Skocz do zawartości

Kolumny do Marantz PM6007 w niewielkim salonie


Shoemaker

Recommended Posts

1 godzinę temu, Shoemaker napisał:

to robi się jazgot i nie da się słuchać, bo dźwięk zbytnio odbija się od ścian

Ja często słucham „normalnie” czyli na wpół gwizdka, ale gdy przekręcam gałą w prawo, to coś niezwykłego się ze mną dzieje. Banan, ciary, niektórzy mówią, że hormony.
Jeśli uda się trochę zniwelować odbicia od ścian, to wtedy każde, no prawie każde kolumny/monitory i z automatu sprawią, że 

1 godzinę temu, Shoemaker napisał:

Chciałbym żeby przede wszystkim dobrze zagrały z klasycznym rockiem, ale aby też w miarę dobrze słuchało się jakiejś klasyki czy jazzu, od czasu do czasu

Padły te oto kolumny.

 

16 minut temu, Kraft napisał:

Usher S-520


Zachęcam, byś zaczął od tych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AudioTube napisał:

Ja często słucham „normalnie” czyli na wpół gwizdka, ale gdy przekręcam gałą w prawo, to coś niezwykłego się ze mną dzieje. Banan, ciary, niektórzy mówią, że hormony.
Jeśli uda się trochę zniwelować odbicia od ścian, to wtedy każde, no prawie każde kolumny/monitory i z automatu sprawią, że 

Padły te oto kolumny.

 


Zachęcam, byś zaczął od tych.

 

Tak... czasem fajnie jest się trochę tak "naładować" 😉 

To już drugi głos na te kolumny, więc faktycznie chyba zacznę testy od tych Usherów i zobaczę jak wyjdzie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Shoemaker napisał:

faktycznie chyba zacznę testy od tych Usherów i zobaczę jak wyjdzie 🙂

Jakich kolumn byś nie sprawdzał w salonie, dopilnuj, żeby dosunęli je na taką odległość, jaką będziesz miał w domu.

@tomek4446 chyba ma te Ushery i pisał, że przy ścianie grają znacząco gorzej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafał S napisał:

Jakich kolumn byś nie sprawdzał w salonie, dopilnuj, żeby dosunęli je na taką odległość, jaką będziesz miał w domu.

@tomek4446 chyba ma te Ushery i pisał, że przy ścianie grają znacząco gorzej.

 

Dzięki za poradę. Myślałem, żeby zamówić do domu i jeśli nie zagrają dobrze, to po prostu zwrócić korzystając z 14-dniowego prawa do zwrotu. Stracę jedynie na kosztach przesyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shoemaker napisał:

Dzięki za poradę. Myślałem, żeby zamówić do domu i jeśli nie zagrają dobrze, to po prostu zwrócić korzystając z 14-dniowego prawa do zwrotu. Stracę jedynie na kosztach przesyłki.

Przypomnialo mi sie cos, Qacoustics np. 3030i ( maja tez inne ) .Te tez powinienes sprawdzic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Musiałbyś go zabrać do salonu i posłuchać. Sama moc to jedno, ale równie ważne jest, jak ta moc jest oddawana. Marantze mają chyba przyzwoite zasilanie, co też będzie miało swój wpływ.

@KrólKiczu Seba, przypomnij, proszę jaki masz model Marantza i ile watów? Nigdy nie skarżyłeś się na problemy z napędzaniem ATC, a przecież to równie trudne paczki, co te Cariny, jeśli nie trudniejsze (rzeczywista skuteczność podobno niższa od deklarowanej przez producenta)...

Ja mam zupełnie inny model 🙂. Zresztą jest w mojej sygnaturce. I z tego co kiedyś wyczytałem w naszym audio to ów model (ki pearl lite) ma przy 8 i 4 ohmach moc ok 90 W. Miałem natomiast swego czasu pm6007 i nie zauważyłem problemów w wysterowaniu jakichkolwiek kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Zapraszamy do kontaktu celem wypożyczenia :) 

Dziękuję, jak będę planował testy w domu to się skontaktuję 🙂

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Przypomnialo mi sie cos, Qacoustics np. 3030i ( maja tez inne ) .Te tez powinienes sprawdzic. 

Dzięki, dodaję do listy 😉

5 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Ja mam zupełnie inny model 🙂. Zresztą jest w mojej sygnaturce. I z tego co kiedyś wyczytałem w naszym audio to ów model (ki pearl lite) ma przy 8 i 4 ohmach moc ok 90 W. Miałem natomiast swego czasu pm6007 i nie zauważyłem problemów w wysterowaniu jakichkolwiek kolumn.

Z tego jak i z innego postu wcześniej wynika, że raczej nie powinienem się martwić co do mocy potrzebnej do napędzenia podstawek wspomnianych w tym temacie 🙂

Dzięki wszystkim za porady i sugestie. Przy tak szerokiej gamie kolumn do wyboru myślę, że chociaż jedne z nich zagrają jak trzeba i u mnie zostaną. Póki co z racji innych obowiązków do tematu wrócę pewnie najwcześniej za miesiąc i wtedy będę zamawiał albo wypożyczał do testów, w miarę możliwości 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2023 o 20:14, Artur Brol napisał:

No to moze cos z Pearl ? Albo z drugiej reki z Diamond?

