Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A mi dalej nie działą Tune In. Na wiimie

Też spróbuje reset.

Jak włączam nową stację słyszę "it's Tune In" ale potem jest cisza.

 

Mi działa, ale po chwili się sam wyłącza. Ogólnie ta aplikacja Wiim ma sporo wad jakby się tak przypatrzeć szczegółowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej H napisał:

Mi działa, ale po chwili się sam wyłącza. Ogólnie ta aplikacja Wiim ma sporo wad jakby się tak przypatrzeć szczegółowo.

U mnie apka działa OK, słucham TuneIn od 10 min i nic mi nie wyłącza, jedyny problem jaki zauważyłem to nie widzi niektórych katalogów na dysku sieciowym, ale wystarczy że zmienię nazwę katalogu i już jest widoczny.

Edytowano przez Mirosław Kucharski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Hanna Nowak napisał:

Mam pytanie, czy do tego Wiima będą pasowały wszystkie końcówki bananowe? I co sądzicie o połączeniu go z Kef LS50 Meta? 

Adam

Końcówki bananowe będą pasowały, moim zdaniem to nie jest odpowiedni wzmacniacz do tych głośników jeżeli chcesz z nich wycisnąć jak najwięcej. Wiim oceniam jako przeciętny wzmacniacz z bardzo dobrymi funkcjami sieciowymi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2024 o 20:11, Hanna Nowak napisał:

Mam pytanie, czy do tego Wiima będą pasowały wszystkie końcówki bananowe? I co sądzicie o połączeniu go z Kef LS50 Meta? 

Adam

Do tych kolumn tez szukał bym czegoś innego.

Dla dla nich za prosto. Nie wyciągnie z nich ich potencjału.

34 minuty temu, Bartosz Kiliński napisał:

Cześć,
Mam monitory Dali Obeon 3 podpięte do Amplitunera Harmana AVR 370. Trochę mi ten dzwięk nie pasuje i generalnie to jak ten ampli mozolnie działa pod kątem działa jako źródło sieciowe itp. Czy ten Wiim amp lepiej napędzi te Oberon 3 niż harman?

Zagra inaczej, starsze Harmany były ciepłe, wolniejsze i g lebsze na basie. Wiim to przeciwieństwo. Jeśli chcesz iżywić Oberony a moim zdanniem to się im przyda to tak. Tu jst to dobry kompan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Do tych kolumn tez szukał bym czegoś innego.

Dla dla nich za prosto. Nie wyciągnie z nich ich potencjału.

 

Kupiłem ten zestaw, po weekendzie pewnie dojedzie. Pół roku temu miałem te Kefy wypożyczone, grały u mnie z Powernodem, brzmiało to całkiem fajnie, wówczas jednak nie zdecydowałem się na zakup, ten Wiim mnie skusił dobrymi opiniami, funkcjonalnością i oczywiście ceną. Posłucham na spokojnie przez parę dni i się przekonam na własne uszy 😊 

2 godziny temu, Bartosz Kiliński napisał:

Cześć,
Mam monitory Dali Obeon 3 podpięte do Amplitunera Harmana AVR 370. Trochę mi ten dzwięk nie pasuje i generalnie to jak ten ampli mozolnie działa pod kątem działa jako źródło sieciowe itp. Czy ten Wiim amp lepiej napędzi te Oberon 3 niż harman?

Tutaj masz porównanie Twoich kolumn z Klipsch RP-600M II jak grają z tym Wiim Amp. Co prawda filmik z you tube to żaden wyznacznik, ale słuchając przez słuchawki można usłyszeć pewne różnice. Na moje ucho Dali 3 grają tutaj lepiej. 

 

Edytowano przez Hanna Nowak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2024 o 21:04, Hanna Nowak napisał:

Kupiłem ten zestaw, po weekendzie pewnie dojedzie. Pół roku temu miałem te Kefy wypożyczone, grały u mnie z Powernodem, brzmiało to całkiem fajnie, wówczas jednak nie zdecydowałem się na zakup, ten Wiim mnie skusił dobrymi opiniami, funkcjonalnością i oczywiście ceną. Posłucham na spokojnie przez parę dni i się przekonam na własne uszy 😊 

No i to najlepszy sposob. Trzymam ckiuki! Daj znać!

 

Dal gra mocno inaczej niz 600M czy to I czy MKII

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz grał według Was najlepiej z tymi Kefami, Wiim Amp mocno odstawał od innych? 

20 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No i to najlepszy sposob. Trzymam ckiuki! Daj znać!

