Skocz do zawartości

Streamer do 2500 zł - Cambridge Audio MXN10 vs. Bluesound Node? A może jeszcze coś innego?


Patryk Piechocki

Recommended Posts

Dnia 21.10.2023 o 16:27, AudioTube napisał:

Luminy jako transporty niczego nie zmieniły/różnice w stosunku do bluesounda. 

Właśnie myślę nad zmianą streamera. Nie znam się na tym i tak gdybam. Co da mi więcej Lumin T2 w stosunku do bluesounda ?

Stawiam na prostotę funkcjonalności. Na pierwszym planie będzie radio internetowe w tle / żona/ i ja Spotify lub Tidal.

Adam co myślisz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam wielką metaxe, koniak, whisky, do wyboru do koloru, gdy rozpoznasz różnicę między czymkolwiek jako transport. 
 

Rozpoznasz, to będę zazdrości, ale i z radością pobiegnę do monopolowego. 

Co innego T2 jako kompletne źródło z dac w jednym. Będzie czyściej, płynniej, z dużą ilością informacji - a’la igła w stogu siana i do tego bardzo przyjemnie/subtelnie w odbiorze. Jeśli teraz słyszysz  czasem taką krzykliwą „górę” to na T2 tego na pewno nie usłyszysz. O ile tego nie ma na nagraniu.

A teraz trochę „prywaty”. Nie robię tego, ale w wątku o źródle/transporcie zaryzykuję.

Chcesz coś wyjątkowego jako źródło, coś co postawi Twoje zmysły na baczność, przerośnie oczekiwania i sprawi, że banan na długo nie zejdzie z twarzy, to daj mi znać. Załatwimy transport i dostaniesz na tydzień moje źródło/preamp przetwornik w jednym. Zamiast Blaze’a. 
Posłuchasz, dasz znać o swoich obserwacjach.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom

Recenzji nie ma. 

Dwa, może więcej egzemplarzy ujrzało światło, zresztą po prostu nie wiem.

Tomek ma podobny tor jak i ja. Nie wiem jak brzmi, wyobrażam sobie. Można ominąć preampa. 
Tylko cokolwiek cyfrowego podłączyć a potem na monobloki. 
Lubię czyste brzmienie. Nie cierpię ściany dźwięku. Dobre zdjęcie/fotografia opowiada. Lubię brzmienie, które ma trzy wymiary, w które wchodzę i wychodzę zawsze innymi drzwiami. Ma opowiadać głosem pani Czubówny, pana Knapika i zawsze mnie zaskakiwać. Inaczej muzyki nie słucham.
Jasne, że to subiektywne. 
Jak mówią audiofile „gra” cały system. Coś w tym chyba jest. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, nie żartuj. Tyle po polsku, co tutaj mojego na forum pisania. Na codzień tylko z dwoma osobami w naszym języku. Lata świetlne posługuję się niderlandzkim. Czasem płakać mnie się chce ze smutku, irytacji, złości, bo nie potrafię w ich języku przekazać to co w głowie siedzi. I tak źle i tak nie dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, AudioTube napisał:

Stawiam wielką metaxe, koniak, whisky, do wyboru do koloru, gdy rozpoznasz różnicę między czymkolwiek jako transport. 

O to mi właśnie chodzi. Napaliłem się na Lumina T2 lub T3 już , już klikałem / do cierpliwych nie należę :) / ale .....postanowiłem się z tym przespać. Rano zaś przypomniałem sobie test jaki kiedyś tu na Forum robiłem. Nie byłem w stanie rozróżnić trzech CD w trybie transportu. Obecny streamer też robi za transport , choć ma świetnego dac-a na pokładzie. Nie zrezygnuje z RME , idealnie wpasował się w tor lampowy. Tonuje ciepło lampy i akcentuje detale. Streamer tak jak pisałem ma być łatwy w obejściu :) 

15 minut temu, Artur Brol napisał:

Kurcze ty musiales w szkole same piatki zbierac za styl wypracowania, opisy itp

Od dawna z prawdziwą przyjemnością czytam wpisy Adama. Serce rośnie , że piękna polszczyzna nadal funkcjonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie Adam nie przejmuj. Ja tez tak mam, ze nie moge znalezs wlasciwego slowa, albo nie wiem jak zaczac.

Coz, nie urodzilismy sie pod tym niebem, ale tutaj, nam przyszlo zyc. Wiec zyjemy 🙂

Ja tylko, jesli mozna, podziwiam kogos kto w PL mieszka, normalna prace ma, rodzine i wciaz potrafi sobie pozwolic na dobry samochod i sprzet audio.

