Skocz do zawartości

CYRUS CLASSIC AMP


kaczadupa

Recommended Posts

Cześć. 

Po rocznych staraniach udało mi się w końcu wypożyczyć Cyrusa Classic AMP (wprowadzony do produkcji około rok temu i mający zapełnić lukę po Cyrusie 8.2 i Cyrusie 6). Tak jak poprzednie modele może zostać ulepszony o zewnętrzny zasilacz Cyrus PSX-R2 (nadal produkowany). 

Nie jest tajemnicą, że poprzednik modelu Classic AMP tj. Cyrus 8.2 DAC (wycofany z produkcji około 3 lata temu)  był wzmacniaczem z którym spędziłem 3 lata i żaden następny "zawodnik" nawet nie zbliżył się do tego okresu. 

Oznacza to jedno, lubię sygnaturę brzmienia wzmacniaczy Cyrusa. A jaka ona ogólnie była/jest.

Pierwsze co od razu "rzuca się" w uszy to subiektywnie odbierana szybkość. W brzmieniu Cyrusa nie ma miejsca na przeciąganie wybrzmień czy przesadne  nasycenie. Szybkość i dynamiczny bas, z tym kojarzy mi się sygnatura brzmienia wzmacniaczy Cyrusa. To taki bolid F1 wśród wzmacniaczy. 

I ta szybkość/zwinność, na szczęście,  w nowym Cyrusie pozostała ale nastąpiły też zmiany w stosunku do Cyrusa 8.2. 

Classic AMP zyskał na rozdzielczości, detalu w całym paśmie. Słychać to bardzo wyraźnie i jest to progres nawet w stosunku do Cyrusa 8.2 z dodanym zewnętrznym zasilaczem Cyrus PSX-R2.

Wysokie tony Classic AMP zostały jednak delikatnie zmiękczone a najwyższa góra wycofana. Nie ma już tego maksymalnego otwarcia, strzelistości wysokich tonów z Cyrusa 8.2 oraz lekkiego utwardzenia  na przełomie średnicy i wysokich tonów. 

Środek pasma podobnie jak wysokie tony nie jest tak otwarty (złośliwi powiedzą - nie tak przejaskrawiony, krzykliwy)  jak w starszych modelach, z jednej strony nowy Classic AMP nie przytnie po uszach jak to robił jego poprzednik a z drugiej strony dla mnie  jest to odejście od neutralności w stronę bezpiecznego ciepła i delikatnego zmiękczenia. Słychać to bardzo dobrze na płycie Edyty Górniak "Dotyk" czy Kate Bush "The Kick Inside". W stosunku do starszego modelu pierwszy plan w nowym Cyrusie robi jakby dwa kroki do tyłu, nie ma już tej namacalności ale jest większy porządek/czytelność. 

Niskie tony są oddane równo, najniższy zakres basu nie jest wycofany, dobrze różnicują ale dla mnie jest ich za mało w stosunku do reszty pasma. Starszy model (8.2) dysponował zdecydowanie bardziej dynamicznym i mocniejszym dołem pasma. 

Ogólnie Cyrus Classic AMP zatracił rockowy charakter swojego poprzednika. W zamian stał się bardziej dojrzały, ułożony, bardziej wnikliwy ale głównie -  bezpieczny i przyjemny.  

 

I taka osobista refleksja na koniec. W cenie około 10 kzł ( po rabatach) mamy do wyboru np. Cyrusa Classic AMP, Regę Elicit mk5, Naima Nait xs3, NAD m10v2 czy Exposure 3510,

.... i mamy sporo tańszą Regę Elex mk4.

Jeżeli szukasz pieca w granicach 10 kzł, Twoje głośniki nie potrzebują spawarki a Ty koncertowych poziomów głośności w pokoju to - szept : sprawdź koniecznie Regę Elex mk4.

Pozdrawiam 

Kaczadupa. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kaczadupa napisał:

I taka osobista refleksja na koniec. W cenie około 10 kzł ( po rabatach) mamy do wyboru np. Cyrusa Classic AMP, Regę Elicit mk5, Naima Nait xs3, NAD m10v2 czy Exposure 3510,

.... i mamy sporo tańszą Regę Elex mk4.

Jeżeli szukasz pieca w granicach 10 kzł, Twoje głośniki nie potrzebują spawarki a Ty koncertowych poziomów głośności w pokoju to - szept : sprawdź koniecznie Regę Elex mk4.

Adam, dzięki za kolejną recenzję. :)

Jedna uwaga - jak sam wiesz najlepiej, ten NAD to nie sam wzmacniacz, tylko all-in-one i to z podstawowym DSP. Więc wiadomo, za co się dopłaca. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest bardzo prosta. Sprawdź sam. Skoro słyszysz zmiany jakie wnoszą kable to tym bardziej usłyszysz zmiany jakie wnoszą wzmacniacze. 

