Skocz do zawartości

B&W czy Focal? A może jeszcze coś innego?


Recov

Recommended Posts

WAF przede wszystkim, gentelmeni o tym😊 nie mówią.

Widziałem takie rozwiązania a i „każdego” dnia powstają nowe, że martwiłbym się raczej o kasę, o design i żony „tak” jestem spokojny. 
Właśnie wróciłem z jeziora/kąpiel i przypomniałem sobie o Acoustic Lab, a raczej o Mirek Andrejuk. Zerknij na zdjęcia, gdzieś tam na necie cała masa. A pewno i pomysłów u niego cały worek. Jak znam życie, nie ma dla niego nic, czego statystyczny WAF by nie zaakceptował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, 

Pierwszy post na tym forum :) proszę być wyrozumiałym 😄 Ciekawi mnie na czym stanęło? Sam ma kombinacje 803d4 z Naim 252/250 i mogę szczerze polecić (lepsza byłaby końcówka 300dr, może pod koniec roku). NSC222+250 to raczej krok w bok niż do przodu, jeśli budżet pozwoli to polecałbym raczej NAC332/NAP350. Co do akustyki i ustawienie dwa bass trapy za kolumnami powinny zmieścić się. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Skidog napisał:

Witam, 

Pierwszy post na tym forum :) proszę być wyrozumiałym 😄 Ciekawi mnie na czym stanęło? Sam ma kombinacje 803d4 z Naim 252/250 i mogę szczerze polecić (lepsza byłaby końcówka 300dr, może pod koniec roku). NSC222+250 to raczej krok w bok niż do przodu, jeśli budżet pozwoli to polecałbym raczej NAC332/NAP350. Co do akustyki i ustawienie dwa bass trapy za kolumnami powinny zmieścić się. Pozdrawiam 

Już napisałem wyżej na czym stanęło 🙂 Na Gryphon Diablo 333 + NAIM NSS333

A pomysł z bass trapem ciekawy. Zakupię testowo jakieś i zobaczę czy to ustrojstwo działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Domyślam się że brzmi wybornie. Z bass trapów polecam Gik Acoustic, oferują darmową konsultacje po wysłaniu zdjęć i rozmiarów pokoju. 
 

Zasilacz do streamera jest w planach? U mnie dołożenie xps do ndx 2 zrobiło dużą różnicę. Widziałem na zdjęciach też gramofon, duża kolekcja winyli? 
 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Skidog napisał:

Super! Domyślam się że brzmi wybornie. Z bass trapów polecam Gik Acoustic, oferują darmową konsultacje po wysłaniu zdjęć i rozmiarów pokoju. 
 

Zasilacz do streamera jest w planach? U mnie dołożenie xps do ndx 2 zrobiło dużą różnicę. Widziałem na zdjęciach też gramofon, duża kolekcja winyli? 
 

Pozdrawiam. 

Zasilacz jest, czyli Isotec Aquarius 5, też pisałem. Winyli za dużo nie ma, raczej od świeta. Tu mam trochę kłopot bo gra słabiej w stosunku do źródła cyfrowego, ćwiczyłem już różne preampy i nadal gra słabo,  a mój doradca mówi że mam słaby gramofon i to dlatego 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o NPX300 lub PS500DR do odtwarzacza sieciowego. 

Taki sam temat z winylem przerabiałem. Wszystko grało gorzej niż mój NDX2. Teraz gra lepiej ale kosztowało mnie to ponad 3 razy tyle co NDX2+XPS DR 🙈

Jako ciekawostkę, konsensus na forum naima jest nie używać żadnych mains conditioner, nie wiem czy odnosi się to głównie to wzmacniaczy, ale dla ciekawości mógłbyś spróbować nie podłączać odtwarzacza do Isoteca i zobaczyć co gra lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Skidog napisał:

Chodziło mi bardziej o NPX300 lub PS500DR do odtwarzacza sieciowego. 

Taki sam temat z winylem przerabiałem. Wszystko grało gorzej niż mój NDX2. Teraz gra lepiej ale kosztowało mnie to ponad 3 razy tyle co NDX2+XPS DR 🙈

Jako ciekawostkę, konsensus na forum naima jest nie używać żadnych mains conditioner, nie wiem czy odnosi się to głównie to wzmacniaczy, ale dla ciekawości mógłbyś spróbować nie podłączać odtwarzacza do Isoteca i zobaczyć co gra lepiej. 

