Skocz do zawartości

Wybór sprzętu stereo :)


Pablo Martinez

Recommended Posts

Cześć,

Jestem w trakcie szukania zestawu stereo do mojego pokoju (powierzchnia 18-20m2). Może dodam, że to muszą być kolumny podstawkowe :). Jestem już po kilku odsłuchach i właściwie mam kandydata aczkolwiek cały czas mam wątpliwości. Aktualnym zwyciężcą jest zestaw Marantz 7000n + Sonus Faber Luminy II byłem zachwycony ich brzmieniem detalami sceną, choć oczywiście odrobinę trochę brakuje mi niskich tonów (ciepła :) ) czyli mówiąc kolokwialnie basów. Czy jest może jakiś wzmacniacz, któr poprawiłby w tym kierunku / zakresie brzmienie  ? Nie musi być to duża zmiana (nawet minimalnia zmiana będzie super -  dla mnie Luminy są prawie idealne). Zastanawiałem się nad subwooferem ale nie wiem czy to dobry kierunek jeżeli chodzi o muzykę (podobno jeżeli chodzi o filmy to tak).

Co odsłuchałem do tej pory z moimi komentarzami:

Rotel A12 + B&W 606 S2 AE,  Bluesound Edge + B&W 606 S2 AE, Bluesound Node + B&W 606 S2 AE, Hegel H95 + B&W 606 S2 AE - cały czas to nie to za ostro a przy niektórych wzmacniaczach i muzyce Rock - Metal totalny chaos jak by mi ktośc zrzucał non stop sztuće na podłogę przy uchu.

Yamaha S701 + Elac Carina BS 243.4, Rotel A14 + Elac Carina BS 243.4 - za ciepło zbyt duża strata szczegółów sceny itp itd.

Hegel H95 + Elac Carina BS 243.4 - całkiem już to nieżle brzmiało ale jednak cały czas czegoś brakowało.

Cambridge CXA61 + Revel Concerta 2 M16 - tragedia .....

Cambridge CXA61 + Sonus Faber Lumina 2 - grały jak by je ktoś tłamsił nie potrafiły rozwinąc "skrzydeł"

Marantz 7000n + Revel Concerta 2 M16 - już było lepiej ale jak usłyszałem Sonusy na tym sprzecie szczęka mi opadła (aczkolwiek ten minimalny brak basów ...ech :) ).

I tak jak wspominałem wcześniej brakuje mi po prostu kropki nad i aby się zakochać :) (Sonus Faber Lumina II). Czy warto iśc w kierunku subwoofera czy to ma sens lub czy macie może jakieś propozycje co do wzmaniacza .... bardzo był bym wdzięczny za konstruktywną odpowiedź.

Pozdrawiam, 

Zapomniałem dodać budżet 8-10 tyś. Raczej skłaniałbym się do tej mniejszej kwoty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odsłuchaj w domu. bo akurat niskie tony kompletnie inaczej będa się rozchodzic u Ciebie a inaczej w salonach sprzedaży.

Ja stawiam na ELACi Carine, nie stracisz na przestrzeni a dodasz dół.

Nieco zywiej zagrają tez Silver 100 a z wiekszym kopem na basie cieplej KEF R3

Musisz posłuchac czegoś wiecej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Miras23 napisał:

Widać, że kilka setów słuchałeś w Tophfi. Może dogadaj się z chłopakami i wypożycz jeden albo dwa zestawy do domu, tak jak chłopaki proponują i wtedy się przekonasz. 

Chyba nie sluchales, ale dołóż do tego Elac Debut Reference. Nie drogo a zaskakują.

Chciałem Debut-y odsłuchać ale odradzali .... w moim budżecie radzili coś więcej czyli to co napisałem.

34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No to odsłuchaj w domu. bo akurat niskie tony kompletnie inaczej będa się rozchodzic u Ciebie a inaczej w salonach sprzedaży.

Ja stawiam na ELACi Carine, nie stracisz na przestrzeni a dodasz dół.

Nieco zywiej zagrają tez Silver 100 a z wiekszym kopem na basie cieplej KEF R3

Musisz posłuchac czegoś wiecej.

Kef-y R3 chętnie bym odsłuchał ale niestety nowych już nie uświadczysz :(

Cariny-y były strasznie "ciepłe" aż za bardzo .. oczywiście w pokoju odsłuchowym.... wysokie tony głosów brzmialł jak przynajmniej zza firanek :)

Na Hegl-u było w miarę ok ale jednak nie do końca tak ...tylko że zestaw z Hegel H95 przekraczał budżet :(

Edytowano przez Pablo Martinez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z wypowiedziami wyżej, tu przyda się odsłuch w domowych warunkach. Efekty mogą być drastycznie inne. Jesli jednak i tak będziesz szukał cieplejszego grania, to warto zainteresować się Octavio Ampem, Vincentem SV500. Z kolumn to np. Buchardt S300, też zaoferują więcej dołu :) 

W razie czego zapraszamy do kontaktu, organizujemy wypożyczenia też na dystans. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2023 o 21:10, Pablo Martinez napisał:

Kef-y R3 chętnie bym odsłuchał ale niestety nowych już nie uświadczysz :(

E no chyba słabo szukasz.

