Skocz do zawartości

Sluchawki, wzmacniacze sluchawkowe, kable i ...


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Tam zamierzalem sie wybrac, kilka dni temu, ale troche daleko z mojej dziury.

Nie, Abyss to za droga zabawa jest i nie podobaja mi sie .

Znalazlem sklep w DE z mniejszymi cenami sluchawek od ZMF. 

Jak mi sie te Auteur nie spodobaja to zamienie na te Hifiman HE1000 v2 stealth, ktore mialem zamiar wczesniej kupic.

Gdyby nie te forum Head-fi, tak by sie stalo. No ale zainteresowaly mnie te sluchawki i tez ciekaw jestem czym koledzy z USA sie tak zachwycaja.

Pomijajac wyglad. Bo to widac na zdjeciach.

Dla przykladu - roznica  w cenie tych Auteur Classic - w Amsterdamie 1875 a w DE 1699. Rachunek prosty 😄

To za ta specjalna wersje zaplace mniej niz  za zwykla w Amsterdamie.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę gadasz po „naszemu”😉 i umiesz negocjować, to 10% do urwania.

W A’dam mają demo modele. 
Na Dianie Abyss godzinkę klasyki/Mahlera 9 symfonii słuchałem. 
Nigdy, przenigdy obok takiego brzmienia nie stałem. Jestem podjarany i piąte przez dziesiąte gadam, ale było jak na Live w Amare w Hadze. 
Za miesiąc, dwa jadę ze swoim źródłem i wzmakiem. 
Tylko muszę ochłonąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Jesli takie wrazenie zrobilo, to jak najbardziej.

Ja poczekam na ZMF. Kolo polowy maja lub bardziej pod koniec powinny byc.

Nie zapomnialem tez o WBA. Mam chrapke na Virtus ORT z wejsciami XLR i niebieskimi wskaznikami - choc moze jesli o to chodzi to biale zostawie. Niestety troche sie to w czasie odwlecze.

Oby nie za daleko.

Nie wykluczone ze do A´mu kiedys zawitam.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Dnia 17.12.2023 o 18:13, Artur Brol napisał:

Głośność - gra naprawdę głośno, tak myślę że tutaj klasa A się kłania, lekkie przekrecenie gałki i wyraźny wzrost głośności. W porównaniu, by Singxer SDA2 zagrał głośniej trzeba ta gałkę trochę przekręcić.

Artur, wytlumaczysz nam dlaczego klasa A gra glosniej i szybciej narasta w niej głosność?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzieki za cos do testu. Mialem wczesniej pomysl, by kogos zapytac o testowe kawalki. Wciaz mozna podawac .

Sam jestem ciekaw. Szkoda ze nie mam Denonow do porownania, no ale trzeba bylo kase na ZMF 🙂 zebrac.

Niestety bede mogl jedynie na telefonie tego sprobowac. Moj wzmacniacz nie ma wejscia analogowego ani Bluetooth.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
49 minut temu, kaczadupa napisał:

Artur. Osobista prośba. Posłuchaj chociaż tego jednego utworu (His Dream) z mojego ulubionego soundtracku do NieR Gestalt  i napisz, napisz jak wrażenia na przepięknych słuchawkach. To jeden z moich "kawałków testowych", bardzo klimatyczny i ładny. Dziękuję.

 

 

Wlasnie słucham. 

Żaden ze mnie poeta, więc powiem tylko że bardzo przyjemnie, tylko zamknąć oczy i sie relaksowac.

Czy to pianino, gitara,  głosy ludzkie, wszystko ma swoją wagę, jest pelne, wyraźne, tam gdzie powinien być pogłos, wybrzmienie - ono jest obecne.

Nic się nie zlewa, słychać głosy, gitarkę w tle i - nie wiem czego oni tam używają - powiedzmy że bębny czy perkusja, to w utworze  The Lost Forest. Song of the Ancient też bardzo przyjemnie. 

Czy to Metallica,  Ac/Dc, Sting, Phil Collins , Katie Melua, radza sobie ze wszystkim. 

 

To z LG Thinq 7.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur Brol napisał:

Znalazles moj wpis z grudnia i teraz chcez mnie zapytac dlaczego klasa A gra glosniej? Po co pytasz o cos , na co wiesz , ze nie znam odpowiedzi ?

Bo nie śledzę wszystkich watkow na bieżąco, a na ten wpis trafilem przez przypadek.

KlA nie gra głosniej. To nie ma nic do rzeczy. Nie pisz o czymś o czym nie wiesz. Ktoś niedoswiadczony to przeczyta i bedzie powtarzał.

