Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 15000 PLN


Wojtek K.

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Chciałbym złożyć zestaw stereo do salonu o powierzchni 22 m2. Salon jest podzielony na część wypoczynkową / odsłuchową o powierzchni 11 m2 oraz część jadalną o powierzchni również 11 m2. Salon jest otwarty na przedpokój (brak drzwi).

Interesuje mnie klasyczny wzmacniacz stereo tranzystorowy, odtwarzacz sieciowy, kolumny podstawkowe do postawienia na szafce RTV oraz okablowanie. Nie mam miejsca na kolumny podłogowe, więc muszą być podstawkowe.

Planowany budżet przeznaczony na zestaw to  15.000,00 PLN.

Zestaw ten chcę podłączyć do telewizora (do oglądanie filmów, Netflix, Youtub) oraz poprzez odtwarzacz sieciowy słuchać muzyki (serwisy streamingowe , radio internetowe).  

Nie jestem jakimś wybitnym melomanem. Chciałbym po prostu raz na jakiś czas posłuchać dobrej jakościowo muzyki w raczej umiarkowanej bądź „cichej” głośności. Zestaw nie będzie wykorzystywany do głośnego odsłuchu.

Jeśli chodzi o rodzaj muzyki to głównie pop, rock, ogólnie pojmowana muzyka rozrywkowa oraz muzyka elektroniczna. Lubię raczej dźwięk bardziej w kierunku jasnego brzmienia z dobrą kontrolą, ciepłe granie jakoś mi nie podchodzi.     

Wymagania odnośnie wzmacniacza:

1)      Wbudowany DAC

2)      Wbudowany Bluetooth

3)      Wejście słuchawkowe

4)      Mile widziana funkcja balansu oraz regulacji tonów

Jeśli chodzi o kolumny to o umiarkowanej wielkości. Nie wejdą mi kolumny pokroju Monitor Audio Silver 100  oraz Focal Aria 906, będą już za szerokie. Z kolumn, które nie są zbyt szerokie to pasowały by ewentualnie: Diamond Monitor 18, Buchard S300MK2, Gato FM-8, ELAC Carina BS243.4, Sonus Faber Lumina II oraz Audiovector QR1.

 

Byłem ostatnio na dwóch odsłuchach i poniżej moje wrażenia:

1)      Nad C368, Nad C388 z kolumnami Focal Aria 906 oraz ATC SCM 11. Miałem wrażenie, że dźwięk jakby wydobywał się spod koca, był bardzo przytłumiony, nie podeszła mi również barwa dźwięku. 

2)      CXA 81 z kolumnami ATC SCM 11. Dźwięk bardziej zbliżony do moich oczekiwań.

3)      CXA 81 z Klipshem RP-600M i dźwięk również OK, jednakże wydawał mi się już za jasny, detaliczny, męczący.

4)      Audiolab 6000A z Klipshem RP-600M. Zestaw grał poprawnie, jednak na CXA 81 było dla mnie lepiej.

Jeśli chodzi o wzmacniacze to CXA 81 wydaje mi się właściwym kierunkiem. Zastanawiam się również nad Denonem PMA-17000NE oraz Audiolabem 7000a. Denona i Audiolaba nie miałem okazji jeszcze słuchać, więc nie wiem jaki mają charakter brzmienia i jakie kolumny by się z nimi zgrały.  

Bardzo proszę o pomoc w skompletowaniu zestawu z uwzględnieniem powyższych założeń. Czy są jeszcze ewentualnie jakieś wartościowe wzmacniacze i kolumny w przedziale cenowym ok. 6000 zł, które powinienem wziąć pod uwagę?

Zestaw stereo.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, byłaby szansa na podesłanie miejsca, gdzie planujesz ustawić kolumny? 

