Skocz do zawartości

Wybór DAC-a do 1300 zł


Rial

Recommended Posts

8 godzin temu, xymark napisał:

Szczególnie w wątku "DAC do 1.300 zł" twoje spostrzeżenia są "trafne".

Skąd ten agresywny ton? Nie potrafisz pogodzić się z tym że ktoś może mieć odmienne zdanie? 

Są ludzie którzy słuchają muzyki i czerpią z tego radość, a są wychwytywacze zmian...

Co to znaczy lepszy? Posiadłeś jakąś tajemną wiedzę na temat obiektywnych kryteriów oceny kabli? Czy spzedawca jest twoim autorytetem i kupujesz to co on poleca?

Może lepiej Ty przestań się wdawać w dyskusje skoro nie potrafisz dyskutować bez ataków personalnych. Tak Cię boli że ktoś uważa kable Purple za dobre? Boli Cię że ktoś wybrał Gato zamiast CA i uważa że dokonał dobrego wyboru? 

Wiem i tyle powinno Tobie wystarczyć,  jak dla mnie możesz zapiąć nawet drewniane kable.

Ale jak czytam bzdury jakie upowszechniasz razem z Arturkiem, to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. 

 

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

nawet Holo nie sluchales, pomimo to nazwałeś Holo , zacnym sprzętem. Jeśli to nie jest opinia powstała na tym co się przeczytało, to już nie wiem nic.

Skąd ta pewność? 

Poza tym mało tu artystów od np. cyfrowych źródeł, którym grają pomiary, chociaż danego sprzętu nie słuchali?

Do nich uderz, nie do mnie.

8 godzin temu, xymark napisał:

Są ludzie którzy słuchają muzyki i czerpią z tego radość, a są wychwytywacze zmian...

Też czerpię radość z muzyki nawet z radyjka kuchennego.

4 godziny temu, mariol napisał:

Dokładnie tak jak piszesz z czasem zacząłem postrzegać muzykę całkiem inaczej. Kiedyś wystarczył mi wydobywający się hałas, który tworzył jakiś dzwięk o przyjemnym lub nie charakterze. Gdy z czasem zagłębiłem się w szczegóły utworów dostrzegłem wiele innych aspektów. xymark, wedłóg Ciebie z ilu ścieżek dźwiękowych składa się przeciętna kompozycja?

No i tak jak wspomniał DiBatonio gatunki muzyczne. Przy bum, bum, bumbastic to możemy poskakać przy ognisku razem z członkami plemienia.

Mógłyś to napisać jeszcze raz wielkimi literami z dedykacją dla Arturka i jego kolegi xymark?

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Kolejny raz przeczytałem coś co mnie ujęło. Bije z tego wiarygodność. To cenne w dzisiejszych czasach.


 

A kiedy ja napiszę, że w każdym urządzeniu mam dedykowany i dobrany sonicznie bezpiecznik oraz absorbery drgań też pod każdym urządzeniem do tego podstawki pod kable.

To też Ciebie ujmę za moją szczerość i wiarygodność?

Czy raczej za chwilę mam się spodziewać wydumek kogoś, dla kogo to nie ma sensu.

Wiesz, że w rozdzielczym( nie mylić jasnym i jazgoczącym)systemie z ogarniętą akustyką to slychać ?  Uwierzysz i uznasz za cenne?

 

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Skad wiem ze nie miałeś Holo?
Nie omieszkalbys wspomniec o swoich wrazeniach z odsluchow, przy jego udziale.

 

Naprawdę ?

Możesz przeczytać całe to forum i nie znajdziesz ani jednego mojego wpisu o tym co gra u mnie, żadnej recenzji i tym podobnych rzeczy. Zatem skąd taka złota myśl w twojej główce?

Ach ta Twoja „logika”….

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś nieźle wypocząć - widząc z twoich tekstów.  To bardzo dobrze. Wypoczynek jest potrzebny.

Złota myśl,  dziękuję za komplement.

Już się wypowiedziałem,  czym jest dla mnie twoje doświadczenie ale widzę że wciąż próbujesz mi coś udowodnić.

Marne szanse kolego. 

