Skocz do zawartości

Kable głośnikowe raz jeszcze.


Atlas1304

Recommended Posts

Wiem że temat już był wałkowany tysiac razy ale mam pytanie a w zasadzie problem z tematem kabli. Może od początku. 

Sprzęt to 

1.Dali ikon6 mk2. Kolumny

2.Cayin mt-35s. Wzmacniacz 

3.Wiim pro plus. Źródło 

5. Rca neotech5220

6.głośnikowe i zworki Tellurium blue I

7.zasilanie Filtr TH pa400

Co można zrobić żeby wyeliminować tzw. Sybilanty i tą krzykliwość tej średnicy?

Nawet lampy (te małe ) zostały wymienione na Toung sol srebrny i nie wiele to pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić/test przez tydzień inne kolumny. 
Jeśli bez zmian, to …jeszcze inne kolumny przez tydzień.

Mam w zapasie jeszcze dwie rady, jeśli nic nie pomoże.

Nie będzie w nich nic o kablach.

A na testy zaproponuję płytę. 

Dostałem ten tytuł od audiofila z 40 letnim osłuchaniem. Test na sybilanty. W „dobrych” systemach sybilanty brzmieć mają cudownie, gdzie masz ochotę na więcej i więcej.

powodzenia

 

9C69C87F-5303-4DD3-A50B-AF7BCDE707BB.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie kasy to ostateczność. Tak jest u mnie.

 

Na początku testy. 
Kolumny/inne nagrania/wygłuszenie, potem pojedziemy dalej.

Z wygłuszeniem to tak trochę nie jestem pewien.  Generalnie ono podnosi klarowność co audiofile w tym i ja niesłusznie nazywają rozdzielczość. W sybilantach może jeszcze je bardziej zaznaczyć. 

Skłaniam się, że sybilanty to często zniekształcenia/kolumny, o ile płyta/mastering nie są spaprane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Atlas1304 Moim zdaniem z podkreślonymi sybilantami mamy do czynienia w systemach, gdzie niedobór wyższych sopranów jest rekompensowany zwiększoną ilością sopranów niższych i średnich. Czyli spadek powyżej 8kHz i lekka górka gdzieś między 3 i 7kHz (podbite "f" - bliżej 3kHz, podbite "s" - wyżej). Możesz to sprawdzić mikrofonem, a potem pomyśleć, co dalej. Kable mogą pomóc, ale przy okazji przyciemnić dźwięk. Jeśli system nie gra Ci teraz zbyt jasno, to zmiana kabli da efekt "coś za coś".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sprawdziłem kabelki Tellurium black i moje odczucia są takie że przyciemniły troszeczkę cały dźwięk i tak jak by się trochę wypłyciła scena. Oczywiście są to niuanse według mnie. Mimo wszystko dalej te wszystkie "sss,fsy" itp są.

Wydaje mi się że poprostu będę musiał zmienić kolumny.

Kolega ma w weekend wpaść do mnie z Pylon audio diamond 18 to zobaczymy co będzie po zmianie kolumn. 

Swoją drogą to czy aby ikon6mk2 nie jest za duży do 20m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz maskownice? Pisałem to już niegdyś na forum - w ramach zabawy, testów przyklej sobie nad tweeterem kawałem np papieru toaletowego. I pokombinuj, tak żeby zasłaniał pół wysokotonowego, ćwiartkę, całość - różne warianty. Wiadomo, partyzantka do bólu, ale jest to słyszalne. Nie do końca profesjonalne rozwiązanie i ma swoje wady, ale spróbować możesz. No i zawsze dodaję taką uwagę - najlepiej, gdy ten papierek będzie nie używany, prosto z rolki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Wito76 napisał:

najlepiej, gdy ten papierek będzie nie używany, prosto z rolki

To mnie ubawiłeś.😄 Ale oczywiście poeksperymentuje. Też myślałem o tym zabiegu tylko że z kawałkiem gąbki.

Z racji tego że bardzo mi się podobają wizualnie te kolumny i robię wszystko żeby je zostawić to pomyślałem że może zlecić komuś aby coś pokombinował ze zwrotnicą?Może jakaś inna zwrotnica załatwi temat?jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że chciałbyś tanio a dobrze.