Takze, chyle czola przed wami wszystkimi, Panowie i Panie.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu Wiim pro plus vs BS Node - subiektywnie - ten drugi brzmieniowo wypada lepiej i to zarówno przy podłączeniu bezpośrednim do wzmacniacza jak i przy wykorzystaniu zewnętrznego DAC'a w postaci Topping E70. Brzmienie jest żywsze, bardziej energiczne, można by nawet powiedzieć, że nieco efekciarskie. Obie aplikacje są OK, i mimo iż Nodę nie ma Chromecasta to z obsługą Deezera nie przeżywam męczarni jak to w innych odtwarzaczach. 

Jak @Piotr Sonido wspomniał, jakość Wiim'a jest taka sobie - przy próbie podłączenia optyka, zaślepka spadła z zawiasu i utknęła wewnątrz blokując złącze. 

Myślę, że 1700zł różnicy w cenie w tym wypadku będzie odczuwalne. Niekiedy, w danej konfiguracji systemu, żeby "poczuć" różnicę trzeba nieco głębiej sięgnąć do portfela. 

Forumowego porównania MXN10 z BS Node sam jestem ciekaw :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rega napisał:

Mam podobnie.

Dziękuję za lampy sterujące.

Trochę mi zajęło „testowanie” i porównywanie. Nawet dwa tygodnie „grałem” na starych, by „uszy” się zaadaptowały. 
I tak w kółko Macieju.

Mam 4 utwory do „testu”. 
Te od Ciebie lampki zrobiły różnice  w brzmieniu wokalu Adele w najwyższej oktawie jej głosu.
Roman, 2-3 utwory tej pani kończą każde późno wieczorowe odsłuchy. 👍

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie byłem w stanie rozróżnić trzech CD w trybie transportu.  

Od dawna z prawdziwą przyjemnością czytam wpisy Adama. Serce rośnie , że piękna polszczyzna nadal funkcjonuje.

Ja tak tez mialem - jesli o transporty chodzi. Test objal moj CXC v2 transport, Gato CDD1 i Primare CD35. Roznicy w tescie jako transporty, nie uslyszalem.

Jako odtwarzacz - oba graly tak jak moj Gato DIA 250s wraz z CXC . A napalilem sie na CD35 😄

 

Dzieki takim osobom jak kolega Adam. I niech tak bedzie, jak najdluzej.

Dobrze ze takiego kolegi w klasie nie mialem, jakby pani z polskiego, porownywala jego prace do moich, to bym pewnie dalej w podstawowce siedzial.😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A’propos transportów CD. Napaliłem się na taki malutki srebrny od ATC. Model przedostatni. Dwa i pół roku temu. Tak bardzo chciałem usłyszeć różnicę w stosunku do „streamu”, ale mnie się nie udało. Tylko kilka płyt od Chesky zdążyłem zamówić.
Wiem, że niektórzy pokiwają głową z niedowierzaniem, ale, gdy słyszę „podobne” głosy jak moje obserwacje, to już nie czuję zażenowania.

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AudioTube napisał:

Tak bardzo chciałem usłyszeć różnicę w stosunku do „streamu”, ale mnie się nie udało.

Ja , ja słyszę ! :) Mam taką ulubioną playlistę z wybitną muzyką filmową. Ale mam też te utwory na CD. Odpaliłem ostatnio Meridiana i porównałem. Meridian jako transport podłączony tak jak streamer pod RME. Słyszę różnice i to znaczną na korzyść CD. Wyraźniej , bardziej monumentalnie , inna dynamika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Lubię czyste brzmienie. Nie cierpię ściany dźwięku. Dobre zdjęcie/fotografia opowiada. Lubię brzmienie, które ma trzy wymiary, w które wchodzę i wychodzę zawsze innymi drzwiami. Ma opowiadać głosem pani Czubówny, pana Knapika i zawsze mnie zaskakiwać. Inaczej muzyki nie słucham.

Ależ ja bym tak wlazł w ten koncert

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AudioTube napisał:

Reszta to iluzja. 

Jaka kurde iluzja? Przez Ciebie wiem, że gdzieś tam zapierdziela TEN króliczek, ale nie wiadomo dokładnie gdzie, dokąd i jakiej jest ta cholera maści. A po drodze stada innych króliczków, które twierdzą, że to właśnie ich szukam. 

Kurdele bele, może to jednak faktycznie iluzja. Pieprzony kalejdoskop w mordę.

Ty kiedyś spróbuj tego koncertu i koniecznie mi odpowiedz czy masz tam TE drzwi i możesz się poruszać pomiędzy tymi trzema składami perkusyjnymi

 

Edycja: Zapomniałem wkleić na końcu ;)

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...