Jeżeli to nie pomoże... może zapytaj nasz magazyn "Audio" czemu nie testuje i recenzuje kabli a wzmacniacze już tak.  

Ps. Czekam na recki kabli w Twoim wykonaniu. Może być też na przykładzie  telewizora, będzie to bardziej obrazowe ;).  Do roboty Jacku! Pokaż wszystkim niedowiarkom jak się słyszy i widzi zmiany jakie wnoszą kable. Godzina po godzinie, przez obowiązkowy okres 400h wygrzewania kabelka. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa

A po co te złośliwości, ja od dawna nie testuję niczego i nie muszę testować.

A zmiany słyszy się podobnie jak przy wzmacniaczach, czasem bardziej, czasem mniej.

Chyba, że ktoś testuje druty z jednej szpuli od chinskiego dostawcy, jeno w różnych oplotkach, albo nazwach myśląc, że to dwa różne produkty.

Nie mam parcia, żeby komuś coś udowadniać i robić z siebie forumowego recenzenta.

Mnie chodziło, jak po latach można pamiętać takie szczegóły miedzy dwoma wzmacniaczami, właściwie jednego producenta.

Wytłumacz to koledze @Kraft, a o kable zapytaj też @Mikelas76 i @Rafał S, czy @Bogusław 66.

P.S.

Chyba żartujesz.

Mam kupić Cyrusa i trzymać 3 lata, żeby później po kolejnych latach wziąć innego i na tej podstawie opisywać w szczegółach różnice? 

Humor dopisuje widzę😁

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaczadupa napisał:

Słuchaj, masz specjalnie dla Ciebie utworzony wątek do trollowania na forum. 

Otóż nie trolluję, nazywaj to sobie jak chcesz...

Zadałem pytanie i chciałbym wiedzieć, jak to się robi, że nie mając wzmacniacza od kilku lat pamięta się w takich szczegółach różnice między nim, a jakimś nowym od tego samego producenta.

Tylko tyle.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, DiBatonio napisał:

Otóż nie trolluję, nazywaj to sobie jak chcesz...

Zadałem pytanie i chciałbym wiedzieć, jak to się robi, że nie mając wzmacniacza od kilku lat pamięta się w takich szczegółach różnice między nim, a jakimś nowym od tego samego producenta.

Tylko tyle.

 

Heheh coś w tym jest. Ja też mam krótką pamięć. Pamiętam tylko czy dany element podobał mi się wizualnie i czy wniósł coś konkretnego do brzmienia jaka znacząca dobra zmianę. Ale za wała nie pamiętam różnic, nie mam pamięci do tego :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2023 o 17:20, kaczadupa napisał:

Jeżeli to nie pomoże... może zapytaj nasz magazyn "Audio" czemu nie testuje i recenzuje kabli

Tak sobie z nudów dzisiaj przejrzalem magazyn Audio, więc troche podrążę temat.

Widzisz, nie muszę pytać magazynu, ani redakcji o testy kabli.

Te akurat są dostępne w zakładce TESTY obok innych, zatem zanim walniesz kolejną bzdurę, najpierw sprawdź. 

Kable głośnikowe

Interkonekty

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://audio.com.pl/testy/stereo/kable-glosnikowe/995-mont-blanc

Kto jest autorem tej fantastyki? Czy to nie są przypadkiem jakieś wykopaliska i obecna ekipa recenzentów z "Audio" nie ma z tym nic wspólnego? Masz jakieś świeże magazyny  "Audio" z testami kabli? Z chęcią poczytam. Albo mam pecha i omijają mnie testy audiovoodoo albo od kilku lat już się takowych nie przeprowadza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Trzeba iść z postępem i "Audio" to robi. 

Audio jedyne co zrobiło, to wycofało się pod naporem audiodzbanów z tego forum.

 

16 minut temu, kaczadupa napisał:

Kto jest autorem tej fantastyki?

Może ten sam, co tego testu.

https://audio.com.pl/testy/stereo/interkonekty/680-chameleon-silver-plus

https://audio.com.pl/testy/stereo/interkonekty/695-acrolink-mexcel-7n-ad6300-7n-s20000

Nie mnie pytaj, tylko magazyn audio.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kaczadupa napisał:

Dobrze, że w innych dziedzinach świat nie cofa się w rozwoju bo nawet do 30 lat połowa z nas by nie dożyła. 

Myślisz, że we wzmacniaczach którymi żonglujesz audioświat posuwa się do przodu?

Powiedz co nowego można wymyślić we wzmacniaczu, poza tym, że coraz więcej cyfrowych  w nowej klasie D.

Dziękuję nasram, wolę analogowy w klasie AB.

 

37 minut temu, kaczadupa napisał:

testy audiovoodoo

A jak nazwać Twoje opowieści z mchu i paproci zaczytane w większości z recenzji?

