Skocz do zawartości

Kable do Audio-Technica ATH-M50xBT2 + Tidal + Dragonflight Red + laptop


Recommended Posts

Cześć! Mój pierwszy post, świeżak ze mnie i tu i w środowisku, bo właściwie 2 dni temu przyszły mi dopiero słuchaweczki Audio-Technica ATH-M50xBT2. Pewnie dla wyjadaczy to nic szczególnego, ale dla mnie po latach na AKG za stówę i Galaxy Buds Plusach, kosmos. Spotkałem się jednak w opiniach o słuchawkach, że dołączany kabelek warto wymienić na inny. Też ze względów praktycznych chciałbym kupić coś dłuższego, bo tutaj chyba mam z metr, więc ciężko nawet się w nich schylić pod biurko, nie mówiąc o wstaniu i odejściu bez przełączania na BT.

Tak więc pytanko do specjalistów, jaki kabel micro jack do tych słuchawek, by połączyć je z kompem? Oczywiście jadę na Tidalu najwyższej jakości, a Dragonflight jutro dopiero dojdzie paczkomatem. Swoją drogą, jeśli źle zrobiłem kupując Dragonflight Red, to też proszę dać znać, czy ew. odesłać, kupić coś innego i tak dalej. Raczej w tym samym budżecie, bo mimo wszystko to dla mnie nowość i jakości za grube miliony nie wymagam. Słucham głównie rocka i metalu, technicznego, progresywnego, melodyjnego. Zwracam dużą uwagę na instrumenty i kunszt muzyczny, bo sam gram od lat, także nie myślimy tu w kategoriach "tuba i głośno".

Ale to na marginesie, głównie interesuje mnie ten kabel, bo kompletnie nie mam pojęcia, jak je dobierać. Na co zwrócić uwagę?

Celowo nie podaję budżetu, bo nawet nie wiem, jaki powinien być. 50zł? Stówa, dwie? Mam nadzieję, że nie koniecznie w cenie słuchawek :)

Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy można tutaj podbijać własne tematy, ale po dniu z Dragonfly uprzejmie donoszę, że do metalu gorąco NIE polecam wersji RED. Innej nie miałem, ale ta wycięła mi kompletnie bass, a gitary i talerze perkusyjne tak cięły po uszach, że musiałem odesłać. 500 zł w kieszeni, ale szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się rozglądałem za dłuższym kablem do Audio-Technica ATH-M50xBT (1).

Ostatecznie nic ciekawego nie znalazłem a że potrzeba nie była paląca to odpuściłem. Zapamiętałem jednak ze kable do ATH-M50x (bez BT) są inne. Te z BT muszą mieć długą cienką wtyczkę od strony słuchawek. Pewnie z BT2 będzie podobnie. Myślę że trzeba by się nastawić na manufakturowych producentów, do znalezienia na allegro albo olx.

Ale jak coś znajdziesz i przetestujesz to podziel się informacją i wrażeniami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł Pawlik napisał:

Kiedyś się rozglądałem za dłuższym kablem do Audio-Technica ATH-M50xBT (1).

Ostatecznie nic ciekawego nie znalazłem a że potrzeba nie była paląca to odpuściłem. Zapamiętałem jednak ze kable do ATH-M50x (bez BT) są inne. Te z BT muszą mieć długą cienką wtyczkę od strony słuchawek. Pewnie z BT2 będzie podobnie. Myślę że trzeba by się nastawić na manufakturowych producentów, do znalezienia na allegro albo olx.

Ale jak coś znajdziesz i przetestujesz to podziel się informacją i wrażeniami :)

Czyli z jednej strony masz jacka na 3,5 mm a z drugiej na 2,5 mm. Takie daje też Bose do swoich słuchawek, a kiedyś także np. AKG. Myślę, że kazdy kabel z takimi końcówkami będzie pasował, gorzej z długością. W razie czego pozostaje zlecenie zrobienia kabla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artur Brol napisał:

Takie coś na ich stronie znalazłem 

Trzeba się znimi skontaktować w sprawie dłuższych kabli.

 

Nie jestem pewien dlaczego kabel od m50x nie pasuje do m50xbt. Przypuszczam że chodzi o wyprofilowanie wtyczki. Ale też może chodzić o 'pilota' który jest na kablu do wersji xBT. A którego pewnie nie ma na wersji x.

Na stronie którą podałeś piszą, że zalecają po prostu przedłużkę przy czym mają w ofercie tylko jedną przedłużkę o długości 0.5m :(

Ciekawe czy jest uniwersalna.

