Skocz do zawartości

Nowy Streamer


Kubus72

Recommended Posts

Koledzy posiadam zestaw Marantz Pm700n z APC 8. Zestaw ok, ale chciałbym z tych "8" wycisnąć maksa. Chodzi mi po głowie Atom, Evo 150, Atoll Sda 200 Signature

bo mają wyświetlacze, ewentualnie Moon Ace, a może jeszcze inny model. Co polecacie?, co się super zgra z tymi 8 ?

Edytowano przez Kubus72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubus72 napisał:

Koledzy posiadam zestaw Marantz Pm700n z APC 8. Zestaw ok, ale chciałbym z tych "8" wycisnąć maksa. Chodzi mi po głowie Atom, Evo 150, Atoll Sda 200 Signature

bo mają wyświetlacze, ewentualnie Moon Ace, a może jeszcze inny model. Co polecacie?, co się super zgra z tymi 8 ?

Cześć,

Wolałbyś bardziej kupić nowy wzmacniacz z funkcjami sieciowymi czy sam odtwarzacz sieciowy do obecnego wzmacniacza :)?

Twoje przykłady dotyczą wzmacniaczy ze streamerem, a tytuł głosi sam streamer. Daj znać :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć,

Wolałbyś bardziej kupić nowy wzmacniacz z funkcjami sieciowymi czy sam odtwarzacz sieciowy do obecnego wzmacniacza :)?

Twoje przykłady dotyczą wzmacniaczy ze streamerem, a tytuł głosi sam streamer. Daj znać :)

 

Tak, chodzi mi o wzmacniacz z funkcjami sieciowymi.

Przed chwilą, Kubus72 napisał:

Tak, chodzi mi o wzmacniacz z funkcjami sieciowymi.

Wzmacniacz z wbudowanym streamerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubus72 napisał:

Tak, chodzi mi o wzmacniacz z funkcjami sieciowymi.

Wzmacniacz z wbudowanym streamerem.

Ok, to już mamy sprecyzowane :)

Na start, proponuję sprawdzone rozwiązanie w postaci NAD M10v2 https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/nad-masters-m-10-v2.html

Wydajne, bardzo dobrze wyposażone (spotify, tidal, bt, radio internetowe) itp, a przede wszystkim mogące zaspokoić Twoje głośniki :)

Nad brzmi zdecydowanie, szybko, precyzyjnie. Dźwięk jest pełny, przestrzenny. Mógłbyś przejść w zupełnie inną charakterystykę. Zachęcam Cię do sprawdzenia

tego urządzenia w swoim systemie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem zdecydowanie warto jest sprawdzić Cambridge Evo 150. Fajny, neutralny wzmacniacz, z dobrym wygarem i detalem. Dla niektórych jest aż zbyt neutralny, ale do Classic 8 moim zdaniem fajnie pasuje :) Na pewno posłuchałbym też ich z Gato Audio DIA-250S NPM. Bardziej nasycone granie, może się spodobać, zwłaszcza tym, którym Evo nie podeszło do konca. Oba mają też fajną ilość powietrza i scenę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, moim zdaniem zdecydowanie warto jest sprawdzić Cambridge Evo 150. Fajny, neutralny wzmacniacz, z dobrym wygarem i detalem. Dla niektórych jest aż zbyt neutralny, ale do Classic 8 moim zdaniem fajnie pasuje :) Na pewno posłuchałbym też ich z Gato Audio DIA-250S NPM. Bardziej nasycone granie, może się spodobać, zwłaszcza tym, którym Evo nie podeszło do konca. Oba mają też fajną ilość powietrza i scenę :) 

Czy mogę u Ciebie w takim razie wypożyczyć Evo 150 do odsłuchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
6 minut temu, Kubus72 napisał:

Mozna jeszcze lepiej, 

Ale skąd wiesz? Przeczucie?