Krytykujesz tematy, których nawet nie liznąłem w myśl zasady "nie, bo nie", ignorujesz wiele istotnych rzeczy w audio, począwszy od akustyki.

Daruj sobie, skup się lepiej na poszukiwaniu coraz to nowszych salonów, bo te co się poznały na kaczejdupie już powoli, a część już to zrobiła zamknęła przed Tobą drzwi.

Widzisz? nie tylko Ty się znasz z przedstawicielami i sprzedawcami tych salonów, świat jest mały,  zwłaszcza w tej branży. 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

Baton, trzeba było zrobić kupsko od razu a nie smrodzisz i dusisz to w sobie. Tylko nie w tym wątku...., jest toaleta na forum, i to za darmo. 

Wybacz Adaś,  niczego w sobie nie duszę, audio nie wzbudza we mnie takich emocji i stresu jak u Ciebie.

Ale jak czytam Twoje opowieści o szczegółach brzmienia we wzmacniaczu sprzed kilku lat, to tak samo chce mi się śmiać, jak Tobie z kabli.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, śmiej się z kogo chcesz, nikt Ci nie broni. Śmiej się z Batona  co po 4 latach pamięta różnice między Atollem AM100 i Moon 250, śmiej się z Batona  co pamięta jak "brzmią" bezpieczniki i kable, śmiej się z Batona co słyszał trzy Moon-y 250 i każdy brzmiał inaczej.  Tylko w odpowiednim wątku bo tu od początku trollujesz....  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kaczadupa napisał:

Luzik, śmiej się z kogo chcesz, nikt Ci nie broni. Śmiej się z Batona  co po 4 latach pamięta różnice między Atollem AM100 i Moon 250, śmiej się z Batona  co pamięta jak "brzmią" bezpieczniki i kable, śmiej się z Batona co słyszał trzy Moon-y 250 i każdy brzmiał inaczej.....  

Hahahaha....

Otóż, jesteś w błędzie chłopie.

Nie czytasz uważnie jak ktoś pisze....

Bo:

kiedy szukałem następcy Atolla, to Atoll leżał cały czas na półce, jak dobrze pamiętam, to dobry rok. Zatem kiedy znosiłem wzmacniacze, to oceniałem je po tygodniu dwóch jednego po drugim i prawie zawsze porównawczo ściągałem z półki Atolla. Ostatnia walka, to był H90 i Moon 250i, które na końcu miałem jednocześnie, a Atoll nadal leżał na półce. Zatem znów mogłem go z niej zdjąć i porównać. 

 Nie słuchałem nigdy trzech Moonów 250i, pomyliłeś mnie z kim innym, chyba nawet wiem z kim.

Więc nie pieprz głupot!

Powtarzam, twoje opowieści z mchu i paproci, to nie ze mną i nie konfabuluj na przyszłość na mój temat, bo cie zgłoszę!

Nie pogrążaj się już chłopie....

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Jacku, nie wytrollujesz z forum wszystkich, którzy Ci nie przytakują. Odpuść :)

Naprawdę myślisz,  że zależy mi na przytakiwaniu?  😆😆😆

Pogrążyłeś się właśnie,  bo albo nie czytasz uważnie, albo nie rozumiesz słowa pisanego, czego przykładem jest poniższa  twoja wydumka.

Nie trolluje, tylko sprostowuję takich jak ty.

 

19 minut temu, kaczadupa napisał:

Luzik, śmiej się z kogo chcesz, nikt Ci nie broni. Śmiej się z Batona  co po 4 latach pamięta różnice między Atollem AM100 i Moon 250, śmiej się z Batona  co pamięta jak "brzmią" bezpieczniki i kable, śmiej się z Batona co słyszał trzy Moon-y 250 i każdy brzmiał inaczej.  

A właściwie należy to nazwać po imieniu-KŁAMSTWO!

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

 

I po co było od początku  trollować? 

Coś na tym zyskałeś poza zrobieniem z siebie pośmiewiska? 

Adam, czego nie rozumiesz?

Z nas dwojga to ty się właśnie tym wpisem pogrążyłeś i ośmieszyłeś. 

Nazywaj sobie jak chcesz to co mam do powiedzenia, ale ani tutaj, ani na forum obok, nie będę Tobie odpuszczać takich bdur i manipulacji.

27 minut temu, kaczadupa napisał:

Luzik, śmiej się z kogo chcesz, nikt Ci nie broni. Śmiej się z Batona  co po 4 latach pamięta różnice między Atollem AM100 i Moon 250, śmiej się z Batona  co pamięta jak "brzmią" bezpieczniki i kable, śmiej się z Batona co słyszał trzy Moon-y 250 i każdy brzmiał inaczej.  Tylko w odpowiednim wątku bo tu od początku trollujesz....  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...