Diamondy poszły teraz bardzo do góry z ceną. Więc trzeba patrzec na cenę używanych ale ja jestem na tak.

Dnia 9.08.2023 o 22:36, Shoemaker napisał:

Perl Monitor to najtańsze kolumny od Pylon, czy zagrają lepiej niż droższe Elaci/Polki?

Nie

Dnia 9.08.2023 o 23:44, Rafał S napisał:

Diamond tuż przy ścianie? Nieee. Ja bym celował w używanego Elaka Carinę. Wcale nie ma zgaszonej góry. Moim zdaniem wyraźniejszą niż Pylon Diamond 18.

Też prawda.

Te kolumny lubią wzmocnić dolne pasmo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2023 o 16:12, Artur Brol napisał:

Wiec tez nie bardzo rozumiem o co jestem tutaj oskarzony .😢

O nic, po prostu zwróciłem uwagę na pewien fakt.

Dnia 9.08.2023 o 16:37, Shoemaker napisał:

U mnie odległość od tylnej ściany przy Polkach będzie wynosiła 6cm, bo kolumna ma głębokość 35cm a komoda ma 41cm od ściany licząc. Zakładając że ta obudowa Power Port ma 5cm no to odległość od samej kolumny wynosiłaby 11cm. Na domiar złego z tyłu jest blisko ściana - a po prawej stronie jest ścianka od barku (nie chcę go likwidować specjalnie dla poprawy akustyki).  Lewa kolumna ma więcej luzu bo stoi na stołku - z tyłu nie ma ściany tylko drzwi i odległość jest już jakieś 20cm większa + po lewej stronie do ściany jest około 1m. Czy to ma szansę dobrze zagrać? Czy może powinienem raczej poszukać mniejszych podstawek typu Dali Oberon 1 lub Wharfedale 12.2?

Nie miałem na myśli konkretnej marki kolumn, ale chodzi o to, aby tych z tylnym BR nie skreślać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2023 o 15:07, lysy napisał:

O nic, po prostu zwróciłem uwagę na pewien fakt.

Nie miałem na myśli konkretnej marki kolumn, ale chodzi o to, aby tych z tylnym BR nie skreślać.

Jasne - nie skreślam 🙂 Ale testy zacznę od Usherów, które mają BR z przodu. Te kolumny to nie lada ciekawostka - tylko 1,5k, a grają wg wielu osób na poziomie kolumn za 4k. Mają też dużo dobrych recenzji. Aż trudno w to uwierzyć, bo zawsze myślałem że wyższa cena oznacza również, poza renomą producenta, wyższą jakość użytych materiałów, czy też lepszą jakość wykończenia. Znalazłem jednak jedną niezbyt pochlebną recenzję tych monitorów: https://www.whathifi.com/usher/s-520/review.

Cyt. "

Cons.

A touch of dynamic and tonal flatness means excitement and drama suffers

"

Czy rzeczywiście daje się to tak mocno odczuć, żeby te kolumny ocenić na 3/5? W tym samym What Hifi oceniają Dali Oberon 1, na 5/5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Shoemaker napisał:

Czy rzeczywiście daje się to tak mocno odczuć, żeby te kolumny ocenić na 3/5? W tym samym What Hifi oceniają Dali Oberon 1, na 5/5.

W recenzji można napisać wszystko, a musisz wiedzieć, iż jest wiele zmiennych w których dane kolumny były odsłuchiwane tzn. akustyka, tor czyt. wzmacniacz, źródło, przewody.

Masz zapewne inną akustykę, tor, zatem do dzieła i życzę powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Shoemaker napisał:

Jasne - nie skreślam 🙂 Ale testy zacznę od Usherów, które mają BR z przodu. Te kolumny to nie lada ciekawostka - tylko 1,5k, a grają wg wielu osób na poziomie kolumn za 4k. Mają też dużo dobrych recenzji. Aż trudno w to uwierzyć, bo zawsze myślałem że wyższa cena oznacza również, poza renomą producenta, wyższą jakość użytych materiałów, czy też lepszą jakość wykończenia. Znalazłem jednak jedną niezbyt pochlebną recenzję tych monitorów: https://www.whathifi.com/usher/s-520/review.

Cyt. "

Cons.

A touch of dynamic and tonal flatness means excitement and drama suffers

"

Czy rzeczywiście daje się to tak mocno odczuć, żeby te kolumny ocenić na 3/5? W tym samym What Hifi oceniają Dali Oberon 1, na 5/5.

To jest ciekawa uwaga bo u nich 3 gwiazdki to jest produkt mega słaby.

N/ie oceniam tych kolumn. Mówie tylko jak ich znam o ocenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...