Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 z amplitunerem do ~10k


Wootps

Recommended Posts

Cześć,

Tak jak w temacie, szukam jakiegoś zestawu 5.1 z amplitunerem do kwoty około 10k, do salonu ~25m2, chciałbym żeby to był sprzęt nowy.

Głównym problemem jest to, że szukam czegoś dosyć uniwersalnego - zestaw będzie używany do oglądania filmów, grania na konsoli(xbox series x) oraz do słuchania muzyki. Z tego też względu zależy mi na stosunkowo solidnych kolumnach do odsłuchu 2.0. Podpięte to będzie tymczasowo do LG B1, w najbliższym czasie planuję przerzucić się na LG C2 albo jakiegoś innego OLEDa.

Zastanawiam się nad Yamaha RX-V6A + zestaw Heco Aurora 700 + 300+ 30+ sub 30A, jednak chciałbym się Was doradzić czy jest to najoptymalniejszy wybór w tej cenie?

Jeżeli chodzi o muzykę, to preferuję delikatnie cieplejsze brzmienie z lekko podkreślonym basem, ale nie przesadzonym/dudniącym. Słucham wiele gatunków z nakierowaniem na elektronikę, rap i tym podobne gatunki. Zasadniczo to jestem laikiem jeśli chodzi o odsłuch muzyki na kolumnach, i na co dzień korzystam z Edifier R1600TIII, a tak to głównie muzyka na słuchawkach(Qudelix 5K + DT 770 Pro 80ohm/Ibasso IT01/ATH M50xBT), tak więc mimo ograniczonego budżetu jestem pewien, że przeskok będzie ogromny.

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem kino to też przymierzałem się do heco aurora, ale jak byłem na odsłuchu to nie zrobiły na mnie jakiegoś dużego wrażenia (grały podobnie jak moje edifiery 1700bt, które mam przy kompie tyle, że głośniej, a ja spodziewałem się czegoś więcej), za to q acoustics zagrały dużo lepiej. Bardziej wyraziście i głośniej (przy tym samym poziomie głośności na wzmacniaczu) a i basu im nie brakowało. W tych 10k myślę, że spokojnie kupisz zestaw 3050i z centralnym i małymi tyłami (3010i) do tego sub qb12 lub rel ht1205 no i ja mam do tego amplituner marantz sr5015, ale chyba już ich nie dostaniesz, więc wybór pewnie będzie między cinema 60 a denonem x2800h. No ale wiadomo i tak musisz iść gdzieś i posłuchać. 

Edytowano przez Sandor Clegane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem Twój zestaw jest bardzo fajny. Zestawienie Yamahy z Heco jest dobrą opcją. Warto ewentualnie rozważyć zestaw na Monitor Audio Bronze 200 + sub od Heco + Onkyo TX-NR5100 - https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-200-50-c150.html

Fajną opcją jest też set od Q Acoustics :)https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr6100-q-acoustics-3050i-3010i-3090ci.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma do powyższych Denon X1700H/X2800H? Z tego co widzę różnica w mocy niewielka(a i tak będę tego używał w bloku, więc z głośnością szaleć nie będę :)), a jak z pozostałymi rzeczami, takimi jak sygnatura dźwięku, room correction, bezawaryjność itp?

Ciekawi mnie też różnica między Heco Aurora 700 vs Audio Bronze 200 vs 3050i, które z tych maja najwięcej basu, a które są najjaśniejsze?

Wiem, że najlepiej byłoby przesłuchać każdą możliwą kombinację amplitunera z głośnikami, ale od czegoś trzeba zacząć, może ktoś miał już okazję porównywać ten sprzęt?

 

 

 

Edytowano przez Wootps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony są ciemniejsze brzmieniowo, spokojniejsze. Bezawaryjność to dla mnie zawsze loteria. Co do korekcji to również głosy są sprzeczne. Ciężko tu wybrać zwycięzcę. 

Najwięcej basu mają Heco, Bronze 200 i 3050i są na równi, ale amplituner i tak je odetnie pewnie na 80 Hz, więc za najniższy bas odpowie subwoofer. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2023 o 18:39, Wootps napisał:

Cześć,

Tak jak w temacie, szukam jakiegoś zestawu 5.1 z amplitunerem do kwoty około 10k, do salonu ~25m2, chciałbym żeby to był sprzęt nowy.

Głównym problemem jest to, że szukam czegoś dosyć uniwersalnego - zestaw będzie używany do oglądania filmów, grania na konsoli(xbox series x) oraz do słuchania muzyki. Z tego też względu zależy mi na stosunkowo solidnych kolumnach do odsłuchu 2.0. Podpięte to będzie tymczasowo do LG B1, w najbliższym czasie planuję przerzucić się na LG C2 albo jakiegoś innego OLEDa.

