Skocz do zawartości

Jaki streamer ? POMOCY !


Macias

Recommended Posts

Witam

Bardzo proszę o zabranie głosu i podpowiedzi.

Jestem od niedawna posiadaczem integry Mark Levinson No.5805, która gra z kolumnami Neat Acoustics Orkestra. Integra z kolumnami spięta jest przez Ricable Dedalus Speaker MKII.Szukam do tego zestawu odtwarzacza strumieniowego. Myślałem o Luminie T3, ale jest to kolejny dość duży wydatek. Na początek i po poprzednich zakupach szukam czegoś w rozsądnej cenie. Nie wiem też do końca czy odtwarzacz mósi koniecznie posiadać DAC ponieważ ML takowy posiada na pokładzie. Myślałem np. o NAD C658 (nowym ) lub używanym Moon 280 mind 2. NAD to koszt 7000 a Moon 9000 i w takim przedziale cenowym na chwilę obecną oscyluję.

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobry klasowo system, szkoda ograniczyć go kiepskim streamerem. Na pewno Lumin T3 będzie rozwiązaniem bezkompromisowym, gorąco namawiam na to urządzenie. Jeśli chcesz kupić streamer docelowy, może nawet warto jakąś część kwoty rozłożyć w ratach 0% nawet do 30. Pomyśl o tym, to moja gorąca rekomendacja.
Z tańszych urządzeń spójrz na Cambridge Audio CXN v2 lub na ostatnio bardzo popularny Eversolo DMP-A6 Master Edition. Chyba że złożymy Ci fajny system na bazie świetnych urządzeń Silent Angel.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. W temacie streamerów kontaktuj się w naszym salonie z Szymkiem lub Piotrkiem, to specjaliści od tej działki. A w wolnej chwili zapraszam do obejrzenia naszych filmów:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Moon to świetny streamer.

Zapytaj @Bogusław 66, Ty masz ten model właśnie?

Chcesz taniej a dobrze to Cambridge CXN albo wycofywany 851N. Szczególnie ten drugi dostaniesz w dobrej cenie a zaskoczy Cie jakością.

 

Mój Moon 280D jest czystym DACiem. Znasz mnie, jestem zwolennikiem osobnych skrzynek, moja próba połączenia DACa i streamera w jednej obudowie, czyli Ayon S 10 II nie skoczyła się dobrze. 

Streamery.pdf

Ja polecam z tego rankingu Silent Angel Munich M1T którego sam używam z zasilaczem liniowym. DAC we wzmacniaczu Mark Levinson będzie wykorzystany bez dublowania DACa przy użyciu z NAD C658 czy Moon 280 mind 2.

 

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław 66 napisał:

Mój Moon 280D jest czystym DACiem. Znasz mnie, jestem zwolennikiem osobnych skrzynek, moja próba połączenia DACa i streamera w jednej obudowie, czyli Ayon S 10 II nie skoczyła się dobrze. 

Streamery.pdf 1.11 MB · 2 downloads

Ja polecam z tego rankingu Silent Angel Munich M1T którego sam używam z zasilaczem liniowym. DAC we wzmacniaczu Mark Levinson będzie wykorzystany bez dublowania DACa przy użyciu z NAD C658 czy Moon 280 mind 2.

 

Dziękuję za pomoc i polecenie odtwarzacza.

Niestety nie miałem do tej pory doświadczenia z takim źródłem, czy możesz mi wytłumaczyć o co chodzi tym dublowaniem DACa/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Macias napisał:

Dziękuję za pomoc i polecenie odtwarzacza.

Niestety nie miałem do tej pory doświadczenia z takim źródłem, czy możesz mi wytłumaczyć o co chodzi tym dublowaniem DACa/

Piszesz .. 

 

23 godziny temu, Macias napisał:

ML takowy posiada na pokładzie

w tym momencie kupując NAD czy Moon dublujesz DAC bo oba urządzenia tak jak Twój wzmacniacz też je posiadają, dlatego zaproponowałem streamer bez DAC

No chyba że chcesz sprawdzić który lepszy i z wybranego korzystać? łącząc się ze wzmacniaczem tradycyjnie przez RCA CZY XLR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Mój Moon 280D jest czystym DACiem. Znasz mnie, jestem zwolennikiem osobnych skrzynek, moja próba połączenia DACa i streamera w jednej obudowie, czyli Ayon S 10 II nie skoczyła się dobrze. 