Ze sprzętów, to już nieco posłuchałeś ;) Audiolab 7000A jest ciekawszą opcją niż 6000A, gra przestrzenniej i z fajniejszą barwą, góra jest nieco bardziej zaznaczona, ale nie jest moim zdaniem męcząca i nie jest tak jasny jak CXA81. Skoro jest na niego budżet, to warto go posłuchać :) 

Dziwi mnie jednak, że dla Ciebie Arie były jak spod koca, nawet z Nadami nie powinno tak być. Buchardty bym odpuścił w tym zestawieniu, one są cieplejsze i ciemniejsze w brzmieniu, ale spojrzałbym na System Audio Legend 5.2. One mogą Ci się spodobać z takim 7000A :) Do tego Diamondy Monitor 18 z CXA81 i Audiovectory QR1 może z Audiolabem. Sporo opcji ;) W razie czego zapraszamy do umówienia się na odsłuch i atrakcyjne wyceny :) 

Zachęcam też do obejrzenia naszego filmu z zestawami stereo do 15 tys :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnym odsłuchu. Tym razem sprawdziłem poniższe kolumny z CXA 81 i CXN:

1)       Diamond 18. Bardzo przyjemnie się tego słuchało, pierwsze wrażenie, że mogłoby trochę jaśniej na górze, bas był OK.

2)      MA Gold 100. Pierwsze wrażenie było super, jednak po dłuższemu słuchaniu było już za jasno. Bas był OK, jednak od góry zaczęła mnie boleć głowa.

3)      Audiovector QR3. Nie było w salonie podstawkowych QR1, więc QR3 aby zorientować się jak może grać QR1. Podobnie jak MA po dłuższemu słuchaniu było już za jasno. Bas był OK, miałem wrażenie, że średnica była bardziej wycofana niż w MA.  

4)      Na koniec posłuchałem jeszcze raz z Diamond 18 i po słuchaniu MA i QR3 była ulga, że nie jest już tak jasno na górze, więc wydaje mi się, że się „wyleczyłem” z jasnych zestawów. Pierwsze wrażenie było pozytywne, dużo szczegółów na górze, ale w dłuższej perspektywie ciężko byłoby tego słuchać.

5)      Słuchałem jeszcze  MA z Rega Brio, wrażenia były bardzo pozytywne, przyjemna góra, jednak basu było już jak dla mnie za dużo.

 

Jeśli chodzi o rozstawieniem kolumn to zwiększyła mi się odległość z 185 cm na 195 cm. Wiem, że to nie jest znacząca zmiana, ale znika mi ograniczenie jeśli chodzi o wielkość/szerokość monitorów, więc wchodzą w grę Monitor Audio Silver 100 i Focale.

 

Proszę o info, czy ewentualnie do Audiolaba 7000a pasowałyby te głośniki? Chciałbym zawęzić poszukiwania i umówić się na odsłuch w salonie, tak aby sprawdzić te dwa wzmacniacze z różnymi kolumnami.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7000A jest nieco cieplejszy i łagodniejszy w górze od CXA81. Bardzo często wybierany wzmacniacz do Diamondów Monitor 18. Silvery 100 i Focale to ponownie jaśniejsze w górze opcje od Diamondów.

Pamiętaj też, że w miejscu docelowym zagrają one nieco inaczej, zależnie od akustyki. Niemniej Diamond 18 i 7000A to fajna para :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wojtek K. napisał:

Jestem po kolejnym odsłuchu. Tym razem sprawdziłem poniższe kolumny z CXA 81 i CXN:

1)       Diamond 18. Bardzo przyjemnie się tego słuchało, pierwsze wrażenie, że mogłoby trochę jaśniej na górze, bas był OK.

2)      MA Gold 100. Pierwsze wrażenie było super, jednak po dłuższemu słuchaniu było już za jasno. Bas był OK, jednak od góry zaczęła mnie boleć głowa.

3)      Audiovector QR3. Nie było w salonie podstawkowych QR1, więc QR3 aby zorientować się jak może grać QR1. Podobnie jak MA po dłuższemu słuchaniu było już za jasno. Bas był OK, miałem wrażenie, że średnica była bardziej wycofana niż w MA.  

4)      Na koniec posłuchałem jeszcze raz z Diamond 18 i po słuchaniu MA i QR3 była ulga, że nie jest już tak jasno na górze, więc wydaje mi się, że się „wyleczyłem” z jasnych zestawów. Pierwsze wrażenie było pozytywne, dużo szczegółów na górze, ale w dłuższej perspektywie ciężko byłoby tego słuchać.

