Skocz do zawartości

B&W czy Focal? A może jeszcze coś innego?


Recov

Recommended Posts

4 godziny temu, Recov napisał:

 Grzegorz, dziękuję za uznanie. Skoro słuchałeś, to wiesz o czym mówię. I skoro słuchałeś, to wiesz jak taki zestaw gra. Może właśnie Ty jesteś w stanie podpowiedzieć jakiś konkretny zestaw, który jest alternatywą dla B&W i Devialtów? Twoja rada odnośnie umówienia się w salonach jest owszem cenna, sam na to wpadłem już na początku, natomiast chciałbym mieć już jakieś wstępne konkretne wskazanie, żeby nie tracić czasu na latanie po Polsce i słuchanie kilkudziesięciu zestawów, z których połowa będzie grała i tak gorzej niż mój. Po prostu nie mam na to czasu. Stąd moja tu obecność i jak widać po szerokości wątku dość drażniące niektórych pytanie 🙂

Co prawda słuchałem B&W oraz Devialeta, ale poradzę Ci abyś w pierwszej kolejności do Bowersów spróbował zdobyć na odsłuchy coś czego nie miałem okazji jeszcze odsłuchać, a mianowicie końcówkę mocy Gryphon Essence Stereo wraz z przedwzmacniaczem Essence Pre. Znam kogoś, kto zasila tymi Gryphon'ami Bowersy 802 i bardzo sobie chwali (przerzucił już multum sprzętu i mając podobne oczekiwania do Twoich twierdzi, że jest to endgame, wiem że nie jest, ale znając jego podejście do tematu na pewno gra to wyśmienicie).

Co do Twojego stwierdzenia, że nie masz czasu, moja rada jest taka, że jeśli chcesz, żeby zagrało to dla Ciebie "pięknie" musisz mimo wszystko czas znaleźć, bo niestety ale na tym pułapie cenowym (zresztą na innych też) dopóki nie spróbujesz, co dla CIEBIE najlepiej zagra, dopóty nie będziesz wiedział czy faktycznie w Twoich warunkach lokalowych jest możliwy do osiągnięcia przyrost jakości, który uznasz za na tyle istotny, aby zmieniać to co posiadasz teraz, a stety albo niestety wybór jest olbrzymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grzegorz. napisał:

Co prawda słuchałem B&W oraz Devialeta, ale poradzę Ci abyś w pierwszej kolejności do Bowersów spróbował zdobyć na odsłuchy coś czego nie miałem okazji jeszcze odsłuchać, a mianowicie końcówkę mocy Gryphon Essence Stereo wraz z przedwzmacniaczem Essence Pre. Znam kogoś, kto zasila tymi Gryphon'ami Bowersy 802 i bardzo sobie chwali (przerzucił już multum sprzętu i mając podobne oczekiwania do Twoich twierdzi, że jest to endgame, wiem że nie jest, ale znając jego podejście do tematu na pewno gra to wyśmienicie).

Co do Twojego stwierdzenia, że nie masz czasu, moja rada jest taka, że jeśli chcesz, żeby zagrało to dla Ciebie "pięknie" musisz mimo wszystko czas znaleźć, bo niestety ale na tym pułapie cenowym (zresztą na innych też) dopóki nie spróbujesz, co dla CIEBIE najlepiej zagra, dopóty nie będziesz wiedział czy faktycznie w Twoich warunkach lokalowych jest możliwy do osiągnięcia przyrost jakości, który uznasz za na tyle istotny, aby zmieniać to co posiadasz teraz, a stety albo niestety wybór jest olbrzymi.

Bardzo ciekawa sugestia z tym Gryphonem. Dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Recov napisał:

Bardzo ciekawa sugestia z tym Gryphonem. Dziekuje.

Rzeczywiście. Gryphon to petarda. Jeśli będziesz celował w hi-endowe marki to koniecznie zainteresuj się też Moon`em i Naimem. Jeśli szukasz czegoś co się wyróżnia to niewskazane jest przejść obok tych marek obojętnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Rzeczywiście. Gryphon to petarda. Jeśli będziesz celował w hi-endowe marki to koniecznie zainteresuj się też Moon`em i Naimem. Jeśli szukasz czegoś co się wyróżnia to niewskazane jest przejść obok tych marek obojętnie. 