Racja, racja. Mam podobne zdanie.

10 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

dublujesz DAC

Czyli defacto  płacisz za coś co nie wykorzystasz.

Tak w skrócie.

A może kiedyś się przyda? No tego nie wiadomo.

Pytanie tez z którego DACa byłbyś bardziej zadowolony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Odkurzam temat, potrzebuje kupic streamer na dzialke, bedzie podpinany albo pod stary wzmaczniacz stereo, albo pod amplituner sprzed ~dekady. Opcji jest masa, a ja nie mam sztywnego budzetu tylko chce cos 'fajnego'. Nie wszystkie sprzety maja podany komplet danych, a przeszukujac review'sy zaczalem sie gubic wiec prosba do forumowiczow o pomoc. 

 

Zalozenia:

- Ethernet + Wifi + bluetooth (5.0 w gore) + USB (fajnie jakby bylo USB C)
- dobre kodeki do BT, zeby ladnie streamowalo z telefonu (aptx hd/ldac/chetnie lhdc/...)
- Airplay / Chromecast
- Amazon music, Tidal, Spotify (obsluga Roon'a jest mi obojetna bo nie przepadam za jego interfejsem)
- wyjscia RCA, Toslink i coax
- chetnie z wyswietlaczem, ktory bedzie pokazywal jakiej jakosci muza gra

Co mi sie spodobalo po wstepnym przegladzie:\

  • WiiM Pro Plus
    Super wyposazenie i funkcjonalnosci, prawdziwe value for money. Wydaje sie ze komponenty sa super. Ktos mi wytlumaczy co z nim jest nie tak, ze firma zrobila streamer z wlasciwie topowymi kluczowymi komponentami a koszty sa tak sensowne? Cala reszta jest do kitu? Smieciowa apka i jakies problemy przy korzystaniu (przegrzewanie, przycinanie, wieszanie...)? 
  • EverSolo DMP-A6 Master Edition
    Spoko komponenty i funkcjonalnosci, z podstawowych wymienianych w speckach nawet lepiej wyglada niz powyzszy WiiM + wyswietlacz, opcja podpiecia m2. Zastanawia cena 5x WiiM Pro Plus, ciekaw jestem co dokladnie wplywa na jego wartosc, jezeli za ta cena faktycznie idzie jakas wartosc, a nie tylko wieksza obudowa z ekranem?
  • Cambridge Audio CXN 100
    nowy wiec wydaje sie ze ma wszystkie funkcjonalnosci na czasie. Ciezko znalezc kompletne dane na jego temat, sprzetowo wydaje sie takim sredniakiem w porownaniu z powyzszymi - slabszy DAC, stare USB, ethernet z lat 90... Ale moze ma jakis sens
  • FiiO R7/R9
    wydaje sie ze to spoko DAC'i przy okazji z wzmacniaczem sluchawkowym na ktorym mi w ogole nie zalezy. Ale patrzac na specke wydaje sie, ze z zakresu wyposazenia i funkcjonalnosci DAC'a maja wszystko to co powyzsze i cenowo nie odstają Boje sie troche o te 'tryby pracy'. Chcialbym sprzet po prostu wlaczyc i sobie zapuscic tidal'a czy amazon music i chetnie z poziomu tych apek tez moc sterowac.

    Poza tym wpadly mi w oko jeszcze Bluesound Node X, NAD CS1 i NuPrime Stream-9
     

Przeczytalem ten topic i widzialem polecenie Lumin T3, ale szczerze mowiac nie rozumiem z czego wynika jego cena 20k+ patrzac na to, ze dane techniczne (patrzac tylko na specyfikacje) ma miejscami slabsze niz WiiM Pro Plus, dziwny przestarzaly wyswietlacz (ale + ze w ogole jest), nie ma ani BT ani Wifi (???), stare USB i w ogole skromny 'tył', do tego patrzac na zdjecia wyglada porownywalnie do sprzetow z kategorii cenowej 100-1000 pln.


Bede wdzieczny za opinie i polecenie czegos, Wasze zdanie na temat powyzszych sprzetow. Na 1 rzut oka to WiiM Pro Plus rozwala system i konkurencje - patrzac na specke ciezko uzasadnic kupienie czegokolwiek innego.

Edytowano przez michalsti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michalsti napisał:

Ktos mi wytlumaczy co z nim jest nie tak, ze firma zrobila streamer z wlasciwie topowymi kluczowymi komponentami a koszty sa tak sensowne?

