebuję.

Pamiętam, że lubisz fajerwerki, jak wycieraczki i wsze.akie świecidełka, więc rozumiem 😉

Faktycznie Rose wybiegł na przeciw takim oczekiwaniom, słuchałem w Topach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Te wszystkie informacje mam np. w apce do DAC/Streamera, tablet w ręce i okularów nie potrzebuję.

Wiesz… ciągłe sięganie po smartfon czy tablet jest uzależniające… ja tego nie lubię. Poza tym - jak myślę większość - lubię słuchać w półmroku. Smartfon jedynie rozprasza nie mówiąc już o tym, że łatwiej jest mimowolnie spojrzeć na ekran stramera niż co chwila wybudzać smartfon. Dla mnie ekran CXN nie jest bardzo ważny ale zdecydowanie wolę jak jest. Znacznie podnosi komunikatywność sprzętu. Tak to ujmę…

Chociaż tak sobie myślę, że wolałbym ekran w pilocie niż na froncie streamera…;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sonique napisał:

Wiesz… ciągłe sięganie po smartfon czy tablet jest uzależniające… poza tym - jak myślę większość - lubię słuchać w półmroku

Ale po co ciągle, ja włączam ulubioną playlistę jednego z 3 dostępnych serwisów w streamerze i słucham.

Sięgam tylko wtedy, kiedy chcę zmienić playlistę po skończeniu poprzedniej lub zmiany artysty.

Ba mój streamer ma wyświetlacz segmentowy, który zazwyczaj nic nie mówi poza wybranym wej i częstotliwością próbkowania, zresztą i tak go wygaszam 🤭

Myślę  że to o czym piszemy, to kwestia gustu i podejścia do naszych zabawek audio.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur Brol napisał:

Nie śledzę streamerow ale zakładam że mają piloty?

Nieraz widziałem takie streamery które wygladaja jak pudełka tyle że bez napisów i zdjęć - pewnie większości odpowiada że kontrola odbywa się przez telefon. Dla mnie jednak to powinno być możliwe przez pilot lub gdy ten wysiada, gubi się to poprzez wyświetlacz i przyciski na przedniej ściance.

To jak zawsze moje zdanie.

Każdy lubi co innego.

I tak powinno być, nieprawda?

Część ma część nie :)

Zawsze pisałem, że to jest najpiękniejsze, że każdy lubi coś miłego...dopóki nie trafiłem na to forum i zobaczyłem, że życie można stracić za inne poglądy niż osoba z którą dyskutujesz :P

 

 

10 godzin temu, sonique napisał:

Wiesz… ciągłe sięganie po smartfon czy tablet jest uzależniające… ja tego nie lubię. Poza tym - jak myślę większość - lubię słuchać w półmroku. Smartfon jedynie rozprasza nie mówiąc już o tym, że łatwiej jest mimowolnie spojrzeć na ekran stramera niż co chwila wybudzać smartfon. Dla mnie ekran CXN nie jest bardzo ważny ale zdecydowanie wolę jak jest. Znacznie podnosi komunikatywność sprzętu. Tak to ujmę…

Chociaż tak sobie myślę, że wolałbym ekran w pilocie niż na froncie streamera…;)

Ja mam wrażenie, że sam zamysł streamera poniekąd wiąże nas z urządzeniami typu tablet itp. :) Powoli wszystko staje się sterowane albo głosowo albo poprzez rutyny w smart domie, lub po prostu z tabletu:) ( ja jestem najwierniejszym fanem tabletów i przez lata, jak ludzie uważali to za niepotrzebny bajer to ja i tak  twardo korzystałem z nich więc nie ukrywam, że te czasy jakie mamy są wręcz dla mnie stworzone, bo wreszcie mogę wszystkim sensownie wyjaśnić po co mi tablet :P ).

Ja mimo wszystko wolałbym w streamerze mimo, że faktycznie jego użyteczność jest delikatnie mówiąc umowna ale po prostu mi się taki ekran podoba :)


 

11 godzin temu, Heniomarin napisał:

Ale to streamer o to chodzi żeby nie wstawać a osobiscie preferuje żeby wyglądał jak część hi-fi a nie pudełko po czekoladkach . 

Raczej pasnie na CXNa

Nie ufam Chinskim producentom i problemami z serwisem .

I jeszcze jedna rzecz, nie skreślaj chińskich producentów bo oni już dawno dogonili "zachodnie marki" które i tak są klepane w chinach :) Wiadomo, nie można porównywać jakiejś chińskiej taniochy z sprzętem Hi-Fi ale też uważam, że warto rzucić okiem na EverSolo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Część ma część nie :)

Zawsze pisałem, że to jest najpiękniejsze, że każdy lubi coś miłego...dopóki nie trafiłem na to forum i zobaczyłem, że życie można stracić za inne poglądy niż osoba z którą dyskutujesz :P
 

🤣

Można, można ale to nie tylko na tym.

Na kazdym prowadzonym przez homo sapiens forum.😂 To jest w genach zapisane..

Co do chińskich urządzeń, tez bym ich nie skreslal bo sam mam Singxera wzmacniacz i nie moge mu nic zarzucic.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...