Skocz do zawartości

Pierwsze mini stereo-drugie podejście na forum


Nowy75

Recommended Posts

Cześć

Jestem nieco zdziwiony słabym odzewem na pierwszy założony przeze mnie temat tj. Pierwsze mini stereo. Wydawało mi się ,że wyłożyłem karty na stół  i macie wszelkie potrzebne dane ,by sypnąć podpowiedziami,propozycjami ,informacjami -jak z rękawa. Tymczasem dwójka forumowiczów przypomniała mi Yamahę,a jeden podrzucił interesującego linka w temacie. Być może to ja jako nowy popełniam jakiś błąd, a może stali bywalcy forum są znużeni podobnymi tematami. Jeszcze bardziej dziwi mnie cisza ze strony branży-klient pcha się do jakiegoś sklepu ,by zostawić  6 klocków ,a tu nic. Czyżby  już tak żle było w państwie duńskim,czy aż tak dobrze,że nikt z branży nawet nie spróbował zarobić? Jednak tak szybko się nie poddam,ponawiam temat-pierwsze mini stereo. Kandydaci to Technics sa c600 w roli faworyta i chłopca do bicia, Yamaha Pianocraft, Taga Harmony htr 1500, Advance Paris. Jestem otwarty na inne propozycje mieszczące się w budżecie, warunek to cd i tuner FM,funkcje sieciowe są drugorzędne,sprzęt nowy.  Do powyższych klocków będą potrzebne kolumny podstawkowe z bass refleksem z przodu.

Jeśli mi nie pomożecie ,to pójdę zielony do sklepu,a tam mi opchną ,co będą chcieli,chyba,że trafię akurat na rzetelnych chłopaków,albo co gorsza w pobliskim ...expercie... nabędę zestaw za tysiaka ,z ohydnego błyszczącego plastiku i kablami głośnikowymi cienkimi jak włos,i będzie to na waszych sumieniach.

Pozdrawiam

PS Więcej przydatnych informacji nt ustawienia sprzętu jest w poście otwierającym temat ,Pierwsze mini stereo

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka konkretnych rozwiązań, które powinny przypaść Ci do gustu. Wspomniana Taga HTR-1500CD jest naprawdę ciekawą opcją tak pod względem wyjątkowo dobrego brzmienia, jak i praktycznie pełnego wyposażenia. Z mojej strony najbardziej rekomenduję to urządzenie. Pod względem funkcjonalnym sprawdzi się także Magnat MC200, chociaż dźwiękowo znacznie lepszy jest model MC400 (niestety także droższy). 
Kolumny - dosyć dużym ograniczeniem jest przedni bas-reflex. Spójrz na Elac Debut 2.0 B6.2 oraz Indiana Line Tesi 261.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Q21 napisał:

Jest kilka konkretnych rozwiązań, które powinny przypaść Ci do gustu. Wspomniana Taga HTR-1500CD jest naprawdę ciekawą opcją tak pod względem wyjątkowo dobrego brzmienia, jak i praktycznie pełnego wyposażenia. Z mojej strony najbardziej rekomenduję to urządzenie. Pod względem funkcjonalnym sprawdzi się także Magnat MC200, chociaż dźwiękowo znacznie lepszy jest model MC400 (niestety także droższy). 
Kolumny - dosyć dużym ograniczeniem jest przedni bas-reflex. Spójrz na Elac Debut 2.0 B6.2 oraz Indiana Line Tesi 261.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. 

Pierwszy post od branży ,więc biorę pod uwagę wycieczkę/mieszkam na Mazurach zachodnich/. A możesz przybliżyć nieco Advance Paris ,które tez macie w ofercie, takie krótkie porównanie z Tagą. Kolumny widziałem w trakcie  poszukiwań  . Temat do rozważenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteś pewny ,że chcesz cd i tuner FM, a funkcje sieciowe są drugorzędne?Ja mam oprócz tego Marantza w sypialni (o  którym pisałem wcześniej),lepszy sprzęt sporo droższy od twojego budżetu i jest to allonine ale bez cd. Mam dużo płyt cd i dokupiłem odtwarzacz cd,ale praktycznie z niego nie korzystam.Za to cały czas słucham muzy z serwisów streamingowych, w moim przypadku jest to Tidal, a radia słucham internetowego.Może ty jeszcze nie próbowałeś Spotyfi ,Tidala lub innego serwisu streamingowego i jeszcze nie wiesz jak to jest wygodne.Pisze o tym bo nie wiem czy w tym budżecie jednak nie iść w twoim budżecie w coś bez cd, a na pewno będzie to grało lepiej niż te z cd.

