Skocz do zawartości

B&W czy Focal? A może jeszcze coś innego?


Recov

Recommended Posts

Dnia 1.09.2023 o 21:59, Recov napisał:

To tyle? Czy jeszcze może jakieś ciekawe sugestie? A może ktoś zna jakiś sensowny salon audio, w którym mi pomogą? Oprócz oczywiście Top-HiFi, z którym mam już kontakt i czekam na jakąś propozycję.

W razie czego zapraszamy do kontaktu telefonicznego, często wtedy łatwiej podyskutować i znaleźć fajne opcje ;) Oczywiście też zapraszamy na miejsce do nas, najlepiej z informacją wcześniej, to może uda nam się znaleźć jakieś ciekawe sprzęty na odsłuch/do wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

W razie czego zapraszamy do kontaktu telefonicznego, często wtedy łatwiej podyskutować i znaleźć fajne opcje ;) Oczywiście też zapraszamy na miejsce do nas, najlepiej z informacją wcześniej, to może uda nam się znaleźć jakieś ciekawe sprzęty na odsłuch/do wypożyczenia. 

Dziękuję, Pabianice niedaleko, więc kto wie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 
Zachęcam Cię do odwiedzenia Nautilus Kraków. Byłem kilkanaście razy, zawsze, gdy odpoczywam w Polsce na wakacjach. 
Masz małe osłuchanie „dobrych” i drogich systemów. Tam doznasz szoku przy zetknięciu się z takim brzmieniem. Przede wszystkim „akustyka” i naturalnie audio zestawy. Dużo by opowiadać.

Powodzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Recov napisał:

„CZY INNY ZESTAW AUDIO MA SZANSĘ ZAGRAĆ PIĘKNIEJ”

Pewnie, że ma szansę.

Tylko są pewne problemy z pomocą w Twoim przypadku:

- Kolumny wymieniłeś na większe z tej samej serii, więc dodały trochę więcej w tych miejscach gdzie mniejszym brakowało. Idąc tym tropem to najłatwiej byłoby spróbować z 802 lub nawet 801. Tylko ważne by nie przegiąć z ich wielkością w stosunku do możliwości pomieszczenia.

- Co oznacza "piękniej"? Ludzie mają różne gusta i to co dla jednego będzie brzmiało pięknie dla drugiej osoby będzie nie do słuchania na dłuższą metę. I jak Ci tu teraz doradzić konkretne modele, które teoretycznie będą grały piękniej, ale może się okazać, że niekoniecznie dla Ciebie?

- Może się okazać, że proponowana propozycja, choćby dużo piękniej grająca w czasie próbnego odsłuchu w salonie, nie da rady w Twoich warunkach akustycznych. @Q21 ostatnio opublikowało film o kolumnach, które podobno są nieczułe na wady akustyki pomieszczenia. Tylko czy będą brzmiały dla Ciebie "piękniej" niż te, które teraz posiadasz? Czy trzeba będzie do nich też dobrać inną elektronikę zamiast Devialetów? No i czy optycznie też Ci będą pasowały do salonu?

 

Ostatecznie wszystko musi się sprowadzić do tego by to było dla Ciebie, i u Ciebie "PIĘKNIE". 

 

Do wskazanych wyżej salonów dorzuć jeszcze @Na Temat Audio w Warszawie. Mają na miejscu sprzęt, który może Cię zainteresować i salkę odsłuchową wielkościowo zbliżoną do Twojego pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Pewnie, że ma szansę.

Tylko są pewne problemy z pomocą w Twoim przypadku:

- Kolumny wymieniłeś na większe z tej samej serii, więc dodały trochę więcej w tych miejscach gdzie mniejszym brakowało. Idąc tym tropem to najłatwiej byłoby spróbować z 802 lub nawet 801. Tylko ważne by nie przegiąć z ich wielkością w stosunku do możliwości pomieszczenia.

Akurat 804 mają zupełnie inną konstrukcję niż 803. To 803 - 802 - 801 różnią się między sobą tylko wielkością. Tak więc zmiana z 804 na 803 była przeskokiem jakościowym.