Gratuluję sluchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, co to jest KIA.

Po drugie, jesli mam opisac co słyszę, testujac cokolwiek,  a słyszę ze gra głośniej,  to napiszę ze słyszę że gra głośniej. 

Ty jako osoba znajaca się na rzeczy możesz w takim przypadku, wyjaśnić co w takim momencie zachodzi, by jakas osoba się nie znająca, lub niedoswiadczona i ja sam, moglibyśmy się czegoś nauczyć.

Czy tylko masz zamiar pokazać że się znów na czymś nie znam?

Zdaję sobie sprawę z tego, że się na wielu rzeczach nie znam, wielu rzeczy nie wiem i nie rozumiem. Sklerozy nie mam , więc nie musisz mi tego przypominać. 

To tak na przyszłość ok?

 

Miłego dnia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artur Brol napisał:

Po drugie, jesli mam opisac co słyszę, testujac cokolwiek,  a słyszę ze gra głośniej,  to napiszę ze słyszę że gra głośniej. 

O.K. to napisz, że gra głośniej...

Ale nie snuj teorii, że to zasługa klasy A.

Sprawdzałeś różnice SPL i impedancji  jednych I drugich słuchawek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspomnialem. Napisalem to co slyszalem.

Jesli powodem tego jest cos innego, to ktos kto sie zna, moze wytlumaczyc dlaczego np. wydaje mi sie ze gra głośniej. Pomogło by to mnie I innym forumowiczom.

Ale woli po raz ktorys wypominac mi ze czegos nie wiem lub nie rozumiem.

Juz wspominalem, zdaje sobie z tego doskonsle sprawe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Jesli powodem tego jest cos innego, to ktos kto sie zna, moze wytlumaczyc dlaczego np. wydaje mi sie ze gra głośniej. Pomogło by to mnie I innym forumowiczom.

Artur, przeczytaj jeszcze raz o co zapytałem,  zrobiłeś to?

Tu masz właśnie odpowiedź m.in.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Widzisz, posłuchałem,  wciąż to gra dla mnie głośniej z XLR niż z 6.3.

Odpowiedzi nie znalazłem. 

Poza tym brzmienie jak najbardziej przyjemne, pełne i detaliczne.

Same nauszniki bardzo solidnie wykonane i wygodne. Sporo miejsca na uszy, przynajmniej trochę więcej niż w Denon. 

Same plusy 👍

Jednak różnica w czułości swoje robi, przy Denon nie musiałem głośności tak daleko przekręcać, no ale to mały szczegół. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Widzisz, posłuchałem,  wciąż to gra dla mnie głośniej z XLR niż z 6.3.

Odpowiedzi nie znalazłem. 

Szkoda, bo różnic jest więcej. 

Ja po zakupie nowych słuchawek zawsze dawałem im grać z tydzień dwa po kilka do kilkunastu godzin dziennie nie ściągając ich ze stojaka.

Mam od cholery wyjść w moim słuchawkowcu i z każdego jest inaczej, najgorzej z jack 6,3mm, brzmienie zlepione, więcej gra plamami jak bryłami instrumentów.  XLR 4 pin zbalansowane już lepiej, brzmienie nabiera więcej napowietrzenia w sensie odległości między poszczególnymi instrumentami, jest lepsza selektywność, bas już nie tak dociążony, wokal wysuniety jak należy, nic nie jest przyklejone do głowy. A z wyjścia 2x XLR, czyli dual mono idzie jeszcze dalej w sensie jakości, wybrzmienia instrumentów, lokalizacji i wyrafinowania.

Może zwróć uwagę na tego typu aspekty brzmienia, wsłuchaj się i skup, skoro tak trudno Tobie od razu wyłapać różnice.

Wrzuć muzykę instrumentalną z mniejszymi składami, szkoda, że nie masz Tidal, bo wrzuciłbym Ci playlistę. 

Jeszcze większa różnica kiedy po Ayra Organic założę LCD X, te mają większą głębie w sensie tego, że np. perkusja i bębny są gdzieś z tyłu, bliżej wokal i instrumenty towarzyszące, dzieje się bardziej w głąb, ale też wszerz.  Nie wiem jak Audeze to robią, może to też inna odległość przetworników od ucha, bo pady są grubsze i bez welurów tylko skórzane no i Audeze mają warkocz z 8 żył hybrydowy i bdb (drogie) wtyki po obu stronach, a Arye Organic warkocz 4 żył Cu i wtyki z lżejszej półki cenowej.

Pzdr.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...