Dodam jeszcze ,że nie masz się co upierać co do bas refleksu z przodu, zapewniam cię że to nie ma najmniejszego znaczenia.Sam mam te kolumienki blisko ściany z tylnim basrefleksem i wszystko jest ok, bas się wogle nie wzbudza.Jest bardzo dużo artykułów o tym piszących ,że jest to zwykły mit.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A czy jesteś pewny ,że chcesz cd i tuner FM, a funkcje sieciowe są drugorzędne?Ja mam oprócz tego Marantza w sypialni (o  którym pisałem wcześniej),lepszy sprzęt sporo droższy od twojego budżetu i jest to allonine ale bez cd. Mam dużo płyt cd i dokupiłem odtwarzacz cd,ale praktycznie z niego nie korzystam.Za to cały czas słucham muzy z serwisów streamingowych, w moim przypadku jest to Tidal, a radia słucham internetowego.Może ty jeszcze nie próbowałeś Spotyfi ,Tidala lub innego serwisu streamingowego i jeszcze nie wiesz jak to jest wygodne.Pisze o tym bo nie wiem czy w tym budżecie jednak nie iść w twoim budżecie w coś bez cd, a na pewno będzie to grało lepiej niż te z cd.

Dodam jeszcze ,że nie masz się co upierać co do bas refleksu z przodu, zapewniam cię że to nie ma najmniejszego znaczenia.Sam mam te kolumienki blisko ściany z tylnim basrefleksem i wszystko jest ok, bas się wogle nie wzbudza.Jest bardzo dużo artykułów o tym piszących ,że jest to zwykły mit.

W poście otwierającym dyskusję napisałem ,że mam kolekcję cd,stąd ten wymóg,radia w domu słucham incydentalnie,ale moja najlepsza połowa regularnie przed wyjściem do pracy. Jestem raczej analogowy ,ale podstawy streamingu pewnie ogarnę i będę korzystał. Wiem,że mniej w klocku,znaczy lepiej,ale to pierwszy zestaw,nie muszę być purystą. Twoją uwagę o bas refleksie przyjmuję i przyjrzę się tematowi,,jeśli tak faktycznie jest miałbym znacznie poszerzone pole manewru jeśli chodzi o kolumny. Niestety,pewnie i w świecie audio krążą mity,których niektórzy bronią z uporem godnym lepszej sprawy, a tacy zieloni jak ja przyjmują za dobrą monetę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nowy75 napisał:

W poście otwierającym dyskusję napisałem ,że mam kolekcję cd,stąd ten wymóg,radia w domu słucham incydentalnie,ale moja najlepsza połowa regularnie przed wyjściem do pracy. Jestem raczej analogowy ,ale podstawy streamingu pewnie ogarnę i będę korzystał. Wiem,że mniej w klocku,znaczy lepiej,ale to pierwszy zestaw,nie muszę być purystą. Twoją uwagę o bas refleksie przyjmuję i przyjrzę się tematowi,,jeśli tak faktycznie jest miałbym znacznie poszerzone pole manewru jeśli chodzi o kolumny. Niestety,pewnie i w świecie audio krążą mity,których niektórzy bronią z uporem godnym lepszej sprawy, a tacy zieloni jak ja przyjmują za dobrą monetę

Cześć,

Obecnie z Yamahy nie ma w ofercie wyższych modeli Pianocraft a niż MCR370B lub MCR 270B. Jednakże są to za niskie względem Twoich potrzeb propozycje.

Propozycja podstawkowych Elaców z serii Debut bądź Indiany Line z serii Tesi może być dobrym pomysłem jednakże co być powiedział, na głośniki aktywne nie dużych rozmiarów, z dużą funkcjonalnością, wifi, Spotify, Tidal etc, plus odtwarzacz do tego CD?

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a28.html

Daj znać ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę firmę,nawet przebywam w kraju ,z którego pochodzi. Wolałbym jednak ,by zadania wykonywała elektronika ,a kolumny tylko grały. Coś więcej o Technicsie?

Czekam na odpowiedź.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zwracałem uwagę na Magnata. W porównaniu z Tagą ,gdy oglądałem filmiki prezentacje, to wydawał się taki bardziej uporządkowany w środku,może to naiwne z mojej strony,bo nie rozpoznaję jakości zastosowanej elektroniki,ale taka schludność w ułożeniu kabelków, czy podzespołów świadczy chyba trochę o klasie producenta. Technics,którego tu wszyscy jakoś pomijają, wydał mi się wręcz pedantyczny . Taga ma wszystko co trzeba z nutką retro/lampy/,plus atrakcyjną cenę. Pytanie,które mnie nurtuje, to czy zwykły gość jak ja, usłyszy różnicę na odsłuchach,czy może pójść na żywioł kupić zestaw sensownie dobrany z kolumnami i dopiero uczyć się słuchać. A za parę lat ,jak dojdzie do wymiany mebli w salonie można będzie myśleć o ambitniejszym sprzęcie,bardziej skrojonym pod klienta
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odsłuchu niestety nie dowiesz się, czy jest to brzmienie dla Ciebie, czy nie :)