I przestań zdrobniac moje imię czy używać słów jak - w twojej główce. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DiBatonio napisał:

A kiedy ja napiszę, że w każdym urządzeniu mam dedykowany i dobrany sonicznie bezpiecznik oraz absorbery drgań też pod każdym urządzeniem do tego podstawki pod kable.

 

Zastanawia mnie co tacy ludzie jak ty robią na forum w takich wątkach jak ten "DAC do 1.300 zł"? Jak masz " dedykowany i dobrany sonicznie bezpiecznik" w każdym urządzeniu i td., to dlaczego nie jesteś na forum hight-end? Boisz się że tam nie będziesz mógł się dowartościować bo cię tam wyśmieją? A tu, gdzie ludzie dyskutują o podstawowych sprzętach wymądrzasz się i atakujesz innych przy okazji chwaląc się co ty masz. Kogo w tym wątku ogóle obchodzi co ty tam masz, jaki to w ogóle ma związek z tematem wątku? Śmieszny jesteś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Artur Brol napisał:

przestań zdrobniac moje imię czy używać słów jak - w twojej główce. 

Masz złe wspomnienia, czy co?

Był taki misio, Kubuś też ….

14 minut temu, xymark napisał:

Kogo w tym wątku ogóle obchodzi co ty tam masz, jaki to w ogóle ma związek z tematem wątku? Śmieszny jesteś :)

To po co ten tekst ?

A co ja mam, znajdziesz gdzieś tutaj ?

To co napisałem o bezpiecznikach było celowe i faktem, ale co mam i jak z czym połączone nie znajdziesz.

Ale Ty musiałeś wtrącić swoje 3 grosze, chociaż wpis nie był skierowany do Ciebie. Pytał Ciebie ktoś o zdanie ? Pogadaj sobie z Arturkiem…

Nie dowartościowuje się listą sprzętu w stopce, bo nie mam parcia, żeby się chwalić.

14 minut temu, xymark napisał:

dlaczego nie jesteś na forum hight-end? Boisz się że tam nie będziesz mógł się dowartościować bo cię tam wyśmieją?

Haha.

A wiesz, że jestem, a wiesz, że wręcz przeciwnie ?

Nie wiesz, bo skąd. Dowartościowujesz się tym pustosłowiem?

Czy tylko zwykły ból dooopy?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Gdybyś jeszcze wiedział co to sarkazm…

Oj Arturek Arturek…

Oj dziadziu, sorki ze właściwej emotki nie dołączyłem.  Naprawdę myślałeś że wziąłem to za komplement?

Ty mnie naprawdę za kogoś o mniejszej inteligencji masz. No cóż, tak to jest jak ktoś ma takie ego jak ty.

Az mi głupio teraz. Postaram się poprawic.

Nie rób takich dużych przerw w postach, ba za każdym razem sobie myślę że zawału dostałeś i mnie będziesz winił 🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Nie rób takich dużych przerw w postach, ba za każdym razem sobie myślę że zawału dostałeś i mnie będziesz winił 🤣🤣

Arturku póki co to wbiegam sobie bez problemu na 6 piętro, nie martw się o mnie.

Bedziesz w moim wieku, to życzę Ci takiej kondycji i omegi jak ja mam.

Na razie myślę, że i na tym poletku może Ci być daleko do mnie.

 Nie pajacuj bardziej niż do tej pory, nie musisz….

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Ty mnie naprawdę za kogoś o mniejszej inteligencji masz.

Nie muszę, już dawno pokazałeś się z tej strony od pisowni, gramatyki po „logikę” i nie rozumienia słowa pisanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, każdy ma swoją wizję i swoje spojrzenie na audio. Wynika ono z wielu rzeczy przecież. Mamy różne oczekiwania, różne doświadczenia odsłuchowe i przede wszystkim różne systemy. Dla większości, w tym dla mnie audio to nie jest produkt pierwszej potrzeby i marzenia i ambicje trzeba pogodzić z kompromisami życiowymi. Owszem, mega pasja i nie pamiętam dnia bez przejrzenia któregoś z forów, ale mam co mam, Ty i Ty i Ty macie jeszcze coś innego, raczej nie ma tu dwóch bliźniaczych systemów na forum i warunków odsłuchowych i każdy ma swoją drogę w audio. Dlatego szkoda sobie wbijać szpile nawzajem, bo to już krok do chamstwa typu "masz amplituner i Tonsile haha". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio

Widzisz dziadziu, twoj problem na tym polega - ty tylko myślisz.

