Skocz do zawartości

Książki czytane i polecane przez miłośników muzyki (co czytamy)


misiekx

Recommended Posts

Kiedy opuściłem ponad rok temu forum, wszystkie moje posty i tematy zniknęły. Nie rozpaczałem z tego powodu 😀 ale z tego co widzę, niektórych forumowiczów już dawno nie ma a jednak są widoczni (posty) jako gość. No trudno, nie wnikam, życie. W takim razie zakładam jeszcze raz temat o tym co czytamy. Niedługo jesień, dłuższe wieczory, będzie więcej czasu na ciekawą lekturę. 

Moje  dwie propozycje nie tylko dla miłośników Stanów Zjednoczonych i ich historii ale dla ludzi ciekawych świata. 

Pozdrawiam i proszę o Wasze propozycje. 

IMG_20230914_143626.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, misiekx napisał:

W takim razie zakładam jeszcze raz temat o tym co czytamy. (...) Pozdrawiam i proszę o Wasze propozycje.

Tak, brakowało tego wątku. Pozwolę sobie nawiązać geograficznie do Twojego wpisu (ale w wersji fabularnej). :)

Steve Yarbrough - współczesny pisarz amerykański (prywatnie związany też z Polską), podejmujący tematy historii i współczesności południa USA. Polecam dwie powieści.

"Koniec Kalifornii" (2006 r.) Wbrew tytułowi rzecz dzieje się - jak zwykle u tego autora - w delcie Missisipi.

"Jeńcy wojenni" (2004 r.)

Jest szansa, że będą w bibliotece. A jeśli nie - obie do dostania w Polsce w niezłej cenie. Szczególnie warto przeczytać "Koniec Kalifornii". Nowy egz. można znaleźć na Allegro za kilka złotych. Rzecz jest wartka i intensywna. Przy okazji też do bólu amerykańska, ale historia poprowadzona tak zgrabnie, że pewne kulturowe stereotypy łatwo wybaczyć. No i jest parę sympatycznych odniesień muzycznych. :)

kk.jpg.0ae0de02410dac57752ce94b2def963d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to czytam kilkanaście książek jednocześnie, ale żadnej od a do z. Rozdział tu, rozdział tam... Na typową beletrystykę nie mam czasu ani ochoty. 
Obecnie najczęściej sięgam do pozycji pokazanych na zdjęciach. Szczególnie ta niebieska jest fajna. Do ulubionych należy też dwumiesięcznik Nexus, w numerze ze zdjęcia gorąco polecam temat pierwszy od góry. Niby teoria, jednakże mocne dowody nie pozwalają tak łatwo zbyć tematu. 

 

IMG_20230914_204708.jpg

IMG_20230914_204941.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grzesiek202 napisał:

książka Anny Gacek "Ekstaza".

😁 W czasach dawnej Trójki wyjątkowo jej nie trawiłem. Infantylność i okropny gust muzyczny. Te wszystkie ówczesne The Cośtams, którymi się tak zachwycała... Podziwiałem W. Manna za cierpliwość, jaką jej okazywał. 

Ale jeśli trafię w bibliotece na tę książkę, to i tak przeczytam. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę przykuła zwłaszcza ta książka Asi w złotawej okładce. Myślę sobie, co za zawoalowany, chwytliwy tytuł dla, no nie wiem, na przykład współczesnej powieści obyczajowej. Bo przecież to nie może być książka o "adidasach". No tak ☺️. Piszę bez ironii - ciekawe macie zainteresowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...