Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

Zweryfikować ile sztuk może tak działać to chyba nikt poza samym Wimmem nie może. Wersja PCB to teoria z forum Wiim. Wygląda na to ,że wersje 5 tego nie mają. Da się też rozszyfrować datę produkcji po numerze seryjnym np

P1TF2350....... ( rok 23 / tydzień 50 )  myślę ,że im nowsze wypusty tym mniejsza szansa ,że coś będzie nie tak.

Ja nie mam teraz urządzenia ani nie wiem tak dużo jak @ProjectPi więc jeżeli bazować na jakichś informacjach to raczej od niego niż ode mnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wlasna teoria, tak swoja droga, ktora sie chyba sprawdzila przy okazji nowej rewizji Pro Plus, ale to nie oznacza, ze i z Amp sie sprawdzi.  PCB 2 to najnizszy zglaszany status dla Ampow oficjalnie produkcyjnych, jaki znam, PCB 5 najwyzszy. Zaden poki co nie przesadza o zachowaniu w kwestii odglosow zasilacza, aczkolwiek prawdopodobienstwo wystapienia wydaje sie zmniejszac.

Jutro bede wiedzial co raportuje Amp z potwiedzonymi poprawkami do zgloszonych problemow w HW, wiec z serii, ktora niebawem bedzie oficjalnie dostepna, a moze nawet juz dostepna jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RAM napisał:

A jak gra ten Wiim przy cichych odsłuchach (muzyka tła)? Wyraźnie czy to zupełnie nie jego bajka?

Gra zadziwiająco dobrze przy cichych odsłuchach, nawet mimo niewielkiej mocy. 

 

Ogólnie Wiim Amp dość pozytywnie mnie zaskoczył. Posiadam go od trzech dni i zaczynam naprawdę lubić jego brzmienie. Podobno z każdą godziną odsłuchu i sukcesywnym wygrywaniem jest jeszcze lepiej. Co prawda lada dzień będę musiał zmienić moje obecne KEFy iQ50, z którymi Wiim Amp gra, na jakieś monitory (żona wymyśliła "meblościankę" na całą ścianę, przy której stoi całe audio).

BTW macie jakiś pomysł na kolumny podstawkowe, które będą w stanie zagrać z Ampem w pokoju ok. 30mkw. Niestety standy odpadają (nie ma miejsca), więc zostaje mi opcja ustawienia ich na regale, w miejscu wskazanym jak na poniższym projekcie:

 

IMG_20240118_224252.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Zweryfikować ile sztuk może tak działać to chyba nikt poza samym Wimmem nie może. Wersja PCB to teoria z forum Wiim. Wygląda na to ,że wersje 5 tego nie mają. Da się też rozszyfrować datę produkcji po numerze seryjnym np

P1TF2350....... ( rok 23 / tydzień 50 )  myślę ,że im nowsze wypusty tym mniejsza szansa ,że coś będzie nie tak.

Ja nie mam teraz urządzenia ani nie wiem tak dużo jak @ProjectPi więc jeżeli bazować na jakichś informacjach to raczej od niego niż ode mnie.

 

To i tak jest juz kawał informacji.

Dzieki!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jannotfound napisał:

jakieś monitory

 

10 godzin temu, jannotfound napisał:

meblościankę" na całą ścianę, przy której stoi całe audio).

 

10 godzin temu, jannotfound napisał:

pokoju ok. 30mkw.

 

10 godzin temu, jannotfound napisał:

projekcie:

 

IMG_20240118_224252.jpg

To będzie bardzo ciężkopid względem audio. Sam jestem ciekaw jak to finalnie wyjdzie.

A z żoną nie da się już zagadać 

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palmos napisał:

 

 

 

To będzie bardzo ciężkopid względem audio. Sam jestem ciekaw jak to finalnie wyjdzie.

A z żoną nie da się już zagadać 

?

niestety, regał już jest w realizacji - na dniach będzie montowany...

55 minut temu, Chmarski napisał:

Po bokach tego regału nie będzie miejsca?

nie będzie - regał jest na całą ścianę. to jedyne rozwiązanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile przy cichym odsłuchu będzie w miarę akceptowalnie to podczas głośniejszego słuchania będziesz miał problemy z niskimi tonami. Będzie buczalo i dudniło. Nie wspomnę już o scenie której nie uświadczysz. Ta meblościanka zabierze Ci wszystko co najlepsze w stereo. Jedyne wyjście to standy z kolumnami przed nią. W innym wypadku nie inwestuj pieniędzy w dobry sprzęt bo to się mija z celem. Widzę pod tv miejsce na soundbar i takie rozwiązanie bym Ci polecił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2024 o 22:43, jannotfound napisał:

Gra zadziwiająco dobrze przy cichych odsłuchach, nawet mimo niewielkiej mocy. 

 

Ogólnie Wiim Amp dość pozytywnie mnie zaskoczył. Posiadam go od trzech dni i zaczynam naprawdę lubić jego brzmienie. Podobno z każdą godziną odsłuchu i sukcesywnym wygrywaniem jest jeszcze lepiej. Co prawda lada dzień będę musiał zmienić moje obecne KEFy iQ50, z którymi Wiim Amp gra, na jakieś monitory (żona wymyśliła "meblościankę" na całą ścianę, przy której stoi całe audio).