Tagę miałem u siebie parę dni, poza dość głośną pracą CD nie mogę jej wiele zarzucić. Fajny, spokojny wzmacniacz, idealny do żywszych kolumn. Advance Paris są moim zdaniem bardziej basowe, fajne do jasnych kolumn, gdzie Taga przez brzmienie na planie odwróconego U jest świetna do kolumn grających skrajami pasma, Monitor Audio, dla przykładu Bronze 100

Komplet mamy na salonie, więc zapraszam na odsłuch ;) Na pewno wskaże on odpowiedni kierunek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest mało miejsca i zestaw ma stać na szafce, to polecę rozwiązanie z kolumnami aktywnymi Triangle BR03BT. Wyjściowo kolumny mają lekkie podbicie na górze pasma, natomiast bas jest mocniej podkreślony, ale można sobie go dostroić pod swoje wymagania z poziomu pilota , ponieważ jest equalizer niskich i wysokich tonów. Natomiast jeżeli zależy Tobie bardziej na basie, który jest szybki i dynamiczny to wystarczający będzie mniejszy model BR02BT. Oba modele grają rozdzielczo i przestrzennie, z bardzo naturalnie podaną średnicą. Jako CD do zestawu polecam Denon DCD-900NE natomiast jak zależy na małym rozmiarze to Teac PD-301DAB-X + jeżeli zależy Tobie na serwisach muzyczny to dodatkowo odtwarzacz strumieniowy Triangle AIO C lub Wiim Pro. Oba modele mamy na miejscu, więc zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Nowy75 napisał:

Kojarzę firmę,nawet przebywam w kraju ,z którego pochodzi. Wolałbym jednak ,by zadania wykonywała elektronika ,a kolumny tylko grały. Coś więcej o Technicsie?

Czekam na odpowiedź.

Jeśli mówisz to o Technics Ottava https://www.tophifi.pl/systemy-mini/systemy-mini/technics-ottava-sc-c70mk2-bl.html

to jest to porządny system nie dużej wielkości. Bardzo elegancko wygląda, gra lekko, ciut jest rozjaśniony. Basik od dołu dodaje przyjemnego pomruku ale

nie jest to w stanie zbliżyć się do małego zestawu stereo, gdzie rozstawimy głośniki od lewej do prawej strony. To jest inny segment produktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pożegnanie z tegorocznym sezonem się przedłużyło, stąd opóżnienie w odpowiedzi. Miałem na myśli sa c600 od którego rozpocząłem przygodę z forum,i który jest chyba jakimś tabu,bo nikt ,nic...
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze i ludzie z branży

Chciałem podziękować wszystkim,którzy próbowali mi pomóc w rozwiązaniu mojego małego dylematu. Jestem już po słowie z doradcą w sprawie zakupu sprzętu. Finalnie zdecydowałem się na Tagę Harmony 1500 htr ,co kończy  moje cierpienia związane z dokonaniem tego wyboru.  W czwartek,kiedy postawię stopy w kraju nastąpi ostatni akt dramatu-przemierzę jeszcze raz miejsce pod kolumny,być może nastąpi jakaś mała korekta w tym elemencie zestawu. Kiedy całość stanie na swoim miejscu,posłucham kilka dni i dam Wam znać, jak wszystko się sprawuje okiem i uchem amatora.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Nowy75 napisał:

Też zwracałem uwagę na Magnata. W porównaniu z Tagą ,gdy oglądałem filmiki prezentacje, to wydawał się taki bardziej uporządkowany w środku,może to naiwne z mojej strony,bo nie rozpoznaję jakości zastosowanej elektroniki,ale taka schludność w ułożeniu kabelków, czy podzespołów świadczy chyba trochę o klasie producenta. Technics,którego tu wszyscy jakoś pomijają, wydał mi się wręcz pedantyczny . Taga ma wszystko co trzeba z nutką retro/lampy/,plus atrakcyjną cenę. Pytanie,które mnie nurtuje, to czy zwykły gość jak ja, usłyszy różnicę na odsłuchach,czy może pójść na żywioł kupić zestaw sensownie dobrany z kolumnami i dopiero uczyć się słuchać. A za parę lat ,jak dojdzie do wymiany mebli w salonie można będzie myśleć o ambitniejszym sprzęcie,bardziej skrojonym pod klienta

Taga to dobre produkty, ale to jest chiński projekt i chiński produkt.

Z tym że przechodzi nasze Polskie standardy i testy jak mniemam. Dobre a nie drogie produkty.

Magnat sam projektuje swoje kolumny i elektronikę.