Myslisz ze masz lepszą kondycje.

Myślisz że ja do jakiejś szkoły powinienem wrócić.

Myślisz że nie wiem jak słuchać. Bo przecież nie może to być, że zacne Holo nie pobiło daca wbudowanego w Gato. ( twoje slowa)

Myślisz że srebrny kabel jest lepszy od zamulonej Melodiki.

Myślisz że dla mnie ważne są ceny sprzetu i tak ten też  wybieram ale obuzyles się że TANSZE Gato ZWYCIĘŻYŁO z droższym Holo - kto tutaj  patrzy na sprzęt poprzez to ile on kosztuje ? 😉

Myślisz że jesteś bardziej inteligentny niż ja, lub każdy kto się z tobą nie zgodzi, nie nie jesteś.

Człowiek inteligentny nie będzie traktował innych z góry,  tak jak ty to robisz. Taka osoba ma szacunek dla siebie,  co przekłada się na to że ma szacunek dla innych.

Więc wychodzi na to że nie szanujesz siebie. 

Czyżby jakieś zle wspomnienia? 🤣

Wylewaj swoje frustrację w inny sposób i gdzie indziej. 

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Myslisz ze masz lepszą kondycje.

Nie myślę, WIEM, że od większości młodziaków mam lepszą kondycję.

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Myślisz że ja do jakiejś szkoły powinienem wrócić.

Nie myślę, WIEM-nawet szkoła podstawowa.

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Myślisz że nie wiem jak słuchać. Bo przecież nie może to być, że zacne Holo nie pobiło daca wbudowanego w Gato.

Nie myślę, WIEM, że nie wiesz jak słuchać - wielu Ci pisało, że jesteś na początku drogi. Zresztą wiele razy to wykazałeś. Holo jest lepsze niż moduł udający DAC w Gato.

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Myślisz że srebrny kabel jest lepszy od zamulonej Melodiki

Nie myślę, WIEM, że Albedo jest lepsze od Melodiki, ba większość miedzianych jest lepsza.

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Myślisz że dla mnie ważne są ceny sprzetu i tak ten też  wybieram ale obuzyles się że TANSZE Gato ZWYCIĘŻYŁO z droższym Holo - kto tutaj  patrzy na sprzęt poprzez to ile on kosztuje ? 😉

Nie myślę, WIEM, bo zawsze piszesz o cenach i wyglądzie. Zamiast kolejnej zabawki audio, proponuję słownik ortograficzny, albo korepetycje - szkoła podstawowa. OBURZENIE piszemy przez "rz".

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Myślisz że jesteś bardziej inteligentny niż ja, lub każdy kto się z tobą nie zgodzi, nie nie jesteś

Nie myślę, WIEM, że jestem bardziej inteligentny od Ciebie, nie od każdego, ale od Ciebie większość jest inteligentniejsza.

Dzieci w podstawówce wiedzą, że GRAFEN, to nie paliwo kopalne, które się wydobywa.

 

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Człowiek inteligentny nie będzie traktował innych z góry,  tak jak ty to robisz.Taka osoba ma szacunek dla siebie,  co przekłada się na to że ma szacunek dla innych.

Co to za składnia....? 

Nie traktuję nikogo z góry, raczej z boku się wszystkim przyglądam.

 

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Więc wychodzi na to że nie szanujesz siebie.

Nie zaczyna się zdania od "więc". 

Wracamy do szkołyyyyyyy....

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Wylewaj swoje frustrację w inny sposób i gdzie indziej. 

Vice versa.

Jak już, to swoje frustracje, "ę" zostaw dla jakiejś lubej....

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2023 o 11:26, Rial napisał:

Skończyło się na irDACU zakupionym od forumowicza. Pierwsze wrażenia takie średnie bym powiedział (na zasilaczu liniowym i impulsowym), po podłączeniu akumulatora to już zupełnie inny, dźwiękowy świat -polecam!