5)      Słuchałem jeszcze  MA z Rega Brio, wrażenia były bardzo pozytywne, przyjemna góra, jednak basu było już jak dla mnie za dużo.

 

Jeśli chodzi o rozstawieniem kolumn to zwiększyła mi się odległość z 185 cm na 195 cm. Wiem, że to nie jest znacząca zmiana, ale znika mi ograniczenie jeśli chodzi o wielkość/szerokość monitorów, więc wchodzą w grę Monitor Audio Silver 100 i Focale.

 

Proszę o info, czy ewentualnie do Audiolaba 7000a pasowałyby te głośniki? Chciałbym zawęzić poszukiwania i umówić się na odsłuch w salonie, tak aby sprawdzić te dwa wzmacniacze z różnymi kolumnami.  

Witaj,

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, na Yamahę. Nowe modele, chociażby w tym budżecie Yamaha RN1000 :)

Ma wszystko to co chciałbyś mieć na swojej liście potrzeb.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n1000a.html?color=1711&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAmNeqBhD4ARIsADsYfTdIgCuem220AydZ1HdAa-UlkreXvlz6wL69T74UUGZKiBt_piywvAkaAussEALw_wcB

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wojtek K. napisał:

MA Gold 100. Pierwsze wrażenie było super, jednak po dłuższemu słuchaniu było już za jasno. Bas był OK, jednak od góry zaczęła mnie boleć głowa.

Moim zdaniem to najciekawsze z kolumn, które wymieniłeś - mają spory potencjał. W dobrze dobranym zestawie zagrają barwniej od Silverów, a zarazem lepszą przestrzenią i przejrzystością od Diamondów Pylona. Na tych Goldach można zbudować system, który wystarczy na dłużej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Gold 100 sa moim zdaniem z nich najbardziej senwoene. Ale nie do CXA81 po prostu.

Z tańszych wzmacniaczy dużo ciekawiej zagra Atoll albo Rotel. Także kompan Roksan Attessa bo to bardzo ciepły wzmacniacz będzie siętu lepiej zgrywał.

CXA81 fajnie ale do innych kolumn.

Z kolei CXN jest bardzo uniwersalnym playerem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

7000A jest nieco cieplejszy i łagodniejszy w górze od CXA81. Bardzo często wybierany wzmacniacz do Diamondów Monitor 18. Silvery 100 i Focale to ponownie jaśniejsze w górze opcje od Diamondów.

Pamiętaj też, że w miejscu docelowym zagrają one nieco inaczej, zależnie od akustyki. Niemniej Diamond 18 i 7000A to fajna para :) 

OK. Muszę gdzieś ten zestaw usłyszeć, chodź wydawało mi się, że będzie już za ciepło. Nawet na Waszym kanele do tego wzmacniacza zalecane są jaśniejsze kolumny (Focal Theva).  Właśnie do 7000A myślałem o MA Silver 100 (MA Gold 100 trochę poza moim budżetem) bądź Aria 906, chodź w jednym z salonów powiedziano mi, że te kolumny są już wycofywane z dystrybucji i będą już niedostepne. Wiadomo już co będzie w zamian? 

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, na Yamahę. Nowe modele, chociażby w tym budżecie Yamaha RN1000 :)

Ma wszystko to co chciałbyś mieć na swojej liście potrzeb.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n1000a.html?color=1711&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAmNeqBhD4ARIsADsYfTdIgCuem220AydZ1HdAa-UlkreXvlz6wL69T74UUGZKiBt_piywvAkaAussEALw_wcB

 

Nie zwróciłem na to uwagi. Z tego co widzę, to jest to amplituner stereo, mi raczej chodzi o klasyczny wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rafał S napisał:

Moim zdaniem to najciekawsze z kolumn, które wymieniłeś - mają spory potencjał. W dobrze dobranym zestawie zagrają barwniej od Silverów, a zarazem lepszą przestrzenią i przejrzystością od Diamondów Pylona. Na tych Goldach można zbudować system, który wystarczy na dłużej. :)

Zgadza się, MA Gold 100 zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, trochę są jednak powyżej mojego budżetu. Myślałem raczej o MA Silver 100 z jakimś cieplejszym wzmacniaczem, jak np. Audiolab 7000A. Z CXA 81 zdecydowanie było już za dużo góry i nie dało się już tego po 30-minutowym odsłuchu słuchać. Chciałem jednak sprawdzić, co to znaczy jasny zestaw. Zawsze wolałem jaśniejsze granie, ale to już było zdecydowanie jak dla mnie za dużo. 