Między „dobrze” a 

13 minut temu, Atlas1304 napisał:

coś pokombinował

jest napięcie i nie wiem czy jest możliwe, by było dobrze.

14 minut temu, Atlas1304 napisał:

jak myślicie?

Ja bym zrobił wszystko co możliwe, by sprawdzić jak inne kolumny w Twoim salonie „grają” dla Ciebie. Tylko w ramach testu. I minimum kilkadziesiąt godzin.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usuniesz sybilantów w tym systemie kablami.

Wiim gra jasno. Dali graja bardzo jasno. A Cayin no jak to lampa ma łagodniejsza ale brudniejsza górę. To daje taki efekt.

Kablami tego nie wyeliminujesz. Miałem to samo na Ikonach. Rotowałem wzmacniaczami bo mi się podobały w elektornice.

Skończyło sięna wymianie kolumn.

5 minut temu, Atlas1304 napisał:

W weekend zobaczymy Pylon diamond a później zobaczymy. Może coś wypożyczę. Dam znać po weekendzie. 

Które? Zobaczysz jaki spadek ilości góry będzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Po odsłuchu Pylon audio diamond 18 i dodatkowo udało mi się wypożyczyć fyne audio f501 stwierdzam z całą pewnością że Dali ikon6 to nie dla mnie kolumny. 

Moim zdaniem i odczuciem 

Diamond 18 granie po ciepłej stronie fajny mięsisty basik mogło by być go nawet trochę więcej ale i tak jest dobrze. Ta góra której byłem najbardziej ciekawy jest bardzo wyraźna i nie ma tych wszystkich "ssy"itp. Środek pasma też ma odpowiednią czytelność ale nie jest taki wysoki i wychodzący metr przed kolumny jak w ikonach. Nie atakuje tak.

Fyne audio f501 tutaj bas był taki jak bym chciał mieć. Taki bardziej zwarty z całością ale i głęboki. Góra pasma nie była tak szczegółowa jak w diamond ale też ocieplona i spokojna również bez sybilantów. Środek miały trochę grubszy od diamond w moim odczuciu.

Po odsłuchu stwierdzam że ikony sprzedaje,a będę szukał kolumn z basem i środkiem pasma takim jak ma fyne f501 a góra podobna do diamond delikatna ciepła i bez wyostrzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel74 napisał:

Wniosek z tego taki, że kablami można się bawić jak brzmienie się podoba, w przeciwnym wypadku to jedynie niepotrzebny wydatek.

Jak z samochodami, jak auto nam nie pasuje to ani wymiana opon na lepsze ani tankowanie bogatszego paliwa nic nie da … 

Zgadza się :)

Są inne akcesoria które też mogą wpłynąć na dźwięk systemu, jak na przykład kondycjonery czy harmonizery prądu. 

https://www.tophifi.pl/przewody/listwy-i-kondycjonery/isotek-evo3-isoplug.html

to tak na przyszłe kroki :) hihi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majkel74 napisał:

Wniosek z tego taki, że kablami można się bawić jak brzmienie się podoba, w przeciwnym wypadku to jedynie niepotrzebny wydatek.

Ja bym użył określenia że kablami można ostatecznie doszlifować brzmienie tyko nie zmienić charakteru brzmienia.

A jeszcze jedno wdzięczny będę za polecenie może jeszcze jakiś kolumn które grają w przybliżony sposób do moich przemyśleń.

Napewno jeszcze sprawdzę

1 pylon audio diamond 25

2 q acoustic jakiś model

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zgadza się :)

Są inne akcesoria które też mogą wpłynąć na dźwięk systemu, jak na przykład kondycjonery czy harmonizery prądu. 

https://www.tophifi.pl/przewody/listwy-i-kondycjonery/isotek-evo3-isoplug.html

to tak na przyszłe kroki :) hihi

Harmonizer prądu? Cóż to takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W zasadzie mogę skopiować ze stronki:

-Usuwa zakłócenia sieciowe trybu wspólnego i różnicowego
-Izoluje szum sieciowy od wrażliwych komponentów audio.

Wypożyczylem, przetestowałem. 

Wnioski - u mnie nie występują zakłócenia ani trybu wspólnego ani  różnicowego. Nie stwierdzono również szumów sieciowych. 

W związku z powyższym harmonizer/kondycjoner wrócił na półkę do sklepu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...