Może w topach już nie ma. Ale generalnie sa

https://nautilus2.pl/podstawkowe/15833-kef-r3-walnut-dostepne-od-reki-raty-10x0-0637203216817.html

https://audiohit.pl/kef-r3.html?ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=ab8e9cc9-51f8-7e8c-7e96-e96aa13d4656

https://www.audiostyl.pl/kef-r3-hgl-czarny-dostepne-od-reki-natychmiastowa-wysylka-p-2010.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=5f730358-c92d-e4ce-6a66-164e3eb45f19

Dnia 20.08.2023 o 21:10, Pablo Martinez napisał:

Cariny-y były strasznie "ciepłe" aż za bardzo .. oczywiście w pokoju odsłuchowym.... wysokie tony głosów brzmialł jak przynajmniej zza firanek :)

A no to ok to nie.

No to posłuchaj Silver 100. Tu dostaniesz rozpiętość, kontrolę. moc, szybkość.

 

Jak Cariny były za ciepłe to Buchart nie podejdzie tutaj :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Zależy, były takie przypadki, gdzie jednak się spodobały ;) Wiele też jednak zależy od wzmaka, a fajniejszego zejścia od Lumin nie da się im odmówić. 

Nie no oczywiście że może się spodobac. Zawsze audio to kwestia indywidualna.

Mówie tylko że Buchardt jest gestrzy, jeszcze cieplejszy. Jeśli już kolega Cariny odbiera jak z pod koca to lepiej się skupić na czymś innym.

Ale przy okazji gdzieś u Was, why not.

Zawsze to doświadczenie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi :) 

Teraz poszukam gdzie mogę odsłuchać resztę z moją czcigodną małżonką :) 

Ma się żonę księgową więc pewnych rzeczy człowiek nie przeskoczy :D .

Dam znać co wybrałem :) .....sorrrry co wybraliśmy :) 

Pozdrawiam,

PS. 

To tak może żeby nie było byłem dzisiaj na odsłuchu Luminy 2 na Cyrus One Cast i Cambridge Axr100  .... nawet w porównaniu z Marantz-em 7000n już "przymulają" już ta scena się gubi i robi się za ciepła. Nie poddaję się i będę szukał dalej :) oczywiście zgodnie z wytycznymi :) .

Edytowano przez Pablo Martinez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok już jestem po zakupie :)

To jednak był Marantz 7000n + Sonus Faber Lumina II. 

Wiem że teraz zajadę noobem ...... zresztą nieważne .... po przełączeniu się na Tidala (z Spotify) nagle w moim pokoju zamieszkał bas przestrzeń scena i inne tego typu ... :). Szczególnie po podłączeniu staruszka od brata Marantz CD-52 MKII :).

Mam ostatnie pytanie niestety kolumny na meblach powodują mały rezonans ... czy coś jako podkładki polecalibyście ... jeszcze raz dziękuję za konstruktywne odpowiedzi :)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo Martinez napisał:

Mam ostatnie pytanie niestety kolumny na meblach powodują mały rezonans ... czy coś jako podkładki polecalibyście ... jeszcze raz dziękuję za konstruktywne odpowiedzi :)

Pomocny jest filc lub "blu tack". Tani sposób, sprawdź czy pomaga.

A i przesuń tez kolumny na meblach lewo/prawo. Mozliwe że mebel drży mniej gdy kolumna jest bliżej/dalej krawędzi komody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Pomocny jest filc lub "blu tack". Tani sposób, sprawdź czy pomaga.

Dzięki :)

Właśnie się zastanawiałem czy właśnie nie pójść na skróty :)

Zacząłem oczywiście od szukania padów czyli 50 zł za podkładki a na 300 400 etc. skończywszy co oczywiście jest dla mnie abstrakcją :)

Czyli piankowe "allegrowe" podkładki odpuścić ??

Jeszcze są kolce z podkładkami ... trochę się w tym gubię ale oki :D :D

Pozdrawiam

Edytowano przez Pablo Martinez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 3.09.2023 o 01:35, Pablo Martinez napisał:

Zacząłem oczywiście od szukania padów czyli 50 zł za podkładki a na 300 400 etc. skończywszy co oczywiście jest dla mnie abstrakcją :)

Na czym się skończyło ostatecznie?

A poniżej jeszcze coś z abstrakcji ( choć niekoniecznie dla wszystkich ), jak to ładnie nazwałeś:

https://isoacoustics.com/

https://www.muziker.pl/isoacoustics-statywy-do-monitorow-studyjnych?per=&page=1&sort_by=price asc

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...