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

 

 

- Co oznacza "piękniej"? Ludzie mają różne gusta i to co dla jednego będzie brzmiało pięknie dla drugiej osoby będzie nie do słuchania na dłuższą metę. I jak Ci tu teraz doradzić konkretne modele, które teoretycznie będą grały piękniej, ale może się okazać, że niekoniecznie dla Ciebie?

Pisałem gdzieś tam wcześniej co dla mnie oznacza "piękniej". Inaczej tego napisać i określic nie umiem

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

- Może się okazać, że proponowana propozycja, choćby dużo piękniej grająca w czasie próbnego odsłuchu w salonie, nie da rady w Twoich warunkach akustycznych. @Q21 ostatnio opublikowało film o kolumnach, które podobno są nieczułe na wady akustyki pomieszczenia. Tylko czy będą brzmiały dla Ciebie "piękniej" niż te, które teraz posiadasz? Czy trzeba będzie do nich też dobrać inną elektronikę zamiast Devialetów? No i czy optycznie też Ci będą pasowały do salonu?

Ostatecznie i tak musi się skończyć próbnym odsłuchem u mnie w salonie. Nie wyobrażam sobie tego inaczej.

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

 

Ostatecznie wszystko musi się sprowadzić do tego by to było dla Ciebie, i u Ciebie "PIĘKNIE". 

 

Do wskazanych wyżej salonów dorzuć jeszcze @Na Temat Audio w Warszawie. Mają na miejscu sprzęt, który może Cię zainteresować i salkę odsłuchową wielkościowo zbliżoną do Twojego pomieszczenia.

Z chęcią pojadę posłuchać jakiegoś ciekawego zestawu, dzięki za rekomedację 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Recov napisał:

Akurat 804 mają zupełnie inną konstrukcję niż 803. To 803 - 802 - 801 różnią się między sobą tylko wielkością. Tak więc zmiana z 804 na 803 była przeskokiem jakościowym.

Średniotonowy został wyciągnięty na zewnątrz. Poza tym głośniki większe. W przypadku wyższych (większych) modeli też dostajesz większe głośniki dla średnich i niskich tonów. Różnica może nie będzie aż tak duża po przesiadce na większy model, ale może będzie jeszcze lepiej.

 

1 godzinę temu, Recov napisał:

Pisałem gdzieś tam wcześniej co dla mnie oznacza "piękniej". Inaczej tego napisać i określic nie umiem

  Czytałem co napisałeś. Ja lubię mocny i precyzyjny bas, taki który się nie rozlewa. Ale suchego nie lubię. Suchy wydaje mi się zabierać jakąś część emocji. Gdzie leży granica suchy/niesuchy to nasze indywidualne podejście. Może się okazać, że choć mówimy o innym, to jednak może być taki sam. Po prostu inaczej możemy mieć w naszej wyobraźni ustawioną tą granicę suchości.

 

1 godzinę temu, Recov napisał:

Ostatecznie i tak musi się skończyć próbnym odsłuchem u mnie w salonie. Nie wyobrażam sobie tego inaczej.

Nie wyobrażam sobie inaczej w przypadku sprzętu za takie pieniądze.

Mam nadzieję, że znajdziesz swój ideał... a może nawet i lampę jakąś polubisz.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @Recov, na wstępie gratulacje za skonfigurowanie świetnego systemu. Miałem okazję słuchać zarówno Bowersów, jak i Devialeta i potwierdzam, że przy opisanych przez Ciebie oczekiwaniach poszedłeś w b. dobrym kierunku.

Nie podam Ci teraz konkretnych propozycji i rad, ale znając aktualne Twoje uwarunkowania zrobiłbym tak: umówiłbym się w salonach 3 - 4 dystrybutorów, tak abyś mógł dokonać gradacji (na razie w ich warunkach lokalowych) zaproponowanych konfiguracji sprzętowych i w dalszej kolejności po odsłuchach, ustaleniu co Ci się najbardziej podobało wypożyczył wybrane kolumny, elektronikę do odsłuchu w Twoim salonie. Bo tak naprawdę krytyczny odsłuch może się odbyć tylko w Twoim salonie i najlepiej, żeby nie trwał kilku dni, ale co najmniej dwa tygodnie, tak abyś miał szansę na spokojnie ocenić, czy to co Ci przyjdzie odsłuchać gra "piękniej".

