Skocz do zawartości

Cambridge Acoustics - Grand Master Evolution


Fatum

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem zestawu kolumn Cambridge Acoustics - Grand Master Evolution / Firebird o ktorych niestety nie ma wogole zadnych informacji. Zakupione z lombardu, sprzedajacy nie mial za wiele do powiedzenia, pokazal mi tylko nieistniejaca juz stara strone internetowa. Oczywiscie kolumny maja oznakowanie itd. natomiast ciekawi mnie geneza tych kolumn, jakakolwiek informacja bedzie dla mnie mile widziana. Pozdrawiam

20230913_202551.jpg

20230913_202652.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 24.10.2023 o 10:38, Fatum napisał:

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem zestawu kolumn Cambridge Acoustics - Grand Master Evolution / Firebird o ktorych niestety nie ma wogole zadnych informacji. Zakupione z lombardu, sprzedajacy nie mial za wiele do powiedzenia, pokazal mi tylko nieistniejaca juz stara strone internetowa. Oczywiscie kolumny maja oznakowanie itd. natomiast ciekawi mnie geneza tych kolumn, jakakolwiek informacja bedzie dla mnie mile widziana. Pozdrawiam

20230913_202551.jpg

20230913_202652.jpg

Prosimy o kontakt z producentem cambridge-acoustics@o2.pl lu te. 515 450 040 na terenie Polski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2023 o 20:16, K8v8M napisał:

a można wiedzieć jaki był koszt zakupu i jak oceniasz ich dźwięk?

Graja na prawde dobrze, dla porownania Buchardt s400 to totalna katastrofa przy nich. Fajnie, ze mam do dyspozycji glosnik szerokopasmowy na przelacznik, ktory znajduje sie z tylu, w zaleznosci od rodzaju muzyki go uzywam lub nie. Bardzo dokladne, szybkie, slychac kazdy detal, bas w sam raz. Cena £1200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Byłem kiedyś posiadaczem Grandow.Wytwarzal  i chyba nadal wytwarza je gość z Wrocławia. Kiedyś z nim rozmawiałem .Ma niezły bajer i uważa że to  prawdopodobnie najlepsze głośniki na swiecie.Jak dla mnie grały przeciętnie.Niczym mnie nie zachwyciły  poza oryginalnym wyglądem i  absolutnie nie podzielam entuzjazmu że są to prawdopodobnie najlepsze głośniki na świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 4.03.2024 o 22:45, tsz napisał:

Byłem kiedyś posiadaczem Grandow.Wytwarzal  i chyba nadal wytwarza je gość z Wrocławia. Kiedyś z nim rozmawiałem .Ma niezły bajer i uważa że to  prawdopodobnie najlepsze głośniki na swiecie.Jak dla mnie grały przeciętnie.Niczym mnie nie zachwyciły  poza oryginalnym wyglądem i  absolutnie nie podzielam entuzjazmu że są to prawdopodobnie najlepsze głośniki na świecie.

Jak się ma upośledzony słuch to trudno się zachwycać brzmieniem studyjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Peter Wyoming napisał:

Jak się ma upośledzony słuch to trudno się zachwycać brzmieniem studyjnym.

raczej opisywał wrażenia z poziomu odsłuchu home audio, a że ktoś miał zg z rynku oro w mieszkaniu to inna sprawa. Więc raczej komentarz dot. słuchu mocno nie na miejscu,  kowboju...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sorry to tak napisane spontanicznie.

Ujmę to inaczej , nie dzieli się sprzętu audio czy

kolumn głośnikowych na lepsze czy gorsze , prym wiodą

tylko te które są w stanie wiernie odtworzyć materiał studyjny.

A Grandów w tej kwestii nie trzeba reklamować bo czyste brzmienie

studyjne.

Jeśli ktoś zna zestaw który zabrzmi lepiej to ja chętnie posłucham.

Atak swoją drogą co do wypowiedzi '' tsz '' znałem przypadek sprzedaży

wzmacniacza Yamaha A-700 gdzie w opisie ktoś napisał '' jak dla mnie

za szczegółowa '' więc czasami ręce opadają od tych pseudo ekspertów audio.

4 minuty temu, majkel74 napisał:

Pasmo przenoszenia od 10hz widać że producent tak samo optymistyczny jeśli chodzi o dane techniczne jak i o ocenę brzmienia.

