Skocz do zawartości

Focusrite Clarett - klub.


Bebop

Recommended Posts

Znowu o dacach :) ja bym trochę odbił piłeczkę w inną stronę. Dlaczego ktoś zakłada ,że potrzebuje pomiarów i jestem w sekcie ,żeby powiedzieć ,że dwa dobre przetworniki brzmią tak samo ? Lubię też takie testy jak ten poniżej gdzie warunki są identyczne dla daców ( takie same wzmacniacze i takie same słuchawki, poziom głośności wyrównany ) . Żadnych pomiarów i cyferek, żadnego sponsorowania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bebop napisał:

Czy to "różne brzmienie" wynika z sekcji cyfrowej ? Czy może analogowej?

Analogowej, a jakże inaczej.

Gdybym miał zaczarowaną różdżkę to chciałbym by pojawił się na forum inżynier i konstruktor z doświadczeniem i wyjaśnił krok po kroku jak krowie skąd się biorą różnice. A gdyby jeszcze miał pojęcie o akustyce i psychoakustyce to byłoby najfajniej.
 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adi777 napisał:

Przecież pisałeś, że były całkiem spoko.

Bo były 👍 chodziło mi o połączenie ich z Adim.  Audium grały od nich lepiej, więc zostały. 

3 minuty temu, Adi777 napisał:

Pmcomp z AudioStereo nie rozróżnił RME od dCS Bartók. Zapewne z tym Vivaldi byłoby tak samo. Aczkolwiek ładny kawałek sprzętu

Nie rozumiem tego, ale może i tak było. Przyczyny mogą być różne 

U mnie i u moich znajomych dac robią spore różnice... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ProjectPi napisał:

Inzynierow dzwieku, elektronikow i kostruktorow znajdziesz chocby na ASR.

Ja już znalazłem w Polsce. Rozumiem, gdy mówi, on wyjaśnia o czym mówi. Zadaję pytania. Mam możliwość odsłuchu, sprawdzenia, „testu” zgodnie z prawidłami. Przyglądam się pomiarom, słyszę interpretację. 

Pomaga mi ten sam język, którym się posługujemy. Jego/osoba cierpliwość, wyrozumiałość i życzliwość. 

Moje potrzeby są spełnione. Wiem, że są osoby na forum, które także tego potrzebują. Szkoda, że nie mam czarodziejskiej różdżki.

Na ASR wchodzę i czytam. Tyle ile mi znajomość angielskiego pozwala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Adi777 napisał:

- Pmcomp z AudioStereo nie rozróżnił RME od dCS Bartók. Zapewne z tym Vivaldi byłoby tak samo. Aczkolwiek ładny kawałek sprzętu.

Jeżeli "ojciec" tego Vivaldi nie chciał mu nadać jakichś specjalnych podbarwień pod swój czy klientów gust to w ślepym teście zagra tak samo jak najtańszy transparentny "chińczyk".

32 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Najwięcej z Toppinga

Konkurencja wie, że tam audio voodoo to żaden argument  i szybko zostaną posadzeni na d..pie. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

Poszedłbym dalej - każdy poprawnie zbudowany wzmacniacz gra tak samo 👍

Ale oczywiście, zgadzam się z tym jeżeli tak samo rozumiemy to co autor tego popularnego na forum zwrotu miał na myśli. 

Akurat ja cały czas poruszam się wśród "brytoli", którym konstruktorzy  celowo nadają zniekształcenia bo wielu z nas odbiera tak "zrobione" przez nich  brzmienie jako przyjemniejsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Akurat ja cały czas poruszam się wśród "brytoli", którym konstruktorzy  celowo nadają zniekształcenia bo wielu z nas odbiera tak "zrobione" przez nich  brzmienie jako przyjemniejsze. 

Podejrzewam, że to "przyjemniejsze" każdy z nas może mieć inne. Pamiętam jak parę lat temu miałem Roksan K3 - grał potężnie ale dla mnie niezbyt przyjemnie, brzmiał bardziej jak wzmak estradowy do umpa umpa. 

Oczywiście nie wszystkie "brytole" tak grają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bebop napisał:

Podejrzewam, że to "przyjemniejsze" każdy z nas może mieć inne.

Żadne odkrycie, co para uszu to mniej lub bardziej różne upodobania  charakteru brzmienia. Ale poprawnie skonstruowane piecyki czy daki w ślepym teście zabrzmią tak samo bez względu na ich markę, cenę, wygląd, wagę, użyte okablowanie  i co tam jeszcze my audiofile lubimy w klamotach audio podziwiać. :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Jezeli "poprawny" oznacza niewprowadzajacy slyszalnych znieksztalcen w pasmie akustycznym, to tak, kazdy zagra "tak samo". 

Mam deżawi normalnie, czuję jakbym się z kimś Kopał 😂 

Tak Panie, normalnie dla audio mamy wzorzec jak dla metra... 😝

A Amir ocenia który jest poprawny 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ProjectPi napisał:

A mimo to robisz to wciaz tak samo nieudolnie, doprawiajac przy tym intensywnie zestawem glupawych emotikon.

Wziąłbyś się wreszcie pokazał w jakiejś sympatyczniejszej odsłonie. Jest dużo emotikonek bo takie mam podejście do audio, jest do dla mnie hobby, bawi mnie i sprawia przyjemność ale jest zupełnie nieistotne jak chodzi o priorytety życiowe. O tym co tu kto robi udolnie, kto nieudolnie nie Tobie decydować :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...