Nie tak jest z nim to, ze nic nie jest w nim topowego, a to, co jest istotne, dziala w nim na wlasciwym poziomie, bez nakrecania ceny. Niektorych to boli okrutnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michalsti napisał:

Odkurzam temat, potrzebuje kupic streamer na dzialke

Na działkę do starego wzmaka rozpatrujesz Eversolo, CXN, czy innego Limina i to T3?

Ty tak serio, czy się popisujesz?

Weź Wiima działka to dobre miejsce dla niego.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michalsti napisał:

Ktos mi wytlumaczy co z nim jest nie tak, ze firma zrobila streamer z wlasciwie topowymi kluczowymi komponentami a koszty sa tak sensowne?

Ja bym odwrócił pytanie. Skoro Wiim Pro Plus kosztuje ile kosztuje to co pomyśleli w firmie NAD wypuszczając CS-1 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DiBatonio napisał:

Na działkę do starego wzmaka rozpatrujesz Eversolo, CXN, czy innego Limina i to T3?

Ty tak serio, czy się popisujesz?

Weź Wiima działka to dobre miejsce dla niego.

Sa dzialki i dzialki. To jest caloroczny dom w lesie, dosc czesto wykorzystywany. Sprzet jest stary ale wysokiej jakosci, chodzilo w domysle o to, ze nie ma nowoczesnych funkcji I rozwiazan, I chce go uzupelnic. Podobnie jak amplituner, zdecydowanie nowszy, ale z prymitywna obsluga zrodel z netu.

Lumina nie biore aktualnie pod uwage  - nie rozumiem skad wynika jego cena i widze wszystkie jego wady, ktore opisalem wyzej, wiec nie jest to raczej sprzet dla mnie. Podobnie jak innych streamerow z tej polki cenowej I liczylem ze ktos mi to w paru slowach wyjasni.

Edytowano przez michalsti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalsti napisał:

Lumina nie biore aktualnie pod uwage  - nie rozumiem skad wynika jego cena i widze wszystkie jego wady, ktore opisalem wyzej, wiec nie jest to raczej sprzet dla mnie. Podobnie jak innych streamerow z tej polki cenowej I liczylem ze ktos mi to w paru slowach wyjasni.

Widzisz jego wady na podstawie tego, co ma na płytce PCB?

A książkę oceniasz po okładce, czy jak?

Myślałem, że w audio chodzi o jakość dźwięku.

To, że w urządzeniu siedzi jakaś nowa kostka np.DACa nie ma przełożenia na to, że zagra lepiej niż starsze kości .

Wszystko zależy jak sobie z tym poradził producent.

Nie rozumiem wyścigu na to co kto wsadził do płytki PCB i jakie ma "nowoczesne" rozwiązania.

Zawsze ważny jest efekt brzmieniowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Widzisz jego wady na podstawie tego, co ma na płytce PCB?

A książkę oceniasz po okładce, czy jak?

Myślałem, że w audio chodzi o jakość dźwięku.

To, że w urządzeniu siedzi jakaś nowa kostka np.DACa nie ma przełożenia na to, że zagra lepiej niż starsze kości .

Wszystko zależy jak sobie z tym poradził producent.

Nie rozumiem wyścigu na to co kto wsadził do płytki PCB i jakie ma "nowoczesne" rozwiązania.

Zawsze ważny jest efekt brzmieniowy.

Zgadzam sie, stąd moje pytania. Kluczowe dla mnie jest brzmienie, ale właściwie równie istotne są kwestie takie jak wygoda uzytkowania, atrakcyjny i dobrze zaprojektowany interfejs, lista funkcjonalności pod sprecyzowane indywidualne potrzeby - stąd lista oczekiwań na początku. Zdarzają się urządzenia 'wybitne', które potrafią uzasadnić swoje braki w jakichś innych dziedzinach i jeżeli ktoś z forum z takim się spotkał to jestem gotowy na kompromisy, żeby móc się tą wybitnością cieszyć. Tak samo jeżeli komuś genialnie sprawdził się zestaw osobny streamer i przetwornik c/a to też wziąłbym to pod uwage chociaż wolałbym jedno urządzenie. Jest mi na prawdę obojętne czy wydam na ten streamer 1000 pln czy wielokrotnie więcej, ale nie lubie przepłacać za bezwartościowe rzeczy dlatego widełki mam tak szerokie i szukam wsparcia przy wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumin to sprzęt nieco innej kategorii, on znacząco wygrywa dźwiękowo z tańszymi opcjami. Brak Wi-Fi to dla wielu plus, RJ z niższą prędkością też nie ma znaczenia przy streamingu audio, z BT również mało kto korzysta w takiej klasie sprzętu, bo i po co, gdy są usługi streamingowe po sieci ;) 

