Skocz do zawartości

Kable do Heco Aurora 700


Marek Wojtynski

Recommended Posts

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Ca Cxa60 + Heco Aurora 700. Wszystko połączone kablami i RCA Melodica Purple Rain. Gra to spoko, nie narzekam jednak czuje że dźwięk jest taki jakby stłumiony. Czy wymiana kabli głośnikowych na jakieś inne w podobnej cenie zdejmie trochę tego koca ? Wiem że wywołam burzę, ale może ktoś miał podobne doświadczenia i coś pomogło ?
Pozdrawiam !

Źródło to Tidal HIFI przez chromecast optykiem do wzmacniacza 

Czy warto także wymienić te blaszki zworki na kawałki kabla głośnikowego ?

Edytowano przez Marek Wojtynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba będzie podłączyć w bi-wiringu. Widziałem jak gościu to robił na yutubie. Kupił w markecie budowlanym przewód instalacyjny 4x2,5 mm2 OFC oczywiście. Naciągnął na to taką czarną siatkę i założył wtyki grubości kciuka. Identyczne kable widziałem potem na eBayu po 250 dolców za metr.🤣 

Edytowano przez WaldekA
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marek Wojtynski napisał:

noo tylko trochę cena za wysoka, coś tańszego ?

Tanio to tylko ….

https://www.obi.pl/kable-i-przewody/przewody-glosnikowe/c/2557

Trochę drożej tu…

https://www.speckable.pl/pl/list/kable-i-przewody/audio-video

 

 

2 godziny temu, WaldekA napisał:

OFC oczywiście

Myślisz, że to najważniejsze ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek Wojtynski napisał:

Wszystko połączone kablami i RCA Melodica Purple Rain

Nie może być Melodika kocyk i stłumione brzmienie ? 😁

Sorry nie mogłem się powstrzymać .

Ty chcesz zmienić RCA, czy głośnikowe też?

Ile możesz wydać na komplet okablowania, bo od tego trzeba zacząć, żeby spróbować coś znaleźć .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Nie może być Melodika kocyk i stłumione brzmienie ? 😁

Sorry nie mogłem się powstrzymać .

Ty chcesz zmienić RCA, czy głośnikowe też?

Ile możesz wydać na komplet okablowania, bo od tego trzeba zacząć, żeby spróbować coś znaleźć .

Raczej tylko głośnikowe. Potrzebuje 6m, te 40 zł max 50 zł za metr mogę dać.  Więc max 300 zł. Więcej to już trochę przesada na mój budżet i zestaw jaki posiadam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek Wojtynski napisał:

na metry wole teoretycznie "lepszy kabel" a niżeli płacić za gotowca. I tak nie używam nigdy bananów 

A co sądzicie o Chord C-screen ??

Wiesz, że odpowiedź na Twoje pytanie, to będzie wróżenie z fusów? 

Dlatego podałem kilka różnych propozycji do sprawdzenia, bo nie wiadomo, które sprawdzą się u Ciebie z Twoim zestawem.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis oczywiście był małym żartem. 😉 Chociaz nie do końca. Bo ja mam te kolumny podłączone właśnie w bi-wiringu na przewodach i wtykach prolinka. Wcześniej z Denonem DRA800 grały ciemno i buczały. Po zmianie na Yamahę zaczęły grać tak jak trzeba. Lekko, pełnym pasmem. Jakto ktoś kiedyś powiedział „spadł kocyk”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest wiele, najgorsze żę faktycznie najlepiej coś wypożyczyć i posłuchać ale wtedy muszę zapewne brać gotowce. 
Czytam i wszędzie piszą że ta melodika to szału nie robi ... 
Zmienię napewno ale na co ... oto jest pytanie. Najgorsze że już się doczekać nie mogę by zamówić i podłączyć 🤣

Edytowano przez Marek Wojtynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Seb dal Ci bardzo dobry trop. Sam tak kiedyś zrobiłem i to był pierwszy raz kiedy usłyszałem spora zmianę w ciemnym systemie. Kupilem te kable 8x0.5 i poskręcałem. System się ożywił i rozjaśnił. Pojawiło się więcej powietrza. A to wszystko chyba za 9zl. Spróbuj bo warto kilka złotych wydać a będziesz miał jakis kierunek poszukiwań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek Wojtynski napisał:

Opcji jest wiele, najgorsze żę faktycznie najlepiej coś wypożyczyć i posłuchać ale wtedy muszę zapewne brać gotowce. 
Czytam i wszędzie piszą że ta melodika to szału nie robi ... 
Zmienię napewno ale na co ... oto jest pytanie. Najgorsze że już się doczekać nie mogę by zamówić i podłączyć 🤣

Pisałem Tobie, pożycz te gotowce dwie propozycje były na kablach srebrzonych KacSa i InAkoustic.