A Co ci z klasycznym zasilaczu nie pasowało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

 

Tym zdaniem straciłeś wiele, wieeeele IQ. Uważaj bo Cię z Mensy wyrzucą. 🤣

Żeby coś stracić najpierw trzeba to coś mieć. Średnio inteligentny człowiek rozumie do czego służy takie forum i na pewno nie do tego aby co niektórzy leczyli tu swoje kompleksy. Nie wiem dlaczego moderator pozwala na zaśmiecanie forum takim ludziom. Zero wpisów w temacie wątku, ale na parę stron naprodukował postów, w których atakuje innych i zachwala siebie. Po przeczytaniu takich wątków nie chcę się w ogóle wchodzić na takie forum, bo merytorycznych dyskusji tu ze świecą szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2023 o 11:02, Rial napisał:

Jak tylko będę miał wolną chwilę to postaram się więcej napisać.

ok

Dnia 4.12.2023 o 11:33, xymark napisał:

Żeby coś stracić najpierw trzeba to coś mieć. Średnio inteligentny człowiek rozumie do czego służy takie forum i na pewno nie do tego aby co niektórzy leczyli tu swoje kompleksy. Nie wiem dlaczego moderator pozwala na zaśmiecanie forum takim ludziom. Zero wpisów w temacie wątku, ale na parę stron naprodukował postów, w których atakuje innych i zachwala siebie. Po przeczytaniu takich wątków nie chcę się w ogóle wchodzić na takie forum, bo merytorycznych dyskusji tu ze świecą szukać.

Dlatego że fora audio to ostania ostoja wszelkiego rodzaju forów.

Ilość wpisów jest ważna.

Po prostu bez kłótni. Idzie czas pojednania :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 2.12.2023 o 20:28, Matt Daemon napisał:

Daj znać jakie wnioski po porównaniu

Powiem że Eversolo trochę namieszał, generalnie dalej chyle czoła IrDac, Onkyo NS6170 już sprzedany a w jego miejsce wjechało Eversolo DMP-A6. Pomijając aspekty wokalne, Eversolo jest zwyczajnie praktyczniejszy w użytkowaniu no i ma wejście optyczne czego brakowało w Onkyo. Tonalnie dzwiek z Onkyo był bardziej muzykalny, ale dużo mniej rozdzielczy na średnicy i górze, w porównaniu do Eversolo. Co do IrDac jest bardzięj bezpośredni na średnicy jest ona mocniej wyeksponowana, ma odrobinę mniej basu, góra i średnica jest dużo mniej rozdzielcza. No i najważniejsze wszystko zależy pod co podłączymy Eversolo, na moim zestawie czyli kolumny Acoustic Energy AEsprit 309 ze wzmacniaczem NAD 375 badz 356(mudda44) nie słychać tej rozdzielczości na średnicy i górze co podejrzewam jest winą samych kolumn. Na zestawie Focal Zoller Onyx + Sony 707ES rozdzielczość była aż przytłaczająca (gdy słuchałem solówek na gitarze miałem że na moim zestawie struny są zrobione ze sznurka, u kolegi słyszałem że struny są idealnie cienkie) może dziwne porównanie ale wiem co słyszałem :). Generalnie mieszaliśmy sprzęty we wszelkich możliwych konfiguracjach. Dla mnie jasne stało się że moim wąskim gardłem są kolumny (AE309AEsprit nie są słabymi kolumnami one mają inny charakter brzmienia, nie są mega rozdzielcze ale są bardzo muzykalne, barwne, ciemniejsze ze sporą ilością bass, bardzo fajne na długie odsłuchy bo kompletnie nie męczą a wciągają na długie godziny, ich największą zaletą jest średnica bo potrafi zbudować wręcz organiczny dzwięk ze sporą ilością przestrzeni), cała reszta toru nie odstawała tak bardzo jak same kolumny. Z czystym sumieniem polecę IrDac, ofensywny, tonalnie w miarę równo grający no i w swoim budżecie ciężki do pobicia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matt Daemon napisał:

Ciekawi mnie opinia że IrDac ma mniej basu... tak.... jednak wszystko zależy od reszty toru... niemniej  dzięki za informację .... ja będę porównywal A6 ME z irDac - zobaczymy.... czyli A6ME w roli stream i dac vs wiim pro jako transport i irDacII jako dac 

Pzdr

Z DMP-A6 zrobiłem stremer i źródło do IrDac (jako zródło jest świetny) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...