Masz bardzo duży rozstrzał cenowy, więc warto będzie po prostu sprawdzić te tańsze i droższe opcje, by zobaczyć, która z nich brzmieniowo jest dla Ciebie odpowiednia :) W razie czego zapraszamy, mamy u siebie komplet urządzeń ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michalsti napisał:

Jest mi na prawdę obojętne czy wydam na ten streamer 1000 pln czy wielokrotnie więcej, ale nie lubie przepłacać za bezwartościowe rzeczy dlatego widełki mam tak szerokie i szukam wsparcia przy wyborze.

Zatem czego oczekujesz, co powinno być w takim streamerze, żebyś był zadowolony i nie miał poczucia, że przepłacasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DiBatonio napisał:

Zatem czego oczekujesz, co powinno być w takim streamerze, żebyś był zadowolony i nie miał poczucia, że przepłacasz?

Jak najwięcej odchaczonych punktów z listy "Założenia", BT jest dla mnie kluczowe żeby każdemu kto akurat będzie na miejscu łatwo było się do sprzętu podłączyć i puścić muzykę.
Plus opinia forumowiczów, którzy albo kupili jakiś sprzęt i są z niego zadowoleni jak na wydaną kwotę, albo chociaz testowali i dobrze by sie czuli z ewentualnym wydatkiem.

Na tej podstawie chciałbym zawęzić wybór do 2-3 urządzeń i chętnie skorzystam z propozycji @Q21 wypożyczenia sprzętu i sprawdzenia na własnej skórze z czym będzie się najlepiej żyło.

Podpięte to będzie głównie pod zestaw Pionner A-91D + Yamaha NS1000x , z którym aktualnie używam prostego, dobrze działającego adaptera BT Philipsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michalsti napisał:

Jak najwięcej odchaczonych punktów z listy "Założenia", BT jest dla mnie kluczowe żeby każdemu kto akurat będzie na miejscu łatwo było się do sprzętu podłączyć i puścić muzykę.

Osobiście uważam, że taki Spotify Connect jest wygodniejszy, można razem tworzyć playlisty itd. Po BT podpina się jedna osoba, a często podłączenie zajmie dłużej niż podpięcie się do Wi-Fi ;) 

5 godzin temu, michalsti napisał:

Na tej podstawie chciałbym zawęzić wybór do 2-3 urządzeń i chętnie skorzystam z propozycji @Q21 wypożyczenia sprzętu i sprawdzenia na własnej skórze z czym będzie się najlepiej żyło.

Zapraszam do kontaktu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ty to będziesz podłączał?

Na dzialke do słuchania faktycznie czy to tła?

Bo jak to tła, przenośne żeby tam został to Wimm pro +

A jak do słuchania, siadasz chilujesz , reszta toru będzie optymalna to Cambridge CXN 100

18 godzin temu, michalsti napisał:

Podpięte to będzie głównie pod zestaw Pionner A-91D + Yamaha NS1000x , z którym aktualnie używam prostego, dobrze działającego adaptera BT Philipsa.

Ok zdecydowanie Cambridge.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ku pamieci, finalnie kupilem zestaw Wiim Mini + Chord Qutest.

Porownalem z Cambridge CXN 100 i EverSolo DMP-A6 Master Edition.

Zrobilismy slepy test z kilkoma znajomymi, ktorzy potrafia docenic dobre audio. Mialem nadzieje, ze bedzie jakis oczywisty zwyciezca, ale wyniki byly szczerze mowiac dosc randomowe... Wspomniany zestaw wygral z dwoch powodow:

1. mniej istotny - Qutest byl do kupienia w bardzo dobrej cenie a gral bardzo ladnie.
2. bardziej istotny - zestaw jest kompaktowy i latwo bylo mi go odpowiednio umiescic, a Wiim mini jest na prawde mini i niedrogi wiec kupilem dwa. Do stereo mam podpiety w zestawie z wspomnianym Qutest'em, a drugi optykiem bezposrednio w amplituner (denon avr-a100).

Nie musze nic przelaczac miedzy sprzetami, apka jest git, jestem happy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...