Zastanawiam się nad Yamaha RX-V6A + zestaw Heco Aurora 700 + 300+ 30+ sub 30A, jednak chciałbym się Was doradzić czy jest to najoptymalniejszy wybór w tej cenie?

Jeżeli chodzi o muzykę, to preferuję delikatnie cieplejsze brzmienie z lekko podkreślonym basem, ale nie przesadzonym/dudniącym. Słucham wiele gatunków z nakierowaniem na elektronikę, rap i tym podobne gatunki. Zasadniczo to jestem laikiem jeśli chodzi o odsłuch muzyki na kolumnach, i na co dzień korzystam z Edifier R1600TIII, a tak to głównie muzyka na słuchawkach(Qudelix 5K + DT 770 Pro 80ohm/Ibasso IT01/ATH M50xBT), tak więc mimo ograniczonego budżetu jestem pewien, że przeskok będzie ogromny.

Z góry dzięki za pomoc!

Witaj

Z pewnością możemy Ci zarekomendować w tym miejscu Yamahę RXV4 w raz z zestawem cenionych głośników marki ELAC, seria Debiut Refernce

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-v4a-debut-reference-f-5-debut-reference-b-6-debut-reference-c-5.html

Tutaj masz linka, zerknij sobie na cały setup, bo nie tylko jest wyposażony po zęby w nowe standardy ale też zapewnia dobre wrażania w kinie. Co prawda 

przedstawiliśmy Ci zestaw bez subwoofera ale w każdej chwili możesz go dokupić :)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy odrzucam ze względu na problemy z HDMI 2.1 i 4k/120FPS, niby próbowali to jakoś załatać, ale nadal jest to ograniczone do 24Gb/s a nie 40Gb/s, wiec mając TV 120Hz i Series X jest to minus.

Wybór pewnie ograniczę miedzy Denon X1700H/X2800H a Onkyo NR6100 oraz głośnikami wymienionymi w temacie(choć skłaniam się głownie ku Heco albo Q3050i). Zakup planuję dokonać w przeciągu ~2-3miesięcy, więc może uda mi się na spokojnie przesłuchać ten sprzęt.

Dzięki za wszystkie propozycje.

Edytowano przez Wootps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wootps napisał:

niby próbowali to jakoś załatać, ale nadal jest to ograniczone do 24Gb/s a nie 40Gb/s, wiec mając TV 120Hz i Series X jest to minus.

Sralis mazgalis. Mam PS5 i Xbox Series X. Pokaż mi grę która przekracza 60Hz przy 4K przy akceptowalnej ilości detali. To że konsole łapią synchro to wyłącznie marketingowa wydmuszka i zaledwie kilka statycznych tytułów faktycznie zbliża się do 100Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Butler napisał:

Sralis mazgalis. Mam PS5 i Xbox Series X. Pokaż mi grę która przekracza 60Hz przy 4K przy akceptowalnej ilości detali. To że konsole łapią synchro to wyłącznie marketingowa wydmuszka i zaledwie kilka statycznych tytułów faktycznie zbliża się do 100Hz.

Pogrywam ostatnio chociażby w ori and the will of the wisps, które działa w natywnym 4k 120fps, ale fakt, obecnie takich gier w natywnym 4k i 120fps jest mało, nie ma się co dziwić, moc konsoli na to nie pozwala. Ale biorę pod uwagę, że ten sprzęt będę użytkował co najmniej przez kolejne kilka lat, być może przez ten czas pojawią się nowe konsole (plotki o PS5 pro), może sobie złożę jakiś solidny PC do grania, więc może zacząć sie pojawiac więcej takich tytułów. Z tego też względu mając możliwość wyboru, wolę wybrać coś co jest bardziej przyszłościowe :) 

Edytowano przez Wootps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wootps napisał:

Pogrywam ostatnio chociażby w ori and the will of the wisps, które działa w natywnym 4k 120fps

A widzisz różnicę? Mój TV ma DV i 4k120Hz, ale niestety mogę wybrać jedno z dwojga. I przyznam Ci że o wiele wieksze wrażenie robi na mnie Dolby Vision po kalibracji, niż te podwyższone synchro.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

A widzisz różnicę? Mój TV ma DV i 4k120Hz, ale niestety mogę wybrać jedno z dwojga. I przyznam Ci że o wiele wieksze wrażenie robi na mnie Dolby Vision po kalibracji, niż te podwyższone synchro.

Mój TV ma DV i 4k120HZ, więc mam to szczęście, że nie musze się ograniczać do jednej opcji. 