51 minut temu, Nowy75 napisał:

Cześć forumowicze i ludzie z branży

Chciałem podziękować wszystkim,którzy próbowali mi pomóc w rozwiązaniu mojego małego dylematu. Jestem już po słowie z doradcą w sprawie zakupu sprzętu. Finalnie zdecydowałem się na Tagę Harmony 1500 htr ,co kończy  moje cierpienia związane z dokonaniem tego wyboru.  W czwartek,kiedy postawię stopy w kraju nastąpi ostatni akt dramatu-przemierzę jeszcze raz miejsce pod kolumny,być może nastąpi jakaś mała korekta w tym elemencie zestawu. Kiedy całość stanie na swoim miejscu,posłucham kilka dni i dam Wam znać, jak wszystko się sprawuje okiem i uchem amatora.

Pozdrawiam

No i spoko odsłuchaj w domu i wtedy zdecydujesz.

:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Nowy75 napisał:

Moje pożegnanie z tegorocznym sezonem się przedłużyło, stąd opóżnienie w odpowiedzi. Miałem na myśli sa c600 od którego rozpocząłem przygodę z forum,i który jest chyba jakimś tabu,bo nikt ,nic...

Z tym Technicsem to jest chyba tak, że to jest raczej jakaś nowość i prawie nikt tego nie słyszał, nawet branża  ,która pisze na forum chyba nie miała z nim do czynienia.

Ja też pierwszy raz o nim przeczytałem w twoim poście, wrzuciłem go na gogle i wkleiłem ten niemiecki test, który wyskoczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprzęt przyszedł wczoraj,dziś nastąpiła bitwa za szafką rtv- rozpięcie wszystkiego co tam było ,dołożenie stereo i ponowne spięcie. Niczego nie spaliłem-cud . Ostatecznie gra Taga HTR 1500 w parze z Elacami DB62-BK. Bas i treble wyzerowane. Gra i trąbi zespół Kombii. I jak dla mnie to tak miał mi grać !

Pozdrawiam wszystkich ,którzy uczestniczyli w dyskusji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzień drugi

Dziś rano moja Lepsza Połowa /wczoraj nieobecna przez cały dzień/ zarządziła odsłuch dla niej. Na tapetę trafiły jej cd,nie słuchane od dobrych kilku lat. Pokiwała głową z uznaniem ! . I powiem Wam,że nawet jej nagrania,niekoniecznie w moim guście muzycznym , zagrały dla mnie całkiem fajnie,bo zestaw podbija smaczki brzmienia.

Było warto! Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2023 o 20:23, Nowy75 napisał:

Cześć

Sprzęt przyszedł wczoraj,dziś nastąpiła bitwa za szafką rtv- rozpięcie wszystkiego co tam było ,dołożenie stereo i ponowne spięcie. Niczego nie spaliłem-cud . Ostatecznie gra Taga HTR 1500 w parze z Elacami DB62-BK. Bas i treble wyzerowane. Gra i trąbi zespół Kombii. I jak dla mnie to tak miał mi grać !

Pozdrawiam wszystkich ,którzy uczestniczyli w dyskusji

To gratulujemy wyboru! :)

Pamiętaj aby wygrzać dobrze sprzęt, Elac potrzebuje kilkadziesiąt godzin porządnego grania aby nastąpiła miła transformacja dla ucha :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To gratulujemy wyboru! :)

Pamiętaj aby wygrzać dobrze sprzęt, Elac potrzebuje kilkadziesiąt godzin porządnego grania aby nastąpiła miła transformacja dla ucha :)

 

Cześć

Dzięki. Wygrzewam wytrwale,sprzęt gra przynajmniej godzinę od każdego odpalenia,tony wyzerowane, głośność cicho lub z lekkim ogniem,ąle raczej daleko od możliwości zestawu. Jak dla mnie już jest b.dobrze,jeśli po wygrzaniu będzie jeszcze lepiej to chyba popadnę w euforię . Tak , czy siak,od tej pory każdego będę zachęcał do zakupu na miarę jego możliwości,bo to naprawdę słychać. Po pierwszym odpaleniu przeniosło mnie do lat 80,gdy byłem bardzo młody ,a koledzy zapraszali do domów by szpanować dzielonkami zakupionymi w Niemczech.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2023 o 21:15, Nowy75 napisał:

Cześć. Dzień drugi

Dziś rano moja Lepsza Połowa /wczoraj nieobecna przez cały dzień/ zarządziła odsłuch dla niej. Na tapetę trafiły jej cd,nie słuchane od dobrych kilku lat. Pokiwała głową z uznaniem ! . I powiem Wam,że nawet jej nagrania,niekoniecznie w moim guście muzycznym , zagrały dla mnie całkiem fajnie,bo zestaw podbija smaczki brzmienia.

Było warto! Pozdrawiam

No to jak połówka klepnęła to jesteś w domu :)

Miłego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...