Wiem, że tu nie ma konkretu, ale jak sam napisałeś nie będąc osłuchany musisz trochę się "pomęczyć".

Edytowano przez grzegorz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Recov napisał:

Testowalem Tidal-a, w tym Tidal HiFi, oraz rożne metody strumieniowania ze smartfona. Nie słyszałem istotnej różnicy miedzy Spotify, dlatego zostałem przy tym co mam. Szczególnie ze Devialet ma wbudowany Spotify i w związku z tym jest to bardziej natywne. Tak przynajmniej mi się wydaje.

 

A moze pozycz od kogos odtwarzacz cd lub transport jesli sprzet ktory posiadasz, ma przetwornik i kilka plyt cd.

Wiem ze w/g niektorych ludzi na swiecie, cd umarlo ale chyba wciaz, dobrze nagrana plyta moze niezla jakosc dzwieku zaprezentowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chmarski napisał:

Średniotonowy został wyciągnięty na zewnątrz. Poza tym głośniki większe. W przypadku wyższych (większych) modeli też dostajesz większe głośniki dla średnich i niskich tonów. Różnica może nie będzie aż tak duża po przesiadce na większy model, ale może będzie jeszcze lepiej.

 

  Czytałem co napisałeś. Ja lubię mocny i precyzyjny bas, taki który się nie rozlewa. Ale suchego nie lubię. Suchy wydaje mi się zabierać jakąś część emocji. Gdzie leży granica suchy/niesuchy to nasze indywidualne podejście. Może się okazać, że choć mówimy o innym, to jednak może być taki sam. Po prostu inaczej możemy mieć w naszej wyobraźni ustawioną tą granicę suchości.

 

Nie wyobrażam sobie inaczej w przypadku sprzętu za takie pieniądze.

Mam nadzieję, że znajdziesz swój ideał... a może nawet i lampę jakąś polubisz.

Pamiętaj, że 803,802,801 - fakt, różnią się wielkością, obudów i wooferów, natomiast przekłada się to też na całkowity przekaz z kolumny. Im wyższy model, tym zejście basu zauważalnie się różni, a to też wpływa na odbiór środka i góry kolumny. 

Widzimy, że B&W poznałeś już dobrze, więc zostawiamy Ci ostateczne decyzje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Pamiętaj, że 803,802,801 - fakt, różnią się wielkością, obudów i wooferów, natomiast przekłada się to też na całkowity przekaz z kolumny. Im wyższy model, tym zejście basu zauważalnie się różni, a to też wpływa na odbiór środka i góry kolumny. 

Widzimy, że B&W poznałeś już dobrze, więc zostawiamy Ci ostateczne decyzje :)

A Nautilusy? Tylko wyglądają, czy do tego jeszcze brzmią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Recov napisał:

A Nautilusy? Tylko wyglądają, czy do tego jeszcze brzmią?

Brzmią. Moim zdaniem, ta konstrukcja jest nie do podważenia. Pomimo wielu lat, to w dalszym ciągu najlepsze co B&W udało się stworzyć! 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-801-d4-signature.html  - nawet te smoki, są kroczek za :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Chmarski napisał:

Średniotonowy został wyciągnięty na zewnątrz. Poza tym głośniki większe. W przypadku wyższych (większych) modeli też dostajesz większe głośniki dla średnich i niskich tonów. Różnica może nie będzie aż tak duża po przesiadce na większy model, ale może będzie jeszcze lepiej.

 

  Czytałem co napisałeś. Ja lubię mocny i precyzyjny bas, taki który się nie rozlewa. Ale suchego nie lubię. Suchy wydaje mi się zabierać jakąś część emocji. Gdzie leży granica suchy/niesuchy to nasze indywidualne podejście. Może się okazać, że choć mówimy o innym, to jednak może być taki sam. Po prostu inaczej możemy mieć w naszej wyobraźni ustawioną tą granicę suchości.