Spróbuję 🙂 Między bogiem a prawdą nie jestem przekonany że ten Aquarius cokolwiek wniósł do mojego systemu, jeśli chodzi o jakość dźwięku... A jesli chodzi o NPX300, to po prostu nie mam na niego miejsca juz. No chyba że bym wywalił tego Aquariusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel74 napisał:

Gryphona 333 już trochę słuchasz? Napiszesz co wniósł w stosunku do Devialetów?

No tak, słucham już z jakies 2 miesiące.  Co wniósł Gryphon? Nie wiem czy potrafię to określić, bo nie jestem fachowcem, co wieokrotnie pisałem :) Wniósł szlachetność, precyzję, czystość, niewymuszenie. Pełniejszą, szerszą scenę i większą głębię. Pojawiło się więcej szczegółów. Jeszcze więcej. Gryphon wniósł jakąś taką dojrzałość w dźwięku, harmonię i piękno. To jest tak, jakbym porównał trochę wymuszony i napięty dźwięk Alfy Stelvio Quadrifoglio z silnikiem jednak V6, do mojej aktualnej V8-ki, która brzmi pięknie i dostojnie. Ale piszę tak, jakby Devialety grały słabo. Nie grały słabo. Nadal uważam że grają pięknie, bo słuchałem  ich u aktualnego właściciela. Ja szukałem "piękniejszego" dźwięku i Gryphon mi go dał 🙂 Oczywiście może być to subiektywne odczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Recov napisał:

Spróbuję 🙂 Między bogiem a prawdą nie jestem przekonany że ten Aquarius cokolwiek wniósł do mojego systemu, jeśli chodzi o jakość dźwięku... A jesli chodzi o NPX300, to po prostu nie mam na niego miejsca juz. No chyba że bym wywalił tego Aquariusa.

Lubię te upgrade za 10-20tys zł których nie słychać 🙊 chyba tylko dla spokojnego sumienia to się robi ☺️

Zasilacz do naima wniósł bardzo dużo do mojego systemu, mogę zdecydowanie polecić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, majkel74 napisał:

Jak dla mnie opis zmian bardzo plastyczny. Gratulacje, wygląda że symbioza została osiągnięta, a nawet synergia.

Nosi mnie żeby jeszcze coś zmienić, ale nie wiem co 🙂 Może faktycznie te bas trapy

Przed chwilą, Skidog napisał:

Lubię te upgrade za 10-20tys zł których nie słychać 🙊 chyba tylko dla spokojnego sumienia to się robi ☺️

Zasilacz do naima wniósł bardzo dużo do mojego systemu, mogę zdecydowanie polecić. 

 

Hmmm... Poważnie? Może bym wziął na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Recov napisał:

Nosi mnie żeby jeszcze coś zmienić, ale nie wiem co 🙂 Może faktycznie te bas trapy

Hmmm... Poważnie? Może bym wziął na testy.

Mnie nosi każdego dnia żeby coś zmienić czy ulepszyć, staram się powstrzymywać 🙈 pułapki basowe względnie mały koszt a różnice spora robi szczególnie jeśli słuchasz trochę głośniej a zauważyłem że the B&W ożywają grając głośniej.

Zdecydowanie polecałbym jednak zasilacz przed pułapkami chyba że akustyka pokoju jest średnia (co zresztą ciężko jest na oko określić…). 

Powodzenia w kombinowniu i daj znać co wymyślisz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynam szukać na siłę zmian, to staram się przekierowywać ten zapał na poszukiwanie ciekawych płyt w dobrych sklepach internetowych. Na jakiś czas pomaga 😉

Kolejnym remedium jest drugi system, z tańszymi elementami, gdzie zmiany mniej bolą finansowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Skidog napisał:

Mnie nosi każdego dnia żeby coś zmienić czy ulepszyć, staram się powstrzymywać 🙈 pułapki basowe względnie mały koszt a różnice spora robi szczególnie jeśli słuchasz trochę głośniej a zauważyłem że the B&W ożywają grając głośniej.

Zdecydowanie polecałbym jednak zasilacz przed pułapkami chyba że akustyka pokoju jest średnia (co zresztą ciężko jest na oko określić…). 

Powodzenia w kombinowniu i daj znać co wymyślisz :) 

Akustyka jest średnia, inna na razie nie będzie  i staram się ją niwelować elektroniką 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...