Skocz do zawartości

Naim Uniti Nova + ... no właśnie co? :)


founder

Recommended Posts

Witam szanowne grono, jestem nowy na forum. Chciałbym zapytać o Wasze sugestie i rady dotyczące tego, co mogłoby zagrać świetnie z Naim Uniti Nova na dość małej i dość dobrze wytłumionej przestrzeni 16 m2? Obecnie testuję Focal Kanta 2, raczej z ciekawości, bo to sprzęt rekomendowany przez Naim'a do modelu Nova. Źle nie grają, ale dla mnie za ciepło i mam wrażenie że nie pokazują pełni swoich możliwości na 16 metrach. Wcześniej miałem Dynaudio Contour 20 i grały bardzo dobrze, wcale nie gorzej niż Kanta 2. Obecnie szukam czegoś, co da mi jasny, detaliczny dźwięk i wrażenie większej przestrzeni i większej sceny. Wolałbym zatrzymać się na jakiś czas w tych poszukiwań i w końcu nacieszyć dźwiękiem. :) Rozpatrywałem PMC twenty5.23i lub podstawki 5.22i. Ostatnio pojawiła mi się opcja zakupu w dobrej cenie Dynaudio Contour 30, z jednej strony ciekawość motywuje mnie do tego by sprawdzić o ile lepiej zagrają od 20-tek, z drugiej strony wiem że to kolumny na większy metraż niż mój. Może jakieś pomysły z Waszej strony się pojawią, czy ktoś miał jakieś doświadczenia z Novą na takim metrażu i może coś zasugerować? Z góry bardzo dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, founder napisał:

Obecnie szukam czegoś, co da mi jasny, detaliczny dźwięk i wrażenie większej przestrzeni

Miałem przyjemność kilka mcy temu posłuchać muzyki w salonie, gdzie stały Bowersy. Od najtańszych do najdroższych.

@founder zaręczam głową, że będziesz z Bowersów zadowolony. To na moje ucho brzmienie, którego no nie idzie pomylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, founder napisał:

Dynaudio Contour 30

Podobno mają znacznie więcej basu od 20-tek. Miałem ostatnio w domu przez ponad tydzień Contour 20i w 18.5m^2 i basu było już sporo. Nawet przy cichym słuchaniu. Nie odważyłbym się postawić 30-tek w swoim metrażu, mimo dwu konkretnych pułapek basowych.

Nie odbierałeś Contour 20 jako dość ciemne? Esotar 2 / 2i jest oczywiście szczegółowy, ale raz,  że wygładzony na samej górze, a dwa - słabo wyeksponowany w tych paczkach. Special 40 czy Heritage Special mają więcej sopranów. 

B&W to moim zdaniem drugi biegun w stosunku do Dynaudio (szczególnie Contour 20).

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować Elac Vela bs 403. Cena sporo niższa, a jakość dźwięku b. dobra. Do tego bardzo ładne i dźwięczne soprany, leciutko wyeksponowane. Z tym Naimem może być ciekawy duet.

Mam porównanie z Dynaudio Special 25. Które całościowo uważam za lepsze, ale na ich tle Elaki potwierdzają wysoką klasę.

W porównaniu do Bowersow 706s2 to znacznie lepsze w mojej opinii brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706, 705 albo 805. U siebie miałem z nich tylko 706, ale poprzedniej wersji S2. Ich przestrzeń była najlepsza ze wszystkich kolumn, które u siebie odsłuchiwałem. A trochę tego było. 705 i 805 słuchałem w sklepie, więc o nich trudniej mi się wypowiedzieć. Umów się na odsłuch i sam porównanaj. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kraft napisał:

706, 705 albo 805. U siebie miałem z nich tylko 706, ale poprzedniej wersji S2. Ich przestrzeń była najlepsza ze wszystkich kolumn, które u siebie odsłuchiwałem. A trochę tego było. 705 i 805 słuchałem w sklepie, więc o nich trudniej mi się wypowiedzieć. Umów się na odsłuch i sam porównanaj. 

Zaczynając poważnie interesować się audio pierwsze kolumny to B&W 706.  Obecnie mam 705 Signature i wypożyczone 805 D4.

Przy porównywaniu kolumn różnych firm nie zawsze "pieniądze grają", to w Bowers & Wilkins niestety grają.  Muszę stwierdzić, że wypożyczone 805 D4 brzmią rewelacyjnie. Chyba zostaną u mnie na zawsze, najwyżej zrobię skok na bank :) Jeśli się zdecyduję, to czeka mnie wymiana w kolorze drewna.