 

 

 Myślę że "mocny i precyzyjny bas" w mojej ubogim zasobie słów oznacza "suchy" 🙂 Nie określiłbym tego lepiej. Mocny i precyzyjny. Taaak. Czy odbiera część emocji? Muszę Ci przyznać rację, bo odbiera. Dlatego (za co zaleje mnie zaraz fala hejtu za profanację audiofilskości (ale jak mówiłem, audiofilem nie jestem)), wspomagam te emocje, neutralizując odrobinę tą "suchość" za pomocą aktywnego subwoofera (nie widać go na zdjęciu, bo zasłania go sofa :-)). W tej materii przetestowałem chyba z siedem różnych modeli i stanęło na Bang&Olufsen Beolab 19, który mam ustawiony tak, aby grał tylko to co poniżej chyba 100Hz, co przydaje emocji niskim tonom, szczególnie przy niskim poziomie dźwięku. Tylko ten B&O nie roznosił mi salonu, nie przymulał, nie rozpływał, a jedynie dodał trochę plastyczności i emocji tym "mocnym i przecyzyjnym = suchym" basom z Bowersów.

A teraz mnie zabijcie 🙂

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Brzmią. Moim zdaniem, ta konstrukcja jest nie do podważenia. Pomimo wielu lat, to w dalszym ciągu najlepsze co B&W udało się stworzyć! 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-801-d4-signature.html  - nawet te smoki, są kroczek za :)

A mozna ich gdzies posłuchac w Polsce?

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

 

A moze pozycz od kogos odtwarzacz cd lub transport jesli sprzet ktory posiadasz, ma przetwornik i kilka plyt cd.

Wiem ze w/g niektorych ludzi na swiecie, cd umarlo ale chyba wciaz, dobrze nagrana plyta moze niezla jakosc dzwieku zaprezentowac.

Nie wchodzi w grę. Nie zrezygnuję ze słuchania muzyki strumieniowanej, ze względu na to że najczęściej słucham  "klimatów" a nie konkretnych zespołów. Gdy nachodzi mnie na to ochota, mam winyle.

14 godzin temu, grzegorz. napisał:

Szanowny @Recov, na wstępie gratulacje za skonfigurowanie świetnego systemu. Miałem okazję słuchać zarówno Bowersów, jak i Devialeta i potwierdzam, że przy opisanych przez Ciebie oczekiwaniach poszedłeś w b. dobrym kierunku.

Nie podam Ci teraz konkretnych propozycji i rad, ale znając aktualne Twoje uwarunkowania zrobiłbym tak: umówiłbym się w salonach 3 - 4 dystrybutorów, tak abyś mógł dokonać gradacji (na razie w ich warunkach lokalowych) zaproponowanych konfiguracji sprzętowych i w dalszej kolejności po odsłuchach, ustaleniu co Ci się najbardziej podobało wypożyczył wybrane kolumny, elektronikę do odsłuchu w Twoim salonie. Bo tak naprawdę krytyczny odsłuch może się odbyć tylko w Twoim salonie i najlepiej, żeby nie trwał kilku dni, ale co najmniej dwa tygodnie, tak abyś miał szansę na spokojnie ocenić, czy to co Ci przyjdzie odsłuchać gra "piękniej".

Wiem, że tu nie ma konkretu, ale jak sam napisałeś nie będąc osłuchany musisz trochę się "pomęczyć".

