Skocz do zawartości

Buchardt s300 vs s400. Czy ktoś miał okazję porównać?


mateolo2

Recommended Posts

8 godzin temu, RLC2 napisał:

Weekend już się kończy a opisu jak nie było tak nie ma 😕 Może te s300 lub s400 nie są lepsiejsze od R3 😉

A jak będzie, to z przekazem że s300 nie są gorsze i że można zaakceptować i taki przekaz ;)

A tak serio, to myślę, ze Mateolo zaczyna rozumieć swoj błąd. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz S. napisał:

A wbijania szpilek nie ma końca. S400 są tak wciągające ,że po prostu dalej słucha. R3 niegdy takie angażujące nie były. S400 zapierają dech I odbierają mowę.  Pozdro :)

Odnioslem sie do porównań R3 do s300. Te znam, bo mialem okolo roku.

Z s400 nie miałem styczności. Poza tym kosztują dwa razy tyle. Zakładam, że powinny kusić czymś więcej, choć w audio jak to niektórzy mówią- pieniądze nie grają.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wybaczcie, że dopiero teraz, ale tona obowiązków. 

Szczerze mówiąc nie mam co dużo tutaj opisywać. Wszystkie wymieniane kolumny, które miałem - czy to R3, S400, S300, FM-8, wszystkie są świetne. Trudno tutaj mówić, że dana kolumna jest kiepska względem innej. Są po prostu inne, grają inaczej w rożnych zestawieniach z daną elektroniką i w zależności od pomieszczenia. 

Ja zatoczyłem totalne koło 😄 Ale niczego nie żałuje, ponieważ uwielbiam często zmieniać sprzęt porównywać i testować. Sprzedałem R3 na rzecz S300, które mnie oczarowały potęgą dźwięku jaki oferują względem pieniążków jakie trzeba za nie zapłacić. R3 były cudowne i złego słowa o nich nie powiem, ale to prawie połowa ceny s300, gdzie z kumplami robiąc testy 1:1 ciężko nam było stwierdzić, które grają lepiej. Nigdy nie mieliśmy tak trudnego porównania bo wbrew pozorom te kolumny jak żadne inne które miałem grały mega podobnie. R3 oferowały bardziej cyfrowy dźwięk, dynamiczniejszy i pełen "perełek" na górze. Natomiast w s300 wszystko było trochę bardziej miękkie, zlane w całość, ale super melodyjne i "muzykalne". To mnie w nich urzekło. Pierwsze kolumny, które miałem gdzie, gdy puszczałem muzykę to nie zaczynałem się "audiofilsko" drapać po brodzie wsłuchując się w detale tylko słuchałem muzyki (z kefami było odwrotnie, tam miałem poczucie, że za każdym razem słuchając na nich muzyki robię to w sposób krytyczny, analizując składowe każdego utworu). 

Od razu mnie coś zaswędziało i po posiadaniu s300 przez 2 tygodnie stwierdziłem "chce więcej tego!". I kupiłem s400, zachęcony niezwykle pozytywnymi recenzjami w internecie itd. Tutaj już różnice były wyraźne. Są to kompletnie (względem s300) inne kolumny. Nie wydaje mi się, że mają one być rozwinięciem s300 i kolejnym krokiem, ponieważ prezentują inne granie. Przede wszystkim obudowa zamknięta i membrana pasywna. Bas jest dużo twardszy, mniej rozlewisty, ale nadal schodzi bardzo nisko (zadziwiająco nisko jak na monitor). W przypadku zarówno s300 i s400 mogę potwierdzić stwierdzenie, że nie potrzebują one subwoofera, ponieważ grają praktycznie całym pasmem. Jeśli chodzi o górę w s400 to mamy do czynienia z falowodem, więc sposób prezentacji wysokich tonów też jest zupełnie inny. Są bardzo przestrzenne, ale słychać, że jest to granie skierowane na słuchacza. Wysokie tony są dużo wyższej jakości niż w s300 plus jest ich zwyczajnie więcej. Średnicy również. S400 to po protu świetne kolumny. Nie licząc dwóch "problemów". Pierwszy z nich jest taki, że nie są to kolumny dla osób słuchających cicho muzyki (mam na myśli CICHO, nie średnio cicho). Potrzeba trochę prądu i głośności, żeby poruszyć membraną pasywną z tyłu. Druga sprawa jest taka, że są to kolumny według producenta aż do 60m2. Tutaj moim zdaniem trochę przesadzają, ale na pewno nie są to kolumny do 20m2. Powiedziałbym, że idealny metraż na nie to przedział 25-35m2. U mnie jest 18m2 i niestety te kolumny nie dały radę tutaj rozwinąć skrzydeł. Słychać, że są stłumione pomieszczeniem. W takim metrażu niższy poziom głośności na wzmacniaczu (względem większego pomieszczenia) to już w miarę głośno i dopiero wtedy słychać jak zaczynają grać. W związku z tym ze smutkiem nie zagoszczą u mnie na dłużej. 