Czy jest na forum ktoś, kto faktycznie miał doświadczenia z Gryphonem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Recov napisał:

 😩😩😩 Jak już tu się prawie na whisky z którymś z Was umówiłem?? 😁

Zdaje się, że ze mną 😉

A Stanisław dobrze mówi. Na sąsiednim forum jest zapewne dużo większą szansa znalezienia kogoś, kto posiada system z podobnego pułapu cenowego co Twój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KrólKiczu napisał:

Zdaje się, że ze mną 😉

A Stanisław dobrze mówi. Na sąsiednim forum jest zapewne dużo większą szansa znalezienia kogoś, kto posiada system z podobnego pułapu cenowego co Twój. 

To pomóżcie mi przynajmniej odpowiednio sformułować post, bo jak widać po naszym wątku nie uchroniłem się od meandrowania w stronę „kiepskiego ustawienia” ☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Recov napisał:

Matko… I mam jeszcze raz tłumaczyć o co mi chodzi?? I co to dla mnie znaczy „piękniej”??? 😁🙈

Słusznie, nie idź tą drogą. Tam jest grupa wzajemnej adoracji nie wnosząca nic do tematu, których można określić "grupą idiotów" (nawet niepożytecznych), a jak wiadomo z nimi jest tak, że najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem...

Edytowano przez grzegorz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że trochę średni ma sens wymiana elektroniki lub kolumn przy takim ustawieniu w salonie. Możesz kombinować ale raczej przyrost jakościowy będzie wątpliwy lub minimalny. Jeśli budżet masz przyzwoity i jesteś estetą to zdecydowanie lepszą opcją jest akustyk i lekka aranżacja przestrzeni mieszkalnej 😉. Takie działania powodują to "piękniej" w odbiorze muzyki w sposób jednoznacznie odczuwalny. Słuchasz czasem głośniej muzyki @Recov?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wlasnie w tym po czesci jest problem, ze kolega @Recov lubi slucha cicho.

Zakladam ze tego typu glosniki - czyli dosc spore - przeznaczone raczej sa do wiekszych pomieszczen ( choc 4 na 7 to juz nie jest komurka) i z tego tez powodu ( chyba) zestrojone tak by swoja jakosc prezentowaly przy wiekszej ilosci dostarczonego pradu - czyli przy glosnym sluchaniu. Moge sie oczywiscie mylic, bo nigdy takich glosnikow miec nie bede no i nie mam.

Jednak bylem raz w salonie u mnie w Hollandii - to chyba Tilburg byl. Na dole B&W podstawkowe - juz jednak tez drogie.

Za chwile zabral mnie pan na gore. Tam w sporym pomieszczeniu staly chyba wlasnie 803 - kurcze spore to konstrukcje sa.

Graly z Lyngdorf najwyzszym modelem. Wlaczyl pan dzwiek, volume w gore i miodzio. Corke nawet szturchalem by posluchala, a nie nba telefonie tylko siedziala. No po prostu przezycie - niestety do momentu gdy mielismy ten przybytek rozkoszy opuscic.

Glosnosc zostala zmniejszona i rozpacz - cala jakosc, nie wiem jak to jeszcze mozna opisac poprostu zniknela. Szok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, muzofan napisał:

Ja osobiście uważam że trochę średni ma sens wymiana elektroniki lub kolumn przy takim ustawieniu w salonie. Możesz kombinować ale raczej przyrost jakościowy będzie wątpliwy lub minimalny. Jeśli budżet masz przyzwoity i jesteś estetą to zdecydowanie lepszą opcją jest akustyk i lekka aranżacja przestrzeni mieszkalnej 😉. Takie działania powodują to "piękniej" w odbiorze muzyki w sposób jednoznacznie odczuwalny. Słuchasz czasem głośniej muzyki @Recov?