Owszem widzę różnicę, nie jest ona tak diametralna jak 30fps vs 60fps, ale gołym okiem różnica jest widoczna i gra się przyjemniej. W szybkich FPSach jest to jeszcze bardziej widoczne. Są różne gry, w niektóre się gra bardziej by podziwiać grafikę/fabułę, a w niektórych nie, bo liczy się bardziej czas reakcji.  Rozumiem, że Ty możesz w takie gry nie grać - mi się zdarza. Tak czy siak wracamy do punktu wyjścia i poprzedniej mojej wypowiedzi - jeżeli w podobnym przedziale mam wybór między 40Gbps a 24Gbps, to czemu miałbym wybrać 24Gbps? To tak jakbym miał dwa różne zestawy głośników za ~5k i celowo wybrał te gorsze, bo przecież przy moim aktualnym amplitunerze potencjału tych lepszych nie wykorzystam ;) Oczywiście inna sytuacja gdyby Yamaha V6A miał znaczące plusy nad pozostałymi amplitunerami i kwestia 40Gbps vs 24Gbps byłaby kwestią jedną z wielu, ale w tym przypadku tak nie jest.

Dodajmy jeszcze fakt, że większość gier w DV wygląda tak samo albo gorzej niż w dobrze skalibrowanym HDR. Gier, które mają lepszą implementację DV niż HDR jest sporo mniej, niż gier, które działają w 120FPS. Oczywiście wynika to z lenistwa producentów gier i tego, że marnie implementują DV, ale takie są fakty, więc tym bardziej nie jest to żaden mocny argument(tak precyzując wypowiadam się cały czas w kontekście Series X). Tyle ode mnie w tym temacie, nie ma co bardziej tego rozkopywać, nie o tym jest ten wątek.

A no i przede wszystkim - mój TV ma DV i 4k120HZ i nie musze się ograniczać tylko do jednej opcji, więc tym bardziej

 

Dzięki @Piotr Sonido. Acoustic Energy AE 120 dołącza do grona kandydatów. Jak rozumiem z tej serii AE107 oraz AE100 również są w porządku?

Edytowano przez Wootps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wootps napisał:

A no i przede wszystkim - mój TV ma DV i 4k120HZ i nie musze się ograniczać

A jaki masz TV że ma jednoczesne wsparcie DV i 120Hz w 4K? Ja mam 1,5 roczne Sony i jak wspomniałem, dziala to tylko rozłącznie na zasadzie wyboru w opcjach. Zresztą tu był artykuł o tym.

https://hdtvpolska.com/dolby-vision-xbox-brak-4k-120hz/

1 godzinę temu, Wootps napisał:

Dodajmy jeszcze fakt, że większość gier w DV wygląda tak samo albo gorzej niż w dobrze skalibrowanym HDR.

No nie... jak odpalam gry z DV a bez, to różnica jest ewidentną na korzyść DV. Podobobnie wygląda obraz w HDR10+, ale zwykłe HDR10 już odstaje.

Na dobrą sprawę jeśli konsola jest dla Ciebie priorytetem, to podłącz ją bezpośrednio pod TV, dźwięk załatwi e-ARC. Przynajmniej ja tak mam. 3 konsole są podłączone bezposrednio do TV, a komp wypluwający 4K120Hz pod amplituner.

Są tacy co czują opóźnienia jak ampli jest łącznikiem 😉

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Butler napisał:

A jaki masz TV że ma jednoczesne wsparcie DV i 120Hz w 4K? Ja mam 1,5 roczne Sony i jak wspomniałem, dziala to tylko rozłącznie na zasadzie wyboru w opcjach. Zresztą tu był artykuł o tym.

LG jako jedyna firma do tej pory obsługuje dv i 120 fps równocześnie. Od tego roku tv z procesorem mediatek pentonic, czyli nowe oledy philipsa i najwyższy model sony a95l również będą miały taką możliwość. A tak na marginesie to osobiście nie widzę żadnej różnicy między dv w grach a zwykłym hdr10. O 120 fps się nie wypowiem, bo mój tv ma tylko hdmi 2.0, ale i tak te 60 fps styka w zupełności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Butler napisał:

A jaki masz TV że ma jednoczesne wsparcie DV i 120Hz w 4K? Ja mam 1,5 roczne Sony i jak wspomniałem, dziala to tylko rozłącznie na zasadzie wyboru w opcjach. Zresztą tu był artykuł o tym.

https://hdtvpolska.com/dolby-vision-xbox-brak-4k-120hz/

No nie... jak odpalam gry z DV a bez, to różnica jest ewidentną na korzyść DV. Podobobnie wygląda obraz w HDR10+, ale zwykłe HDR10 już odstaje.