B&W 1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Nie będziesz miał wyjścia. To ich najwyższy model monitora. Endgame. Szkoda. 

Aby grać dalej, są jeszcze podłogówki :) Dobrze, że moje dwie dorosłe córki nie czytają tego forum, ponieważ miałbym ubezwłasnowolnienie zapewnione :) 

Aha, jak się wyda, to zwalę na Ciebie, ponieważ wszystko zaczęło się od Kraftestu.

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, founder napisał:

 Obecnie szukam czegoś, co da mi jasny, detaliczny dźwięk i wrażenie większej przestrzeni i większej sceny.

Jeśli chcesz jednoznacznie pójść w stronę przestrzeni i detaliczności, to oczywiście Bowersy. Ale gdybyś szukał czegoś kompromisowego tzn. pogodzenia szczegółowości i szerszej sceny z częścią nasycenia znanego z Contour 20, to do rozważenia są Opera Callas (obecnie do kupienia w niezłych cenach). Wymiary i waga kolumn zbliżone do Contour 20/20i, natomiast balans tonalny mocno podciągnięty w górę. Bardzo ładne i obfite soprany ze Scan Speaka 9700. Zejście podobne jak w Contourach (40 Hz/-3dB), ale wyższego basu i dolnej średnicy jest wyraźnie mniej, stąd wskazany jest wzmacniacz z mocnym dołem i dobrą rytmiką. Nie znam tego Naima, ale sądząc po recenzjach, to może się zgrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MMarek napisał:

Zaczynając poważnie interesować się audio pierwsze kolumny to B&W 706.  Obecnie mam 705 Signature i wypożyczone 805 D4.

Przy porównywaniu kolumn różnych firm nie zawsze "pieniądze grają", to w Bowers & Wilkins niestety grają.  Muszę stwierdzić, że wypożyczone 805 D4 brzmią rewelacyjnie. Chyba zostaną u mnie na zawsze, najwyżej zrobię skok na bank :) Jeśli się zdecyduję, to czeka mnie wymiana w kolorze drewna.

 

Możesz napisać coś więcej o różnicach pomiędzy 805 i 705? Zawsze tez mnie zastanawiało, czy głośnik basowy w obu seriach jest taki sam (producent nic o tym nie pisze, skupia sie wyłącznie na głośniku wysokotonowym, nisko-średniotonowce na zdjęciach wygladają identycznie). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MMarek napisał:

Zaczynając poważnie interesować się audio pierwsze kolumny to B&W 706.  Obecnie mam 705 Signature i wypożyczone 805 D4.

Przy porównywaniu kolumn różnych firm nie zawsze "pieniądze grają", to w Bowers & Wilkins niestety grają.  Muszę stwierdzić, że wypożyczone 805 D4 brzmią rewelacyjnie. Chyba zostaną u mnie na zawsze, najwyżej zrobię skok na bank :) Jeśli się zdecyduję, to czeka mnie wymiana w kolorze drewna.

 

Ale te 805 D4 używasz też z Naim Uniti Nova? :) Bo właśnie wyklarowała mi się opcja zakupu B&W 805 D4 i zastanawiam się czy Nova je uciągnie. Gdzieś na zachodnim forum wyczytałem (ale to był raczej teoretyk niż praktyk), że może być problem bo nowe Bowersy mają kilka nowych rozwiązań przez co Naim nie wyciągnie z nich max. Nie wiem sam co o tym myśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Slawko69 napisał:

Te paczki wymagają jednak dłuższego odsłuchu aby docenić ich zalety.

Z tym jednym się nie zgodzę. Mnie ujęły od razu podczas odsłuchu w Topie, ale też wiedziałem co chcę usłyszeć. Średnica - wokale - w punkt. No i ten sprężysty basik. Gdyby tylko były większe, pewnie bym je kupił. Woofer 16.5cm to dla mnie za mało. Od czasu, jak miałem w domu Spendora Classic 2/3, wciąż czuję głód dużego dźwięku. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał S napisał:

Z tym jednym się nie zgodzę. Mnie ujęły od razu podczas odsłuchu w Topie, ale też wiedziałem co chcę usłyszeć. Średnica - wokale - w punkt. No i ten sprężysty basik. Gdyby tylko były większe, pewnie bym je kupił. Woofer 16.5cm to dla mnie za mało. Od czasu, jak miałem w domu Spendora Classic 2/3, wciąż czuję głód dużego dźwięku. :)

A ten Spendor na jakim grał metrażu? Jeśli masz głód dużego dźwięku to Harbeth 40😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...