 

7 minut temu, Kubus72 napisał:

głośników nie chcę wymieniać

APC8 nie znam, ale słuchałem APC5. Moim zdaniem niezłe, ale można dużo lepiej.

8 minut temu, Kubus72 napisał:

walka z wiatrakami. 

Dla mnie walka z wiatrakami to właśnie wymienianie wzmacniaczy. Faktyczne zmiany daje wymiana kolumn, poprawa akustyki i zastosowanie DSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kraft napisał:

Dla mnie walka z wiatrakami to właśnie wymienianie wzmacniaczy. Faktyczne zmiany daje wymiana kolumn, poprawa akustyki i zastosowanie DSP.

Zgadzam się w 90%, bo z poprawką na:

- Funkcjonalności, które różnią się między wzmacniaczami zintegrowanymi lub ogolnie pojęte user experience

- Wzmacniacz ma wystarczająco dużo mocy, aby poprawnie wysterować kolumny w całym paśmie, przy różnych spadkach impedancji. Uważam, że czasami potrzebujemy więcej mocy niż nam się wydaje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dario999 napisał:

- Funkcjonalności, które różnią się między wzmacniaczami zintegrowanymi lub ogolnie pojęte user experience

Oczywiście.

12 minut temu, Dario999 napisał:

- Wzmacniacz ma wystarczająco dużo mocy, aby poprawnie wysterować kolumny w całym paśmie, przy różnych spadkach impedancji. Uważam, że czasami potrzebujemy więcej mocy niż nam się wydaje

Jednak częściej potrzebujemy mniej niż nam się wydaje;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kraft napisał:

Oczywiście.

Jednak częściej potrzebujemy mniej niż nam się wydaje;)

Tu już nie wiem jak to statystycznie może się rozkładać,  ale osobiście wolę mieć zapas i rezerwę mocy i zamiast zastanawiać się to zupełnie wyjąć ten temat poza nawias ;)

Tak naprawdę game over to byłaby jakaś końcówka mocy, gdzie można dobierać sobie preampy względem funkcjonalności i dowolnie żonglować sobie kolumnami nie przejmując się już resztą systemu oraz czy wzmacniacz udźwignie czy nie. Niestety preampy są jakoś obrzydliwie drogie względem ich możliwości,  czasami lepiej kupić funkcjonalny wzmacniacz z preout, aby uzyskać podobny efekt taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Ale skąd wiesz? Przeczucie?

 

APC8 nie znam, ale słuchałem APC5. Moim zdaniem niezłe, ale można dużo lepiej.

Dla mnie walka z wiatrakami to właśnie wymienianie wzmacniaczy. Faktyczne zmiany daje wymiana kolumn, poprawa akustyki i zastosowanie DSP.

8 zupełnie inne granie niż 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2023 o 11:58, Kubus72 napisał:

Czy lepszym rozwiązaniem będzie oddzielny wzmacniacz + streamer?, np: Audiolab 9000a + Wiim pro plus. Wiim pracowałby jako transport bo zakładam, że  Audiolab ma lepszy dac.

Zależy od brzmienia, które ostatecznie preferujesz :) 9000A faktycznie ma bardzo dobrego DACa, a WiiM Pro to fajny, niedrogi transport. Warto posłuchać i porównać z EVO. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2023 o 12:21, Kubus72 napisał:

Z akustyką jest ok. 

Na pewno jest ok? 

Coś w pokoju zrobiłeś w tym kierunku, bo kiedyś pamiętam w jakimś wątku, jak wstawiłeś zdjęcie pomieszczenia, to totalna golizna i chyba ustawienie tez srednie, więc raczej tam nie było mowy o tym, by akustyka była ok. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej😊, myślę nad jakimiś absorberami dźwięku.  Chciałem powiesić półki z książkami ale zmieniła się koncepcja. Nie mam możliwości innego ustawienia. W poniedziałek jadę do Rewexu odsłuchać kilku modeli All in One. Chciałbym bym coś półkę wyżej niż PM7000N. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...