Skocz do zawartości

Wybór DAC-a do 1300 zł


Rial

Recommended Posts

Witajcie. Miałbym pytanie do Szanownych Forumowiczów dotyczące wyboru dac-a. W tej chwili w moim budżetowym systemie (AMC 3050 + cd Topaz CD 10 + Pylon Pearl 25) mam wpiętego najtańszego dac-a czyli FiiO Taishan -sami więc rozumiecie że dobrze byłoby go wymienić na coś bardziej sensownego. Muzyki słucham głównie z Wiim Mini i CD , czasem z TV.  W ostatni weekend udało mi się pożyczyć CA Dacmagic Plus. Był delikatny szok - pojawiły się dynamika,  detal ,barwa i scena wcześniej niewidziana (niesłyszana) na moim skromnym zestawie. To ostatecznie utwierdziło mnie w przekonaniu że czas na zmianę! Niestety jeśli chodzi o Plusa to momentami było za jasno, ciut za ostro - nie wiem jednak czy to sam dac zawinił czy jednak reszta systemu.
 No i zaczęły się rozterki i zastanawianie: nie bardzo mam możliwość żeby pożyczyć coś innego , a szkoda by było decydować się na Dacmagica Plus (tym bardziej że to mocno leciwy model)  bez porównań z innymi podobnej klasy i w podobnej cenie. Dlatego więc potrzebuję Waszej rady.
Budżet 1000-1300 max. W tej chwili na podstawie opinii , opisów i testów biorę pod uwagę te modele: używane Dacmagic 100 po modzie, Dacmagic Plus, Arcam rDAC, irDAC, irDAC II, Ifi zen one signature lub nowy Nostromo Wolf2 wersja rozszerzona. Czyli jak widać tylko Nostromo mógłby być ewentualnie zwrócony jeśli okazałby się niewypałem. Cała reszta to już musi być trafiony strzał. Jeśli chodzi o barwę to generalnie raczej muzykalnie niż detalicznie, raczej gęsto niż jasno. Co radzicie? A może coś czego nie ma na tej liście? Musiacl Fidelity V90 , albo Sanskrit czy inny Topping? Najchętniej model z dwoma wejściami optycznymi (czyli irDACi, Nostromo) ale ostatecznie przełknę z jednym.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rial napisał:

Jeśli chodzi o barwę to generalnie raczej muzykalnie niż detalicznie, raczej gęsto niż jasno.

Nostromo dobrze się w to wpisuje. Miałem go kiedyś w domu - dla mnie był aż za ciemny, więc go odesłałem (kupiłem wtedy Gustarda A18). Dobry kontakt z konstruktorem, zwrot pieniędzy dość szybko i bez najmniejszego problemu. Aha - jeśli brać, to najlepiej z liniowym zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z bardzo jasnym Toppingiem albo mega przeciętnym Musicalem.

Pierwszy gra chłodno, dokładnie, nadaje się do systemów ultra ciepłch. Z kolei Musical gra bardzo słabą dynamiką.

Cambridge nawet DAC 100 gra dokładnie ale nie tak sterylnie jak Topping. A kosztuje połowe tego budżetu praktycznie.

Albo uzywany rDAC który jest nadal fenomenalnym wyborem. A w tej cenie znajdziesz top sztukę używana i pewnie jeszcze zasilanie liniowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Daj sobie spokój z bardzo jasnym Toppingiem albo mega przeciętnym Musicalem.

Pierwszy gra chłodno, dokładnie, nadaje się do systemów ultra ciepłch. Z kolei Musical gra bardzo słabą dynamiką.

Cambridge nawet DAC 100 gra dokładnie ale nie tak sterylnie jak Topping. A kosztuje połowe tego budżetu praktycznie.

Albo uzywany rDAC który jest nadal fenomenalnym wyborem. A w tej cenie znajdziesz top sztukę używana i pewnie jeszcze zasilanie liniowe.

 

Dzięki za ciekawą opinię. Co do rDACa - trochę ciężko je teraz dostać na rynku wtórnym za to jest trochę irDACów - wiem że są na innych kościach, ale może nie są gorsze od swojego starszego brata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stach_s napisał:

rDaca możesz kupić u naszych zachodnich sąsiadów za 150-200 ojro.

 

 

Gdzie najlepiej szukać?

59 minut temu, 1Ender napisał:

Mam obecnie od kilku lat Nostromo Wolf 2 wersja rozszerzona z dedykowanym zasilaczem. Był Dacmagic 100, słabo. Później Dac Nostromo 4, znacznie lepiej. I obecnie Wolf. Dla mnie jest wystarczający. Nie szukam więcej. 

Pozdrawiam 

Czy Nostromo ma wystarczającą dynamikę? Jedno co szczególnie mi się spodobało w Dacmagic Plus to właśnie dynamika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rial napisał:

Dzięki za ciekawą opinię. Co do rDACa - trochę ciężko je teraz dostać na rynku wtórnym za to jest trochę irDACów - wiem że są na innych kościach, ale może nie są gorsze od swojego starszego brata?

