Skocz do zawartości

Laptop kontra streamer


a-thomek

Recommended Posts

Mam u siebie w tej chwili wzmacniacz Quadral Aurum A8. Z laptopa podłączonego po USB jest lepiej niż z WiiMa podłączonego po optyku. Nie jest to raczej różnica w brzmieniu, ale scena jest wyraźnie szersza przy użyciu laptopa.

W tym tygodniu powinna wrócić do mnie moja Roma 54DC+ i wtedy jeszcze na niej sprawdzę, ale chyba WiiMa oddam ojcu a sam zostanę na razie przy laptopie, z perspektywą zmiany go na jakiegoś NUCa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli reszta porównywalna, to ok - właśnie tego dotyczyło moje pytanie - nigdy nie sprawdzałem, jak to jest ze streamerem. Bo jeśli chodzi o wygodę, to mnie z laptopem jest wygodnie. Mam Peachtree 150.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC we wzmacniaczu: ESS Reference 9018K2M Sabre.

O istnieniu izolacji galwanicznej dowiaduję się właśnie teraz...

A co do wejścia USB we wzmacniaczu - to USB-B 2.0. 

Jak pisałem, ja obecnie na nic nie narzekam, po prostu widząc wszędzie streamery przyszło mi do głowy pytanie, czy streamer może polepszyć jakość odsłuchu.

Mam kolumny Q Acoustics 3030i, które za niedługo spróbuję wymienić na nieco lepsze, ale temu poświęcę inny post. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Skorzystam z okazji i zapytam: kiedy kupowałem te kolumny, czyli QA 3030, słuchałem też KEF q350 i Monitor Audio Bronze 100. Podobały mi się wtedy też Fyne Audio F500. Gdybym teraz miał jakichś posłuchać do powiedzmy 4 tys. za parę, z nieco bardziej detalicznym dźwiękiem, to co by to mogło być? Słucham głównie jazzu, muzyki poważnej.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, a-thomek napisał:

Gdybym teraz miał jakichś posłuchać do powiedzmy 4 tys. za parę, z nieco bardziej detalicznym dźwiękiem, to co by to mogło być? Słucham głównie jazzu, muzyki poważnej.

Zapytałbym w @Na Temat Audio czy mają jeszcze wyprzedażowe Opera Prima i z bólem serca, ale dołożyłbym do 5k PLN za parę. Porównywałem bezpośrednio z Fyne F500 i była bardzo duża różnica na korzyść tych Oper. W końcu Opery to jednak aktualnie koszt około 8k PLN za parę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2023 o 14:14, a-thomek napisał:

Dzięki.

Skorzystam z okazji i zapytam: kiedy kupowałem te kolumny, czyli QA 3030, słuchałem też KEF q350 i Monitor Audio Bronze 100. Podobały mi się wtedy też Fyne Audio F500. Gdybym teraz miał jakichś posłuchać do powiedzmy 4 tys. za parę, z nieco bardziej detalicznym dźwiękiem, to co by to mogło być? Słucham głównie jazzu, muzyki poważnej.

W tej cenie były ostatnio Silver 100. Warto negocjować czy uda siętą cenę osiągnąć teraz. Dynamicznie, jaśniejsze, mocne brzmienie.

Jak nie to Heco Revolution 3

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2023 o 13:19, Kubakk napisał:

Najlepszy będzie tablet , nie ma wiatraka ;)

U mnie głównym streamerem jest tv , daje radę

Jak i do czego masz podłączony TV? Jak TV obsługuje serwisy streamingowe? Pytam poważnie, byłbym wdzięczny gdybyś napisał coś więcej.Bo nigdy nie rozważałem takiej opcji a wydaje mi się całkiem ciekawa.

A ta opcja z tabletem to na poważnie? 

Sorry za takie pytania,  ale aż tak nowoczesny nie jestem😉

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kubakk napisał:

Normalnie tv jest jak streamer , hdmi arc / optyk , można se odpalać z telefonu przez tv , można apki z tv , itd. co tu debatować

Można ale z jakością wiele to wspólnego nie ma... Już Chromecast audio brzmi o niebo lepiej jako źródło po optyki niż TV. Ja ostatnio wpiąlem edifiery do TV bo PC poszedł do pokoju syna, a on słuchawki tylko chce. Różnica w brzmieniu po optyku z fiio PC vs TV z fiio jest bardzo dużo... Już lepiej jak bezpośrednio fiio dawałem do dekodera. 

Kubakk aż mnie dziwi deko masz bardzo dobry wzmak nie słyszysz jaka kiepścizna jest z TV nawet jak to potem na DAC idzie? Porównywałem ze odtwarzaczem plików czy streamerem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Można ale z jakością wiele to wspólnego nie ma... Już Chromecast audio brzmi o niebo lepiej jako źródło po optyki niż TV. Ja ostatnio wpiąlem edifiery do TV bo PC poszedł do pokoju syna, a on słuchawki tylko chce. Różnica w brzmieniu po optyku z fiio PC vs TV z fiio jest bardzo dużo... Już lepiej jak bezpośrednio fiio dawałem do dekodera. 

Kubakk aż mnie dziwi deko masz bardzo dobry wzmak nie słyszysz jaka kiepścizna jest z TV nawet jak to potem na DAC idzie? Porównywałem ze odtwarzaczem plików czy streamerem? 

Lampę odpalałem w tym roku może 4x , łącznie max 15h , nie mam czasu na 2-3h sesje. Jakość ampli kd dirac tv jest wystarczająca by 3-4 kawałki 2x w tygodniu posłuchać.

Jeśli ktoś codziennie słucha po wiele godzin to pewnie zacznie się nudzić jakością tv streamera , tzn ogólnie zacznie się "nudzić" i będzie potrzebował nowych doznań , w każdym hobby jest podobnie ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...