14 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Bo to wszystko wina CX81 , że to razem z dość jasnymi kolumami daje ten na dłuższą metę męczący dzwięk.Na początku 81 najbardziej podeszła,ale z czasem zaczeło to przeszkadzać.

 

Zgadza się. Do tego wzmacniacza koniecznie cieplejsze kolumny. Zaletą CXa 81 jest jak dla mnie możliwość dokupienia CXN, szukam również jakiegoś streemera do tego zestawu.

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Zgadzam się. Gold 100 sa moim zdaniem z nich najbardziej senwoene. Ale nie do CXA81 po prostu.

Z tańszych wzmacniaczy dużo ciekawiej zagra Atoll albo Rotel. Także kompan Roksan Attessa bo to bardzo ciepły wzmacniacz będzie siętu lepiej zgrywał.

CXA81 fajnie ale do innych kolumn.

Z kolei CXN jest bardzo uniwersalnym playerem

Jakie monitory zgrały by się z CXA81? Słuchałem już Pylon Diamond 18 i dźwięk mi się podobał. Co ewentualnie jeszcze warto posłuchać z tym wzmacniaczem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2023 o 14:50, Wojtek K. napisał:

OK. Muszę gdzieś ten zestaw usłyszeć, chodź wydawało mi się, że będzie już za ciepło. Nawet na Waszym kanele do tego wzmacniacza zalecane są jaśniejsze kolumny (Focal Theva).  Właśnie do 7000A myślałem o MA Silver 100 (MA Gold 100 trochę poza moim budżetem) bądź Aria 906, chodź w jednym z salonów powiedziano mi, że te kolumny są już wycofywane z dystrybucji i będą już niedostepne. Wiadomo już co będzie w zamian? 

Theva :P

Ale Aria są jeszcze dostępne, z tym że to faktycznie jasne kolumyn są no i nie poziom Gold 100

Dnia 17.11.2023 o 15:12, Wojtek K. napisał:

Jakie monitory zgrały by się z CXA81? Słuchałem już Pylon Diamond 18 i dźwięk mi się podobał. Co ewentualnie jeszcze warto posłuchać z tym wzmacniaczem?

Faktycznie Pylony, KEFy, Elaci, Argon, Monitory od Dali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek K. Silver 100 to naprawdę udane monitory grające z dużym rozmachem. Jest tylko jeden problem. Jak już się nacieszysz ich przestrzenią, szczegółowością i dynamiką (które w tej cenie są naprawdę niezłe) , to możesz zatęsknić za ciekawszą barwą. I wtedy pożałujesz, że jednak nie dołożyłeś do Gold 100. Może się tak stać po paru miesiącach lub po paru latach, ale ten niedostatek barwy jednak zwykle kiedyś zaczyna doskwierać. :)

Z Diamondami Pylona będzie odwrotny problem - fajna barwa, ale gorsza przestrzeń i szczegółowość, snujący się bas, trochę miśkowaty dźwięk. Ogólnie, przy budżecie 15k na całość warto jednak wydać trochę więcej na kolumny. Tutaj naprawdę dołożenie kilku tysięcy (przy sensownym wzmacniaczu) zrobi dużą różnicę. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Theva :P

Ale Aria są jeszcze dostępne, z tym że to faktycznie jasne kolumyn są no i nie poziom Gold 100

Faktycznie Pylony, KEFy, Elaci, Argon, Monitory od Dali.

Wydawało mi się, że naturalnym następcą Ari patrząc tylko na cenę jest linia Vestia. Theva jest sporo tańsza.