Nie są. Co ciekawe ma inną kość a brzmi podobnie.

rDAC bywał taniej dlatego o nim wspomniałem. Ale irDAC tez jest spoko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale Nasze Testy jest dosyć bogaty wątek dotyczący Irdaca. Masz tam kilka opinii i to dosyć szerokich, takich wręcz recenzji. Ja osobiście uważam Irdaca za bardzo dobry wybór. Z czystym sumieniem mogę polecić, zwłaszcza z zasilaniem akumulatorowym, gra wybitnie wtedy. No i trochę kuriozalnie to zabrzmi, ale chyba będę go wystawiał na giełdę. Mam 3 DACi i zwyczajnie o jeden lub nawet dwa za dużo. Chyba właśnie Arcama się pozbędę bo zwyczajnie więcej za niego wezmę niż za małego Toppinga, a chcę doinwestować inny obszar mojego systemu. Zbudowałem sobie DIY Daca R2R na przetworniku AD1865 i z analogiem lampowym, który prezentuje jeszcze inną jakość i stąd takie decyzje i przemyślenia. Małego Toppinga E30 II chyba sobie zostawię jako zawodnik rezerwowy i sprzęt z wejściem optycznym do TV, którego to nie ma mój obecny DIY Dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

 Chyba właśnie Arcama się pozbędę bo zwyczajnie więcej za niego wezmę niż za małego Toppinga, a chcę doinwestować inny obszar mojego systemu.

A kiedy planujesz się go pozbyć ? :) Wątek o irDACu właśnie przeczytałem - wygląda na to że to faktycznie świetny sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rial napisał:

A kiedy planujesz się go pozbyć ? :) Wątek o irDACu właśnie przeczytałem - wygląda na to że to faktycznie świetny sprzęt.

W sumie to nie mam jakiejś napinki. Tak na zasadzie jak ktoś się trafi :) - mam do niego zasilacz liniowy, niskoszumowy i jeszcze wspomniany akumulator, który rekomenduję bardzo gorąco. Można go gdzieś schować, by nie dziwił postronnych, coś około 15x10x10cm. Taki mały aku żelowy z UPS, żaden wielki ołowiowy z Poloneza :). Tak czy owak, temat otwarty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rial napisał:

A kiedy planujesz się go pozbyć ? :) Wątek o irDACu właśnie przeczytałem - wygląda na to że to faktycznie świetny sprzęt.

Wygląda i słychać :)

9 godzin temu, kn1234 napisał:

Gdzieś to wyczytał,rdac może jest warty z pińcet zeta

Testowałem. Ale to nie jest tylko moje zdanie.

Jesli mówimy o V90DAC. Nie o wyższych modelach Musicala którę już są ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rial napisał:

A można zapytać jaki to zasilacz linowy i jaki akumulator?

Jasne. Zasilacz sam złożyłem, oparty na ultra niskoszumowym stabilizatorze LT3042. Był mierzony przez Pawła z PD Creative i ma naprawdę bardzo niskie szumy rzędu 10 mikrowoltów. To dużo niżej niż tzw markowe, popularne i często polecane na forum. A akumulator to jakiś Multipower 12V 12Ah.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2023 o 12:49, Rial napisał:

Witajcie. Miałbym pytanie do Szanownych Forumowiczów dotyczące wyboru dac-a. W tej chwili w moim budżetowym systemie (AMC 3050 + cd Topaz CD 10 + Pylon Pearl 25) mam wpiętego najtańszego dac-a czyli FiiO Taishan -sami więc rozumiecie że dobrze byłoby go wymienić na coś bardziej sensownego. Muzyki słucham głównie z Wiim Mini i CD , czasem z TV.  W ostatni weekend udało mi się pożyczyć CA Dacmagic Plus. Był delikatny szok - pojawiły się dynamika,  detal ,barwa i scena wcześniej niewidziana (niesłyszana) na moim skromnym zestawie. To ostatecznie utwierdziło mnie w przekonaniu że czas na zmianę! Niestety jeśli chodzi o Plusa to momentami było za jasno, ciut za ostro - nie wiem jednak czy to sam dac zawinił czy jednak reszta systemu.
 No i zaczęły się rozterki i zastanawianie: nie bardzo mam możliwość żeby pożyczyć coś innego , a szkoda by było decydować się na Dacmagica Plus (tym bardziej że to mocno leciwy model)  bez porównań z innymi podobnej klasy i w podobnej cenie. Dlatego więc potrzebuję Waszej rady.
Budżet 1000-1300 max. W tej chwili na podstawie opinii , opisów i testów biorę pod uwagę te modele: używane Dacmagic 100 po modzie, Dacmagic Plus, Arcam rDAC, irDAC, irDAC II, Ifi zen one signature lub nowy Nostromo Wolf2 wersja rozszerzona. Czyli jak widać tylko Nostromo mógłby być ewentualnie zwrócony jeśli okazałby się niewypałem. Cała reszta to już musi być trafiony strzał. Jeśli chodzi o barwę to generalnie raczej muzykalnie niż detalicznie, raczej gęsto niż jasno. Co radzicie? A może coś czego nie ma na tej liście? Musiacl Fidelity V90 , albo Sanskrit czy inny Topping? Najchętniej model z dwoma wejściami optycznymi (czyli irDACi, Nostromo) ale ostatecznie przełknę z jednym.
Pozdrawiam

Jaki dac kupiłeś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2023 o 15:08, 1Ender napisał:

Jaki dac kupiłeś? 

Skończyło się na irDACU zakupionym od forumowicza. Pierwsze wrażenia takie średnie bym powiedział (na zasilaczu liniowym i impulsowym), po podłączeniu akumulatora to już zupełnie inny, dźwiękowy świat -polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...