Skocz do zawartości

Kącik komputerowy wątek.


Recommended Posts

Test Drive Unlimited Solar Crown

Optymalizacja kuleje na całego.

Radek rozpędził wiatraki do maxa już na pierwszym planie w salonie przy wyborze pierwszego auta.

PC niczym innym nie obciążony. Jestem tylko w salonie i nawet się nie oglądam na boki a już pożarło Radeona 7800XT w całości.

Zrzutekranu2024-06-08155033.png.5894bb6a1149aea4b44af1dac7ab3091.png

Ale nie dziwie się ze wpuszczone Demo długo oczekiwanej gry ma wyłapać wszelkie błędy a te widać wszędzie (ruchy myszą czy kierownicą), zresztą wczoraj zainstalowany a dziś już patch do pobrania. To będzie walka z wiatrakami i koszmar.

Już widzę oczami wyobraźni te wpisy opisujące DEMO na forach i stronie producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja motorsport nie kupywałem póki co, mam na 3 miesiące game passa by sprawdzić niektóre tytuły. Nvidia rozdaje bezpłatnie kody na gamepassa. Warunek to posiadanie karty graficznej gtx 10 i wyżej, badź każdej RTX oraz nie korzystanie wcześniej z gamepassa. Z tych gier z ich biblioteki praktycznie 100 GB na nioy tytuł to już w zasadzie standard, nie wykluczając pojedyńczych tytułów 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Spojrzałem na te promocje, sam mam 1050Ti w drugim PC i nie przypominam sobie bym kiedykolwiek korzystał z Game Pass

Zawsze było tak że GeForce Experience jest zbędny i się go odinstalowywało ..... a tu niespodzianka!

Na szczęście już po promocji i kłopot z głowy.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja trwa teoretycznie do 24 lipca 2024 lub jak to określają do wyczerpania puli kodów. Ja gdzieś wyczytałem że już niektórzy nie mają bo jest zbyt późno, być może komentarz napisali przedwcześnie. Spróbowłem w expirence pisało w zakładce nagrody "brak", a tu kolejnego dnia ku mojemu zdziwieniu pojawił się kod, może dłuższa weryfikacja. Chyba ze na  stronie nvidia pisze ze już nie ma to nie wiem, warto sprobować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław 66 często można wyrwać gamepassa za 4 pln na pierwszy mc. Jak nie to jest w sieci pare miejsc z poradami jak wyrwac za nizsze ceny. 

A jak juz jest ruch w wątku to korci mnie wymiana laptopa na coś ze Snapem. Recall w Windowsie ma się dać wyłączyć a zapowiedzi sugerują mocna konkurencję wydajnościową dla MB z czipami M1/2/3. Tylko jakoś tak szkoda kasy kiedy Surface Laptop 3 dalej działa i ma się całkiem dobrze (i7/16/256).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za informacje.

Ja to częściej biorę cos od steam i oddaje w wyznaczonym na testowanie czasie jak gra mi nie pasuje. 

Wczoraj Forza motorsport dziwnie się zachowywał mówię o miganiu ekranu cos jakby HDR się włączał i nie, dziś posiedzę w ustawieniach jak się nie poprawi ..... oddam ...... bo te migracje z konsoli na PC nie koniecznie są udane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

bo te migracje z konsoli na PC nie koniecznie są udane.

Nie wiem czy to dobry wniosek... może po prostu sterowniki do AMD. Gram ostatnio w Ghost of Tsushima - wyglada bardzo dobrze i prawie wyciska maks z monitora 165 Hz (UWQHD). Ograłem kilka konsolowych tytułów na PC ostatnio i nie zauważyłem problemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie cieszy adaptacja gry z konsoli bo szlag mnie trafia konfigurowanie całego sterowania pod kierownice bo domyślnie zawsze jest gamepad, nawet jak i to się uda to cześć funkcji nadal dostępna jest na klawiaturze, pomimo wmontowania krzyżaków w kierownice dla ustawień i tak zawsze cos pominę albo zapomnę gdzie to przypisałem(jaki przycisk). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Drive Unlimited Solar Crown DEMO ..... hmm... szału nie ma. 