Co do długości kabla do m50xbt2 to faktycznie nie podają tej informacji ale w komentarzu ktoś napisał że jest krótki, a więc przypuszczam, że ma taką samą długość jak kabel dołączany do słuchawek.

Z drugiej strony to w ofercie na alle widzę https://allegro.pl/oferta/kabel-do-audio-technica-ath-m50x-bt-m50xbt-przewod-12292878060

Najwyraźniej da się zrobić kabel bez pilota. Oceny nieliczne ale pozytywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos tam pisza o tym braku zgodnosci.

Dziwne, jesli sluchawki wysylaja sygnal na wyjscie - 3.5 mm jack - to jakim cudem on nie jest zgodny.

Kreca cos i tyle.

Sprobuj inne, moze poprostu sciemniaja.

Moze kos ze znajomych ma.

3.5 jack jest dosc powszechny.

Jesli bedzie pasowalo i dzialalo to masz wtedy niesamowity wybor.

Screenshot_20231201_142201_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur Brol napisał:

3.5 jack jest dosc powszechny.

 

Mam inny kabel z wtyczką pozornie taka samą ale nie działa bo jej 'oprawa' jest ciut za gruba. Wejście jest tak zrobione, że standardowa wtyczka nie wejdzie do końca (dlatego pisałem o wyprofilowaniu wtyczki).

Zastanawiam się czy to nie jest specjalnie zrobione. Może faktycznie jakieś parametry samego kabla mają tu znaczenie i skomplikowali gniazdko po to, żeby uniknąć eksperymentowania i w efekcie zepsucia dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksztalt wtyczki moze byc problemem.

Forza Audioworks kable robi. Zapytaj. Pewnie jest wiecej firm w Pl ale ta znam tylko.

Ja tam nie wiem, parametry kabla, dla mnie kabel to kabel. Nie da sie zaprogramowac kawalka kabla. To tylko drut.

I nie mowie tego tylko bo talk uwazam. Co prawda z glosnikowymi kablami mialem do czynienia ale do sluchawek raczej sie tak nie roznia.

Albo poprostu przedluzacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł Pawlik napisał:

Kiedyś się rozglądałem za dłuższym kablem do Audio-Technica ATH-M50xBT (1).

Ostatecznie nic ciekawego nie znalazłem a że potrzeba nie była paląca to odpuściłem. Zapamiętałem jednak ze kable do ATH-M50x (bez BT) są inne. Te z BT muszą mieć długą cienką wtyczkę od strony słuchawek. Pewnie z BT2 będzie podobnie. Myślę że trzeba by się nastawić na manufakturowych producentów, do znalezienia na allegro albo olx.

Ale jak coś znajdziesz i przetestujesz to podziel się informacją i wrażeniami :)

Czy te słuchawki nie są bezprzewodowe? Po co kabel?

A patrzyłeś dobrze, zapytaj tutaj:

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/

Poza tym taki kabel można samemu skręcić,  no dobra może nie każdy może 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zamówić kabelek jaki chcesz ,tylko trzeba wykonawcy szczegółowo wyjaśnić i najlepiej podesłać zdjęcia.Na pewno będzie trochę drożej jeśli na przykład będzie miał być z dobrej miedzi OCC, ale można wybrać i z tańszej dobrej OFC. W tym dziale przy jednym z postów podawałem namiary na gościa ,który się tym zajmuje.Mnie zrobił fajny kabelek z miedzi monokrystalicznej do moich Emotiv GR1,chciałem koniecznie ze zbalansowanym jackiem 4.4.Zapłaciłem 400zł i jestem super zadowolony, z tym , że mnie pasował krótki 1,5 metrowy kabel.

Jeśli chcesz to poszukam i dam ci namiar na gościa o ile posiadasz fejsa,bo z nim innego kontaktu nie mam. Możesz do niego napisać i o wszystko się podpytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Na pewno będzie trochę drożej jeśli na przykład będzie miał być z dobrej miedzi OCC,

W Audeos jest 7N OCC cryo i do tego litza, trudny w oprawianiu i lutowaniu, bo każda żyłka ma na sobie izolację z lakieru plus silikonowa izolacja topi się jak masło, trzeba myku. Ale z tego kabelek do słuchawek jest bardzo spoko, to ten sam, co zaplata FAW.

 

Ciekawy może być jeszcze ten Neotech 😉

https://audeos.pl/pl/p/Neotech-NECH-3001-przewod-sluchawkowy-0%2C5-metra/872

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...