Na ten moment mam LG B1. Z tego co wiem, LGki jako jedne z niewielu mają tą możliwość.

Series X nie wspiera HDR10+, wspiera jedynie DV albo HDR10. Problem w Series X jest taki, że nie ma gier, które natywnie byłby tworzone z myślą o Dolby Vision(chyba poza Halo Infinite, gdzie DV pprzy premierze okazało się niestety klapą - możliwe że to z czasem naprawili, ale osobiscie nie sprawdzałem). Większość tytułów, które działają w Dolby Vision to tak naprawdę skonwertowane HDR10 za pomocą jakiegoś tam development kitu, który dostarcza Microsoft, więc (o ile w ogóle) są różnice w tytułach, to są one minimalne.

 

Cytat

 Na dobrą sprawę jeśli konsola jest dla Ciebie priorytetem, to podłącz ją bezpośrednio pod TV, dźwięk załatwi e-ARC. Przynajmniej ja tak mam. 3 konsole są podłączone bezposrednio do TV, a komp wypluwający 4K120Hz pod amplituner.

Są tacy co czują opóźnienia jak ampli jest łącznikiem 😉

Brzmi to rozsądnie:D 

Edytowano przez Wootps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

No nie... jak odpalam gry z DV a bez, to różnica jest ewidentną na korzyść DV. Podobobnie wygląda obraz w HDR10+, ale zwykłe HDR10 już odstaje.

 

 

9 godzin temu, Sandor Clegane napisał:

A tak na marginesie to osobiście nie widzę żadnej różnicy między dv w grach a zwykłym hdr10.

Te różnice w postrzeganiu wynikają zapewne z różnic w możliwościach wyświetlania obrazu HDR na waszych TV (np jasność szczytowa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Dolby Vision z definicji powinno robić największą różnicę tam gdzie jasność szczytowa nie jest najwyższa, dlatego Samsung (przynajmniej oficjalnie) odpuścił obsługę Dolby Vision, bo ich TV mają wystarczającą jasność, żeby dawać radę bez DV (przynajmniej w teorii, bo w praktycę nie dają rady nawet ze zwykłym HLG, ale to już zupełnie inny temat). Trochę siedzę w branży TV i oprócz tego, że je sprzedaję oglądam też sporo kanałów tematycznych (Vincent z HDTVtest, Stop the Fomo, Digital Trends, Classy Tech itd) i tam niejednokrotnie udowadniali na przykładach 2 tv ustawionych obok siebie, że Dolby Vision w grach nie robi żadnej róźnicy, a wręcz w niektórych przypadkach ma gorszą gradację niż HDR10. Nawet w filmach DV vs HDR10 różnice są marginalne i to tylko w niektórych scenach, no ale tam przynajmniej jakieś są. Marketing jak widać jednak czyni cuda i karmi się nas efektem PLACEBO, a nie rzeczywistą róźnicą jakości jak w przypadku SDR vs HDR. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sandor Clegane napisał:

Nawet w filmach DV vs HDR10 różnice są marginalne i to tylko w niektórych scenach, no ale tam przynajmniej jakieś są.

Wydaje mi się że pojecie "marginalne" jest mocno subiektywne. Chciałbym tu się odnieść do audio, gdzie ludzie wprowadzają z pozoru nieistotne sprzętowo zmiany, a słyszą wyraźną poprawę nie mającą poparcia w pomiarach. Z obrazem chyba jest podobnie. Może to placebo... Ale po kilku dniach grania 120Hz jak przełączyłem na DV to ewidentnie mam wrażenie że to lepiej wygląda.

7 minut temu, Sandor Clegane napisał:

Trochę siedzę w branży TV i oprócz tego, że je sprzedaję

Za miesiąc szukać będę TV do pokoju syna. Niewielki, coś około 40", (ewentualnie niewiele wiecej), bo będzie powieszony bezpośrednio przed łózkiem. Warunek? Obsługa DV, HDR10+, DTS, pelna obsluga PLEX by nic nie musiało transkodować. Super jak by wypuszczał TrueHD z tego PLEXa bo mój Sony tego nie potrafi, Atmos co najwyżej z E-AC3 wypluje do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PanKlor napisał:

@Butler jaki jest sens szukać TV z DTS skoro obok będzie amplituner który to obsłuży?

Jest sens bo jak np masz podłączony amplituner przez eARC do TV i powiedzmy odpalasz film z DTS to Ci się pojawia format nieobsługiwany i dźwięk nie dochodzi do amplitunera. U mnie tak jest w LG C2 77''.  Ja mam Playera podłączonego po eARC i po optyku. Jak się trafia film z DTS to przełączam źródło w amplitunerze na optyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...