W lombardzie w którym stały?

Akurat to cię zaskoczę kolego , bo parametry były sprawdzane i te 10Hz jest w realu niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Peter Wyoming napisał:

Aby uzyskać 101 db skuteczności to chyba kosmiczną.

A tak poważnie to firma nic nie ujawnia a Grandy biją wszystko.

Proponuję je zakopać w Sevres pod Paryżem.

A tak poważnie Panie Piotrze z szacunkiem dla Pana pasji sposób Pana marketingu jest co najmniej z cywilizacji turańskiej. Jeśli ktoś nie podziwia Pańskiego dzieła w postaci Grandów niech nawet nie próbuje się wypowiadać bo i tak się na tym nie zna. Ja miałem przyjemność posiadania  Pańskich głośników, odsłuchiwałem je ze sprzętem różnej klasy i tak jak napisałem wcześniej nie wzbudziły we mnie entuzjazmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica woofera a Hz to mit już dawno obalony przez wiele

firm z branży audio , liczy się technologia wykonania obudowy

i to ona daje brzmienie a nie użyte przetworniki.

A cena nie jest wykładnikiem jakości w żadnej dziedzinie i nigdy nie była.

Aby uzyskać naturalne brzmienie studyjne trzeba się cofnąć z technologią

o 40 lat do tyłu a nie pisać o nowoczesnych zestawach głośnikowych z zastosowaniem

najnowszej technologii w postaci głośników wysokotonowych z berylową membraną które

były stosowane w 1983 roku już w zestawach Yamaha NS-1000.

Nie zaczynajmy tematów o których nie macie pojęcia bo ja jestem

w branży audio od roku 1987.

3 minuty temu, tsz napisał:

Proponuję je zakopać w Sevres pod Paryżem.

A tak poważnie Panie Piotrze z szacunkiem dla Pana pasji sposób Pana marketingu jest co najmniej z cywilizacji turańskiej. Jeśli ktoś nie podziwia Pańskiego dzieła w postaci Grandów niech nawet nie próbuje się wypowiadać bo i tak się na tym nie zna. Ja miałem przyjemność posiadania  Pańskich głośników, odsłuchiwałem je ze sprzętem różnej klasy i tak jak napisałem wcześniej nie wzbudziły we mnie entuzjazmu.

Pana entuzjazm nie nic wspólnego z czystym brzmieniem studyjnym i ma Panu prawo się nie podobać.

Nie umniejsza to faktu że parametry Grandów odpowiadają standardom studyjnym i takie również

jest ich brzmienie , a jeśli chodzi Panu jak mniemam o głęboką scenę muzyczną to w świecie brzmeinia

studyjnego takie pojęcie nie istnieje. Jeśli ktoś che mieć gitarzystę trzy metry za głośnikami a nie metr przed

to powinien się udać do najbliższego salonu audio i kupić cokolwiek z płyty MDF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Peter Wyoming napisał:

Nie zaczynajmy tematów o których nie macie pojęcia bo ja jestem

w branży audio od roku 1987.

Mogę skorzystać z Pana doświadczenia i prosić o polecenie trzech obecnie produkowanych wzmacniaczy (trany) w kwocie do 15kzł., które może Pan z czystym sumieniem polecić każdemu, kto coś tam słyszy.

Z góry uprzejmie dziękuję. 

Adam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Peter Wyoming napisał:

Akurat to cię zaskoczę kolego , bo parametry były sprawdzane i te 10Hz jest w realu niestety.

NIestety - pytanie po co to robić skoro człowiek słyszy od 20Hz ?

 

2 godziny temu, Peter Wyoming napisał:

Aby uzyskać 101 db skuteczności to chyba kosmiczną.

Od kiedy skuteczność kolumn jest wyznacznikiem ich jakości ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk studyjny, jest atrakcyjny i pożądany przy pracy z obróbką muzyki. To taki odpowiednik woła roboczego, czy dostawczaka, ciężarówki. Po robocie, gdy chcę się zrelaksować wolę pojeździć wolniutko kabrioletem. Dlatego dźwięk domowy dostosowany do akustyki zwykłego pomieszczenia mieszkalnego, jest wtedy lepszy, niż każdy sprzęt studyjny. Trzeba oddzielić pracę od przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Mogę skorzystać z Pana doświadczenia i prosić o polecenie trzech obecnie produkowanych wzmacniaczy (trany) w kwocie do 15kzł., które może Pan z czystym sumieniem polecić każdemu, kto coś tam słyszy.