Sterowanie podzielone w PC na klawiaturę, kierownice i ... myszkę zapewne to ukłon w stronę graczy konsolowych - masakra jak mam operować obrotem postaci w salonie czy innej lokalizacji siedząc za kołkiem w fotelu Playset? 

https://youtu.be/flp69rcIZvg

 

 

Kiedyś było łatwiej z wyborem auta, koloru czy części, wystarczyło operować krzyżakiem i zatwierdzać wybór lub krok wstecz a tu musisz podejść do pulpitu!

tak jakbym qyzwa nie miał co innego do roboty tylko od czasu do czasu wychodzi z pseudo kubełka i podejść do biurka albo przyciągnąć biurko to fotela ... tylko ta wysokość obu jest różną, ehhh..

Reakcje na kierownice są spóźnione, zresztą podobnie jest z gazem i hamulcem. Jet to DEMO wiec liczę ze to jeszcze poprawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza Motorsport to wyzwanie, ja mam kłopot, przez to ze nie używam lewej nogi/stopy, czas stracony na przekładkę prawej stopy z pedału gazu na pedał hamulca jest nie do odzyskania. Pokusiłem się o zdjęcie wszelkich wspomagaczy i ... daleko nie zajechałem. 

Inna sprawa to moje przyzwyczajenie do gier WRC i jazda poślizgami, na asfalcie jest to wręcz zabronione bo to tylko strata dobrej przyczepności i czasu końcowego.

Dnia 11.06.2024 o 19:41, sebik_85 napisał:

Oglądałem przed chwilą gameplaya, póki co dema nie instaluję, zaczekam jeszcze na jakieś poprawki z tego co napisałeś gra jeszcze ma sporo błędów optymalizacji :) ja od kilku dni gram w forze motorsport, tory przy ulewie wyglądają naprawdę dobrze :)

Ostatnie (film wyżej) jazdy TDU Solar nie wypadły źle. Owszem 7800XT obciążony do końca ale "grywalnosc" jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

A teraz "pare-a" słów na temat ROG Balteus Qi – gamingowa podkładka pod myszkę z RGB, funkcją ładowania bezprzewodowego, oświetleniem Aura Sync w 15 strefach, twardą powierzchnią o orientacji portretowej, przelotowym gniazdem USB i podstawą antypoślizgową ...... Nie polecam.

I takie recenzje to ja szanuje. 

BTW. polecacie cos z chlodzenia ciecza? Jakies rozwiazania na procesor i karte graficzna? Z tego co widzialem chlodnice montuje sie w gorze obudowy, czyli obudowa tez do wymiany? czy da sie wyprowadzic np na bok obudowy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bahzell napisał:

BTW. polecacie cos z chlodzenia ciecza? Jakies rozwiazania na procesor i karte graficzna?

Albo 2 AIO z jakąś dokładką na kartę albo zostaje Ci custom loop. Po pytaniu wnoszę, że drugiego tematu nie ogarniesz raczej. 

Z multitoolem wyprowadzisz sobie gdzie tylko zechcesz, pozostaje kwestia estetyki. Pytanie po co Ci to? 

Jak samo AIO to nowe LF dają radę i są niedrogie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie woda grafy to nie łatwe zadanie. Wydaje mi się ze są dedykowane pod konkretny model, przecież i pamięci trzeba ochłodzić. Inna sprawa ze obecnie grafy maja po 3 wiatraki i duży radiator a to skuteczne chłodzenie baz odgłosów silnika odrzutowego.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.arctic.de/en/products/cooling/cpu-cooler/cpu-water-cooler/ tutaj masz Arctic LF III. Dobierz sobie wielkość do obudowy, sprawdź podstawkę i kup. To chyba złoty środek jeżeli chodzi o kasę i cenę. Jak masz jakies pytania to pisz. Można też montować na froncie - napisz jaką masz obudowę to pomożemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...