BTW macie jakiś pomysł na kolumny podstawkowe, które będą w stanie zagrać z Ampem w pokoju ok. 30mkw. Niestety standy odpadają (nie ma miejsca), więc zostaje mi opcja ustawienia ich na regale, w miejscu wskazanym jak na poniższym projekcie:

 

IMG_20240118_224252.jpg

Koledzy mają rację, że to raczej zabije akustykę. Szkoda, że obszaru tv + kolumny nie zostawiliście jako jeden większy otwarty obszar - coś by to odratowało.

Znajomy ma coś podobnego - ale jest ta pustka pośrodku i ma wysuwane półki z głośnikami na ok. 40cm w przód. Robi to robotę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2024 o 22:43, jannotfound napisał:

więc zostaje mi opcja ustawienia ich na regale, w miejscu wskazanym jak na poniższym projekcie:

Gratuluję projektu. Jeśli taki lub podobny wyląduje także na tylnej ścianie/za plecami, to ja już gratuluję i zazdroszczę, ponieważ to milowy krok do świetnego brzmienia/zmniejszenie pogłosu - hałasu.

Umieszczenie podstawek w tych wnękach to będzie znaczne pogorszenie brzmienia. Będzie rezonować, buczeć, dudnić. Nie idź tą drogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jannotfound napisał:

W: 77 cm

D : 40 cm

S: 50 cm

Taką „skrzynkę” da się zrobić szybko/mdf/płyta meblowa itp

Gdybyś wybierał się na testy/salon. Można zabrać ze sobą. Wstawić potencjalne monitory do środka i posłuchać, czy Ok.

Wiem co piszę, zdaję sobie sprawę, że to może się wydać dziwny pomysł, ale rozwiązywanie „problemów” to moje hobby i często jestem zadowolony.

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AudioTube napisał:

Taką „skrzynkę” da się zrobić szybko/mdf/płyta meblowa itp

Gdybyś wybierał się na testy/salon. Można zabrać ze sobą. Wstawić potencjalne monitory do środka i posłuchać, czy Ok.

Wiem co piszę, zdaję sobie sprawę, że to może się wydać dziwny pomysł, ale rozwiązywanie „problemów” to moje hobby i często jestem zadowolony.

hmm. niezły pomysł. w sumie warte podjęcia próby ;). dzięki!

może tak zrobię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę off-top, ale związany z czasem oczekiwania na Wiim amp, którego nie można aktualnie nigdzie dostać :) jak pisałem wcześniej mam aktualnie kolumny Polk es20 i  streamer wiim pro plus. Może zamiast pozbywać się streamera polecicie jakiś wzmacniacz do ok. 1000zł zbliżony jakościowo do wiim amp i mocniejszy niż  loxije a30. Zależy mi na podłączeniu również do telewizora  więc pewnie powinien mieć wejście optyczne.  

Drugie pytanie- czy mogę jakoś wykorzystać wejście optyczne w streamerze i analogowo wyjść z niego na wzmacniacz i w ten sposób podłączyć tv?  Czy jeżeli później będę chciał korzystać z Tidal Connect to będę mógł wykorzystywać to samo wyjście analogowe ze streamera przełączając coś w aplikacji wiim?  Jeżeli tak, to wzmacniacz mógłby być bez wejścia cyfrowego. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lukass napisał:

Drugie pytanie- czy mogę jakoś wykorzystać wejście optyczne w streamerze i analogowo wyjść z niego na wzmacniacz i w ten sposób podłączyć tv?

Tak.

 

22 minuty temu, Lukass napisał:

Czy jeżeli później będę chciał korzystać z Tidal Connect to będę mógł wykorzystywać to samo wyjście analogowe ze streamera przełączając coś w aplikacji wiim?

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, czyli korzystając z tego samego wyjścia analogowego w streamerze  mogę jednocześnie się przełączać między sygnałem z Tv oraz z Tidal Connect sterowanym z komórki. Może wiesz czy  się to żródło ustawia tylko na poziomie aplikacji wiim czy można pilotem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Lukass napisał:

Fajnie, czyli korzystając z tego samego wyjścia analogowego w streamerze  mogę jednocześnie się przełączać między sygnałem z Tv oraz z Tidal Connect sterowanym z komórki. Może wiesz czy  się to żródło ustawia tylko na poziomie aplikacji wiim czy można pilotem? 

Można w aplikacji, można pilotem. To już co tam wolisz. Podobnym przykładowym wzmacniaczem ( jeżeli pre bedzie robione przez Wiim i nie potrzebujesz więcej wejść )będzie na przykład Fosi ZA3 ( 48V )

https://www.q21.pl/fosi-audio-za3-czarny.html dodatkowo możesz użyć triggera,żeby automatycznie wybudzać urządzenie. Możesz też z czasem dołożyć drugi Fosi Audio ZA3 i mieć bardzo dużo mocy w sumie w śmiesznej cenie, chociaż z bardzo prosta funkcjonalnością.

Amp ma swoje plusy takie jak HDMI arc ( CEC) , zarzadzanie subwooferem czy USB, pewnie dlatego tak szybko znika.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posiadam aktualnie takiego starocia - https://www.philips.pl/c-p/MCM2150_12/mikrowieza

Planuje powoli "upgradować" sprzęt, zastanawiam się właśnie nad WiiM AMP + jakieś kolumny do 1k za parę. 

Mieszkanie 30m2, słucham głownie muzyki rap/pop, źródło dźwięku Tidal

Czy zauważę znaczną różnice przy wymianie sprzętu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...