Pożycz, sprawdź i będziesz wiedział. 

Po 14 dniach oddasz jak nie będą pasować. 

20 minut temu, Artur Charicki napisał:

Kolega @Seb dal Ci bardzo dobry trop. Sam tak kiedyś zrobiłem i to był pierwszy raz kiedy usłyszałem spora zmianę w ciemnym systemie. Kupilem te kable 8x0.5 i poskręcałem. System się ożywił i rozjaśnił. Pojawiło się więcej powietrza. A to wszystko chyba za 9zl. Spróbuj bo warto kilka złotych wydać a będziesz miał jakis kierunek poszukiwań. 

A powiedz, czy nadal masz tę skrętkę?

Wielu poszło tym tropem za Audioburakiem z AS, po czasie podpięli coś sensowniejszego i zapomnieli o YTDy.

System się ożywił i rozjaśnił,  ale co się stało z resztą?

To więcej powietrza wiesz, że można uzyskać też w ciepłym i rozdzielczym brzmieniu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio Nie, już nie mam tej skrętki w systemie ale to był mój pierwszy raz kiedy usłyszałem że kable mogą coś zmienić. Wiedziałem że jest sens dzialac w tym kierunku a nie musialem wydawac setek zl tylko kilka zlotowek. Poza tym w szafie dalej jest do ewentualnego sprawdzania innych kolumn itp. A co do melodiki to nie krytykowalbym jej tak bo ona jest po prostu do jasnych systemow i w nich spisuje sie swietnie. Mam ja u siebie teraz i jest fajnie pod AE i Yaqinem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Charicki napisał:

A co do melodiki to nie krytykowalbym jej tak bo ona jest po prostu do jasnych systemow i w nich spisuje sie swietnie.

A ja bym krytykowal, bo mysle, ze to jedna z najbardziej przecenionych firm, ktora marketingiem zalatwila sobie jakas dobra pozycje na rynku, nie mowie tylko o kablach oczywiscie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Charicki

Zgoda, ale z jakiegoś powodu wylądowały w szafie prawda?

W kategorii ma być tanio i "dobrze" z naciskiem na tanio, to będzie to jakiś trop z YTDy.

Na pewno jest to najtańsze i w miarę sensowne rozwiązanie.

O Melodice nie chcę już dyskutować, opinie ma zazwyczaj potwierdzające jej mułowatość, tak jest z Melodika i to zaczynając od zasilających przez IC po głośnikowe. 

Racja do bardzo jasnych i kanciastych brzmieniowo systemów pewno się przyda, ale są tacy co melodikę wsadzają nie tylko do rozjaśnionych setów wzmacniacz>kolumna. 

Zostawmy to. Kolega szuka czego innego i Melodika w tym przypadku odpada.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, no_i_fajnie napisał:

A ja bym krytykowal, bo mysle, ze to jedna z najbardziej przecenionych firm, ktora marketingiem zalatwila sobie jakas dobra pozycje na rynku, nie mowie tylko o kablach oczywiscie :)

Nie wiem nic o jej marketingu bo kupuje kabelki z drugich rak nie kierując się reklamami, opiniami itp. Poza tym zazwyczaj place bardzo mało biorąc pod uwagę czysta miedz, jej solidny oplot (rca) i dobre wtyki. 

@DiBatonio ytdy później zamieniłem na supre classic 2,5 i różnicy w dźwięku nie usłyszałem. Wygraly wzgledy estetyczne. Kazdy element toru musi sie spasowac.

W dylemacie autora Melodiki nie polecamy i tu pełna zgoda. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artur Charicki napisał:

Nie wiem nic o jej marketingu

Sprawdz np wtyki bananowe, w plastikowej obudowie, ktore sa identyczne, jak inne, ale duzo drozsze. Ludzie kupuja, bo mysla, ze to polska produkcja, z kolumnami podobnie :)

jesli chodzi o kable, to tez polecam InAkustik, rozsadna cena, dobry wyglad, czy cos zmienia? Sam ocenisz:)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...