5 godzin temu, Rafał S napisał:

@Wojtek K. Silver 100 to naprawdę udane monitory grające z dużym rozmachem. Jest tylko jeden problem. Jak już się nacieszysz ich przestrzenią, szczegółowością i dynamiką (które w tej cenie są naprawdę niezłe) , to możesz zatęsknić za ciekawszą barwą. I wtedy pożałujesz, że jednak nie dołożyłeś do Gold 100. Może się tak stać po paru miesiącach lub po paru latach, ale ten niedostatek barwy jednak zwykle kiedyś zaczyna doskwierać. :)

Z Diamondami Pylona będzie odwrotny problem - fajna barwa, ale gorsza przestrzeń i szczegółowość, snujący się bas, trochę miśkowaty dźwięk. Ogólnie, przy budżecie 15k na całość warto jednak wydać trochę więcej na kolumny. Tutaj naprawdę dołożenie kilku tysięcy (przy sensownym wzmacniaczu) zrobi dużą różnicę. :)

Kuszą mnie te monitory, choć trochę już drogie jak dla mnie🙂, ale jeśli warto to kto wie. Czy ewentualnie wzmacniacze, które biorę pod uwagę (Audiolab 7000a bądź Denon PMA 1700NE) będą wstanie je odpowiednio napędzić? Szukam wzmacniacza wyposażonego w DACK-a, więc sporo wzmacniaczy analogowych odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtek K. napisał:

Czy ewentualnie wzmacniacze, które biorę pod uwagę (Audiolab 7000a bądź Denon PMA 1700NE) będą wstanie je odpowiednio napędzić?

Nie znam tych modeli wzmacniaczy, więc nie mam pojęcia, jak to się zgrywa tonalnie. Na papierze oba wyglądają dobrze i powinny wystarczyć, szczególnie Denon. A że zawsze można lepiej, to inna sprawa. :) Parametry Godów sugerują, że to trudne kolumny, ale w rzeczywistości tak nie jest. U mnie grały bardzo przyjemnie już z 50-watową integrą, choć to raczej dolna granica dla tych paczek.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3211-monitor-audio-gold-100-g5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wojtek K. napisał:

Wydawało mi się, że naturalnym następcą Ari patrząc tylko na cenę jest linia Vestia. Theva jest sporo tańsza.

Oczywiście że tak. Mój błąd tylko nazewnictwa.

Chodziło o Vestia. Dziekuję.

Z tym że one sa zrobione na przetwornikach z niższych serii tak to wygląda.

Chyba że to tylko kwestia wygladu.

16 godzin temu, Wojtek K. napisał:

Kuszą mnie te monitory, choć trochę już drogie jak dla mnie🙂, ale jeśli warto to kto wie. Czy ewentualnie wzmacniacze, które biorę pod uwagę (Audiolab 7000a bądź Denon PMA 1700NE) będą wstanie je odpowiednio napędzić? Szukam wzmacniacza wyposażonego w DACK-a, więc sporo wzmacniaczy analogowych odpada.

PMA 1700 tak. I on do nich pasuje dźwiękowo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie,

Udało mi się wypożyczyć pierwszy zestaw na odsłuch domowy, a mianowicie Audiolaba 7000a + CXN-a oraz kolumny MA Silver 100 oraz Focal Theva.  Wiem, że MA i Focale to inna półka cenowa, ale nie było innej kombinacji w salonie, aby rozjaśnić trochę ten wzmacniacz, a chciałem sprawdzić jak grają droższe kolumny w porównaniu do tańszych.

Najbardziej obawiałem się niesymetri w ustawieniu kolumn, która będzie wpływała na niezbalansowanie głośności kolumny prawej i lewej, w związku z tym szukałem wzmacniacza z możliwością regulacji balansu. W moich warunkach salonowych jedna kolumna stoi na szafce w bezpośrednim sąsiedztwie wyższej szafki, druga będzie stała na standzie z wolną przestrzenią z tyłu i z boku kolumny. Odległość od ściany tyłu kolumny w przypadku MA Silver 100 wynosi ok. 18 cm, odległość między środkami kolumn to ok. 186 cm, kolumny lekko skręcone do środka. Obawiałem się również dudniącego basu, zwłaszcza z prawej kolumny z uwagi na odległość od mebli.