A czemu zatoczyłem koło? Ponieważ poszedłem na AVS tegoroczne i znowu usłyszałem Gato Audio. W dobrej cenie udało mi się dorwać praktycznie nowe fm-8 i ponownie je kupiłem. Znam te kolumny i uwielbiam pod każdym względem. Może niepotrzebnie je sprzedawałem na rzecz R3. Ale kupiłem Kefy w ciemno bez odsłuchów bo zawsze o nich marzyłem. Mam poczucie, że Gato są połączeniem wszystkiego czego szukam w dźwięku - zarówno szczegółowości jak i tej miękkości (muzykalności...), którą dawała mi marka Buchardt. Odnajdują się świetnie w moim metrażu i niczego mi nie brakuje. Ale nie powiem "są lepsze od s300, s400 i R3". Jakbym miał szybko podsumować to s300 i s400 grają od nich potężniej, wypełniają bardziej dźwiękiem pomieszczenie. R3 serwują względem nich dużo bardziej iskrzące wysokie tony, większą rozdzielczość i lepszą dynamikę. Zarówno Buchardty jak i Kefy potrafią też zagrać z dużo większym rozmachem.  Jednak Gato mają  w sobie niesamowitą głębie dźwięku, miękkość i przestrzeń. Są dla mnie takim złotym środkiem względem pozostałych. Dlatego na razie zostają :) I nie czuję, żebym popełnił jakikolwiek błąd, ponieważ eksploracja i poznawanie nowych rzeczy do takowych się nie zaliczają. Błędem byłoby siedzenie na tyłku z jednym sprzętem o zastanawianie się co by było, gdybym podłączył tu inne kolumny, inny wzmacniacz, dać itd. Nie ma się co zastanawiać tylko próbować, kupować, sprzedawać, testować i bawić się tym hobby :) Jest tego sprzętu na rynku tyle, że głowa mała. Nic tylko z tego korzystać. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kefy r3 odesłałem po tygodniu, ale czytając Twoje opisy chyba w przyszłości zainteresuję się gato. Ciszę się, że porównałeś s300 do s400, mało się o tym mówi ale informacja, że s400 mogą się dusić w pomieszczeniach poniżej 25m jest bardzo cenna.

Nie śledziłem Twoich wątków od początku, ale z jaką elektroniką zestawiasz te kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, erazel napisał:

Ja swoje kefy r3 odesłałem po tygodniu, ale czytając Twoje opisy chyba w przyszłości zainteresuję się gato. Ciszę się, że porównałeś s300 do s400, mało się o tym mówi ale informacja, że s400 mogą się dusić w pomieszczeniach poniżej 25m jest bardzo cenna.

Nie śledziłem Twoich wątków od początku, ale z jaką elektroniką zestawiasz te kolumny?