OK, coś napiszę jak już trochę posłucham tego zestawu 👍 Póki co jeszcze go nie mam. 

Edytowano przez Hanna Nowak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ogólnie miło zaskoczony jakością, wyglądem, obsługa tego WIIM Ampa

Podlaczony pod duże 3 drozne podłogowe kolumny Sonus Faber i gra zacnie.

Nic na prawdę nic nie brakuje w jakości oprócz kontroli przy bardzo niskich tonach. Nie wiem czy to starość czy coś się ze mną stało że tak podoba mi się ten dźwięk a podłączone z subwooferem aktywnym gra już naprawdę jak rasowy wzmacniacz (a mam 2 inne na zmianę podłączam, porządne w AB za grubo ponad 8k)

Jakies tam delikatne różnice w lepszym sprzecie są ale nie żeby były lepsze o 4 albo 5 razy więcej $.

Fakt jest taki że trochę zasugerowałem się branżą jak i opiniami ludzi w sieci którzy raczej nie słuchali tego albo nie chcą przyjąć do wiadomości ze sprzęt za takie grosze może naprawdę grać. Nie jako tło bo puszczam szybkie metalowe rockowe i techno kawałki i z tym subem jest naprawdę rewelacja aż nie bardzo wierzę w to co piszę😜

Jednak ja nie kupię go sobie bo po prostu jest mi wstyd i trochę głupio. Sam fakt że piszę tutaj o tym to dlatego że jestem anonimowy. Mam dużo znajomych audiomaniaków i chyba nie przyznam się że tak podoba mi się ten wiim.. chociaż już dwóch znajomych pytało jak to możliwe że to tak gra! 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q21 napisał:

...naszym zdaniem może się to spodobać, ale można też oczekiwać znacznie więcej 

Jak zareklamować tani sprzęt, ale tak, żeby nie popsuć przy tym wyników sprzedaży droższych klocków, które ma się w ofercie;)

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę z pełnym szacunkiem do całej branży audio, wiim amp to wielkie zaskoczenie i perełka w dobie inflacji! 

Rotel 1592, Baltlab Epoca 3 czy Roksan K3 a 2 tyg temu Exposure 2010

... serio one wszystkie grają lepiej ale jest to trochę złudzenie głównie przy kontroli mocniejszego, niższego dźwięku i uważam że wiim z subwooferem to sztos! a jest i tak to kawałek ceny tychże wymienionych wzmacniaczy a gra chyba potężniej. W muzyce jazzowej, w blues'ie wcale nie jest zbyt jasno, surowo po prostu chińczycy dobrze wystroili to maleństwo.  W dodatku WiiM ma układ na TPA3255 a jest on wykorzystywany w wielu taniutkich wzmacniaczach i one wcale dobrze nie grają! także tym bardziej właściciele Wima mieli ucho. 

 Ja wiem że to śmieszne i dużo osób neguje takie coś i to D klasie ale oni tam naprawdę robią czasem niezły? sprzęt. Znamy przykład Huaweia, Xiaomi itp też były wysmiane że to tandeta..

Nie lubię chomikować sprzętu a mam czasem wypożyczone różne wzmacniacze ale naprawdę zostawiłbym tego Wima jako ciekawostka i opad szczęki jak będzie u mnie jakiś koserwatywny audiofil😁

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie wiem czy czytasz między wierszami u mnie a chodzi mi poniekąd o odwieczny sens wydawania wielkich pieniędzy na wzmacniacz. 

Tak każdy wzmak ma jakiś swój charakter brzmienia Ale ten wiim za ~1600pln to aż nie  mieści się w głowie co by tu w ogóle porównać. Nic tak nie zagra jak on za taką równowartość kabli u niektórych😁

Powiem ci że słucham na 90% i nie ma zniekształceń chociaż ten rotel czy roksan gra dużo głośniej Ale takie słuchanie to już proszenie się o straż miejską lub kłopoty ze słuchem na starość. 

Podsumowując dla mnie jedyny minus że nie można go bardzo głośno słuchać..Co oczywiście nie jest minusem dla większości z nas bo te 90% to jest tak głośno. 

Sonus Faber Venere S ma między 4 a 8 ohm i skuteczność poniżej 89dB.... Do tego svs 1000pro z cięciem na 48Hz i jest rewelacja przy Tidalu.

Dobrze że wszędzie mówi się posłuchaj a nie czytaj opinii o dźwięku! bo ja bym w życiu nie wypożyczył tego mini wzmacniacza.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...