Jeśli chodzi o sam wzmacniacz to na plus szerokie możliwości konfiguracyjne, zwłaszcza regulacja głośności wejść oraz HDMI-ARC. Fajna opcja, że można sterować pilotem od TV głośnością wzmacniacza oraz załączaniem i wyłączaniem się wzmacniacza wraz z telewizorem. Po jakimś czasie doszedłem jednak do wniosku, że trochę szkoda wzmacniacza do oglądania wiadomości i chciałem w ustawieniach TV przełączyć na wbudowane głośniki, ale niestety telewizor na to nie pozwalał przy podłączeniu wzmacniacza po HDMI-ARC, więc niestety pozostaje wejście optyczne.   

Jeśli chodzi o wrażenie odsłuchowe to pierwsze podłączyłam MA Silver 100. Ku mojemu zaskoczeniu ustawienie kolumn nie wpływa na problem z różną głośnością kolumn (słuchanie ciche i umiarkowane, głośne z uwagi na sąsiadów odpada). Pobawiłem się balansem we wzmacniaczu i najlepszy efekt był przy ustawieniu suwaka na zero.

Jeśli chodzi o bas to był odczuwalny. Nie miałem nigdy takiego zestawu w domu i pierwsze wrażenie było, je jest go za dużo. Przy dłuższym odsłuchu na umiarkowanej głośności bolała mnie głowa. Nie było jakiejś kumulacji basu z prawej kolumny, czego się również obawiałem. Następnie podłączyłem Focale i tam było zdecydowanie mniej basu i wydawało mi się, że kolumny te to jest właściwy kierunek.

Zestaw miałem u siebie kilka dni, więc zamieniając kolumny i słuchając różnej muzyki doszedłem do wniosku, że bas w MA jest OK, a nawet mogłoby go być więcej, natomiast Focale zaczęły wydawać mi się trochę nijakie, basu było zdecydowanie za mało.    

Prośba o pomoc w doborze kolumn do tego wzmacniacza, aby uzyskać więcej basu oraz trochę rozjaśnić ten wzmacniacza w porównaniu do uzyskanego efektu z MA Silver 100?  

20231203_145407.jpg

20231203_145430.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtek K. napisał:

 Prośba o pomoc w doborze kolumn do tego wzmacniacza, aby uzyskać więcej basu oraz trochę rozjaśnić ten wzmacniacza w porównaniu do uzyskanego efektu z MA Silver 100? 

To są dość jasne monitory i grające dużym basem. Ciężko będzie C przebić je (w podobnym budżecie) w choć jednym z tych dwu aspektów, a w obu naraz może to być niewykonalne. To trochę dziwne, że wciąż brakuje Ci basu i sopranów. Ustawienie / akustyka / wzmacniacz / kable?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wojtek K. napisał:

Witam ponownie,Udało mi się wypożyczyć pierwszy zestaw na odsłuch domowy, a mianowicie Audiolaba 7000a + CXN-a oraz kolumny MA Silver 100 oraz Focal Theva.  

Moim zdaniem źle rozdzieliłeś środki. Za dużo pieniędzy na elektronikę, za mało na kolumny. Tym, co naprawdę będzie grało są właśnie kolumny. Zamknij się z elektroniką w 2000-4000 zł, a będziesz mógł sobie kupić kolumny, jak marzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko w podobnym budżecie znaleźć coś ciekawszego od Silver 100.

Jak wybierzesz KEFy na przykład model R3 czy R3 Meta to dostaniesz inny bas, cieplejszy co będzie dobierane tez jako głębszy.

Ile dałeś za elektornikę? CXN był ostatnio  bardzo dobrej cenie jeśli taka na niego dostales to go zostaw.

Co do wzmacniacza to sprawdź jeszcze Regę, Magnata MA900 czy Vincenta.

Ewentualnie Zamiast obydwu Roskan Attessa stream który dostaniesz taniej niż te 2 osobne segmenty. On pasuje do silverow. Ale nie ma balansu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...