Być może masz racje. Kiedyś bardziej bezkrytycznie podszedlbym do takiej rady i zadzwonił do znajomego akustyka (pozdrawiam Piotrek), zeby przyjechał ze swoimi mikrofonami i laptopem. Ale mam za sobą pewne doświadczenie. Kiedy zadzwoniłem do Jacka z Top-HiFi Poznan (Jacek, po powrocie z urlopu zadzwoń proszę do mnie), z pytaniem co zabrzmi piękniej niż mój zestaw (wtedy Devialet 220 Pro + B&W 803D4) powiedział „Jak to co? To nie wiesz co gra piękniej od jednego Devialeta? DWA Devialety!!!” Wtedy jeszcze nie wiedziałem ze chodzi o Dual Mono. Gdy przywiózł mi drugiego do domu, podłączyliśmy i skonfigurowalismy, po włączeniu i pierwszym odsłuchu wstał i powiedział „Nie mam pytań, jadę do domu”, a ja siedziałem dwie godziny słuchając muzyki i zbierając szczękę z podłogi. Dla przyzwoitości poprosiłem o pare dni do namysłu, ale prawdę mówiąc nie wahałem się ani chwili. System się pięknie rozwinął, wysubtelniał, nawet przy niskim poziomie dźwięku był dynamiczny, klarownie czysty i to wszystko brzmiało jakoś szlachetniej. Przysięgam ☺️ Stad moja ostrożność w bezkrytycznym podejściu do „teraz to już tylko akustyka”. Kolejnych czterech Devialetow już nie dołożę bo nie ma takiej technologicznej możliwości, ale wyobrażam sobie ze może ktoś produkuje taki sprzęt, który po podłączeniu u mnie w salonie spowoduje kolejne „ja pierdoleeeee, ale czad” 😁

Juz kiedyś pisałem, ze słucham raczej cicho. Oczywiście zdarzają się wieczory, gdzie z lampka wina siadam by tylko słuchać muzyki, i wtedy głośniej, ale zależy mi na tym, zeby zestaw ZAWSZE grał pięknie ☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Recov napisał:

 Myślę że "mocny i precyzyjny bas" w mojej ubogim zasobie słów oznacza "suchy" 🙂 Nie określiłbym tego lepiej. Mocny i precyzyjny. Taaak. Czy odbiera część emocji? Muszę Ci przyznać rację, bo odbiera. Dlatego (za co zaleje mnie zaraz fala hejtu za profanację audiofilskości (ale jak mówiłem, audiofilem nie jestem)), wspomagam te emocje, neutralizując odrobinę tą "suchość" za pomocą aktywnego subwoofera (nie widać go na zdjęciu, bo zasłania go sofa :-)). W tej materii przetestowałem chyba z siedem różnych modeli i stanęło na Bang&Olufsen Beolab 19, który mam ustawiony tak, aby grał tylko to co poniżej chyba 100Hz, co przydaje emocji niskim tonom, szczególnie przy niskim poziomie dźwięku. Tylko ten B&O nie roznosił mi salonu, nie przymulał, nie rozpływał, a jedynie dodał trochę plastyczności i emocji tym "mocnym i przecyzyjnym = suchym" basom z Bowersów.

A teraz mnie zabijcie 🙂

A mozna ich gdzies posłuchac w Polsce?

Nie wchodzi w grę. Nie zrezygnuję ze słuchania muzyki strumieniowanej, ze względu na to że najczęściej słucham  "klimatów" a nie konkretnych zespołów. Gdy nachodzi mnie na to ochota, mam winyle.

Grzegorz, dziękuję za uznanie. Skoro słuchałeś, to wiesz o czym mówię. I skoro słuchałeś, to wiesz jak taki zestaw gra. Może właśnie Ty jesteś w stanie podpowiedzieć jakiś konkretny zestaw, który jest alternatywą dla B&W i Devialtów? Twoja rada odnośnie umówienia się w salonach jest owszem cenna, sam na to wpadłem już na początku, natomiast chciałbym mieć już jakieś wstępne konkretne wskazanie, żeby nie tracić czasu na latanie po Polsce i słuchanie kilkudziesięciu zestawów, z których połowa będzie grała i tak gorzej niż mój. Po prostu nie mam na to czasu. Stąd moja tu obecność i jak widać po szerokości wątku dość drażniące niektórych pytanie 🙂

W Polsce nie jest to możliwe. W przypadku osób zainteresowanych, leci się bezpośrednio do Worthing do fabryki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ciekawostką jest to, że B&W zwraca za bilety swoim gościom, więc jakbyś chciał na poważnie ich posłuchać, to możemy zadziałać :)

Poważnie je rozważałem. Ale już mnie tu uświadomiono ze nie do mojego salonu. I rzeczywiście chyba są za duże. 
Moze kiedyś, gdy wybuduje nowy dom ☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...