Grzegorz, dziękuję za uznanie. Skoro słuchałeś, to wiesz o czym mówię. I skoro słuchałeś, to wiesz jak taki zestaw gra. Może właśnie Ty jesteś w stanie podpowiedzieć jakiś konkretny zestaw, który jest alternatywą dla B&W i Devialtów? Twoja rada odnośnie umówienia się w salonach jest owszem cenna, sam na to wpadłem już na początku, natomiast chciałbym mieć już jakieś wstępne konkretne wskazanie, żeby nie tracić czasu na latanie po Polsce i słuchanie kilkudziesięciu zestawów, z których połowa będzie grała i tak gorzej niż mój. Po prostu nie mam na to czasu. Stąd moja tu obecność i jak widać po szerokości wątku dość drażniące niektórych pytanie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Recov napisał:

W tej materii przetestowałem chyba z siedem różnych modeli i stanęło na Bang&Olufsen Beolab 19, który mam ustawiony tak, aby grał tylko to co poniżej chyba 100Hz, co przydaje emocji niskim tonom, szczególnie przy niskim poziomie dźwięku. Tylko ten B&O nie roznosił mi salonu, nie przymulał, nie rozpływał, a jedynie dodał trochę plastyczności i emocji tym "mocnym i przecyzyjnym = suchym" basom z Bowersów.

Brawo. Ty Chłopie wiesz zatem dużo o dobrym brzmieniu. A Twój pokój ma zapewne głęboki oddech a Ty emocje. Gratuluję. 
Ja osobiście nie „spotkałem” systemu z „oddychającym” pomieszczeniem, w którym nie było suba. Takiego profesjonalnie i po „inżyniersku” „zszytego” z kolumnami i pokojem. I zachęcam gdzie jestem i mogę.

07BD14EF-8686-44BC-8CCC-F2DE50E2B7A0.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AudioTube napisał:

Brawo. Ty Chłopie wiesz zatem dużo o dobrym brzmieniu. A Twój pokój ma zapewne głęboki oddech a Ty emocje. Gratuluję. 
Ja osobiście nie „spotkałem” systemu z „oddychającym” pomieszczeniem, w którym nie było suba. Takiego profesjonalnie i po „inżyniersku” „zszytego” z kolumnami i pokojem. I zachęcam gdzie jestem i mogę.

07BD14EF-8686-44BC-8CCC-F2DE50E2B7A0.jpeg

No moj wyglada tak 🙂 🙂

 

IMG_4257.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2023 o 12:10, Recov napisał:

A Nautilusy?

Nie przy Twoim ustawieniu sprzetu.

Dnia 1.09.2023 o 12:10, Recov napisał:

Swój zestaw mam od jakichś 2 lat. Wszystko mi w nim pasuje 🙂 Gra przepięknie. Ale myślałem podobnie, gdy miałem B&W 804, do czasu gdy postawiłem obok nich B&W 803 i posłuchałem jak grają. Okazało się, że grają piękniej 🙂

Biorę pod uwagę, że być może nic nie zagra lepiej, aczkolwiek trudno mi w to uwierzyć.

Jeśli chodzi o McIntosha, to zaproponuj konkretny model, bo to jest tak, jakbym polecał komuś Audi, nie mówiąc o co mi chodzi, a wiadomo że A3 będzie jeździło inaczej niż R8 🙂

I w zasadzie to nie chodzi mi, żebyście teraz zaczęli mnie zarzucać nazwami topowych marek sprzętu Hi-End, bez doświadczenia i wiedzy jak one rzeczywiście grają. Zależy mi na sprawdzonych opiniach.

 

Uśmiałem się czytając o "ścianie, której nie chcę wyeliminować". Może i bym chciał, ale wiąże się to z budową nowego domu 🙂

Chodziło mi o jej bliskość. Nie żeby ją burzyć.

Mcintosh MA9000 i na przykład Moon 390 + 330A

Dnia 1.09.2023 o 13:09, Recov napisał:

Nawet dosunięte do ściany nie dudnią.

Bo akurat zasluga Devialeta.

Focal i ATC w takich warunkach moga dudnić. Wzmagaja się dużo mocniej przy bliskości ściany.

Tego nie Robi PMC czy Monitor Audio Platinium 500

 

 

Dnia 1.09.2023 o 15:27, majkel74 napisał:

Tylko one nie mają krótkiego i precyzyjnego basu, raczej w drugą stronę: bas jest niski i podkreślony, bardzo efektowny. Sprawdzone nausznie.

Pisałem o Sopra 2.