Dzieki,

Sprzętem do tych wszystkich kolumn był (nadal jest) creek destiny, Audiolab M Dac Plus, oraz jako źródła cyfrowe podłączone do niego czyli bluesound node 2 na zasilaniu liniowym oraz transport CD. O kablach się nie będę rozpisywał bo nie chcę zanudzać i przechwalać, ale wszystko podłączone na dobrych zasilających, głośnikowych, cyfrowych i IC. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2023 o 23:19, RLC2 napisał:

Weekend już się kończy a opisu jak nie było tak nie ma 😕 Może te s300 lub s400 nie są lepsiejsze od R3 😉

Ano nie.

Inne. Ale nie lepsiejsze :)

Dnia 27.11.2023 o 09:15, Tomasz S. napisał:

A wbijania szpilek nie ma końca. S400 są tak wciągające ,że po prostu dalej słucha. R3 niegdy takie angażujące nie były. S400 zapierają dech I odbierają mowę.  Pozdro :)

Sarkazm ? :)

52 minuty temu, bebbop napisał:

Mateo, a sluchales moze R3 Meta? Wiadomo jakie sa zmiany wzgledem R3? 

To samo co przy pozostałych wszystkich Kefach po wprowadzeniu Meta. Średnica na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ano nie.

Inne. Ale nie lepsiejsze :)

Sarkazm ? :)

To samo co przy pozostałych wszystkich Kefach po wprowadzeniu Meta. Średnica na plus.

Tylko srednica? Gory nie podkrecili? Nie jest jeszcze czysciej, bardziej przestrzennie? Ponoc LS50 z lepsza holografia, niz R3. Mialem nadzieje, ze poprawili troche przestrzen. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bebbop napisał:

Tylko srednica? Gory nie podkrecili? Nie jest jeszcze czysciej, bardziej przestrzennie? Ponoc LS50 z lepsza holografia, niz R3. Mialem nadzieje, ze poprawili troche przestrzen. 

Jest ale to wynika z duzo lepszego środka. No górne pasmo tez dostaje holografii. Ale to nadal sa kolumny dość ciepłe. Jesli oczekujesz jasności w Meta to nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Jest ale to wynika z duzo lepszego środka. No górne pasmo tez dostaje holografii. Ale to nadal sa kolumny dość ciepłe. Jesli oczekujesz jasności w Meta to nie.

 

Gora w R3 jak dla mnie ok. A dolne jak tam w Meta? Mniej, wiecej, tyle samo? Jeszcze bardziej roznorodne, czy zostawili jak bylo i nie kombinowali? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 26.11.2023 o 23:19, RLC2 napisał:

Weekend już się kończy a opisu jak nie było tak nie ma 😕 Może te s300 lub s400 nie są lepsiejsze od R3 😉

Ano nie.

Inne. Ale nie lepsiejsze

@Piotr Sonido z mojej strony to był żarcik 😉, wszyscy wiemy że Mateolo często zmienia elementy swojego systemu. Okazało się że jednak wrócił do kolumn które miał wcześniej, ja rozumiem potrzebę zmian ale tutaj to zwyczajnie obrócił się o 360⁰. No może zostały tylko wspomnienia z odsłuchania kolejnych paczek. Żeby  poznać dobrze kolumny naprawdę potrzeba czasu i eksperymentów z ustawianiem. Sorry za OT 🙂

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

A nie jest czasem tak, że Gato są ok, ale wymagają mocnego wzmacniacza? Coś jak z Dynaudio, pokażą co potrafią ale z elektrownią. No tak mi się obiło przynajmniej.