Z góry uprzejmie dziękuję. 

Adam 

Niestety z obecnie produkowanych nic nie polecę Panu Panie Adamie ponieważ

to co wyprodukowano po roku 1995 aż do dzisiaj nie nadaje się do słuchania muzyki.

Tylko rynek wtórny lub zakup nowych klocków audio z minionej epoki u nas ponieważ

mamy do takowych dostęp.

4 minuty temu, pavello napisał:

NIestety - pytanie po co to robić skoro człowiek słyszy od 20Hz ?

 

Od kiedy skuteczność kolumn jest wyznacznikiem ich jakości ?

Słabe pojęcie ma Pan o akustyce , są ludzie i ludzie

Nie każdy słyszy od 20 Hz więc 10 Hz  jest też słyszalne a bardziej odczuwalne

przez nasze ludzkie ciało.

A skuteczność jest tylko częścią składników jakości zestawu.

7 minut temu, michaudio napisał:

Dźwięk studyjny, jest atrakcyjny i pożądany przy pracy z obróbką muzyki. To taki odpowiednik woła roboczego, czy dostawczaka, ciężarówki. Po robocie, gdy chcę się zrelaksować wolę pojeździć wolniutko kabrioletem. Dlatego dźwięk domowy dostosowany do akustyki zwykłego pomieszczenia mieszkalnego, jest wtedy lepszy, niż każdy sprzęt studyjny. Trzeba oddzielić pracę od przyjemności.

No tak czyli Pan jest zwolennikiem tego co się Panu podoba a nie tego co powinno być.

No to tak jak z filmem , jak się Panu dany film nie podoba zawsze może Pan nakręcić od nowa po swojemu.

Bez urazy oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michaudio napisał:

Bez urazy, słuchanie muzyki ma sprawiać mi radość. Ślepe podążanie za jedynie słusznym wzorcem dźwięku pozostawiam tym dla których frajda że słuchania muzyki jest nieważna. Czyli ortodoksom. 

To tak jak w świecie Arabskim jedne słuszne posiadanie żony to za mało radość sprawia im posiadanie 5-ciu żon.

Można i tak.

3 minuty temu, majkel74 napisał:

Jakie technologie sprawiają, że Twoje kolumny odtwarzają efektywnie 10 Hz niezależnie od zastosowanych głośników?

Technologia wykonania obudowy i jest to tajemnica firmowa.

Zawsze można przyjechać na odsłuch i przekonać się na własne uszy.

3 minuty temu, Peter Wyoming napisał:

To tak jak w świecie Arabskim jedne słuszne posiadanie żony to za mało radość sprawia im posiadanie 5-ciu żon.

Można i tak.

Technologia wykonania obudowy i jest to tajemnica firmowa.

Zawsze można przyjechać na odsłuch i przekonać się na własne uszy.

Po za tym 10 Hz jest to czysto techniczne pojęcie sygnały podanego przez generator.

Docelowo jeśli chodzi o dźwięk jest to granica 18 Hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej, sprzęt studyjny ma za zadanie pokazać każdy brud i niedoróbkę w nagraniu. Tyle że gdybym taki miał, to musiałbym słuchać samych napompowanych kompresorami,  wyglancowanych audiofilskich samplerów, typu Stockfish, czy podobnego szajsu. Jako że lubię słuchać różnej muzyki, nie tylko tej super, hiper, duper nagranej, to używam sprzętu do użytku domowego, który maskuje częściowo niedoróbki. Słuchanie sprzętu studyjnego, to dla mnie jak nomen omen studiowanie urody supermodelki przez mikroskop. Osobiście wolę patrzeć na lekko podmalowaną dziewczynę z sąsiedztwa, daje mi to znacznie więcej frajdy. Ale nie wmawiam innym jak mają żyć, według jedynego wzorca, niech każdy wybierze sam. Bez urazy, pozdrawiam, żółwik👊

Edytowano przez michaudio
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...