Skocz do zawartości

Zasilający do uspokojenia systemu


Recommended Posts

Jak w temacie, chciałbym wymienić w Caspianie zwyklaka na coś lepszego ale nie w cenie samochodu. Obiło mi się o oczy, że te Francuzy Elecaudio to potrafią, prawda to? Zna ktoś tę markę/kable?

https://www.olx.pl/d/oferta/kabel-zasilajacy-do-sprzetu-audio-elacaudio-viborg-CID99-IDKzdCz.html?chat=1&isPreviewActive=0 

Ten chyba bardzo dobry cenowo

https://www.olx.pl/d/oferta/kabel-zasilajacy-sieciowy-elecaudio-cs-321b-occ-3x2-5mm-1-metr-CID99-IDV7g5j.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artur Brol napisał:

🙂 masz takie prawo by sie nie zgadzac. I dobrze. Inaczej te fora byly by nudne.

W każdym razie to jest, to , co ja o tym myślę. 

Oczywiście szanuję to co myślisz ale tak samo można powiedzieć kupuj polskie samochody, to tylko samochód, który ma jeździć :) 

"Dlaczego nie skierujesz wzroku w stronę polskich producentów?
Dla mnie to tylko kabel, ale jeśli wierzysz ,że to może coś zmienić to wesprzyj swoich.
Taga Harmony, Melodika dla przykładu. Nie sądzę by kable polskie się różniły od zagranicznych.
To jest tylko prąd. "

6 godzin temu, Rafał S napisał:

Co dokładnie masz na myśli pisząc o uspokojeniu systemu: złagodzenie sopranów, czy też dodanie nasycenia i wybrzmień? W tej chwili masz dźwięk zbyt jasny, czy też zbyt sterylny?

Bardziej to podkreślone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Patryk Szulc napisał:

Taga Harmony, Melodika dla przykładu. Nie sądzę by kable polskie się różniły od zagranicznych.
To jest tylko prąd. "

Nie, to nie jest tylko prąd. 

Owszem wymienione odbiegają od porządnych zagranicznych jak to nazwałeś.

Każdy kabel, ten zasilający też ma właściwości RLC, a ich rząd wielkości determinuje budowa kabla, przekrój żył i geometria, dielektryk i co nim jest, izolacja i z czego ona jest itd.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Patryk, Oyaide tunami v1. W miarę niedrogi, jeśli nie spodoba Ci się sprzedasz bez straty. Nazwijmy to ( czego nie lubię) rewelacyjny stosunek ceny do jakości. A co najważniejsze walory te pokrywają się z Twoimi oczekiwaniami. Może nie ma perlistej gory ale jest ona gładka i bogata.

Zerknę.  Widzę że też kable zasilajace. 

Dzięki. 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Otwierajac praktycznie dowolny wzmacniacz, tej po stronie wewnetrznej (niewidocznej dla audiofila) jak jest, wiemy ;) a kto nie wie to...

Śrubokręty w dłoń :)

 

Czy ten tekst to takie ukryte dla mnie poparcie 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audiowit napisał:

Patryk, Oyaide tunami v1. W miarę niedrogi, jeśli nie spodoba Ci się sprzedasz bez straty. Nazwijmy to ( czego nie lubię) rewelacyjny stosunek ceny do jakości. A co najważniejsze walory te pokrywają się z Twoimi oczekiwaniami. Może nie ma perlistej gory ale jest ona gładka i bogata.

Kurcze, tylko ten kabel jest droższy niż mój wmak :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, audiowit napisał:

Oyaide Tunami v1 używany oczywiście powinieneś kupić za 1200zł.

Nie widzę w ogóle tych kabli używanych. 

PS. Caspian pójdzie za 2500 + 1200 (chociaż wątpię, ze za tyle kupię) = 3700 czyli w zasadzie mam to https://www.olx.pl/d/oferta/unison-research-unico-se-hybryda-tranzystorowo-lampowa-CID99-IDSHdUT.html
Czy Caspian z Tunami zagra lepiej niż ta hybryda na czymś takim? Wątpię. 
https://www.olx.pl/d/oferta/kabel-sieciowy-belden-1-5m-CID99-IDUWPEy.html

Dlatego raczej nie wydam tyle na kable, bo to nie logiczne. W sensie cena kabla do ceny wzmaka. 

Tego Beldena to pewnie się złoży za 100 zł. 

Edytowano przez Patryk Szulc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam beldena że starych czasów. Szkoda pieniędzy. To jeśli nie masz wzmacniacza z którego jesteś zadowolony, to lepiej zmień wzmacniacz. Gdybyś chciał go zostawić, to wtedy dosmaczasz go kablami. Za 100zł nie zlozysz beldena chyba, że na wtykach z supermarketu.

W oyaide tunami v1 masz org przewód i oryg wtyki. A od wtyków bardzo dużo zależy.

Możesz poszperać po dziale diy audiostereo. Może trafisz tam na jakiś przepis na kabel. Ale szczerze ... wątpię żeby to jakoś dużo taniej wyszło.

No i z mojej perspektywy zrobisz kabel, który jest bezwartościowy. Nie odsprzedasz go już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, rozumiem Twoją chęć zmian, poprawy jednak to co teraz proponujesz jest zupełnie przypadkowym zbiorem elementów, który chcesz zebrać w całość. Jaki będzie efekt, nikt nie wie. Określiłeś konkretne zapotrzebowanie w pierwszych postach. Teraz doszliśmy do bardzo przecietnego beldena, jakiś wtyk i bals, którego znam i średnio nadaje się do audio. Zrobisz i tak po swojemu, przerabiałem to wiele lat temu i kilka takich kabli wala mi się po domu, lub pożyczyłem bez chęci ich odbioru. Teraz nawet nie wiem u kogo są :).

Rozumiem Twoj tok rozumowania. Po co kupować kabel za 1200zł do wzmacniacza za 2500. Hmmm... masz zwyczajnie ochotę na zmianę i zrobisz to i kilka razy się sparzysz. I na tym polega doświadczenie.

Z mojego :) . Niestety nie da się kupić tanio dobrego kabla zasilającego. Głośnikowe, tak.

Doradzę Ci, to 120zł dołóż do nowego wzmacniacza, a na obecnym graj do momentu zebrania kasy na nowy na fabrycznym załączonym do wzmacniacza.

Choć wiem, że i tak w ten sposób nie zrobisz ;) powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, audiowit napisał:

jakiś wtyk i bals, którego znam i średnio nadaje się do audio.

Używa go m.in Shunyata w kablach po kilka tysi :)

16 godzin temu, audiowit napisał:

Teraz doszliśmy do bardzo przecietnego beldena

Ale ja nie chcę go do swojego wzmaka tylko przedstawiłem hipotetyczną sytuację. 

16 godzin temu, audiowit napisał:

Doradzę Ci, to 120zł dołóż do nowego wzmacniacza, a na obecnym graj do momentu zebrania kasy na nowy na fabrycznym załączonym do wzmacniacza.

Choć wiem, że i tak w ten sposób nie zrobisz ;) powodzenia.

Gdybym miał w tej chwili wolne 1200 to bym pewnie tak zrobił. Poza tym wzmak mi się podaba dźwiękowo i chcę go tylko "doszlifować" .
 

Dzięki za rady, będę pamiętał :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...