Z Gato chyba coś jest na rzeczy, bo przecież wszystkie ich piece są mocne: 250 i 400 watów w klasie D (DIA-250S i DIA-400S) oraz 150 w A/B z pierwszymi watami w A (Amp 150). Jeśli chodzi o Dynaudio, to znam tylko monitory: S40, Contour 20/20i, HS i Confidence 20. Z tej czwórki, S40 i Confidence 20 nie są, moim zdaniem, zbyt trudne do wysterowania. Contour 20/20i już bardziej, ale wciąż bez przesady. Naprawdę wymagające są HS - tutaj nawet mocne i dość drogie integry w klasie A/B mają problem z kontrolą niższego basu.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko Dynaudio Emit 30 testowałem w salonie i wzmacniacz ewidentnie sobie nie radził. I już nie mówię o tym, że brakło lekkości , swobody, wygaru i koncertowego wiatru we włosach, tylko musiałem prawie na maksa gnieść volume by to grało głośniej. Chętnie bym te tytułowe Burchardt posłuchał, ale z obawą czy nie będzie ograniczeń. Te Emit 30 to tak ze 3 lata temu było i to jeszcze z Magnatem MR780 wtedy. Ale utkwiło mi to w pamięci i już ze 2 razy ten przykład przytaczam tu na forum.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2023 o 08:32, bebbop napisał:

Gora w R3 jak dla mnie ok. A dolne jak tam w Meta? Mniej, wiecej, tyle samo? Jeszcze bardziej roznorodne, czy zostawili jak bylo i nie kombinowali? 

Nie skojarzyłem aby tam dół sięjakoś mega zmienił. Meta nie wpływa raczej na to pasmo. Ale jak będę miał okazję to skupię przy odsłuchu na tej cześtotliwości.

Dnia 1.12.2023 o 08:41, RLC2 napisał:

@Piotr Sonido z mojej strony to był żarcik 😉, wszyscy wiemy że Mateolo często zmienia elementy swojego systemu. Okazało się że jednak wrócił do kolumn które miał wcześniej, ja rozumiem potrzebę zmian ale tutaj to zwyczajnie obrócił się o 360⁰. No może zostały tylko wspomnienia z odsłuchania kolejnych paczek. Żeby  poznać dobrze kolumny naprawdę potrzeba czasu i eksperymentów z ustawianiem. Sorry za OT 🙂

Tak, później zauważyłem :)

Dzieki

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 30.10.2023 o 21:30, mateolo2 napisał:

Kochałem swoje r3, natomiast s300 mnie rozwaliły. Kefy przy nich wydały się  bardziej jazgotliwe, mniej muzykalne. Na s300 muzyka sprawia, że się rozpływam. A dół jest tak dobry, że nie słyszałem czegoś takiego dotąd w żadnych podstawkach :) Natomiast o r3 złego słowa nie powiem, to świetne kolumny. 

 

Apropo "jazgotliwosci" - zapytanie z ubieglego roku z tego forum:

 

"Cześć,

Szukam do moich R3 kabla głośnikowego "jasnego" kabla w cenie  250zł za metr. R3 to "ciemne" granie, dlatego poszukuje czegoś co jeszcze bardziej otworzy górę i nie zamula basu. Fajnie jeśli będą to kable które się da wypożyczyć wcześniej od branży. Podajcie propozycje. "

... i wszystko jasne ( albo ciemne) 

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

 

Apropo "jazgotliwosci" - zapytanie z ubieglego roku z tego forum:

 

"Cześć,

Szukam do moich R3 kabla głośnikowego "jasnego" kabla w cenie  250zł za metr. R3 to "ciemne" granie, dlatego poszukuje czegoś co jeszcze bardziej otworzy górę i nie zamula basu. Fajnie jeśli będą to kable które się da wypożyczyć wcześniej od branży. Podajcie propozycje. "

... i wszystko jasne ( albo ciemne) 

:)

 

 

 

 

 

„Wydawały się przy nich” ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Przepraszam, nie spojrzałem wyżej, a tylko bezwiednie odpowiedziałem😊.

Przepraszam.. Mea culpa.

Luz :) A po roku z R3 przyznam szczerze, że obiektywnie uważam je za neutralne z lekką nutą ciepła. Ale w porównaniu do Gato i buchardt to są zimne i ostre :) Tak jak przy kolumnach chario wszystko się wydaje jasne ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...