No i co prawda to kwestia gustu, ale wg mnie te Bowersy są lepiej wykonane, jeszcze efektowniej i „hajendowo” od focali.

Zdecydowanie Focal to skok w tył.

Dnia 3.09.2023 o 21:16, lysy napisał:

2) BOENICKE

Świetne paczki. Ale to nie granie tak efektowane jak Bowers. Do tego grania trzeba dorosnąć.

Nie kazdemu się podoba. Wykonanie to najwyższa półka.

 

20 godzin temu, AudioTube napisał:

Cześć. 
Zachęcam Cię do odwiedzenia Nautilus Kraków. Byłem kilkanaście razy, zawsze, gdy odpoczywam w Polsce na wakacjach. 
Masz małe osłuchanie „dobrych” i drogich systemów. Tam doznasz szoku przy zetknięciu się z takim brzmieniem. Przede wszystkim „akustyka” i naturalnie audio zestawy. Dużo by opowiadać.

Powodzenia. 

A ja tu mieszkam. Wybór droższego sprzetu mają. Ale mega dziwnie się z nimi rozmawia. Zawsze odnosiłem takie mieszane uczucia. Wybór sprzetu jest. Zaproponuja Accu z Dynaudio.

17 godzin temu, Recov napisał:

Wyglądają fantastycznie 🙂 Koniecznie muszę ich posłuchać. Obawiam się tylko że bedą za duże do mojego salonu.

Nie słuchałem ich ale Monitor audio charakteryzuje się mega dobra kontrolą juz od podstawowych modeli. Tylko gdzie je odsluchasz?

10 godzin temu, Recov napisał:

A Nautilusy? Tylko wyglądają, czy do tego jeszcze brzmią?

Nie przy Twoim ustawieniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zaproponuja Accu z Dynaudio.

😁 Tak, to niemal pewne. W innych Nautilusach też. Pomijając już kwestie ustawienia, nie wiem, czy osoba przyzwyczajona do B&W mogłaby przejść prosto do obozu Dynaudio. Ale może na tej półce cenowej to już nie są takie różnice w charakterze brzmienia, jak na niższych.

@Recov A próbowałeś jakichś mniejszych zmian, niż kolumny czy wzmacniacz? Np. zewnętrzny DAC i obejście wbudowanego, inne kable itp? Oczywiście to już nie ta skala różnic dźwięku, ale jeśli bieżący charakter grania systemu Ci odpowiada, to może warto się pobawić kosmetyką?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

W Takim Systemie jak Twój, sub na 100hz 🤦‍♂️ cóż za "wykwintny strzał w kolano".

Czy była próba na niższych czestotliwosciach?

Napisałem "chyba na 100Hz". Nie pamiętam dokładnie, bo było to 2 lata temu. Ustawiałem to "na słuch", być może jest dużo niżej niżej, chodzi mi po głowie też 60Hz, ale nie pamiętam. Osiągnąłem to  co chciałem, czyli powiększenie plastyczności niskiego dołu, wyraźniejsze oddychanie, bez zauważalnego zwiększenia samych basów z wooferów Bowersów, które same w sobie są piekne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Rafał S napisał:

😁 Tak, to niemal pewne. W innych Nautilusach też. Pomijając już kwestie ustawienia, nie wiem, czy osoba przyzwyczajona do B&W mogłaby przejść prosto do obozu Dynaudio. Ale może na tej półce cenowej to już nie są takie różnice w charakterze brzmienia, jak na niższych.

@Recov A próbowałeś jakichś mniejszych zmian, niż kolumny czy wzmacniacz? Np. zewnętrzny DAC i obejście wbudowanego, inne kable itp? Oczywiście to już nie ta skala różnic dźwięku, ale jeśli bieżący charakter grania systemu Ci odpowiada, to może warto się pobawić kosmetyką?

Próbowałem różnych kabli. Stanęło na Rocket 88.

Kosmetyka mnie już nie interesuje 🙂 Albo duża, zauważalna zmiana, albo zostaję przy tym co jest (z czego, zaznaczam, jestem bardzo zadowolony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...